Počasí na Thalii...

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Počasí na Thalii...

Post by DenGrasse »

kucik wrote:Počítám s nějakou mřížkovou mapou, ale spíš v DB, než v 2da, ovlivňování vedlejších lokací, určení teploty atp.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
drake127
Obyvatel
Posts: 143
Joined: 15:22 08. Nov 2008

Re: Počasí na Thalii...

Post by drake127 »

K tomuto se určitě sám (já, hned) nedostanu, ale doporučil bych zavést souřadnou tabulku ukládající nějaký výchozí vážený modifikátor (za druh tilesetu -> les přejímá teplotu pomaleji, poušť rychleji, ale zase má bonus), při startu modulu spočítat výchozí hodnoty pro dané období (+ náhoda), náhodně rozmístit kapky počasí (UPDATE test SET value = (value * weight + (new_value * new_weight)) / (weight + new_weight) WHERE ABS(drop_x - x) <= 1 AND ABS(drop_x - y) <= 1; (opakovat pro větší vzádlenosti s menší vahou) a v noci ochlazovat o zase nějaký modifikátor, což stačí nasadit na simulační kalendář (pokud tu není, tak napsat, je to na dva krátké skripty), sem tam kápnout.

Nároky na systém jsou celkem zanedbatelné, většina se toho odehrává přímo v indexované SQL, takže i update teploty několika tisíc lokací projde do pár milisekund.

Samotné pršení/sníh skrz lokace je potřeba nastavit tak, aby uprostřed oka bylo 100%, ale jinak je to docela fuk, protože v NWN prostě někde ta hranice, kde už nezapršelo bude a lidi, kteří přijdou z toho směru budou vždycky brblat.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Počasí na Thalii...

Post by Nalkanar »

Je možné taky nějak při utváření počasí i sesynchronizovat čas v lokacích? Aby to nebylo "stmívání, den, den, den, stmívání"? :mrgreen: Když už u toho budete 8)
.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Počasí na Thalii...

Post by kucik »

Jak jsem vyrozumnel z diskuzi na bioware foru, tak tohle je proste problem kazdeho (linuxoveho?) modulu, ktery ma vice nez tricet lokaci.
Proste to stmivani/rozedneni v te lokaci zacne presne kdyz tam nekdo vejde a trva od te chvile standartni dobu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
wsweetjane
Šlechtic
Posts: 446
Joined: 14:52 07. Jun 2010

Re: Počasí na Thalii...

Post by wsweetjane »

Tak by měla změna počasí trvat reálnější dobu - déšť, ačkoliv vypadá jako vytvalý slívák...trvá reálně snad minutu...Klidně by mohlo real pršet těch 30 minut...ať to nevypadá všechno jako aprílové počasíX-D
Locked