Hraní paladina

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Hraní paladina

Post by Absinthorix »

Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Hraní paladina

Post by Braenn »

:lol:
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Hraní paladina

Post by Nalkanar »

Moc dobře to víš a nehodlám to dál rozebírat... z mého hlediska byl lepší, než kdejaký ... dál nepíšu, neřeším... zase inkvizice ;)

Maya: císařova praetoriánská garda taky pár císařů zabila a museli z toho důvodu bydlet mimo město, protože se jich císařové pak celkem báli... tak nevím nevím, když tady se Rytíři světla drží ve své tvrzi a odmítají do tohodle zasahovat.
.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Hraní paladina

Post by Braenn »

Nalkanar wrote:Maya: císařova praetoriánská garda taky pár císařů zabila a museli z toho důvodu bydlet mimo město, protože se jich císařové pak celkem báli... tak nevím nevím, když tady se Rytíři světla drží ve své tvrzi a odmítají do tohodle zasahovat.

Čti ten zbytek, co tam má, že "dneska už se berou jako křižáci atd.". Hádám že narážka na praetoriány bylo uvedení na pravou míru toho, odkud je jejich původ - tedy z hory Palatin, nikoli že by měli cokoli společného s Rytíři Úsvitu.

Edit: smazán chybný předpoklad :D
Last edited by Braenn on 20:11 23. Aug 2011, edited 1 time in total.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Alvarion
Šlechtic
Posts: 325
Joined: 22:47 15. Nov 2010

Re: Hraní paladina

Post by Alvarion »

Paladin

Palatin (latinsky palatinus) je termín, kterého bylo ve starověkém Římě užíváno pro císařovu palácovou gardu (Scholae Palatinae) umístěnou v císařském paláci na kopci Palatin v Římě). V raném středověku se jako paladin označoval význačný hodnostář těšící se panovníkově obzvláštní důvěře (k paladinům byli např. počítáni družiníci Karla Velikého v Písni o Rolandovi), jakož i pro čelné představitele papežského dvora. Později se vyvinul jednak v šlechtický titul (comes palatinus neboli falckrabě), jednak ve vysoký zemský (palatin) či dvorský (Hofpfalzgraf) úřad.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Hraní paladina

Post by Braenn »

A vůbec, už dost, protože mám dojem, že debata klasicky směřuje někam, kam vůbec směřovat nemusí a svrhává se to v hysterické ječení jako u magických teorém.

Hrajte si to jak chcete, kdo chcete, možná si budu myslet, že to hrajete špatně, ale to je stejně tak moje právo, jako je pravda fakt, že můj názor pro svět absolutně nic neznamená a tudíž si z něj nemusíte nic dělat.

Kdo chce, nahlédne, kdo chce, inspiruje, kdo nechce, může si dělat co chce. Třeba si o někom myslet, že je RP inkvizitor, blbeček nebo cokoli dalšího.

Není krásné, ta svoboda? :P
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Hraní paladina

Post by Prasokralik »

Nalkanar wrote:
Prasokralik wrote:Třeba takovej Ichigo z bleache je taky paladin. .... má schopnosti, které nejsou tak uplně jeho zásluha
Technicky vzato, Ichigo přišel o vypůjčené schopnosti poté, co mu je Byakuya odebral, když jej porazil. Další jeho schopnosti jako shinigamiho jsou jeho vlastní, které probudil výcvikem u Urahary, takže to není tak úplně pravda... :mrgreen:
Ale je, to že měl v sobě prapodivnou schizofrení hollow entitu není jeho zásluha. Že pak díky viazardům ty schopnosti pomocí tréningu ovládl je věc jiná.

Je to uplně stejný koncept. Paladin se snaží bojovat za svého boha ze všech sil a tak mu bůh část své moci propůjčí. Jak s těmi schopnostmi paladin naloží už záleží na něm. Může to být upovídaný ufňukaný chlapeček (ano přesně o tobě co si to teď čteš mluvím) a nebo opravdový boží bojovník a postrach nemrtvých/drowů/zlounů a jiné verbeže.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Hraní paladina

Post by kokosak »

Ještě bych doplnil, že ačkoli HRÁČI nebudou (nebo neměli by) odsuzovat hraní "jiného" paladina, to samé se nedá říct o POSTAVÁCH. Ty budou posuzovat dotyčného podle toho, jak splňuje jejich kritéria... a podle toho se taky zařídí. O NPC nemluvě ;)
PUF!
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Hraní paladina

Post by J.F.Payne »

Braenn to sem postla pro inspiraci, kde je problém? Akorát tu zavazá spousta zbytečného textu od vyhlášených myslitelů, který nikdo nebude číst, a náhodný kolemčtoucí pak tenhle celkem užitečný topic ve výsledku leda přeskočí.

Tahle příručka, jejíž základy vyšly v první edici někdy kolem roku 1977, je prostě základem paladina, jak se objevuje v popkultuře, komiksech, deskových i počítačových hrách...

Osobně na ní nedám dopustit, právě proto, že má hlavu a patu.

EDIT: Naštěstí mě hřeje vědomí, že stejně jako se našli lidi ochotní za poděkovat za přednášku o magickcých teoriích, najdou se i poněkud náročnější hráči, kteří tuhle knihu ocení minimálně jako dobré počtení pro lepší pochopení archetypálních paladinů.
Last edited by J.F.Payne on 19:49 23. Aug 2011, edited 2 times in total.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Hraní paladina

Post by Hafen »

Prirucku jsem si stahl a ze zajmu si ji urcite prectu. Ty kteri dokazi dlouhodobe udrzet hru idealizovaneho paladina dle adad predstav obdivuju, me takova hra bavila...ale jenom par tydnu, pak me stvalo jak se s clovekem porad snazil nekdo vydrbat, a zacalo me to nudit. Lawfull aligment a jeste k tomu dobrej, prilis svazuje :D

Resit jakeho puvodu je slovo paladin je nesmysl, mluvime o pojmu "paladin" ve hre, v adad, dnd, je toto pomerne presne definovano, stejne jako svete FR. To jak je to na thalii je jina vec, ale presto tu bude jeden archetypalni nahled na to jak by mel paladin napr. Dei Ananga vypadat, chovat se a podobne ktery bude prevladat i v ocich "lidu" IC. Nevim jestli by nejakej rolnik povazoval za paladina nomada co prijede na malem rychlem konikovi, oblecen v kalhotach a ozbrojen skladanym lukem :D . Dotycny muze klidne byt spriznena duse se svym bohem, muze to bejt neco jako jeho paladin, ale prostredi ho tak asi bude tezko nazyvat...
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Hraní paladina

Post by Braenn »

P.S. Můj ufňukánek není paladin:) Ani ve hře, ani podle příručky, i když na něj aspiruje pod kitem Panoš.... postupně. Kdyby byl, sama bych si nafackovala:))
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Hraní paladina

Post by J.F.Payne »

Hafen wrote:...
Touché, teď jsi trefil do černého! Důležitý pro vnímání paladina je ten archetyp. Ať už IC, nebo OOC. A tahle příručka obsahuje různých archetypů spoustu.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Hraní paladina

Post by kokosak »

Výrok za všechny z dnešní hry: "Ach pane, i kdybychom tam umřeli, byl bych hrdá mrtvola!"
PUF!
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Hraní paladina

Post by KaTo »

kokosak wrote:Výrok za všechny z dnešní hry: "Ach pane, i kdybychom tam umřeli, byl bych hrdá mrtvola!"
Úplně vidím Hru o trůny (Nalku, tys mi je neměl nahrávat!! :twisted: ): Ano, tenhle bojoval se ctí! *ukáže vítěz na mrtvého*
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Hraní paladina

Post by J.F.Payne »

No, tak paladini jsou dost nepraktičtí, kdekoliv kde je třeba vychcaného pragmatismu.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Post Reply