vyber zbrane a critical
vyber zbrane a critical
Na kolik protivniku ve hre narazim s imunitou na critical? Vyplati se investovat do techto featu?
Vyber zbrane 1H+Shield:
zakladni hodnoty / Improved critical + Overwhelming critical + Devastating critical + Keen weapon
Bastard sword 1d10 19-20 2x / 15-20 2x(3x devast) +1d6
Scymitar 1d6 18-20 2x / 12-20 2x(3x devast) +1d6
Jaka z techto zbrani je podle vas vyhodnejsi (z pohledu barda co musi investovat feat do exotic nebo martial)
Vyber zbrane 1H+Shield:
zakladni hodnoty / Improved critical + Overwhelming critical + Devastating critical + Keen weapon
Bastard sword 1d10 19-20 2x / 15-20 2x(3x devast) +1d6
Scymitar 1d6 18-20 2x / 12-20 2x(3x devast) +1d6
Jaka z techto zbrani je podle vas vyhodnejsi (z pohledu barda co musi investovat feat do exotic nebo martial)
Re: vyber zbrane a critical
Heh, první příspěvěk a hned takový dotaz. Thalie je prý RP server, takže možná bych se pro zbraň rozhodoval i na základě postavy jako takové...
Nicméně... ty 4dmg (maximálně) podle mého nejsou ve výsledku až tak znát, na druhou stranu u potvor které mají i imunity na sečné a podobně už docela pomůžou.
Nicméně... ty 4dmg (maximálně) podle mého nejsou ve výsledku až tak znát, na druhou stranu u potvor které mají i imunity na sečné a podobně už docela pomůžou.
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)
Re: vyber zbrane a critical
Woxi, tohle bych neřešil, holt je to dotaz na zbraň jakou má zvolit. Vem si že hraješ prvně na modulu a vůbec ho neznáš a za zeptání nic nedáš že? 
Jinak ted k dotazu.
Dle mého názoru se víc vyplatí bastard. Dáváš s ním v průměru vyšší základní rány asi 5,5. Kriták je taky vyšší, ale není tak častý jak u šavle. Ale Bastard dostává vyší bonusy u kováře (má tam vyšší hodnoty magického zranění navíc) a taky jde bastard očarovat silnějším elementárním zraněním. Dle mě se vyplatí na všechny NPC, zvlášt na nemrtvé, které dost pohlcují.
Nevýhodou je feat navíc, což je ti u barda fuk
Na druhou stranu šavel má průměrné základní rány 3,5. Kriták je sice nižší, ale zase je mnohem častější.
A samozřejmě šavle má větší ztráty jak u kováře tak u očarování element zraněním.
Ale ušetříš s ní jeden feat, což je ti u barda taky fuk
Jinak za sebe bych doporučil i katanu a nebo trpasličí sekeru (stejné výhody a nevýhody jako bastard)
Za mě bych prostě volil bastarda a nebo kdybych jel novou postavu, tak trpasličí sekeru
.
Ale jsou i další fajn zbraně, dlouhý meč a bitevní sekera, popřípadě kladivo.
A nakonec, ano ty featy se vyplatí a dávají postavě vcelku dost velké kritáky, ale pokud pojedeš barda bez bojovníka nebo thorma, tak budeš mít vcelku nedostatek ostatních featů.
Jinak ted k dotazu.
Dle mého názoru se víc vyplatí bastard. Dáváš s ním v průměru vyšší základní rány asi 5,5. Kriták je taky vyšší, ale není tak častý jak u šavle. Ale Bastard dostává vyší bonusy u kováře (má tam vyšší hodnoty magického zranění navíc) a taky jde bastard očarovat silnějším elementárním zraněním. Dle mě se vyplatí na všechny NPC, zvlášt na nemrtvé, které dost pohlcují.
Nevýhodou je feat navíc, což je ti u barda fuk
Na druhou stranu šavel má průměrné základní rány 3,5. Kriták je sice nižší, ale zase je mnohem častější.
A samozřejmě šavle má větší ztráty jak u kováře tak u očarování element zraněním.
Ale ušetříš s ní jeden feat, což je ti u barda taky fuk
Jinak za sebe bych doporučil i katanu a nebo trpasličí sekeru (stejné výhody a nevýhody jako bastard)
Za mě bych prostě volil bastarda a nebo kdybych jel novou postavu, tak trpasličí sekeru
Ale jsou i další fajn zbraně, dlouhý meč a bitevní sekera, popřípadě kladivo.
A nakonec, ano ty featy se vyplatí a dávají postavě vcelku dost velké kritáky, ale pokud pojedeš barda bez bojovníka nebo thorma, tak budeš mít vcelku nedostatek ostatních featů.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: vyber zbrane a critical
scimitar je 13-20 s temihle bonusy
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: vyber zbrane a critical
Rozhodně nejde říct jestli je nějaká zbraň lepší.
Dělal jsem kolem zbraní už dost výzkumu a nedá se u jednoruček přímo říct která mrška je lepší.
Záleží dost na tom do čeho totiž tou zbraní bušíš, co od zbraně chceš a čekáš.
Simatar bude dávat časté kritiky, bastard je bude mít méně častěji ale silnější a u sekerky jsou kritik malé vánoce, zato s velkým zraněním.
Každej z těch kusů železa má něco do sebe, volba je jen na tobě.
Dělal jsem kolem zbraní už dost výzkumu a nedá se u jednoruček přímo říct která mrška je lepší.
Záleží dost na tom do čeho totiž tou zbraní bušíš, co od zbraně chceš a čekáš.
Simatar bude dávat časté kritiky, bastard je bude mít méně častěji ale silnější a u sekerky jsou kritik malé vánoce, zato s velkým zraněním.
Každej z těch kusů železa má něco do sebe, volba je jen na tobě.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: vyber zbrane a critical
volba zbrane, aby jsi z ni vytežil maximum, je i na volbe buildu...
obecne by se dalo rict, ze cim vic budes mit s buildem dodatecnou DMG (napr. sila, specky, boosty, divine might..atd)
a zaroven dostatecne AB( aby si i dolni hranici kritiku trefoval a potvrzoval) tim spis se ti vyplati zbran s velkym rozsahem kritiku a okouzlena keenem.
problem je, ze pak muzes narazet na npc imunni proti critiku nebo majici velmi vysoke AC, kde opet nizky kritik nevyuzijes.
obecne by se dalo rict, ze cim vic budes mit s buildem dodatecnou DMG (napr. sila, specky, boosty, divine might..atd)
a zaroven dostatecne AB( aby si i dolni hranici kritiku trefoval a potvrzoval) tim spis se ti vyplati zbran s velkym rozsahem kritiku a okouzlena keenem.
problem je, ze pak muzes narazet na npc imunni proti critiku nebo majici velmi vysoke AC, kde opet nizky kritik nevyuzijes.
Ra'wirr - specialista na přežítí, podobný spíše kryse, se kterými dlouhá léta žil, než ušlechtilému drowovi
Ragnrak - Duergaří bouřlivák, pramálo věrný tradici svých předků... Momentálně maňáskový a břichomluvecký samouk.
Ragnrak - Duergaří bouřlivák, pramálo věrný tradici svých předků... Momentálně maňáskový a břichomluvecký samouk.
Re: vyber zbrane a critical
Já mám taky jednu otázku, přeci jn jsem tu nový a vůbec nic nznám.
Co myslíte, má cenu investovat veškeré crit featy+ wm do kosy? crit 16-20 při maximu neni moc
Jak je ta na tom s okouzlováním?
Co myslíte, má cenu investovat veškeré crit featy+ wm do kosy? crit 16-20 při maximu neni moc
Re: vyber zbrane a critical
Kosička je srdcová záležitost a pěkná prasárna.Když máš WM a devast k tomu tak to je funny 
edit: očarování přesně nevím,ale to ti asi písne RoF,asi tam pude určitě 2k6 nebo 1k12
edit: očarování přesně nevím,ale to ti asi písne RoF,asi tam pude určitě 2k6 nebo 1k12
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
-
xxxMajkyxxx
- Urozený
- Posts: 1619
- Joined: 12:43 01. Mar 2010
Re: vyber zbrane a critical
Kosa je bug 
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
Re: vyber zbrane a critical
Bard s bastardem vs WM se scimitar a prakticky jsme rasily NPC na stejny pocet utoku. Oba keen, WM sice o 4 lvly niz, ale bonusy uz mel. Ani jeden jeste nemel devast. Specky oba preepicky, bard mel o 1 dmg ze sily vic..
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
- Rubies-of-Eventide
- Nováček
- Posts: 1
- Joined: 11:58 18. Sep 2011
Re: vyber zbrane a critical
Ahoj lidi rad bych se zeptal na Scimitar2
DMG dava stejny jako kosa 2d6 ale critical ma jako rapir 18-20 a multiplier jako kosa *4
Tadle zbranicka v rukou WM se vsemi featy na crit + keen
2d6/10-20x4(5x devast)+3d6(4d6 devast - funguje to tak?)
Zajimalo by me jak je tato zbran vyvazena?
Nelze craftit?
Nenechazi se v lootu?
Pokud ne, asi by se ji nekdo mel podivat na zoubek
DMG dava stejny jako kosa 2d6 ale critical ma jako rapir 18-20 a multiplier jako kosa *4
Tadle zbranicka v rukou WM se vsemi featy na crit + keen
2d6/10-20x4(5x devast)+3d6(4d6 devast - funguje to tak?)
Zajimalo by me jak je tato zbran vyvazena?
Nelze craftit?
Nenechazi se v lootu?
Pokud ne, asi by se ji nekdo mel podivat na zoubek
Re: vyber zbrane a critical
Ahoj ahojRubies-of-Eventide wrote:Ahoj lidi rad bych se zeptal na Scimitar2
DMG dava stejny jako kosa 2d6 ale critical ma jako rapir 18-20 a multiplier jako kosa *4
Tadle zbranicka v rukou WM se vsemi featy na crit + keen
2d6/10-20x4(5x devast)+3d6(4d6 devast - funguje to tak?)
Zajimalo by me jak je tato zbran vyvazena?
Nelze craftit?
Nenechazi se v lootu?
Pokud ne, asi by se ji nekdo mel podivat na zoubek
tam je už snad víc jak rok chyba, už se to tu řešilo.
Nemá kriták x4, ale pouze x2. Aspon doufám
Jinak v lootu najít jde a v craftu je taky.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Re: vyber zbrane a critical
Jojo, už se řešilo, byla to chyba a skutečný kritik je x2 v základu, tudíž to není megasuperkydlítko (i když jak se to veme, mě to přijde i tak hustý).
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: vyber zbrane a critical
Dám to sem abych nezakládal další topic. Dnes jsem u obcodníka v Karatě viděl obouruční šavli, vlastnosti: 2d6 18-20/ 4x . Je to správně?
Lorne malvo karathský strážný, lučištnik, hraničář
Re: vyber zbrane a critical
Ne, ve skutečnosti je "jen" /2x , neboť má špatně popisek, někde se to už probíralo.artaxas wrote:Dám to sem abych nezakládal další topic. Dnes jsem u obcodníka v Karatě viděl obouruční šavli, vlastnosti: 2d6 18-20/ 4x . Je to správně?
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín