Když vyzýval toho záporáka na souboj se slovy "a když tě nezabije on, tak já!"
Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Mě se líbilo jak jeho hrdisntví bylo dokonale promyšlené
Když vyzýval toho záporáka na souboj se slovy "a když tě nezabije on, tak já!"
vědom si dobře faktu, že Wolodyjowski je nejlepší šermíř v Polsku 
Když vyzýval toho záporáka na souboj se slovy "a když tě nezabije on, tak já!"
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Jen malý dotaz, v těch dalších filmech z trojce jsou stejné postavy?
PS: Existuje i hra Mount and Blade: With fire and sword. Je to něco mezi RPG a budovatelskou strategií, hra je dá se říct nekonečná a je na vás co tam budete dělat, protože hra vás nikam netlačí. Jsou tam postavy z románu, ikdyž pana opilce a sekače tří hlav jsem zatím nepotkal (pardon, ty jména si pamatuji jen zlehka a když bych je psal tak blbě).
PS: Existuje i hra Mount and Blade: With fire and sword. Je to něco mezi RPG a budovatelskou strategií, hra je dá se říct nekonečná a je na vás co tam budete dělat, protože hra vás nikam netlačí. Jsou tam postavy z románu, ikdyž pana opilce a sekače tří hlav jsem zatím nepotkal (pardon, ty jména si pamatuji jen zlehka a když bych je psal tak blbě).
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Nene. V Potopě je pan Michal (mimochodem, moje nejoblíbenější postava) a pan Zagloba (ten opilec) a k tomu hlavní hrdina, švihácký a fešácký piják Kmicic (nejsme si jistá pravopisem, jako vždy:).
V Panu Wolodyjowském pak krom pana Michala Wolodyjovského je i Zagloba a pak Kettling. Musím říct, že Kettlingovy módní kreace, korespondující s dobovou módou a poněkud vtipně srovnané s módou ostatních ve filmu mě uváděly do vytržení:)
A nejsympatičtější, krom zmíněného pana Michala je samozřejmě Bohun. Jan Skzetuský je pěkný, hrdinský a správný, ale chybí mu špetka nějaké tragičnosti nebo nešvaru, abych si ho mohla skutečně oblíbit.
V Panu Wolodyjowském pak krom pana Michala Wolodyjovského je i Zagloba a pak Kettling. Musím říct, že Kettlingovy módní kreace, korespondující s dobovou módou a poněkud vtipně srovnané s módou ostatních ve filmu mě uváděly do vytržení:)
A nejsympatičtější, krom zmíněného pana Michala je samozřejmě Bohun. Jan Skzetuský je pěkný, hrdinský a správný, ale chybí mu špetka nějaké tragičnosti nebo nešvaru, abych si ho mohla skutečně oblíbit.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Děkuji za info
letím na to...
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
No, a já včera viděl Kladivo na čarodějnice. Geniální dílko.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Nj, oblíbená scéna "obouručák potkává tři janičáře (SPOILER - asi v úrovni jejich krků)". Viděl jsem tyto filmy už docela dávno a tak si je už příliš nepamatuju, vím jen, že některé díly mě až tak nechytli ... asi bych měl vyzkoušet které to byli.Molly23 wrote:jooo to mě byl sympatickej ten s tím velkým mečem
P.S. Kladivo na čarodějnice je naprosto skvělý film, něco takového se u nás jen tak netočí.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Jen pro info, nebyli to janičáři, ale nějací Tataři. Bejt v Chmelnickýho povstání zapletený janičáři, mělo by to asi úplně jiný grády.Fryn wrote: Nj, oblíbená scéna "obouručák potkává tři janičáře (SPOILER - asi v úrovni jejich krků)".
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
No, na druhou stranu už by se král a páni senátoři asi líp přesvědčovali, že je třeba, aby byla válka s TurkemDenGrasse wrote:Jen pro info, nebyli to janičáři, ale nějací Tataři. Bejt v Chmelnickýho povstání zapletený janičáři, mělo by to asi úplně jiný grády.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Válka s Turkem by asi Rzecpospolitu dorazila. Už takhle se schylovalo k druhé severní válce, která neměla daleko k tomu, aby soustátí zničila nebo rozložila. I tak přišlo kvůli povstání o celou Ukrajinu.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Když už se tu probíraj historické filmy, nevim jestli to tu už nebylo někde zmíněno, ale velmi mne nadchla prvotina
R.Scotta (1977)- The Duellists http://www.csfd.cz/film/8269-souperi/ .
Film s výbornou atmosférou a mnoha pěknými souboji bez scenických příkras.
mala ochutnavka: http://www.youtube.com/watch?v=3VVHSounmrE
R.Scotta (1977)- The Duellists http://www.csfd.cz/film/8269-souperi/ .
Film s výbornou atmosférou a mnoha pěknými souboji bez scenických příkras.
mala ochutnavka: http://www.youtube.com/watch?v=3VVHSounmrE
Ra'wirr - specialista na přežítí, podobný spíše kryse, se kterými dlouhá léta žil, než ušlechtilému drowovi
Ragnrak - Duergaří bouřlivák, pramálo věrný tradici svých předků... Momentálně maňáskový a břichomluvecký samouk.
Ragnrak - Duergaří bouřlivák, pramálo věrný tradici svých předků... Momentálně maňáskový a břichomluvecký samouk.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Je mi záhadou, proč nepoužívají pořádné brnění, nejlépe +5. 
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
No, tak z historického hlediska je dobře, že k vojně s Turkem nedošlo v těch letech 48-50. Díky tomu se mohlo odehrát osvobození Vídně v roce 1683, což bylo pro Tureckou invazi zdrcující. Pak se Polsko stalo součástí Svaté Ligy, a i přes vnitřní úpadek Poláci Turkům na Balkáně hodně zatápěli.DenGrasse wrote:Válka s Turkem by asi Rzecpospolitu dorazila. Už takhle se schylovalo k druhé severní válce, která neměla daleko k tomu, aby soustátí zničila nebo rozložila. I tak přišlo kvůli povstání o celou Ukrajinu.
Nebýt toho, je možné, že čteme zprava doleva
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Ne, jednalo se o janičáře. Aspoń takto je označoval jak film tak kniha. Pravdou je, že mě samotného překvapilo, jak snadno ... ztratili v boji hlavuDenGrasse wrote:Jen pro info, nebyli to janičáři, ale nějací Tataři. Bejt v Chmelnickýho povstání zapletený janičáři, mělo by to asi úplně jiný grády.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Jeden z mích nej nej nej filmů, když už se bavíme o historických. Bitva o Británii. Jediné co bych filmu vytkl je použití neoriginálních strojů co ve filmu mají představovat Bf-109E, a také se mi nelíbí, že přejmenovali jisté postavy od reality, co se ve filmu objevují. Např. německé eso pronese na otázku Göringa "Rád bych vybavil svou letku spitfiry." Což je známá věta Adolfa Gallanda.
Zde maličká ukázka.
http://www.youtube.com/watch?v=2HLvz2c8SnQ
Myslím že na svou dobu dobře udělaný film. Samozdřejmě mám rád všechny seriozní filmy o letadlech z válečných dob, jen proboha! Pearl Harbor ne! Tam jsem jako fanda do letadel jen kritizoval scénu za scénou...
Zde maličká ukázka.
http://www.youtube.com/watch?v=2HLvz2c8SnQ
Myslím že na svou dobu dobře udělaný film. Samozdřejmě mám rád všechny seriozní filmy o letadlech z válečných dob, jen proboha! Pearl Harbor ne! Tam jsem jako fanda do letadel jen kritizoval scénu za scénou...
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬