Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kucik »

mandos wrote: - Nelíbí se mi jak je tu spousta systémů nedodělaných jako například systém pokojů. Já třeba nevím jak je to s prací tady, kolik je toho potřeba udělat aby ten script fungoval ve všech hostincích na Thalii ale přijde mi škoda že se zavede nějaký systém a místo toho aby se dodělal všude tak se udělá v Karatě a Ivory a pak se tím nikdo nezabývá.
Nerozumim. V Ivory se pronajem pokoju delal jako prvni, takze jsem presvedcenej, ze tam urcite je. Kde jeste chybi? Napada me Alwariel.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by mandos »

Alwariel, Isil, Hrumburác, Doubkov, Kel, Gruberik...pokud se to nezměnilo za poslední měsíc.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by G-ladiator »

V Kelu pokoje jsou. Koupí se klíč, kterým se odemkne horní patro a "dveře" (závěs) pokojů jsou pak bez zámku.
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by mandos »

Lépe řečeno pořád tam funguje starý systém pokojů zaplatíš dvacku a jdeš si lehnout ten systém se pak upravoval ale jen v Ivory a Karatě což mi přijde škoda vám že to není nic urgentního jen říkám že mě to mrzí...jestli je třeba jen někoho kdo to podle předlohy přepíše někde řádek nebo tak klidně bych se toho zhostil.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by G-ladiator »

Aha, já to bral prostě jako znak jiné kultury, ani mi to nepřišlo nějak rušivé, naopak.
wsweetjane
Šlechtic
Posts: 446
Joined: 14:52 07. Jun 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by wsweetjane »

Mě na thalii vadí že sem na lvl 10 dostala za zabití sněžné tygřice 81xp...to sem opravdu zírala.... :shock: :shock: :shock:
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Derken- »

To bude tím, že ona neni braná jako boss, ale jako mob.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by G-ladiator »

Vadí mi, když odpovědí na stížnost nebo návrh je "Udělej si to sám/Víš, kolik je to práce?/Hm, a kdo to jako udělá?" a podobné
User avatar
GeForce
Obyvatel
Posts: 148
Joined: 19:32 04. Dec 2009

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by GeForce »

-no mě přijde divny ten system že se musí brát hned 10 lvlů druhého povolání za sebou, chápu ten duvod, a podle mě taky není plně košer řešení, aby si každej vzal lvly kdy potřebuje... dle mě by idelaní bylo tak 5 lvlu a pak si to dotyčný muže volit jak si je nakombinuje dal, ale všech 10 mi přijde zbytečne...

-k možnostem kombinace monk/palach se tu pěkně vyjadřil mandos, prostě vždy bude něco silnějšího ap. nejde vše vyvážit, podle mě je duležity aby neběhala většina postav se stejným povoláním a ty co jsou v menšině bych spíše přiměřeně podporoval (viz druid, třeba na kandošce se do přeměn na zvěř dával perma haste)

-co se 3 skillpointu za lvl týče, tak je to podle mě drsne omezení, ale da se s tím vyjít... podle mě je slušný kompromis 5/lvl ale to je muj nazor

-ke kritikum bych dodal jen to, že v mechanice nwn jsou z nějakeho duvody tyto imky dany, a podle mě to je jen dobře, každý člověk kriticky zasah bere jinak podle toho co jsem četl, ale rozhodně když ma nějak druh imunitu, tak by měl být v menšině (nevim kolik je na Thalii celkem nemrtvaku) a nemyslím jen imku na kritiky
Sareth - *Leč temnota nezvítezila, odpočívá rukou své milované, pokoj mu*
Kvas - Tož ja to nezvdam! Öing!
Cornelius *připravuje se*
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Bahnak »

Nastavení prestižek tak jej to vidím já, je momentálně ještě dost benevolentní.
Nejraději by PG odkliklo jen 1-7 lelvů prestižka, protože je to výhodné. Ideálně 1lvl u SD, 7lvl u WM, u BG jen tolik abych si vzal diviny.
Ani já v momentálním nastavení totiž nenacházím důvod odklikávat víc, protože se to prostě nevyplatí. Tuto skutečnost momentálně VELMI řešíme a věřte že BUDE důvod klikat maximální lvl prestižka.
---
Komba s monkem a palem se z nějakého důvodu zakázaly a zákaz prostě trvá, je to nastavení Thalie a je poměrně ojedinělé a osobité, za ty roky jsem si na to už zvykl a nevidím důvod proč to po těch letech zase otevřít. Akorát by vznikly sorck/palové nebo bard/palové, a monkové by nabírali k spoustě útokům v kole třeba zákeřáky... Prostě je to pravidlo kterým se Thalie systémově dost odlišuje od ostatních světů, stejně jako možnost pouze dvou povolání.
---
Obecně vzato je tedy nastavení úprav povolání na Thalii dost specifické a svázané, ne ve všem může team vyjít lidem vstříc. Skill pointy tři za level? To je špatně? Mě zase by přišlo špatně že postavička se naučí za jeden level barda či thiefa třeba akrobacii, UMD, umění apod hned z fleku na 40 jen proto že měla skillpointy. Ale asi to bude věc názoru.
---
Jen pro pořádek: Úpravy povolání a jejich vyvážení je velmi náročná činost. Ponechání původního nastavení nic neřeší, neboť původní nastavení vyvážené prostě není.
Na úpravách povolání se pracuje téměř denně. Jde o řadu kroků které logicky vyplývají z toho co team vidí denně ve hře. Tyto kroky nelze podniknout bez chyb, jediná efektivní metoda je pokus/omyl ale i zde se team snaží předejít všem zrůdnostem dopředu. Na Thalii se žádná změna neděje bez dlouhé diskuze celého teamu. Nastavení "jak je dnes" je výsledek mnohaleté práce teamu, která bohužel nemá konce. Vždy bude co řešit a co opravovat a vylepšovat.
---
Stejně jako když někomu vadí že se někdo ohradí větou: "A kdo to nasriptuje?" či "A kde na to vzít čas?" mě osobně vadí kritika či názor, které tyto otázky vůbec neřeší. Thalie je onlajnovka zdarma, tudíž si všechny úpravy děláme sami, zadrmo a ve volném čase. Nadhodit do placu kritiku bez zamyšlení nad těmito otázkami je prostě dle mého názoru dost sobecké. Kritiky a úvah hráčů si vážím, ale musí mít nějakou formu a nesmí řešit "problém" jen z jednoho úhlu pohledu, nejčastěji pouze hráčského.
---
Maminy s břichem coby válečnice s mečem v dungu? Jo, tohle je dost na facku, větší zhovadilost proti RP snad ani neznám.
Co se názoru na ženy-bojovníky ve středověku týče, tak ruku na srdce (nebo spíš na hlavu), opravdu neexistovaly. Ale máme tu fantasy tak proč ne? Problém tedy zde bude asi v hráčích, kteří si chtějí zahrát porod a výchovu prcka, ale už je nezajímá co by pro to v reálu na takovým světě musely objetovat. Já ještě neměl to štěstí spatřit ve hře těhuli v plátech jak pobíjí obry. Kdybych měl, tak potrat je to nejmenší co hráč řeší.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Grunt
Šlechtic
Posts: 352
Joined: 10:58 23. Jun 2007
Location: Ostrava
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Grunt »

Imunity:

U těch nemrtvých chápu imunitu na mysl i na kritiky. Ale nechápu proč by jeden zástupce nějakého druhu jí neměl mít a jiný, který je shodou okolností boss, ji má. Leda že by měl předmět který mu imunitu propůjčuje, ale tyhle předměty na thalii nejsou, že? To samé platí pro imku na drudsko-hraničářský skill. Je to nelogické. Maximální DC které může mít čaroděj na thalii je cca kolem 45. ať mají tyhle monstra vůli třeba 50 a je. Ale ne imunitu, principiálně to je hloupost. Samozřejmě že zmámení je silná schopnost a s použitím na bosse je ještě silnější, ale nevidím co je na tom špatného. To se postupně rovnou můžou omezit všechny skilly, protože brzy se najde něco dalšího co je "moc silné" a zakáže se to, nebo oseká.

A upřímně nemyslím si, že by nějaká postava (povolání) zde bylo nějak znevýhodněné, ten systém jak je teď je poměrně dobře vyrovnaný a jednotlivé postavy se od sebe liší jen tím, jak daný build postaví hráč a hlavně jak s danou postavou umí hrát. A pokud někdo vymyslí nějakou silnou kombinaci za daných pravidel, nevidím důvod proč by svět měl reagovat nějakou úpravou skillu, featu nebo monster. Jedině, že by se jednalo o bug, nebo o hromadně zneužívanou chybu, která je IC opodstatnitelná. Například kdyby ohnivý drak neměl imku na oheň protože mu jí někdo zapomněl dát, ne proto že by ji neměl mít. Na druhou stranu si nemyslím, že by důvod pro daní imky na oheň mělo být to, že nějaký hráč udělal super ohnivého čaroděje který za zadnice šlehá ohnivé koule a z očí mu střílejí cejchy jak na běžícím páse...

Ad imky u nemrtvých: Uvedu příklad kritického zásahu. Například kritik dýkou vedený na člověka je zasah třeba do srdce, ledvin nebo jiných životně důležitých orgánů, který nemá nic společného se silou daného bodnutí. Bodnout do ledvin mrtvolu jaksi nemá význam, tudíž je jí možno zabít až po úplném rozsekání na kousíčky. To samé platí pro všechny zbraně, obouručním mečem lze způsobit škrábnutí na holeni a stejně silnou ránou přetnout tepny v krku...
Last edited by Grunt on 13:56 11. Jul 2011, edited 1 time in total.
Zathirel Černokněžna

Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'.
Mrtev

Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Braenn »

OOT:
Bahnak wrote:Co se názoru na ženy-bojovníky ve středověku týče, tak ruku na srdce (nebo spíš na hlavu), opravdu neexistovaly.
Jen pro zajímavost, ale přečti si, hlavně od bodu dva :) Autorem je kapacita v oboru šermu, Peter Koza. Ne se vším se tam dá naplno souhlasit, ale zas tak žhavý, že by ženy bojovnice "neexistovaly" to nebylo. Jen to nebyl ten model, který známe z fantasy: http://www.serm.sk/zeny-a-serm-januar-2 ... _art=14601
Last edited by Braenn on 09:15 11. Jul 2011, edited 1 time in total.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Derken- »

Takový ty amozóónky jak jsou ve filmech neexistovali? Ty přece neměli amazoňáky ne? :mrgreen:
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by -RoF- »

Nelíbí se mi a vcelku to nechápu proč u bossů hodně často nacházíme předměty, které jsou téměř nepoužívané. Například sap, nunchaky, řemdichy, cepy a tak dále. :wink:
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by G-ladiator »

Aby se třeba začaly používat? :) Problém bych viděl pouze u CEPových zbraní, na které se nedají vzít featy a začarovat kouzla.
Post Reply