Deity system

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Deity system

Post by Prasokralik »

tao kan wrote:chtěl bych něco podobného pro weapon mastera. Budu se pul hodiny točit ve vířiváku před majstrem, dam mu zlato na brusku, hodinu budu mlátit do dřevěného panáka a za tohle by mohl být třeba další násobitel a rozsah zbraně o 4. V případě featu "štěstí hrdinů" o 6 . Super ne? :)
A ještě pro ateisty něco. Za to že jsem ateista a tudíž popírám existenci bohů tak autoamticky imunita na všechny divine spelly 1.-9. úrovně. Je to rp, protože jako na ateistu na mě nemůže mít vliv v něco, co neexistuje.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Deity system

Post by G-ladiator »

Prasokralik wrote:A ještě pro ateisty něco. Za to že jsem ateista a tudíž popírám existenci bohů tak autoamticky imunita na všechny divine spelly 1.-9. úrovně. Je to rp, protože jako na ateistu na mě nemůže mít vliv v něco, co neexistuje.
To, že je někdo ateista přeci neznamená, že něco neexistuje :D
navíc, bezvěrec je potencionální věřící.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Deity system

Post by DenGrasse »

Prasokralik wrote: A ještě pro ateisty něco. Za to že jsem ateista a tudíž popírám existenci bohů tak autoamticky imunita na všechny divine spelly 1.-9. úrovně. Je to rp, protože jako na ateistu na mě nemůže mít vliv v něco, co neexistuje.
Ateisti neexistujou. Nemůžou mít tudíž žádný vliv na svět. :mrgreen:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Deity system

Post by Prasokralik »

G-ladiator wrote:
Prasokralik wrote:A ještě pro ateisty něco. Za to že jsem ateista a tudíž popírám existenci bohů tak autoamticky imunita na všechny divine spelly 1.-9. úrovně. Je to rp, protože jako na ateistu na mě nemůže mít vliv v něco, co neexistuje.
To, že je někdo ateista přeci neznamená, že něco neexistuje :D
navíc, bezvěrec je potenciální věřící.
*vezme si tě stranou a s rukou nonšalantně na tvých ramenou ti vysvětlí*

Podivej se, mě je to uplně putna, co existuje a co ne. Jde o to, aby mi z toho taky něco káplo. Až budu hrát klerika, chci mít výhody za to že je to klerik. Až budu hrát ateistu, chci mít výhody za to že je to ateista a až budu hrát WM chci mít výhodyz a to, že je to WM. S nějakou existencí nebo neexistencí bohů, nebo s ňákym RP to nemá vůbec co dělat. Kapiš?
Last edited by Prasokralik on 11:03 11. Aug 2011, edited 1 time in total.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Deity system

Post by G-ladiator »

Proč že to hraješ na RP serveru? :?
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Deity system

Post by Prasokralik »

Na PvP mi namlátili, tak jsem si přišel honit ego sem.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Deity system

Post by Absinthorix »

Prasokralik wrote:
tao kan wrote:chtěl bych něco podobného pro weapon mastera. Budu se pul hodiny točit ve vířiváku před majstrem, dam mu zlato na brusku, hodinu budu mlátit do dřevěného panáka a za tohle by mohl být třeba další násobitel a rozsah zbraně o 4. V případě featu "štěstí hrdinů" o 6 . Super ne? :)
A ještě pro ateisty něco. Za to že jsem ateista a tudíž popírám existenci bohů tak autoamticky imunita na všechny divine spelly 1.-9. úrovně. Je to rp, protože jako na ateistu na mě nemůže mít vliv v něco, co neexistuje.
Naopak, božstva se ti rozhodnou dokázat svoji mocnou existenci a budeš mít 200% vulnerability na všechno, ale budeš to prostě RP brát jako nehoráznou smůlu a snažit se vědecky vysvětlovat vznik Imploze přímo pod tvejma nohama.

Popravdě řečeno dietní systém by se mi líbil, pokud by bylo ve světě více bohů, tak jako na tom cizím. S tím, že by se "mainstream" božstva ani do dietního systému nepočítala, měla by pevně stanovené vlastnosti, které nebudou pro jednotlivé postavy nic moc znamenat → žádné klikací výhody za milion vyznavačů. Ale třeba by to vedlo ke vzniku menších kultů dalších božstvíček s omezeným počtem vyznavačů, kde by právě tento dietní systém vstoupil v popředí.

Ale nezbývá mi než položit řečnickou otázku - má to smysl ve světe s aktivními DMky?
a ve světě který už má své krásně a uvěřitelně nastavené reálie?
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Deity system

Post by Hafen »

G-ladiator wrote:Proč že to hraješ na RP serveru? :?
Prasokralik nam nazorne ukazal proc na ceskem servru se podobne veci nikdy zavest nemohou. Diky lidem jako on, trikrat zdravas:)

Kdyz kazdy za vsim vidi jen ciselne staty, a vyhodu pro nekoho jineho nez je on a muze z toho vyletet z kuze, tak se nedivim.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Deity system

Post by G-ladiator »

Hafen wrote:Kdyz kazdy za vsim vidi jen ciselne staty, a vyhodu pro nekoho jineho nez je on a muze z toho vyletet z kuze, tak se nedivim.
Já narážel na tohle "S nějakou existencí nebo neexistencí bohů, nebo s ňákym RP to nemá vůbec co dělat", zbytek je mi fuk, protože mít mocnou postavu a zároveň hrát kvalitní RP se absolutně nevylučuje. Že si někdo hrabe pouze pro sebe a myslí jen na svůj zisk je pak otázka jeho svědomí a toho, jestli mu vadí, co si o něm jiní myslí ;)
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Deity system

Post by kucik »

Hafen wrote: Kdyz kazdy za vsim vidi jen ciselne staty, a vyhodu pro nekoho jineho nez je on a muze z toho vyletet z kuze, tak se nedivim.
Ať první hodí kamenem, kdo ve hře nepřemýšlí, jak se zvýhodnit. Jak dosáhnout lepšího AB, AC, savů...
Fakt by mě zajímalo, kdo si nezlepšuje výbavu, nenakupuje lektvary a stejnětak by se nekoupil třeba Thalův talisman, kdyby mu jeho přítomnost v invu zajistila dvojnásobnou šanci na oživení.

To je stejné, jako například na equilibrii bývaly modlitební knížky. Postavy na dvě minuty před dungem zaklekly a hned měly o boost víc. A jak se z ateistů stávali věřící.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Deity system

Post by Hafen »

Premyslet nad AC a dalsim je nutnost, uz kvuli npc.

Ale ja nikdy nepremyslel nad tim "ted se musim pomodlit abych mel boost", spis me desi hlaska "Gods are disapleased with you". Kdyz clovek hraje drowa, je nucena vira samozrejmosti, chodim se s postavickou modlit k oltari stejne jako ji davam "spat" aby se zbavila unavy, to ze kdyz skape a lloth ji jednou za mesic nahodne ozivi je jen maly bonus bokem ktery neni vzdy vitan (pri smrti ztrata 100 exp, kdyz me ozivi uprostred drideru a nestihnu utyct tak dalsich -100 :D a pak 300 za respawn).

Podstata a smysl je v tom, ze kdyz knezka/matrona provede ceremonii se svym rodem, tak prizen bohyne se dotkne kazdeho proste ji citi a postava (mluvim o ic pohledu, ne o pohledu hrace!) ma motivaci uctivat. A tyka se to vsech postav, klerik nema zadnou vyraznejsi vyhodu nad ostatnimi, naopak jehou kouzla 6-9 kruhu pri kazdem seslani pali body viry.

Me tzv "lesser favor" co mi u rogue zvysi nahodne +1 charisma a +1 odolnost jako nejaky ybr boost nepripada. Ano jednou jsem dostal +2 do vsech statu, ale system co to vypocitava je tak nahodnej ze se s tim vubec neda pocitat dopredu, clovek proste nevi co se stane.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Deity system

Post by J.F.Payne »

Hafen wrote:Podstata a smysl je v tom, ze kdyz knezka/matrona provede ceremonii se svym rodem, tak prizen bohyne se dotkne kazdeho proste ji citi a postava (mluvim o ic pohledu, ne o pohledu hrace!) ma motivaci uctivat.
To jde i teď, a elegantněji.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Deity system

Post by Hafen »

A jak to konkretneji ti uctivaci pociti? :P
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Deity system

Post by J.F.Payne »

Řekl bych, že na vyšším AC, AB, savech a nebo jakémkoliv jiném statu určitě ne.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Deity system

Post by davidsoft »

kucik wrote:Ať první hodí kamenem, kdo ve hře nepřemýšlí, jak se zvýhodnit. Jak dosáhnout lepšího AB, AC, savů...
Fakt by mě zajímalo, kdo si nezlepšuje výbavu, nenakupuje lektvary a stejnětak by se nekoupil třeba Thalův talisman, kdyby mu jeho přítomnost v invu zajistila dvojnásobnou šanci na oživení.
To neříkejte dvakrát, nebo si pro ten kámen půjdu...
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Locked