Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Koukám na Game of Thrones.. aktuálně u osmé epizody... a no.. mám smíšené pocity... obleky a kulisy dobré... děj až do šestého/sedmého dílu v podstatě nudný (nejvíce mě bavili šermířské vsuvky Arye a jejího učitele, k tomu Dothraki části, hlavní "Stark vs Lannister" linka mi přišla o ničem), takže jsem zmaten z vašeho nadšení... kniha je tak podstatně lepší, nebo v čem to je?
.
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Do toho cca šestého dílu je to rozjezd a seznamování s postavami (v rámci první sezóny), celá Píseň ledu a ohně je plánovaná jako sedmidílná série, tzn. pokud se toho budou autoři držet, tak by mělo být sedm sezón, tedy se nedá čekat, že se vše vyřeší hned - první sezóna je celkově taková "rozjezdová", další by měly být výrazně "akčnější" (ne, že by se pořád rubalo, ale bude se něco dít).
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Bez ohledu na níže uvedený post s absolutně tebou souhlasím.Nalkanar wrote:Koukám na Game of Thrones.. aktuálně u osmé epizody... a no.. mám smíšené pocity... obleky a kulisy dobré... děj až do šestého/sedmého dílu v podstatě nudný (nejvíce mě bavili šermířské vsuvky Arye a jejího učitele, k tomu Dothraki části, hlavní "Stark vs Lannister" linka mi přišla o ničem), takže jsem zmaten z vašeho nadšení... kniha je tak podstatně lepší, nebo v čem to je?
Nechápu, proč CSFD tomu dala tolik bodů, jsou daleko lepší seriály.
Na druhou stranu jsem všechny díly sledoval jedním dechem v naději, že se něco dít bude.
Doplňuji mám rád i příbehy Impa
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
No když se nic neděje, tak se nic neděje a kostýmy (a ta srandovní krev a tak) to nezachrání.. proto jsem právě udiven, jak se to tu vychvalovalo a každý slintal blahem a já pak koukám a ono nic. Tak řeším, kde je problém
.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Neděje? Rozvíjení a představování postav, jejich charakteristika, politika, intriky, tomu říkáš nic?:))
Mě zase nudí seriály a filmy, které jsou řetězcem nekončících scén na téma Hrdina je proti A, B, C, ABC, CDA a nakonec proti svému dvojníkovi.
Ale hádám že mezi tvé oblíbence asi nepatří autoři, kteří věnují prvních sto stran popisu charakterů a okolí, minulosti atd, než dojde na samotný děj, co?:)))
Mě zase nudí seriály a filmy, které jsou řetězcem nekončících scén na téma Hrdina je proti A, B, C, ABC, CDA a nakonec proti svému dvojníkovi.
Ale hádám že mezi tvé oblíbence asi nepatří autoři, kteří věnují prvních sto stran popisu charakterů a okolí, minulosti atd, než dojde na samotný děj, co?:)))
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
No tak nedávno jsem koukal na V a tam se taky postavy představovaly postupně, ale vždy se k tomu něco dělo a taky tam šlo o intriky. Tady se mluví, kecá, ukazují se intriky a tak, ale je to oproti zrovna třeba V nuda. Sem tam nějaký boj, co to vzpruží, nebo vsuvky mimo tu linii Stark x Lannister.
Ano, říkám tomu nic.
EDIT: mě popis postav baví, ale je mnoho cest jak to udělat. A nemluvíme o knize, ale o seriálu. Můžeš věnovat šest dílů popisování postav a unudění diváka, nebo tam můžeš přidat něco děje a udělat to zajímavým.
Ano, říkám tomu nic.
EDIT: mě popis postav baví, ale je mnoho cest jak to udělat. A nemluvíme o knize, ale o seriálu. Můžeš věnovat šest dílů popisování postav a unudění diváka, nebo tam můžeš přidat něco děje a udělat to zajímavým.
.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Podle mě jseš, Nalku, nespokojenej jenom proto, že jseš přílišnej hnidopich; představení hlavních charakterů, intriky v Přístavišti, zrada Petyra Baelishe a poprava Neda Starka, prohlášení Robba králem severu, vzestup Daenerys Targaryen za mořem (a Mormontův příběh!) a zrození draků, zajetí Tyriona (+jeho hlášky) a jeho příběh... a to je teprve začátek. K tomu přidej celkem povedené ksotýmy, skvělou výpravu a svět, který má logiku a "dobře nastavené reálie". Podle mě se toho za prvních deset dílů dělo až až. Zvrat za zvratem, vykreslení charakterů kapitolu po kapitole... Co bys ještě chtěl?
P.S.: Jo, a mně krev nepřišla srandovní, ale hodně dobrá. Nejsou to žádné krvavé lázně ala Spartakus, působí to právě reálně až naturalisticky, což oceňuju. Konečně nějaká temnější fantasy bez hodných vil a růžových poníků, ve světě, kde největší zlo představuje zlý nekromant, který je zlý jen prostě proto, že je to cool. Čímž chci říct, že pokud už je někdo v Písni záporák, má k tomu racionální motivaci a je uvěřitelnější.
P.S.: Jo, a mně krev nepřišla srandovní, ale hodně dobrá. Nejsou to žádné krvavé lázně ala Spartakus, působí to právě reálně až naturalisticky, což oceňuju. Konečně nějaká temnější fantasy bez hodných vil a růžových poníků, ve světě, kde největší zlo představuje zlý nekromant, který je zlý jen prostě proto, že je to cool. Čímž chci říct, že pokud už je někdo v Písni záporák, má k tomu racionální motivaci a je uvěřitelnější.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Jop, asi otázka vkusu. Mě se to líbílo a hodnotím to jako jeden z opravdu povedených fantasy děl, hlavně díky (do jisté míry) absenci magie.
Dávám jim přednost před hi(y)ste(o)rickými dílky amerických blbečků, kteří investují miliony do produkce, ale že by si najali jednoho historika nebo někoho, kdo jim omlátí o hlavu jejich kostýmy a představu středověku, to už ne.
A vůbec, když jsme u kvalitních historických děl - co takhle toto:
http://www.csfd.cz/film/48311-ohnem-a-mecem/
http://www.csfd.cz/film/27444-pan-wolodyjowski/
a třetí/první díl Potopa, který, žel bohu, nemám nalezen v českém jazyce a odpovídající verzi.
Dávám jim přednost před hi(y)ste(o)rickými dílky amerických blbečků, kteří investují miliony do produkce, ale že by si najali jednoho historika nebo někoho, kdo jim omlátí o hlavu jejich kostýmy a představu středověku, to už ne.
A vůbec, když jsme u kvalitních historických děl - co takhle toto:
http://www.csfd.cz/film/48311-ohnem-a-mecem/
http://www.csfd.cz/film/27444-pan-wolodyjowski/
a třetí/první díl Potopa, který, žel bohu, nemám nalezen v českém jazyce a odpovídající verzi.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Jon - říkal jsem prvních pět šest.. ne deset.. pak se to vskutku už rozjelo...
Ale stádo nezastavíš, jen mě zajímalo, co vás tak rozslintalo
EDIT dodatek ať nemusím spamit - CSFD 95% hodnocení, což svědčí o tom, že stádo to má rádo
Ale stádo nezastavíš, jen mě zajímalo, co vás tak rozslintalo
EDIT dodatek ať nemusím spamit - CSFD 95% hodnocení, což svědčí o tom, že stádo to má rádo
Last edited by Nalkanar on 14:36 23. Aug 2011, edited 1 time in total.
.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Hned bych ostatní ne nenazýval stádem jen proto, že tobě přijde děsně cool být vždycky "proti proudu".Nalkanar wrote: Ale stádo nezastavíš, jen mě zajímalo, co vás tak rozslintalo
Spíš bych viděl vysvětlení v tom, že jsi nečetl knihy, ve výsledku čehož ti v seriálu může něco přijít nejasné a nebo nezábavné. Zatímco ostatní nadšeně sledují osudy svých knižních (ne)oblíbenců, ty se prostě nudíš, na což máš plné právo
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Přidám se coby hlas onoho výše zmíněného "stáda" - knihy jsem nečetla a přesto jsem se na každý další díl hry o trůny upřímně těšila...zaujalo mě na tom seriálu přesně to, o čem mluvila Braenn:

Knížku plánuju přečíst, až trošku zapomenu, o čem byl seriál. Abych se neochudila o to napětíBraenn wrote:...rozvíjení a představování postav, jejich charakteristika, politika, intriky, ...
"Lidé jsou ve tmě a nevědí, jak dál,
já měl jsem lampičku, v ní plamínek plál,
teď zhasl: já dlaň tvou hledám,
co chci? jen nebýt ve tmě sám."
"I'm not scare of dying I just don't want to!"
Robbie Williams, Come Undone
já měl jsem lampičku, v ní plamínek plál,
teď zhasl: já dlaň tvou hledám,
co chci? jen nebýt ve tmě sám."
"I'm not scare of dying I just don't want to!"
Robbie Williams, Come Undone
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
To důležité stejně nezapomeneš, takže doporučuji pustit se do toho hnedTerbee wrote:Knížku plánuju přečíst, až trošku zapomenu, o čem byl seriál. Abych se neochudila o to napětí
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Kniha je vyborna. Do te chvile nez jsem ji cetl jsem G.R.R.Martina povazoval za velmi dobreho psavce Sci-Fi. Po uchyceni dejem knihy jsem jej byl nucen zaradit do skatulky interne oznacene jako "bozske fantasy".Nalkanar wrote:Koukám na Game of Thrones..
...
kniha je tak podstatně lepší, nebo v čem to je?
Jen namatkou co obdivuji na deji (knih, serial jsem nevidel):
* Akoratnost popisu a detailu: neumori vas (jako trebas v dilech M. Solochova nebo W. Scotta) a pritom postavu chapete.
* Svet a postavy nejsou cernobile ani nahodou. Rekl bych, ze jsou az prilis ze zivota. Napred si o postave X udelate predstavu jako o nejvetsim hnusaku, ktery kdy pod sluncem chodil - a pak, az ctete jeho pohled, tak zjistujete ze tomu tak nutne nemusi byt. Nemluve o spouste pripadu, kdy i ten krivak-hnusak pomuze... Protoze se mu vysledek hodi do kramu.
* Autor se neboji smrti postav, postavy umiraji (zadny stejny neprustrelny hrdina od
prvniho do osmdesatehodevateho dilu jako v nekterych sagach) a pritom neumiraji s desivym patosem.
* Postavy jsou tak rozlicne, s takovym stupnem vhledu, ze tam najdete snad vsechny typy lidi: oddane, zbozne, kurevniky, krivoprisezniky, cestne hlupaky, hloupe vojaky, chytre i pomale...
* Dej je misty hrozivy a mrazivy (nekdy i doslovne
* Libi se mi, jak plasticky jsou vylicene cesty postav za svymi tuzbami. At jiz prime prosekani si cesty ke svemu cili mecem nebo sekerou nebo intrikareni a pouzivani hlavy - vse jak v zivote zalezi na tom v cem je ta ktera postava lepsi. Samozrejme, ze nasledky toho jakou cestu si zvolili jsou pritomne - opet prekvapivy bonus oproti mnohym "fantasy soap operam".
* Libi se mi i koncept magie - hlavne v tom, ze jsem zatim asi zadny nevypozoroval. Magie a kouzla jsou pritomny, ale zpocatku velmi, velmi zridka. Kdyz jsou kouzla pouzita, tak utajene a s chirurgickou presnosti. Zadne vykrikovani typu ja jsem mag me se bojte... Zadne magicke souboje houfu na sebe navzajem nastvanych magickych skol... Magie zde je, ale je tajemna a je otazkou zda ji vubec rozumi ti, co ji pouzivaji. Navic se za onu magii tvrde plati - povetsinou krvi.
* Atmosfera sveta, provazanost a promyslenost oblasti, spojitost zemepisnych podminek se spojenectvimi nebo nepratelstvimi jednotlivych rodu/kmenu/osob. Zapoctena logistika (ano, i ta zde je!), taktika i strategie.
Na zaver vec, u niz nevim zda za ni mam autora milovat nebo nenavidet: knihy jsou psany z pohledu spousty postav (opravdu spousty!). Ale ne za sebou. Autor s oblibou necha postavu X v situaci, kdy jako ctenar slintam a silham touhou vedet co se bude dit dal. Jenze autor pokracuje dalsich N stran licenim jinych postav. Coz cini cteni techto knih dosti narocnym: jak psychicky ("Aaaaa, uz zase, jak to k sakru dopadne?!?"), tak casove ("Jeste jednu kapitolku a uz si budu moci precist jak to dopadlo... Sakra, tak jeste jednu... K sakru, jsou ctyri hodiny rano!!!").
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
- Absinthorix
- Bůh
- Posts: 3017
- Joined: 23:28 05. Feb 2010
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
A já si po kouknutí na knížky řekl přesně opačnou věcpavad wrote:Kniha je vyborna. Do te chvile nez jsem ji cetl jsem G.R.R.Martina povazoval za velmi dobreho psavce Sci-Fi. Po uchyceni dejem knihy jsem jej byl nucen zaradit do skatulky interne oznacene jako "bozske fantasy".Nalkanar wrote:Koukám na Game of Thrones..
...
kniha je tak podstatně lepší, nebo v čem to je?
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Blitz a Mechanik v hlavní roli Jason Statham,poslední dva co jsem viděl.Mrtě řež jako vždy,ale od něj nic jiného nejde čekat.Zatím každý kousek ve kterém hrál se mi líbil.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an