CO VAM NA THALII CHYBI?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Nalkanar »

My jsme v rámci RP tréninku kdysi vyrazili na Kryn. Jestli se nepletu, tak epic byl v rozmezí 22-25, pak jsme byli tři v rozsahu 10-14 (já tuším tehdy 13) a jedna šestka.. bo tak nějak. A popravdě já jsem na tom 13. lvlu měl za potvory tak 20+ a vydělal jsem tam tehdy nějaký tři tisíce XP, což není málo. Ještě jsme si přitom pokecali a tak, takže trocha časovek, ale vesměs z potvor XP.
.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by J.F.Payne »

Narsith wrote:Určitě se najdou oponenti z tim že Thalie je RP server,ale ruku na rdce....sedět někde hodiny a hodiny a plkat o něčem taky po nějake době přestane bavit a rado by se zašlo někam na nejakou akci :)
No, ono roleplay není o tom, že někde sedíš a plkáš; nechápu, kde se bere ta představa. Naštěstí jsem potkal na Thalii už dost hráčů, kteří to chápou, a jsou, tak říkajíc, "moje krevní skupina".

Zajít na nějakou akci se s roleplay vůbec nevylučuje.

Expení tak, jak je teď nastavené, není špatné. Proč by se mělo dostávat víc expů? I tak se tu expí dost rychle. Pokud někomu chození v partě přijde demotivující, protože dostane za potvoru o 10 XP míň, je to asi jeho problém. Poměr "Xp zisk" oproti "zábavě" u mě třeba jasně vyhrává "zábava", a ta je větší v partě.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by kucik »

Abych se vrátil k příspěvky výš. Ano, počítá se vždy s průměrem levelů party, takže když ten epic místo jednoho lowa vezme třeba čtyři, tak je situace výrazně jiná.
Je to přesně v duchu, že jeden epic + jeden low = expeni hrace. Kdyz ale postavite temer jakoukoliv početnější skupinu, tak už se to vyplatí, protože je to hrav partě.

Jinak výpočet těch expů se teď debuguje hlavně vzhledem k ECL a modifikátorům za partu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Hafen »

Tak ja si pamatuju pouze ze kdyz kamarad zacal hrat, byl lvl 2-3 s ECL2. Za zombika mel asi 30-60 exp podle toho kolik jich zabil. Ja mel valecnika kolem 7-9 urovne ECL2. Jeste jsem mel za zombika taky kolem 25ti exp. Kdyz jsme sli do party, ja dostaval 1, a on nejakych 10? Ani ne. A to ten pan zombii mi obcas pres kritiky daval celkem kapky (muj war pouziva dva scimitary se zamerenim na kritikal, takze jim moc dmg se silou 18 nedelal).
User avatar
Narsith
Šlechtic
Posts: 418
Joined: 13:05 30. Jul 2009

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Narsith »

J.F.Payne wrote:
Narsith wrote:Určitě se najdou oponenti z tim že Thalie je RP server,ale ruku na rdce....sedět někde hodiny a hodiny a plkat o něčem taky po nějake době přestane bavit a rado by se zašlo někam na nejakou akci :)
No, ono roleplay není o tom, že někde sedíš a plkáš; nechápu, kde se bere ta představa. Naštěstí jsem potkal na Thalii už dost hráčů, kteří to chápou, a jsou, tak říkajíc, "moje krevní skupina".

Zajít na nějakou akci se s roleplay vůbec nevylučuje.

Expení tak, jak je teď nastavené, není špatné. Proč by se mělo dostávat víc expů? I tak se tu expí dost rychle. Pokud někomu chození v partě přijde demotivující, protože dostane za potvoru o 10 XP míň, je to asi jeho problém. Poměr "Xp zisk" oproti "zábavě" u mě třeba jasně vyhrává "zábava", a ta je větší v partě.

To o tom sezeni a plkani ber prosim obrazně....

No a pro RP hru by byl asi neidealnějši system ziskavani zkušenosti z použivani a ne za zabiti potvory.Tzn. Mag použiva kouzla,zlepšuje se v magi,fighter použiva meč,zlepšuje se v jeho použivani.Ale chapu že to nejde.Předělat cely system by bylo velmi naročne :)
ACC Bziik
Awken Nord-Nabručeny zaklinač,druh překrasne bardky Sally a hrdy otec
Robert Ness-Kněz na baterky
Dermond Meynolds-Chladně arogantni synek Kory a Falliona

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Všechno v životě se dá přežít,kromě smrti
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Derken- »

To je chytrý :D Vemu do ruky dýku, zaútočim na nezničitelný objekt, třeba bylinku nebo cokoli a jdu si tadá afk ma x hodin :mrgreen: Přijdu a mám level :)
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Hafen »

Vse jde nejak osetrit, nebo naopak zneuzit.
User avatar
Narsith
Šlechtic
Posts: 418
Joined: 13:05 30. Jul 2009

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Narsith »

Derken- wrote:To je chytrý :D Vemu do ruky dýku, zaútočim na nezničitelný objekt, třeba bylinku nebo cokoli a jdu si tadá afk ma x hodin :mrgreen: Přijdu a mám level :)
Takle to nefunguje....nehledě na to že to jde ošetřit AFK konrolou .) Když jsem hraval UO kde tento system byl zaveden tohle se velmi přisně trestalo :) Ale ja fakt že živě vidim ty krasně ubrečene topicy tady.Ja nic ja muzikant...to všechno zly DMko :D
ACC Bziik
Awken Nord-Nabručeny zaklinač,druh překrasne bardky Sally a hrdy otec
Robert Ness-Kněz na baterky
Dermond Meynolds-Chladně arogantni synek Kory a Falliona

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Všechno v životě se dá přežít,kromě smrti
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Hafen »

Trenink jednotlivych dovednosti (ponecham bokem ze ciste tento system v uo byl ten jeden nejnudnejsi) je naprosto jiny system nez nwn a zavest neco podobneho je nemozne. Nwn funguje na dnd pravidlech, a ty jsou zalozeny na urovnich ne na jednotlivych dovednostech a jejich zlepsovani.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by kucik »

Rekneme ze osetris, ze to bude brat v uvahu jen mlaceni do NPC na odpovidajicim levelu. Zapomenem, ze to bude tolikrat systemove narocnejsi, kolik ran je potreba k zabiti te ktere potvory.
Ale jak treba osetris, aby si nekdo nevycihnul silnou potvoru, kamarad mu ji paralyzuje a bude ji mlatit, lecit, mlatit, lecit...a tak dal.

A to mluvime jen prostem utoceni, tedy o tom nejjednodussim. Co treba magove? Meli by dostavat jen z utocnych kouzel? Co kdyz budou fungovat v parte jen na boosteni? Ale kdyby meli xp za kazde seslane boostovaci kouzlo...

A i kdyby se tohle vsechno vyresilo. Co bude vysledkem? Budes dostavat xp vlastne za to same, co ted.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Narsith
Šlechtic
Posts: 418
Joined: 13:05 30. Jul 2009

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Narsith »

to kucik :.....
to Hafen:....

Je mi to jasny...to byl jen přiklad jak by odpadlo dohadovani o děleni expu a o tom že hig lvl nemohou chodit z lov lvl pohromadě :)
ACC Bziik
Awken Nord-Nabručeny zaklinač,druh překrasne bardky Sally a hrdy otec
Robert Ness-Kněz na baterky
Dermond Meynolds-Chladně arogantni synek Kory a Falliona

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Všechno v životě se dá přežít,kromě smrti
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Daanri »

Ale vzdyt oni chodit spolu mohou. Ono si pamatam ked ziadne taketo obmedzenia neboli. Uvazujte nad tym, ze vsetky taketo vyladovacie a obmedzovacie veci sa zaviedli na zaklade toho, ze sa nasli naky ludia, ktori zneuzivali co mohli. Vyexpovali na epickych lvl svojich kamaratov a podobne veci.

A som rad, ze tu taketo veci zavedenu su. Bo ked si vezmem niektore ine serveri ako to tam fungovalo - dobehla epicka postava, rozdala zbrane proti nemrtvym, odviedla postavy na hrbitov, naboostila ich a strazila kym oni zabijali omnoho silnejsi potvory, ake by mali na svojom lvl zvladnut. Vysledkom bolo X lvl za par hodin. Som zvedavy ako by sa vam pacilo keby ste tu takuto skupinu videli.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Prasokralik »

Když už se tu hraje na bankovní směnky "jako" nebylo by lepší je zavést úplně? Stačilo by rozšířit dialog u bankéře, který by vydával a naopak proplácel směnky v hodnotách 100k 200k 500k, směnka by byl malý item, nejl=pe nějaká kartička typu lodní lístek s vahou 0.1. Bankéř by je vydával a strhával příslušný obnos z účtu. A samozřejmě směnka platná jen pro danou frakci. Jistě, podtemáci budou brečetjak je to nefér ale z RP hlediska je to logické.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by -RoF- »

Bylo by možno doplnit housle do obchodu s hudebníma nástrojema v Karathře ?
Poslední dobou jsem je tam hledal a nebyly tam, viděl jsem jen smičce ;).

Díkas ;)
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
Lolipop
Poutník
Posts: 91
Joined: 14:53 16. Mar 2010

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Lolipop »

-RoF- wrote:Bylo by možno doplnit housle do obchodu s hudebníma nástrojema v Karathře ?
Poslední dobou jsem je tam hledal a nebyly tam, viděl jsem jen smičce ;).

Díkas ;)
Už vím, co jsem chtěla sem napsat. Přesně tohle! Souhlasím s Rofem, hledala jsem je delší dobu a nic. Takže prosím o přidání, ať je tím smyčcem na co vrzat. :oops:
Post Reply