Nováčkovské dotazy

Vše, co se netýká hry samotné.

Moderators: DM, WB

Post Reply
dira_v_bubnu
Poutník
Posts: 52
Joined: 21:22 26. May 2011

Re: Nováčkovské dotazy

Post by dira_v_bubnu »

Zdravim, měl bych 2 dotazy:
1) Jak je to s prestižními povoláními? Jsou u nich stejné požadavky jako na wiki, nebo jsou tu nějak upravny?

2) Když něco uvaříte, je u toho napsáno, co to dělá, tak aby kupující poznal, že opravdu kupuje to, co chtěl a ne nějaký patok?
Odpověď tušim a myslím, že je u toho napsáno jen, že se jedná o nádobku s pochybným obsahem. :?
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by kucik »

1) Platí co je na wikině, pokud to není zde explicitně napsáno:
http://thalie.pilsfree.cz/upravy-kouzel ... y-povolani
Někteří mistři prestižních povolání jsou k dispozici jen přes DM. Pokud vím, tak assassin, Pale master a blackguard.

2. Není. Ani sám alchymista to neví, dokud to nezkusí. Nicméně jednotlivé lektvary mají jedinečné názvy je možné zjistit, co který dělá.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Derken- »

kucik wrote:1) Platí co je na wikině, pokud to není zde explicitně napsáno:
http://thalie.pilsfree.cz/upravy-kouzel ... y-povolani
Někteří mistři prestižních povolání jsou k dispozici jen přes DM. Pokud vím, tak assassin, Pale master a blackguard.
BG a PM už mistry má.

Edit: I na POVRCHU
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by J.F.Payne »

Assasinskej mistr je na Povrchu taky.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
dira_v_bubnu
Poutník
Posts: 52
Joined: 21:22 26. May 2011

Re: Nováčkovské dotazy

Post by dira_v_bubnu »

kucik wrote:1) Platí co je na wikině, pokud to není zde explicitně napsáno:
http://thalie.pilsfree.cz/upravy-kouzel ... y-povolani
Někteří mistři prestižních povolání jsou k dispozici jen přes DM. Pokud vím, tak assassin, Pale master a blackguard.
OK, takže requirements pro prestižní povolání jsou stejný jako na WIKI, jen je potřeba si vzít 10 lvl tohoto povolání v řadě. Pro všechna jsou k dispozici učitelé.

No a co když se rozhodnu si vzít prestižku, řekněme na 35. lvlu (pro mě naprosto nereálné :( ). Pak bych si mohl vzít max 5 lvlů prestižky a bylo by. Je to nějak ošetřený? Třeba, že nemůžu začít prestižní povolání po 30. lvlu?
kucik wrote: 2. Není. Ani sám alchymista to neví, dokud to nezkusí. Nicméně jednotlivé lektvary mají jedinečné názvy je možné zjistit, co který dělá.
Blbá otázka, ale nějakej soupis těch lektvarů (jen názvy - i bez efektů) asi neni, že? Tyto lektvary se nedají nějak přejmenovávat (třeba že by si na to udělal alchymista nějaký polepky - etikety)?
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by kucik »

1. Začít prestižku můžeš na libovolnym levelu (pokud splňuješ prerequisity). Jen nesmíš vzít původní povolání dříve než po 10ti levelech prestižního.

2. Aktuálně není možnost je přejmenovat. Seznam sice je, ale záměrně není zveřejněný.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
dira_v_bubnu
Poutník
Posts: 52
Joined: 21:22 26. May 2011

Re: Nováčkovské dotazy

Post by dira_v_bubnu »

kucik wrote:1. Začít prestižku můžeš na libovolnym levelu (pokud splňuješ prerequisity). Jen nesmíš vzít původní povolání dříve než po 10ti levelech prestižního.
Aha, takže ve finále nikomu nebráni nic v tom vzít si 39 lvlů zloděje a 1lvl SD, když pojede těch 39 lvlů v kuse, že?

A jak je to s mnichem? Ten to má jasně daný, ne? Toho si vzít vůbec nemůžeš, pokud jsi před tim už něco měl, že?
kucik wrote:2. Aktuálně není možnost je přejmenovat. Seznam sice je, ale záměrně není zveřejněný.
Ok, to chápu :wink:
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by DenGrasse »

Nechápu výraz "předtím už něco měl".

Pokud hraješ monka, nesmíš si vzít žádné jiné povolání, ani základní, ani prestižní. Tj. nesmíš ani si vzít class monka, pokud máš jiné povolání.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
dira_v_bubnu
Poutník
Posts: 52
Joined: 21:22 26. May 2011

Re: Nováčkovské dotazy

Post by dira_v_bubnu »

DenGrasse wrote:Nechápu výraz "předtím už něco měl".
To, že "předtim něco už měl" znamená, že před tim byl třeba druid a pak se rozhodl, že bude mnich.
DenGrasse wrote:Pokud hraješ monka, nesmíš si vzít žádné jiné povolání, ani základní, ani prestižní. Tj. nesmíš ani si vzít class monka, pokud máš jiné povolání.
Prostě a jednoduše. Nikdo si nemůže (je to tedy i systémově ošetřený) vzít třeba 20 lvlů druida a pak jet už jen 20 lvlů mnicha. Tohle prostě nejde. Mnicha a paladina si člověk může vzít pouze na prvním lvlu. Ptám se jen ze zvědavosti, jestli to neni náhodou stejně jako u těch prestižek :)
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by kucik »

Není. Jsou to rozdílný pravidla.
Mnich a paladin se nesmí kombinovat. = Máš-li mnicha nebo paladina, nemůže si vzít druhý povolání. Máš-li libovolný povolání vyjma mnicha/paladina, nesmíš na žádnym dalšim levelu vzít mnicha a paladina.

Dodatek.:
Pokud máš mnicha, nesmíž vzít jako další povolání žádné povolání, ani paladina. Pokud máš paladina, nesmíš vzít jako další povolání žádné povolání, ani mnicha.

Pravidlo pro prestižní povolání je, že prestižní povolání musíš jet minimálně 10 levelů v kuse, než si můžeš dát povolání původní.

To znamená, že kdykoliv začneš prestižní povolání, nemůžeš se vrátit k původnímu dřívem než po deseti levelech. To znamená, že pokud začneš prestižní povolání na levelu 35, nemůžeš se k původnímu vratit dříve než po deseti levelech a tudíž vlastně nikdy.

Sorry, že to opisuju stejnými slovy, ale už nevím, jak jednodušeji to napsat.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by DenGrasse »

kucik wrote:Mnich a paladin se nesmí kombinovat. = Máš-li mnicha nebo paladina, nemůže si vzít druhý povolání. Máš-li libovolný povolání vyjma mnicha/paladina, nesmíš na žádnym dalšim levelu vzít nic jinýho než mnicha/paladina.
Máš-li libovolný povolání vyjma mnicha/paladina, nesmíš na žádnym dalšim levelu vzít mnicha/paladina.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
dira_v_bubnu
Poutník
Posts: 52
Joined: 21:22 26. May 2011

Re: Nováčkovské dotazy

Post by dira_v_bubnu »

Dobrý dobrý, já to chápu :wall: , jen jsem se chtěl ujistit, jestli to tak je. Protože mě překvapilo, že na stránkách píšete, že prestižní povolání má mít určitou prestiž, tudíž žádný "vezmu si jedel lvl SD, protože víc se mi nevyplatí". Tohle ovšem v tom případě neplatí, pokud si vezmu lvl SD jako poslední (tedy 40.). Zároveň ale vím, že na 40 lvl se tu jen tak někdo nedostane. Proto jsem se ptal, jak to ve skutečnosti je.

Díky oboum za vyčerpávající odpověď.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by kucik »

Ono se ti to totiž na 39. levelu už tak moc nevyplatí ;)
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Istvan »

Jak muze byt takove nezazivne tema zabavne, kde se tady dava prispevkum palec nahoru? :) Super na pobaveni. A obdiv pro kucika a DG za dobre a vypovidajci odpovedi :)
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by davidsoft »

Istvan wrote:Jak muze byt takove nezazivne tema zabavne, kde se tady dava prispevkum palec nahoru? :) Super na pobaveni. A obdiv pro kucika a DG za dobre a vypovidajci odpovedi :)
Pokud máte rádi alegorie: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 68#p107268
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Post Reply