Drobné chyby

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Drobné chyby

Post by Darien »

Pokusím se sem zapisovat drobné chyby, když si jich všimnu.

První - opravit "včelý úl" na "včelí úl". Ještě někde jsem viděl podobnou chybu, ale nemůžu si vzpomenout.

Druhá - Jinak nevím, jestli je vyloženě vhodné mít popisek "žere chleba" a podobně "nemůžete tam dát "jí" nebo "konzumuje"? Moc RP mi to nepřipadá.

Třetí - V jednu chvíli, kdy jsem za sebou vytáhl při rybolovu dva okouny, mi to u druhého napsalo "vytáhll jsi mrtvolu" místo "vytáhl jsi okouna".

Čtvrtá - Nevím přesně, jestli je to chyba scriptu nebo záměr, ale je trošku blbé, když mně jako druida ze čtyř zvířat tři berou jako "přítele", ale čtvrtý zůstává červený a nenačte si mne jako druida a zaútočí. Nebo je to schválně? Jedná se o zmije, divočáky, jezevce a další.. Ten poměr modrý x červený je samozřejmě různý.

Pátá - občas, ačkoliv není postava v nečinnosti a mluví, chodí, sbírá a tak, přestanou fungovat ty časové experience a naskočí až po relogu. Tohle sice asi patří do systémových chyb, ale nechci zakládat x topiců...

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Drobné chyby

Post by Lord_Berserk »

Ad 2 - to je spravny... mas nizky charizma... Chleba nejis jako clovek, ale jako prase takze ho "zeres"... jinak je tam ze ho "jis"

Ad 5 - kdyz se nehejbas a sbiras nebo rybaris tak po chvili nenaskakujou musis to rozchodit a zacit delat neco jinyho, aby se to zas rozbehlo :D
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: Drobné chyby

Post by Kiri »

k tomu zere chleba :D:D:D:D
nevim, ale podle mne pro daleko lepsi naznaceni cinnosti se musi pouzivat krapet drsnejsi slova, aby si druhy hrac dokazal prectavit jak se asi postavicka chova, jist pul orka slusne je docela divny, nebo trpaslika. Jist muze elf, clovek ktery am slusne vychovani ci vzdelani...muj nazor.

No a tem ulum:
sem rad, ze tu je nejakej cestinar, doufam, ze se potkame ve hre, protoze u me by si to asi nestihal oopravovat ;-) :mrgreen:
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Drobné chyby

Post by Darien »

Další chyba - při sběru se některé věci stackují, jako třeba česnek, jablka a pšenice samy od sebe, ale hrušky, třešně a jiné se nepochopitelně každá ukládají jinak a stackovat je musím až ručně...



jinak co se týče té CHARISMY - tak je to pěkná kravina. Moje druidka má sice nízkou charismu, což je dáno tím jak vypadá, že z ní jde pach zvířat a nemá učesaný vlasy a já nevím co, ale neznamená to automaticky, že jí jako prase. Je to sakra elfka..

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: Drobné chyby

Post by Kiri »

Darien wrote:jinak co se týče té CHARISMY - tak je to pěkná kravina. Moje druidka má sice nízkou charismu, což je dáno tím jak vypadá, že z ní jde pach zvířat a nemá učesaný vlasy a já nevím co, ale neznamená to automaticky, že jí jako prase. Je to sakra elfka..

no vidis, jak sis pekne odpovedel :)
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Drobné chyby

Post by OneHeart »

Darien wrote:Je to sakra elfka..
Tak proč jsi jí sakra nedal trochu vyšší charismu. (že by nebyla pak tak silná? :D)
Působí lehce odpudivě při konzumaci, ať se snaží sebevíc.... c'est la vie :D
Vaillardo Vran:
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Drobné chyby

Post by Lord_Berserk »

Fuuuj elfka ktera neumi poradne jist ani chleba a este k tomu mlaska, smrdi a ma mastny vlasy :D *pise si* to si zada prevychovu
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
jiromir
Měšťan
Posts: 199
Joined: 11:39 04. Jan 2008

Re: Drobné chyby

Post by jiromir »

Darien wrote:...
obávam se ze vsechny výše popsané chyby nejsou chybami. Mozna je chyba v interpretaci. (kromě včelýho úlu teda samozřejmě) :)

To, ze das druidce nizkou charismu protoze se ti to nehodí do buildu je v RP svete obecne povazovano za trosku prasecinku a okecávky typu "jizva na tvari" nebo "smrdi" nejsou uplne to, co to vsechno spraví. Pokud chces mit peknou, byt lehce smradlavou elfku ktera bude pekne papat, tak ji dej charisma aspon 10 a do popisku napis ze smrdí jako jezevec, ale jinak je to pekna a slusna holka. Pokud musis ty body mít nekde jinde, tak se smir s tim, ze krome smradu bude ostatni obdarovavat i odpavadajicimi kousky potravy od úst behem jidla a ze nektery NPC s tebou budou jednat jak s bezďákem.

Mrtvola muze bejt i mrtve okoun... :-)

Kdyz si pozorne prectes popis toho druidího systému tak se doctes, ze schopnost "zmodrat" zvire roste s lvlem. Na 10. budes mit urcite 99% zvirat modrejch. Ted jsi druid-looser a nektery zviratka to poznaj, tak te porad nemaj radi.

No a nezabijes obcas sem tam nekoho (neco) xp pak nejakou dobu neskacou.

A jiste uznas, ze mezi hruskou a psenicí nějakej rozdíl je... ;)
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Drobné chyby

Post by Darien »

No, tu charismu beru, ona byla asi patnáct let v podobě pantera zavřená v kleci.

Zvířata jsem si napůl myslel, proto je to s otazníkem:)

Ale co se týče toho sběru, tak je to blbost, jablka se sbírají správně a ty hrušky či třešně, když pak vezmeš myší, tak je taky dáš do jednoho stacku, jen do inventory to padá každý zvlášt, což mi přijde spíš jako nějaká chyba než záměr:)

Fakt myslíš, že "vytáhl jsi mrtvolu" je správně?:))))))))))))))

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
jiromir
Měšťan
Posts: 199
Joined: 11:39 04. Jan 2008

Re: Drobné chyby

Post by jiromir »

Darien wrote:No, tu charismu beru, ona byla asi patnáct let v podobě pantera zavřená v kleci.

Zvířata jsem si napůl myslel, proto je to s otazníkem:)

Ale co se týče toho sběru, tak je to blbost, jablka se sbírají správně a ty hrušky či třešně, když pak vezmeš myší, tak je taky dáš do jednoho stacku, jen do inventory to padá každý zvlášt, což mi přijde spíš jako nějaká chyba než záměr:)

Fakt myslíš, že "vytáhl jsi mrtvolu" je správně?:))))))))))))))
Však ještě vytáhneš i jinačejší věci ;)
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: Drobné chyby

Post by Kiri »

Pavouka :D
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Drobné chyby

Post by kucik »

S tim sberem ovoce je to chyba. Myslim ze je to tim, ze v palete neni identifikovano.
Kiri wrote:Pavouka :D
Radsi nepripominat. V nedeli jsem testoval rybareni a tohle me fakt prekvapilo. Ikdyz az na to, ze jsem umrel, tak docela mile.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Drobné chyby

Post by Darien »

Ještě jsem si vzpomněl na jeden bug - když vylezete z Doubkova, tak tam jsou občas netopýři. No a jeden z nich byl naprosto nenakliknutelnej, byl friendly, ale nedalo se na něj útočit. TAk nevím, jestli je to nějaký posvátný netopýr nebo bug, ale byl tam:) Ostatní zabít šli.

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
jiromir
Měšťan
Posts: 199
Joined: 11:39 04. Jan 2008

Re: Drobné chyby

Post by jiromir »

kucik wrote:S tim sberem ovoce je to chyba. Myslim ze je to tim, ze v palete neni identifikovano.
Kiri wrote:Pavouka :D
Radsi nepripominat. V nedeli jsem testoval rybareni a tohle me fakt prekvapilo. Ikdyz az na to, ze jsem umrel, tak docela mile.
no nechal bych vylézt i neco vetsiho obcas... Mam totiz takovej pocit, ze rybareni+xpc system=expení afk. Rybareni je automatickej pohyb u kteryho vubec nemusis bejt u pocitace a nedokazu si jinak vysvetlit osoby, ktery lovej nepretrzite 3 hodiny real... (a ze by nahodou zrovna tam, kde je hodne strazi?)
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Drobné chyby

Post by OneHeart »

to byl kouzelný netopýr z jiné sféry. Kdyby ses na něj pokusil zaútočit, tak by ses asi divil :twisted:
Vaillardo Vran:
Locked