Gsko po úpravě

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Firefox_
Šlechtic
Posts: 468
Joined: 23:33 14. Jan 2010

Re: Gsko po úpravě

Post by Firefox_ »

DenGrasse wrote:
nwnwiki wrote:A lingering hostile spell that affects an enemy after greater sanctuary is cast will cancel the etherealness, even if the hostile spell was cast before greater sanctuary.
Tohle je mimochodem třeba taky brát v potaz - když na někoho hodíte efekt kterej ho zraní vprůběhu GS, tak se GS taky zruší. Takže pokud dáte někomu třeba jed nebo trvající kouzlo a pak GS, tim sekundárním efektem se to zruší...
Pokud se to neupravovalo se změnou trvání GS tak to takhle nefunguje. Dostal jsem párkrát ránu z vířiváku WMka a GS to nezrušilo
Poupátko - :-O
Legewiel R'rorrok (Zau'ndar) - qu'el'faeruk d'qu'ellar R'rorrok
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Gsko po úpravě

Post by DenGrasse »

Ale tam se píše hostile spell. O vířivym útoku tam neni ani slovo...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Gsko po úpravě

Post by Bahnak »

jen odbočka - vířivákem jde útočit opravdu vesele.
Vířivý útok lze vést i když jsou vaš HP v mínusu a umíráte.
Vířivý útok zasáhne bez problémů mága v GS (což při kritiku bývá jeho smrt)
Vířivý útok lze vést i když jste: zmatení, zadržení, sražení, omámení, spící...
Je tam prostě nějaká chybka asi...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Gsko po úpravě

Post by Prasokralik »

Firefox_ wrote:
DenGrasse wrote:
nwnwiki wrote:A lingering hostile spell that affects an enemy after greater sanctuary is cast will cancel the etherealness, even if the hostile spell was cast before greater sanctuary.
Tohle je mimochodem třeba taky brát v potaz - když na někoho hodíte efekt kterej ho zraní vprůběhu GS, tak se GS taky zruší. Takže pokud dáte někomu třeba jed nebo trvající kouzlo a pak GS, tim sekundárním efektem se to zruší...
Pokud se to neupravovalo se změnou trvání GS tak to takhle nefunguje. Dostal jsem párkrát ránu z vířiváku WMka a GS to nezrušilo
nepochopil jsi, když TY v GS někoho zraníš, nikoliv když TEBE v GS někdo zraní, GS se ti zruší

názorný příklad - sešleš melfův kyselinový šíp na postavu a následně hodíš GS, schováš se do svého utočiště, psotava ale příští kolo dostane dodatečný dmg kyselinou protože nepřehodila reflexy a protože ty jsi onu postavu zranil, GS se ti vypne
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Gsko po úpravě

Post by Prasokralik »

Bahnak wrote:jen odbočka - vířivákem jde útočit opravdu vesele.
Vířivý útok lze vést i když jsou vaš HP v mínusu a umíráte.
Vířivý útok zasáhne bez problémů mága v GS (což při kritiku bývá jeho smrt)
Vířivý útok lze vést i když jste: zmatení, zadržení, sražení, omámení, spící...
Je tam prostě nějaká chybka asi...
O tomhle slyším prvně a vůbec tomu nevěřím. Máš to ozkoušené? Vířivák je plošný efekt, proto zasahuje mága i klerika v GS, jako jakýkoliv jiný plošný efekt. Co se záporných HP táče, to je ryze problém thalie a týká se to rozmezí (0)-(-9) hp. To, že postavu ve vířiváku nelze obklíčit neznamená, že ji nelze omámit/srazit etc. , znamená to že na ní nelze aplikovat bonusy z obklíčení. A vířivák rozhodně nelze spustit, pokud postava má zakázáno spouštět jakékoliv akce, viz třeba sražená, omámená a podobně. samozřejmě, pokud postavu v prvním flurry kdy ona dělá vířivák srazím, ještě dostanu dmg z toho vířiváku, stejně jako bych jindy dostal dmg z jejího prvního flurry, ale sražená spouštět vířivej nemůže.

edit: dost možná sis to spletl s jiným bugem a to
A creature who becomes prone while sleeping, dazed, or stunned will be able to attack, even though each of these conditions individually prohibit attacking.
Jinak řečeno pokud jsi omráčené wmko srazil, negoval jsi tím jeho nemožnost utočit a proto začalo sázet vířiváky, čímž si mylně nabyl dojmu, že jej lze spustit za těchto podmínek.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Gsko po úpravě

Post by Bahnak »

Prasokralik wrote:O tomhle slyším prvně a vůbec tomu nevěřím. Máš to ozkoušené? ...
Ano mám. Píšu to do chyb tak jsem si to asi z prstu nevycucal ne?
Ano, vím jak má vířivák fungovat, ano vím jak na Thalii funguje, problém bude někde ve scriptu na Thalce, neboť vířivák bugoval, pak se opravoval a teď buguje trošku jinak, Kucik se na to jukne a bude, byla to jen odbočka, rozebírejte tu dál GSko...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Gsko po úpravě

Post by Nalkanar »

Budu pokračovat v topicu o GS i když je to možná problém Evardovek, kdo ví...

Dneska jsem použil na skupinu brouků Evardova černá chapadla a následně si dal GS. Jenže takřka okamžitě mi GS spadlo. Chvíli jsem na to koukal, ale pak mi došlo, že v logu se píše "Ali'Shah..... zranil ....". Je možné, že právě toto mi zrušilo GS? Je možno to nějak případně poupravit?
.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Gsko po úpravě

Post by -darkvision- »

Ano je tomu tak. Evardovky jsou utocne kouzlo a pokad mas GS/invis etc a neco vleze do utocneho kouzla, tak jak jiz tomu bývá, útocna kouzla ti tvuj buff zrusej.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Gsko po úpravě

Post by KaTo »

-darkvision- wrote:...neco vleze do utocneho kouzla...
Napadá mě že podobný "d-efekt" mají i různé plynové kouzla (mlhy, mraky, atd.).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Gsko po úpravě

Post by Nalkanar »

A není to technicky vzato bug? Přecijen jak si právě zkouším - samotné seslání takového kouzla vyhodí, ale pak následné působení, by už mělo být nezávislé na mágovi.

EDIT: KaTo - mě napadají z fleku - Evardovky, Zpožděná ohnivá koule, Strážný znak (klerik), Smrdící a Smrtící mrak, Kyselinový mrak... a možná ještě něco bude
.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Gsko po úpravě

Post by -darkvision- »

Treba sadlo taky .. cokoliv plosneho co hodite na zem .. a nekdo do toho vleze a hazi si na zachranu - tak vsechny takovyhle kouzla vas vyhodi z gs/invis .. a mam pocit ze i kdyz jste XY lokaci jinde a nekdo do toho vleze (ale tim si nejsem 100% jist ted).

Bug to podle meho neni .. protoze utocna kouzla by mely vyhazovat z gs/invisu - a pokad se tim kouzlem snazite ovlivnit nepritele - tak jsou útočná přeci.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Gsko po úpravě

Post by Nalkanar »

Hmm hmm... tak jsem si na EQ oprášil starého mága, abych to zkusil v jiném prostředí. A fakt, že to vždycky vyhazuje. Přes lokace jsem netestnul. Chmm pech, ale no.. budu s tím muset žít :mrgreen: Díky za ujasnění
.
User avatar
drake127
Obyvatel
Posts: 143
Joined: 15:22 08. Nov 2008

Re: Gsko po úpravě

Post by drake127 »

Tohle je mimochodem zajímavý paradox přímo z papírových pravidel DnD. Sešleš-li z neviditelnosti plošné kouzlo např. bouři meteorů, nezáleží na tom, kolik hektarů půdy spálíš na prach, ale na tom, jestli zapůsobíš na nějaký "herní" objekt (netřeba ho ani zranit, může mít imunitu). Stupidita na n-tou, ale v originál pravidlech.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Gsko po úpravě

Post by DenGrasse »

Nalkanar wrote:Budu pokračovat v topicu o GS i když je to možná problém Evardovek, kdo ví...
Dneska jsem použil na skupinu brouků Evardova černá chapadla a následně si dal GS. Jenže takřka okamžitě mi GS spadlo. Chvíli jsem na to koukal, ale pak mi došlo, že v logu se píše "Ali'Shah..... zranil ....". Je možné, že právě toto mi zrušilo GS? Je možno to nějak případně poupravit?
popsáno již výše, trochu jsi objevil ameriku...
Prasokralik wrote:
Firefox_ wrote:
DenGrasse wrote:nwnwiki: A lingering hostile spell that affects an enemy after greater sanctuary is cast will cancel the etherealness, even if the hostile spell was cast before greater sanctuary. Tohle je mimochodem třeba taky brát v potaz - když na někoho hodíte efekt kterej ho zraní vprůběhu GS, tak se GS taky zruší. Takže pokud dáte někomu třeba jed nebo trvající kouzlo a pak GS, tim sekundárním efektem se to zruší...
Pokud se to neupravovalo se změnou trvání GS tak to takhle nefunguje. Dostal jsem párkrát ránu z vířiváku WMka a GS to nezrušilo
nepochopil jsi, když TY v GS někoho zraníš, nikoliv když TEBE v GS někdo zraní, GS se ti zruší
názorný příklad - sešleš melfův kyselinový šíp na postavu a následně hodíš GS, schováš se do svého utočiště, psotava ale příští kolo dostane dodatečný dmg kyselinou protože nepřehodila reflexy a protože ty jsi onu postavu zranil, GS se ti vypne
Tudíž to je už v základním NWN.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Gsko po úpravě

Post by Nalkanar »

Všichni jsme jen smrtelníci .. až na výjimky
.
Locked