jiromir wrote:huhulak wrote:Jaromire me bavi chodit na vypravy protoze je to sranda, problem je ze pokud na ty vyprave chcipnes a prides vo dost hodne a nemas nic co dostat kdys prezijes, tak po par takovejch vypravach uz na to nemam chut. Protoze jen koukam jak se postva klesa dolu a dolu.
A rp neni jen kecat v hospode neustale a nanekoho mrkat, a ne vzdy je vo cem se bavit. K nwn to zabijeni patri. Jinak muzem hrat nejaky Sims.
Nehlede na to ta postava je pulork kterej rad bojuje a rad zabiji. A kdys si ma vydelat nejaky penize na leceni tak skratka musi zabijet a lovit casto.
A za kazdou cenu se snazit udrzovat rozhovor treba s postavam ktery mi nejsou simpaticky taky neni buch vi jaka zabava.
predne nejsem zadnej Jarda...
Tak na ty vyprave nechcipej, ne? Ono imho to taky neni uplne roleplay vrhnout se bezhlave do bandy zloduchu kdyz vis, ze mas tak 50% sanci prezit... Myslim ze bys musel bejt dost zfetovanej abys do toho šel. Jako jeste dál ten systém zlehčovat aby se mohlo mlátit porád dál a dál, kdyz uz mlátičům dojdou xp mi prijde jako zhovadilost, neb pak nemusel bejt zadnej wipe a mohli jsem tu hrat dal jak na Kandelábrii.
Nevím kolik z vás pisatelů hrálo na Kandelábrii, já ne, nedokážu posoudit relevantnost tvého tvrzení, ale co si dokážu živě představit je půlork jež rozumu moc nepobral a pokud vidí něco menšího než je on tak tomu jde přistřihnout křídla, jde o to že na Thalii v rámci RP nejsi sto odhadnout sílu soupeře - všichni to známe "aneb jak malý krab uštípal válečníka k smrti" a pokud tvrdíš, že to odhaduješ pak by mě zajímalo jak (spíš bych to viděl jako využívání occ informací)

.
Smrt je, bude a vždy byla po wipu nebo na začátku života nové postavy pravidlem a ani ti nejlepší z vás se ji nevyhnou (o sobě nemluvím bo sem matla a můžu si za to sám .... statisticky bych byl vyjímka potvrzující pravidlo --- není možné umřít až na mou maličkost --- tak asi tak)

Ještě že tu máme tak benevolentní božstva jež se nazdráhají nám dávat několikateré šance.
Na Thalii chodila před wipem spousta lidí relaxovat po těžkých dnech, nikdo jim neříkal, že mají nárok na 10min. akčního hraní a zbývajících 50min. z celé hodiny mají dělat cokoli, ale nebojového, všem to vyhovovalo --- někdy jsme celou hodinu sledovali jak se na nás v hospodě Bu šklebí a chrčí a někdy jsme celou tu hodinu lovili skříťata protože jsou tak žlutý (nebrat prosím nikterak antisemiticky, jedná se jen o přirovnání).
Změna exp. systému hodně z nás překvapila a bude nějakou chvíli trvat než to naše mozky přeberou a nějak se tomu přizpůsobí, tebe prosím aby jsi s námi, špatnými mrkači a slintali a kvákali měl trpělivost a nebombardoval nás tu intenzivní RP žvatlací a mrkací terapii, snad nám to dojde samotným a budeme z toho mít radost --- z přikazování a lámání něčeho přes koleno nemá nikdo radost, to mi věř.
Někdy, až budeš mít čas a chuť zapřemýšlej jak by jsi reagoval, kdyby tobě omezovali co tě baví, u čeho se ti dobře odpočívá, u čeho přijdeš na jiné myšlenky ... taky by ti to asi vrtalo v hlavě .... třeba pokud by fungovala i ta poměrová vazba naopak .... pokud nepobiješ třeba 100 potvor nesmíš si jít sednout do hospody, protože ještě nemáš odpracováno.

Bez práce nejsou koláče.
Pokud jsi tak výrazně zaměřený na RP kecání a vysedávání, pak by ti mělo rovněž vadit, že si každých 20 min musíš protáhnout nohy, ale to koukám neva, když někdo v půli rozhovoru udělá vstyk, tři kroky a zase si dřepne. Nikde jsem na stránkách Thalie nenašel, že se jedná o HCRP server a s tím jsem na ni přišel tehdy a i teď po wipu, dle mého totiž každé omezení, ztížení situace (nevím jak to napsat aby to nevyznělo urážlivě či znevažujícím způsobem) se někomu líbí a jinému ne a pokud se ten jazýček vychyluje na jednu stranu, pak druhá strana zůstává na suchu a bez své drogy (tj. zábavy v podání NWN jinak než je aktuálně nastaveno).
Vše je jen o přístupu a mě moc vyhovoval předchozí systém, kdy jsem si mohl sám určit/rozhodnout jak svou hodinu jednou denně na Thalii prožiju, dnes se mi sice té možnosti po úpravě poměru dostává rovněž, ale přijde jistě čas, kdy budu zase nahraný, jen se obtíž posunula kus dál. No třebas se k tomu propracuji až ve chvíli kdy už bude kraft (tedy pokud kraftový exp. nebude započítávat do bojového, pak budu v pejru natotata).
Jak vidíš máme na to každý jiný nazor, jak na systém, na hru, na RP a já jsem dalek se tě ptát "a to tě jako to sezení na zadnici ve hře baví" , vím že baví a nemám nejmenší chuť tě od toho zrazovat, tak nám dej šanci a nezrazuj ty nás od toho co zase baví nás.
Dík, s úctou Boindil.