Co Vám na Thalii vadí?
Co Vám na Thalii vadí?
Dobrý večer,
předtím než začnete s psaním příspěvků, přečtěte si prosím pro koho je tato diskuze určena a k čemu slouží.
Všimňete si v jaké sekci fóra se nacházíme, nebudu tolerovat flame ani spam. Účelem je dobrat se k těm nejpalčivějším problémům a navrhnout jejich možná řešení. Stejně tak to není místo vyhrazené k hlášení bugů, ty patří sem http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewforum.php?f=6. Celá diskuze se povede ve slušném duchu, odpusťte si tedy útoky na tým, ale i své spoluhráče. Při popisování problémů budťe co možná nejkonkrétnější a připojte i Váš návrh možného řešení.
Díky za pochopení,
Des.
předtím než začnete s psaním příspěvků, přečtěte si prosím pro koho je tato diskuze určena a k čemu slouží.
Všimňete si v jaké sekci fóra se nacházíme, nebudu tolerovat flame ani spam. Účelem je dobrat se k těm nejpalčivějším problémům a navrhnout jejich možná řešení. Stejně tak to není místo vyhrazené k hlášení bugů, ty patří sem http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewforum.php?f=6. Celá diskuze se povede ve slušném duchu, odpusťte si tedy útoky na tým, ale i své spoluhráče. Při popisování problémů budťe co možná nejkonkrétnější a připojte i Váš návrh možného řešení.
Díky za pochopení,
Des.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Noooo
ono tím co si napsal si tenhle topic dost omezil, takže je těžko něco napsat a zároveň respektovat tvé pravidla.
Mě třeba vadí
- ohledně některých bugů, že nejsou opraveny za dost dlouhou dobu. A spíš se řeší něco jiné, ne tolik posdstatné.
Když už teda něco nejde dostatečně opravit, tak to aspon výrazně napsat někde na foru, aby s tím hráči počítali a pak tolik neotravovali DM.
- hráčům dobrovolníkům na WB výpomoc se můžou slibovat hory doly a přesto neudělají to co by měli
Chápu někdy je problém se k otmu dokopat a třeba mít čas, občas mám taky ten problém
- hráči chcou nějaké to dění ve světě od DM, ale nevyvinou dostatečnou aktivitu a nebo to vzdají příliš brzo
Pravda někdy to závisí i na DM a ti nemají tolik čas, tak holt to chce vyčkávat a snažit se to odehrát nějak bez DM
- občasné pády modulu, nejenže rozhodí hru hráčům, ale přidají i práci DM a vcelku zbytečně.
- nastavení modulu, spíše expení (loot je dle mě víc než dostatečný). Jde o to, že hráči nebo tedy postavy mají spíš větší prospěch když sólují, než když jsou v partě.
Tady by šlo možná promyslet, jestli by v partě nemohli dostávat o nějaké to % víc než sólo. A nebo spíš ubrat xp když je hráč solo.
Zatím asi vše, možná si na něco vzpomenu
Mě třeba vadí
- ohledně některých bugů, že nejsou opraveny za dost dlouhou dobu. A spíš se řeší něco jiné, ne tolik posdstatné.
Když už teda něco nejde dostatečně opravit, tak to aspon výrazně napsat někde na foru, aby s tím hráči počítali a pak tolik neotravovali DM.
- hráčům dobrovolníkům na WB výpomoc se můžou slibovat hory doly a přesto neudělají to co by měli
Chápu někdy je problém se k otmu dokopat a třeba mít čas, občas mám taky ten problém
- hráči chcou nějaké to dění ve světě od DM, ale nevyvinou dostatečnou aktivitu a nebo to vzdají příliš brzo
Pravda někdy to závisí i na DM a ti nemají tolik čas, tak holt to chce vyčkávat a snažit se to odehrát nějak bez DM
- občasné pády modulu, nejenže rozhodí hru hráčům, ale přidají i práci DM a vcelku zbytečně.
- nastavení modulu, spíše expení (loot je dle mě víc než dostatečný). Jde o to, že hráči nebo tedy postavy mají spíš větší prospěch když sólují, než když jsou v partě.
Tady by šlo možná promyslet, jestli by v partě nemohli dostávat o nějaké to % víc než sólo. A nebo spíš ubrat xp když je hráč solo.
Zatím asi vše, možná si na něco vzpomenu
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Souhlasím s Rofem.
Nejvíc mě na Thalii vadí že obtížnost světa je nastavená na to že jednotlivec je příliš slabý, a všude se musí s partou. Ale exp systém je nastaven na zvýhodnění jednotlivce. Často se to zdůvodnuje tím že když jsou postavy v partě tak získavají zkušenosti zabíjením rychleji a tak mají více zkušeností. Ale tohle platí jen na světech s perma spawnem... kde když něco zabiju tak za pár minut to tam je zas.
Tady si sakra rozmyslím jestli mám jít s partou 3 lidí a zabíjet jednu potvoru 10 sekund a mít z toho 15 zkušeností nebo jít sám a zabíjet to 45 sekund a mít za to 40 xp - potvor je konstantní množství, spawn trvá.....
Takže pokud mám postavu co to zvládne tak radši půjdu sám.
Nejvíc mě na Thalii vadí že obtížnost světa je nastavená na to že jednotlivec je příliš slabý, a všude se musí s partou. Ale exp systém je nastaven na zvýhodnění jednotlivce. Často se to zdůvodnuje tím že když jsou postavy v partě tak získavají zkušenosti zabíjením rychleji a tak mají více zkušeností. Ale tohle platí jen na světech s perma spawnem... kde když něco zabiju tak za pár minut to tam je zas.
Tady si sakra rozmyslím jestli mám jít s partou 3 lidí a zabíjet jednu potvoru 10 sekund a mít z toho 15 zkušeností nebo jít sám a zabíjet to 45 sekund a mít za to 40 xp - potvor je konstantní množství, spawn trvá.....
Takže pokud mám postavu co to zvládne tak radši půjdu sám.
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Pracuju, pracuju! Teď bohužel nebyl čas, ale zbývá už jen doladit jednu lokaci (a snad už hotovo)- hráčům dobrovolníkům na WB výpomoc se můžou slibovat hory doly a přesto neudělají to co by měli
Chápu někdy je problém se k otmu dokopat a třeba mít čas, občas mám taky ten problém![]()
Rozhodně bych byl pro bonus XP za potvory v partě. Nebo nastavit fixní částku XP za zabití ať už v partě nebo solo.- nastavení modulu, spíše expení (loot je dle mě víc než dostatečný). Jde o to, že hráči nebo tedy postavy mají spíš větší prospěch když sólují, než když jsou v partě.
Tady by šlo možná promyslet, jestli by v partě nemohli dostávat o nějaké to % víc než sólo. A nebo spíš ubrat xp když je hráč solo.
Mě dost vadí "běhači". Tedy charaktery, které neustále běhají. Nejhorší jsou ti, co když zmerčí jinou postavu, tak zpomalí, postavy vymění pozdrav a stále ještě v dohledu se znova rozeběhnou
Neříkám, že nejsou situace, kdy je běh na místě (sám občas s postavou běhám) - musí se doručit balík; přišli jste pozdě do hry a nechcete ostatní zdržovat,... ale po většinu času si myslím, že běh opravdu není na místě.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Uprava pridelovani XP se planuje. Zjevne je tam vic chyb.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Určité základní technické věci k ovládání postavy nejsou nikde pořádně zmíněny. Tím myslím především příkazy /pc ... a to i ten příkaz, který ty ostatní vypisuje (/pc help? už sám ani nevím). "Nováčkovi" pak ledacos ujde.
.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Co to nechat vypsat postavě při lognutí, že může tento příkaz použít pro nápovědu?
Vedoucí týmu Thalie
Re: Co Vám na Thalii vadí?
By šloRejty wrote:Co to nechat vypsat postavě při lognutí, že může tento příkaz použít pro nápovědu?
.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
1) Počet potvor, které vlastní auru strachu či podobnou věc.. U magických tvorů to chápu, ale proč to mají i potvory jako je Samice alansijského tygra, zvíře očekávatelně nemagické, prostě zvíře? Je nastavená tak, aby byla obtížná sama o sobě, vadí mi to v principu - docela ráda bych ti viděla víc normálních potvor , žádná magie.
2) Taková blbůstka:) Plejsebly venkovních i vnitřních lokací. Samozřemě ani náznakem neuvažuji o nějakém předělání, jako spíš o nápadu pro nové lokace. Neskutečně mě irituje množství neprůchozích plejseblů, umístěných i uprostřed cesty. Lokace jsou tmavé samy o sobě a když člověk jde a zasekává se každých pět kroků o sice hezké, ale zavazející lopaty, mrtvoly, kapradiny, břevna, vozíky... Místo zakopnutí se zasekne, což hlavně v malých jeskyních může znamenat smrt. Někdy je to dobré, ale u běžně průchozích věcí ala trs kapradiny, co jej prostě hodit na -0,03 a udělat jej procházitelný? Pokud to ovšem není účel, pak beru vše zpět
3) Hraní těhotných. Já vím, já vím, RP jak kdo chce, ale zrovna tohle je věc, jejímž zvolením se hráč uvazuje k tomu, že to RP bude muset hrát. Nemohu si pomoct a snad neurazím dotyčného hráče, ale když pak vidím ženu s bubnem, která má na sobě dle svých slov korzet, v ruce luk a běhá, vážně běhá po lese, lovíc zvěř a bestie, prostě dělá co obvykle dělá, zvedá se ve mě krev a bliká slovo POTRAT.
Co nutí hráče oživit své RP hraním těhotenství, když pak neuhrají omezení, které to přináší? Proč jejich starost o dítě skončí tím, že ho porodí? A dál si běhají kde chce a jak chtějí, neboť hrát starost o malé dítě je ještě větší pruda. Ano, je to pruda, a když to hrát nechci, tak to nedělám. Odložit dítě chůvě a kojné je samozřejmě možné, ale už to o matce také něco vypovídá. Tohle mi jednoduše nepřijde jako věc, u které bych si mohla vybrat, zda to budu uhrávat, nebo nebudu.
Pokud někdo v tomto tématu touží po debatě, tak prosím o založení nového topicu. Já to sem píšu čistě jako věc, která mi tu prostě vadí.
2) Taková blbůstka:) Plejsebly venkovních i vnitřních lokací. Samozřemě ani náznakem neuvažuji o nějakém předělání, jako spíš o nápadu pro nové lokace. Neskutečně mě irituje množství neprůchozích plejseblů, umístěných i uprostřed cesty. Lokace jsou tmavé samy o sobě a když člověk jde a zasekává se každých pět kroků o sice hezké, ale zavazející lopaty, mrtvoly, kapradiny, břevna, vozíky... Místo zakopnutí se zasekne, což hlavně v malých jeskyních může znamenat smrt. Někdy je to dobré, ale u běžně průchozích věcí ala trs kapradiny, co jej prostě hodit na -0,03 a udělat jej procházitelný? Pokud to ovšem není účel, pak beru vše zpět
3) Hraní těhotných. Já vím, já vím, RP jak kdo chce, ale zrovna tohle je věc, jejímž zvolením se hráč uvazuje k tomu, že to RP bude muset hrát. Nemohu si pomoct a snad neurazím dotyčného hráče, ale když pak vidím ženu s bubnem, která má na sobě dle svých slov korzet, v ruce luk a běhá, vážně běhá po lese, lovíc zvěř a bestie, prostě dělá co obvykle dělá, zvedá se ve mě krev a bliká slovo POTRAT.
Co nutí hráče oživit své RP hraním těhotenství, když pak neuhrají omezení, které to přináší? Proč jejich starost o dítě skončí tím, že ho porodí? A dál si běhají kde chce a jak chtějí, neboť hrát starost o malé dítě je ještě větší pruda. Ano, je to pruda, a když to hrát nechci, tak to nedělám. Odložit dítě chůvě a kojné je samozřejmě možné, ale už to o matce také něco vypovídá. Tohle mi jednoduše nepřijde jako věc, u které bych si mohla vybrat, zda to budu uhrávat, nebo nebudu.
Pokud někdo v tomto tématu touží po debatě, tak prosím o založení nového topicu. Já to sem píšu čistě jako věc, která mi tu prostě vadí.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Vyřešeno: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 05#p108005Nalkanar wrote:Určité základní technické věci k ovládání postavy nejsou nikde pořádně zmíněny. Tím myslím především příkazy /pc ... a to i ten příkaz, který ty ostatní vypisuje (/pc help? už sám ani nevím). "Nováčkovi" pak ledacos ujde.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Je to napsano imho na celkem viditelnym miste http://thalie.pilsfree.cz/systemy-48.htm . Stranka, kde to je mi prijde docela na ocich a ani neni moc dlouha.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
-
wsweetjane
- Šlechtic
- Posts: 446
- Joined: 14:52 07. Jun 2010
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Braenn wrote:1) Počet potvor, které vlastní auru strachu či podobnou věc.. U magických tvorů to chápu, ale proč to mají i potvory jako je Samice alansijského tygra, zvíře očekávatelně nemagické, prostě zvíře? Je nastavená tak, aby byla obtížná sama o sobě, vadí mi to v principu - docela ráda bych ti viděla víc normálních potvor , žádná magie.
2) Taková blbůstka:) Plejsebly venkovních i vnitřních lokací. Samozřemě ani náznakem neuvažuji o nějakém předělání, jako spíš o nápadu pro nové lokace. Neskutečně mě irituje množství neprůchozích plejseblů, umístěných i uprostřed cesty. Lokace jsou tmavé samy o sobě a když člověk jde a zasekává se každých pět kroků o sice hezké, ale zavazející lopaty, mrtvoly, kapradiny, břevna, vozíky... Místo zakopnutí se zasekne, což hlavně v malých jeskyních může znamenat smrt. Někdy je to dobré, ale u běžně průchozích věcí ala trs kapradiny, co jej prostě hodit na -0,03 a udělat jej procházitelný? Pokud to ovšem není účel, pak beru vše zpět![]()
3) Hraní těhotných. Já vím, já vím, RP jak kdo chce, ale zrovna tohle je věc, jejímž zvolením se hráč uvazuje k tomu, že to RP bude muset hrát. Nemohu si pomoct a snad neurazím dotyčného hráče, ale když pak vidím ženu s bubnem, která má na sobě dle svých slov korzet, v ruce luk a běhá, vážně běhá po lese, lovíc zvěř a bestie, prostě dělá co obvykle dělá, zvedá se ve mě krev a bliká slovo POTRAT.
Co nutí hráče oživit své RP hraním těhotenství, když pak neuhrají omezení, které to přináší? Proč jejich starost o dítě skončí tím, že ho porodí? A dál si běhají kde chce a jak chtějí, neboť hrát starost o malé dítě je ještě větší pruda. Ano, je to pruda, a když to hrát nechci, tak to nedělám. Odložit dítě chůvě a kojné je samozřejmě možné, ale už to o matce také něco vypovídá. Tohle mi jednoduše nepřijde jako věc, u které bych si mohla vybrat, zda to budu uhrávat, nebo nebudu.
Pokud někdo v tomto tématu touží po debatě, tak prosím o založení nového topicu. Já to sem píšu čistě jako věc, která mi tu prostě vadí.
Tak za sebe a Sally Imyn musím říct že když sem chtěla na sebe oblíct tuším v šestém měsíci těhotenství zbroj dostala sem od DM navybranou buď na to zapomenu a budou děti a nebo můžu jít a děti nebudou? Předpokládám že se nic nezměnilo takže to určitě platí i pro další nastávající matky...?
A pak...nejde o to že by se matky nevěnovaly dětem a nechaly je jen chůvám - nezapomeň že v době kdy tu hráčka nehraje IC čas pořád běží...a pokud se v tomto čase vyhřívá IC u rodiného krbu a vaření, mazlí s dětmi...nebo co já vím..
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Pokud DM těhotné postavy nějak regulují, je to jedině dobře.
Ono i to "odskočení si na výpravu" o matce něco vypovídá, protože výpravy by se podle mě neměly konat z nudy. Kdybych ve hře hrál rodiče-dobrodruha, tak by konflikt mezi rodinou a prací byl jedním z těch hlavních, co bych chtěl řešit. Není imo na škodu občas nějakou tu scénu s dítětem sehrát a nenechávat to jen "mimo scénu".
RP obohacuje, ale zároveň svazuje. Ne způsobem, který by něco znemožňoval, ale takovým, který má následky pokud se člověk "odváže" od role, kterou hraje.
Například teď hraju roli Dei-Anangova akolyty. To znamená, že bych nejspíš neměl běhat nahý a opilý po náměstí urážejíc vrchního inkvizitora. Udělat to můžu, ale bude to mít následky - nejspíš mi postavu zavřou a nedivil bych se, kdybych dostal nějaký postih ke kněžským schopnostem.
Stejně tak, pokud má někdo roli rodiče a tuto roli bude často něčím narušovat - výpravy, dítě vychovává chůva, atp. pak to bude mít taky následky - dítě nebude mít k rodiči tak vřelý vztah (zato k chůvě nebo druhému rodiči vztah o to silnější), bude se bouřit proti jeho přáním (víc než obvykle
), nebo může jít ve šlépějích svého otce/matky, ve snaze se k němu přiblížit,...
Ono i to "odskočení si na výpravu" o matce něco vypovídá, protože výpravy by se podle mě neměly konat z nudy. Kdybych ve hře hrál rodiče-dobrodruha, tak by konflikt mezi rodinou a prací byl jedním z těch hlavních, co bych chtěl řešit. Není imo na škodu občas nějakou tu scénu s dítětem sehrát a nenechávat to jen "mimo scénu".
RP obohacuje, ale zároveň svazuje. Ne způsobem, který by něco znemožňoval, ale takovým, který má následky pokud se člověk "odváže" od role, kterou hraje.
Například teď hraju roli Dei-Anangova akolyty. To znamená, že bych nejspíš neměl běhat nahý a opilý po náměstí urážejíc vrchního inkvizitora. Udělat to můžu, ale bude to mít následky - nejspíš mi postavu zavřou a nedivil bych se, kdybych dostal nějaký postih ke kněžským schopnostem.
Stejně tak, pokud má někdo roli rodiče a tuto roli bude často něčím narušovat - výpravy, dítě vychovává chůva, atp. pak to bude mít taky následky - dítě nebude mít k rodiči tak vřelý vztah (zato k chůvě nebo druhému rodiči vztah o to silnější), bude se bouřit proti jeho přáním (víc než obvykle
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Jen tak mezi nama....kolik z vas co tu ted napsali o vychově a o tom co rodič muže a nemužekdyž ma děti ?A kolik z vas mi muže z vlastni zkušenosti řict co mže těhotna žena v tom a tom měsici těhotenstvi dělat a co ne ?Tohle mi vadi...že někteři lidi se snažej něco prosdit a přitom o tom z vlastni zkušenosti prakticky nic nevěděj.
ACC Bziik
Awken Nord-Nabručeny zaklinač,druh překrasne bardky Sally a hrdy otec
Robert Ness-Kněz na baterky
Dermond Meynolds-Chladně arogantni synek Kory a Falliona
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Všechno v životě se dá přežít,kromě smrti
Awken Nord-Nabručeny zaklinač,druh překrasne bardky Sally a hrdy otec
Robert Ness-Kněz na baterky
Dermond Meynolds-Chladně arogantni synek Kory a Falliona
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Všechno v životě se dá přežít,kromě smrti