Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
A co z japonské strany? Vynikající Letters from Iwo Jima, z civilního prostřední Hrob světlušek...
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Iwo Jimu jsem videl a par dalsich japonskych filmu (ty uz zas tak dobre nebyly).
Obecne me zajima spis Evropa. Kdyz jsme nedavno soupali tech 40 tanciku a mraky pesaku na nasi grilovacce v osmi lidech svorne jsme se shodli ze nam chybi neco jako film o nemeckem paraganovi z krety, pripadne z normandie, ofenziva v Ardenach ocima prislusniku sboru SS a tak.
Stalingrad, ten jak tam hral i nas herec, byl celkem slusne natocenej. Vojaci nebyli nabuchana ramba z posilky ale proste normalni kluci-odvedenci jak to tehdy bylo, kulky si prilis nevybiraly mezi nepritelem a jimi, chybel tomu nejaky vyraznejsi hrdinsky patos a tak
Obecne me zajima spis Evropa. Kdyz jsme nedavno soupali tech 40 tanciku a mraky pesaku na nasi grilovacce v osmi lidech svorne jsme se shodli ze nam chybi neco jako film o nemeckem paraganovi z krety, pripadne z normandie, ofenziva v Ardenach ocima prislusniku sboru SS a tak.
Stalingrad, ten jak tam hral i nas herec, byl celkem slusne natocenej. Vojaci nebyli nabuchana ramba z posilky ale proste normalni kluci-odvedenci jak to tehdy bylo, kulky si prilis nevybiraly mezi nepritelem a jimi, chybel tomu nejaky vyraznejsi hrdinsky patos a tak
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Oddechová nápaditá parodie s komiksovými prvky pro pozdní večer
http://www.csfd.cz/film/230559-scott-pi ... tku-sveta/
http://www.csfd.cz/film/230559-scott-pi ... tku-sveta/
"Nikdo není beznadějněji zotročen než ten, kdo falešně věří, že je svobodný."
Johann Wolfgang von Goethe
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
V tomhle ti doporučuju knížku od Roberta Merleho.. "Smrt je mým řemeslem"Hafen wrote:....
edit... příběh německýho vojáka a později člena SS a velitele osvětimi.
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
A vůbec všechny knížky od Merleho, Malevilem počínaje... to je snad nejlepší postapo, co jsem kdy četla.Thuereg wrote:V tomhle ti doporučuju knížku od Roberta Merleho.. "Smrt je mým řemeslem"Hafen wrote:....
edit... příběh německýho vojáka a později člena SS a velitele osvětimi.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Malevil byla první knížka co sem od něj čet... souhlasim.Braenn wrote:.....
A vůbec všechny knížky od Merleho, Malevilem počínaje... to je snad nejlepší postapo, co jsem kdy četla.
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Příjemné překvapení, díky za tip.Sielencer wrote:Oddechová nápaditá parodie s komiksovými prvky pro pozdní večer![]()
http://www.csfd.cz/film/230559-scott-pi ... tku-sveta/
Netuším co mě na tom filmu tak potěšilo (kromě dobrýho castingu a všech těch komiksovejch vsuvek) ale rozhodně to byla výborná oddechovka, mimojiné i s dobrou hudbou.
Český dabing tenhle film rozhodně zničí, díkybohu jsem stáhl ENG verzi.
Nejspíše to podruhý už nikdy nezkouknu, ale rozhodně zajímavě natočený počin.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Koukali jsme na to s Rouk. Při Lezaarově zjevení se na svatbě prohlásila "To je fakt jak na Thálii. Přijde nějakej podtemák a začne si honit ego"Braenn wrote:Ted jsem zkoukla Princ a pruďas ...a tedy, mohu doporučit každému znalci fantasy žánrů. Ten režisér snad hrál wow nebo nwn, protože to je naprosto přesná parodie:) Sice na můj vkus zbytečně plýtvají vulgarismy, ale teda sranda je...) Hlavně minotaur, kterému nejdou odřezat rohy je dokonalý.
Na odlehčení výborné.
Jen mě napadla myšlenka, jak by zareagoval jistý drowolapka na návštěvě u "moudrého čaroděje" kdyby "hádanka" byla pro vyšší dobro
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
haha:)) obávám se že pro paladina je sice větší dobro, ale rozhodně ne pak menší zlo:) Takže by se hledala jiná cesta.
Nicméně summon Stevan a uřezávání trofejí, haha! A ten epický barbar! Každý milovník fantasy RPG to prostě musí vidět.
Nicméně summon Stevan a uřezávání trofejí, haha! A ten epický barbar! Každý milovník fantasy RPG to prostě musí vidět.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Zkus "Das Boot" ( http://www.imdb.com/title/tt0082096/ )Hafen wrote:Jestli nekdo vi o druhovalecnem filmu tocenem z nemecke strany tak prosim aby dal vedet. Tedy krome Die Brucke, Stalingrad. Ne ze bych mel neco proti valecnym filmum, ale kdyz uz clovek hraje wargaming zjistuje ze nejen jemu uz vadi videt nemce jen jako nemotorne vojacky v nalestenych holinkach, co se zmatene motaji kolem a umiraji po desitkach
Jeden z nejlepe autenticky natocenych filmu z druhe svetove.
Pomerne slusny film je take "Afera plukovnika Redla"
Kdyz se zde uz nakously knihy psane z pohledu zle strany, tak bych doporucil J. Novotny: Causa Dohihara, L. Degrell: Tazeni v Rusku 1941-1945, velmi dobre a nestranne pise am. autor D. Glantz, pridal bych jeste J. Weal: "Esa na focke-wulfech 190". To by uz mohlo na par veceru stacit...
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
První setkání s tím nebohým epickým barbarem, kdy má ksicht přes celé plátno a řve. Reakce vedle mé židle "Theureg!"Braenn wrote:haha:)) obávám se že pro paladina je sice větší dobro, ale rozhodně ne pak menší zlo:) Takže by se hledala jiná cesta.
Nicméně summon Stevan a uřezávání trofejí, haha! A ten epický barbar! Každý milovník fantasy RPG to prostě musí vidět.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Musím si veřejně postěžovat.
Harry Potter - Finále.
Shlédnuto dnes, v ENG + tituly, bez 3D
Film je shazován klišé sračkami o level níže, trapně se snaží držet knižní předlohy, ale vůbec mu to nejde.
Opravdu jedinej zajímavě natočenej díl je pro mě Fénixuv řád, tam to alespoň oba magiči vezmou pěkně od podlahy a finále je FINÁLE.
Ne jako tady. Opravdu netuším kdo pana Yatese majzl po Fénixově řádu po hlavě. Nejspíše hladoví manažeři lační po penízcích z tržebě.
3D...? Nechápu k čemu? Aby v té 99,9% tmy bylo něco 3D? Pozná to vůbec někdo jinde než při závěrečných titulcích?
Opět snaha propašovat 3D za každou cenu ke konzumentovi bez jediné snahy zapojit mozek.
Jinak velké zklamání, začátek velmi zdlouhavý (prvních dvacet minut bych i já dokázal sestříhat na dvě), od Bradavic to frčí jak na běžícím pásu, prostor dostane konečně i Rickman (Snejp mluví!), ovšem jak do toho vstoupí relikvie smrti je zle, rejža to přestává kočírovat a vymyká se mu to z ruky. Konečný epilog měl být více propracovaný a měli v něm alespoň prohodit víc než jednu větu a nebo ho vypustit.
Co se závěrečného fightu týče, čekal jsem alespoň zlomek toho co v knize - nedočkal jsem se. Hery a Voldík po sobě štěknou hulkama a Heryho prskání zabíjí Voldíka.
Kde je ten epickej fight? Kde je Gonagalka? Proč nevidím umírat hrdiny který si ten příběh sám piplal několik generací?
Shrnuto podtrženo: Zakončení série, děj se drží 3/4 doby trvání knižní předlohy a je zbytečně natahován, ke konci je místo důležitých scén ponechán prostor detailním záběrům na rádoby emotivní pohlednice. S Harrym pryč a s náma taky. Pro fandy povinnost, pro ostatní rada: zbytečně utracený prachy za kino.
Harry Potter - Finále.
Shlédnuto dnes, v ENG + tituly, bez 3D
Film je shazován klišé sračkami o level níže, trapně se snaží držet knižní předlohy, ale vůbec mu to nejde.
Opravdu jedinej zajímavě natočenej díl je pro mě Fénixuv řád, tam to alespoň oba magiči vezmou pěkně od podlahy a finále je FINÁLE.
Ne jako tady. Opravdu netuším kdo pana Yatese majzl po Fénixově řádu po hlavě. Nejspíše hladoví manažeři lační po penízcích z tržebě.
3D...? Nechápu k čemu? Aby v té 99,9% tmy bylo něco 3D? Pozná to vůbec někdo jinde než při závěrečných titulcích?
Opět snaha propašovat 3D za každou cenu ke konzumentovi bez jediné snahy zapojit mozek.
Jinak velké zklamání, začátek velmi zdlouhavý (prvních dvacet minut bych i já dokázal sestříhat na dvě), od Bradavic to frčí jak na běžícím pásu, prostor dostane konečně i Rickman (Snejp mluví!), ovšem jak do toho vstoupí relikvie smrti je zle, rejža to přestává kočírovat a vymyká se mu to z ruky. Konečný epilog měl být více propracovaný a měli v něm alespoň prohodit víc než jednu větu a nebo ho vypustit.
Co se závěrečného fightu týče, čekal jsem alespoň zlomek toho co v knize - nedočkal jsem se. Hery a Voldík po sobě štěknou hulkama a Heryho prskání zabíjí Voldíka.
Kde je ten epickej fight? Kde je Gonagalka? Proč nevidím umírat hrdiny který si ten příběh sám piplal několik generací?
Shrnuto podtrženo: Zakončení série, děj se drží 3/4 doby trvání knižní předlohy a je zbytečně natahován, ke konci je místo důležitých scén ponechán prostor detailním záběrům na rádoby emotivní pohlednice. S Harrym pryč a s náma taky. Pro fandy povinnost, pro ostatní rada: zbytečně utracený prachy za kino.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Tim chces rict, ze je to jeste horsi nez predchozi dily? Ukaze tam aspon Hermiona kozy?
Nepotesil jsi me, jelikoz jsem uz davno slibil, ze az to vyjde vsechno, tak se na to podivam.
Nepotesil jsi me, jelikoz jsem uz davno slibil, ze az to vyjde vsechno, tak se na to podivam.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Ne, Hermijóna kozy neukáže
Ale zato si obleče na chvíli rajcovní černou kůži s výstřihem
Nicméně jednotlivý díly bych zhodnotil asi takto:
Šutr mudrce: Dětská pohádka
Skovaný pokojík: Z pohádky...
Vězeň ala kmotr: ...se stává divná pohádka...
Zlatej pohár: ...která začíná mít ponurou...
Fénixovic klub: ...atmosféru, začínaj hustý jatka...
Krvavej prinnc: ..., který se náhle zvrhnou v teenage komedii...
Relikvie I: ..., aby jsme chvilku poznávali cestopisně svět...
Relikvie II: ...a nakonec zapoměli co vlastně chceme.
Ale zato si obleče na chvíli rajcovní černou kůži s výstřihem
Nicméně jednotlivý díly bych zhodnotil asi takto:
Šutr mudrce: Dětská pohádka
Skovaný pokojík: Z pohádky...
Vězeň ala kmotr: ...se stává divná pohádka...
Zlatej pohár: ...která začíná mít ponurou...
Fénixovic klub: ...atmosféru, začínaj hustý jatka...
Krvavej prinnc: ..., který se náhle zvrhnou v teenage komedii...
Relikvie I: ..., aby jsme chvilku poznávali cestopisně svět...
Relikvie II: ...a nakonec zapoměli co vlastně chceme.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Hmmm asi si opět stahnu e-booky těch knih a radši si to celý znova prečtu bez těch ročních přestávek jak jsem to četl minule....
Určitě radši než jít na ten film...
Určitě radši než jít na ten film...