Pokud se to neupravovalo se změnou trvání GS tak to takhle nefunguje. Dostal jsem párkrát ránu z vířiváku WMka a GS to nezrušiloDenGrasse wrote:Tohle je mimochodem třeba taky brát v potaz - když na někoho hodíte efekt kterej ho zraní vprůběhu GS, tak se GS taky zruší. Takže pokud dáte někomu třeba jed nebo trvající kouzlo a pak GS, tim sekundárním efektem se to zruší...nwnwiki wrote:A lingering hostile spell that affects an enemy after greater sanctuary is cast will cancel the etherealness, even if the hostile spell was cast before greater sanctuary.
Gsko po úpravě
Re: Gsko po úpravě
Poupátko - :-O
Legewiel R'rorrok (Zau'ndar) - qu'el'faeruk d'qu'ellar R'rorrok
Legewiel R'rorrok (Zau'ndar) - qu'el'faeruk d'qu'ellar R'rorrok
Re: Gsko po úpravě
Ale tam se píše hostile spell. O vířivym útoku tam neni ani slovo...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Gsko po úpravě
jen odbočka - vířivákem jde útočit opravdu vesele.
Vířivý útok lze vést i když jsou vaš HP v mínusu a umíráte.
Vířivý útok zasáhne bez problémů mága v GS (což při kritiku bývá jeho smrt)
Vířivý útok lze vést i když jste: zmatení, zadržení, sražení, omámení, spící...
Je tam prostě nějaká chybka asi...
Vířivý útok lze vést i když jsou vaš HP v mínusu a umíráte.
Vířivý útok zasáhne bez problémů mága v GS (což při kritiku bývá jeho smrt)
Vířivý útok lze vést i když jste: zmatení, zadržení, sražení, omámení, spící...
Je tam prostě nějaká chybka asi...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Gsko po úpravě
nepochopil jsi, když TY v GS někoho zraníš, nikoliv když TEBE v GS někdo zraní, GS se ti zrušíFirefox_ wrote:Pokud se to neupravovalo se změnou trvání GS tak to takhle nefunguje. Dostal jsem párkrát ránu z vířiváku WMka a GS to nezrušiloDenGrasse wrote:Tohle je mimochodem třeba taky brát v potaz - když na někoho hodíte efekt kterej ho zraní vprůběhu GS, tak se GS taky zruší. Takže pokud dáte někomu třeba jed nebo trvající kouzlo a pak GS, tim sekundárním efektem se to zruší...nwnwiki wrote:A lingering hostile spell that affects an enemy after greater sanctuary is cast will cancel the etherealness, even if the hostile spell was cast before greater sanctuary.
názorný příklad - sešleš melfův kyselinový šíp na postavu a následně hodíš GS, schováš se do svého utočiště, psotava ale příští kolo dostane dodatečný dmg kyselinou protože nepřehodila reflexy a protože ty jsi onu postavu zranil, GS se ti vypne
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Gsko po úpravě
O tomhle slyším prvně a vůbec tomu nevěřím. Máš to ozkoušené? Vířivák je plošný efekt, proto zasahuje mága i klerika v GS, jako jakýkoliv jiný plošný efekt. Co se záporných HP táče, to je ryze problém thalie a týká se to rozmezí (0)-(-9) hp. To, že postavu ve vířiváku nelze obklíčit neznamená, že ji nelze omámit/srazit etc. , znamená to že na ní nelze aplikovat bonusy z obklíčení. A vířivák rozhodně nelze spustit, pokud postava má zakázáno spouštět jakékoliv akce, viz třeba sražená, omámená a podobně. samozřejmě, pokud postavu v prvním flurry kdy ona dělá vířivák srazím, ještě dostanu dmg z toho vířiváku, stejně jako bych jindy dostal dmg z jejího prvního flurry, ale sražená spouštět vířivej nemůže.Bahnak wrote:jen odbočka - vířivákem jde útočit opravdu vesele.
Vířivý útok lze vést i když jsou vaš HP v mínusu a umíráte.
Vířivý útok zasáhne bez problémů mága v GS (což při kritiku bývá jeho smrt)
Vířivý útok lze vést i když jste: zmatení, zadržení, sražení, omámení, spící...
Je tam prostě nějaká chybka asi...
edit: dost možná sis to spletl s jiným bugem a to
Jinak řečeno pokud jsi omráčené wmko srazil, negoval jsi tím jeho nemožnost utočit a proto začalo sázet vířiváky, čímž si mylně nabyl dojmu, že jej lze spustit za těchto podmínek.A creature who becomes prone while sleeping, dazed, or stunned will be able to attack, even though each of these conditions individually prohibit attacking.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Gsko po úpravě
Ano mám. Píšu to do chyb tak jsem si to asi z prstu nevycucal ne?Prasokralik wrote:O tomhle slyším prvně a vůbec tomu nevěřím. Máš to ozkoušené? ...
Ano, vím jak má vířivák fungovat, ano vím jak na Thalii funguje, problém bude někde ve scriptu na Thalce, neboť vířivák bugoval, pak se opravoval a teď buguje trošku jinak, Kucik se na to jukne a bude, byla to jen odbočka, rozebírejte tu dál GSko...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Gsko po úpravě
Budu pokračovat v topicu o GS i když je to možná problém Evardovek, kdo ví...
Dneska jsem použil na skupinu brouků Evardova černá chapadla a následně si dal GS. Jenže takřka okamžitě mi GS spadlo. Chvíli jsem na to koukal, ale pak mi došlo, že v logu se píše "Ali'Shah..... zranil ....". Je možné, že právě toto mi zrušilo GS? Je možno to nějak případně poupravit?
Dneska jsem použil na skupinu brouků Evardova černá chapadla a následně si dal GS. Jenže takřka okamžitě mi GS spadlo. Chvíli jsem na to koukal, ale pak mi došlo, že v logu se píše "Ali'Shah..... zranil ....". Je možné, že právě toto mi zrušilo GS? Je možno to nějak případně poupravit?
.
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Gsko po úpravě
Ano je tomu tak. Evardovky jsou utocne kouzlo a pokad mas GS/invis etc a neco vleze do utocneho kouzla, tak jak jiz tomu bývá, útocna kouzla ti tvuj buff zrusej.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: Gsko po úpravě
Napadá mě že podobný "d-efekt" mají i různé plynové kouzla (mlhy, mraky, atd.).-darkvision- wrote:...neco vleze do utocneho kouzla...
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Gsko po úpravě
A není to technicky vzato bug? Přecijen jak si právě zkouším - samotné seslání takového kouzla vyhodí, ale pak následné působení, by už mělo být nezávislé na mágovi.
EDIT: KaTo - mě napadají z fleku - Evardovky, Zpožděná ohnivá koule, Strážný znak (klerik), Smrdící a Smrtící mrak, Kyselinový mrak... a možná ještě něco bude
EDIT: KaTo - mě napadají z fleku - Evardovky, Zpožděná ohnivá koule, Strážný znak (klerik), Smrdící a Smrtící mrak, Kyselinový mrak... a možná ještě něco bude
.
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Gsko po úpravě
Treba sadlo taky .. cokoliv plosneho co hodite na zem .. a nekdo do toho vleze a hazi si na zachranu - tak vsechny takovyhle kouzla vas vyhodi z gs/invis .. a mam pocit ze i kdyz jste XY lokaci jinde a nekdo do toho vleze (ale tim si nejsem 100% jist ted).
Bug to podle meho neni .. protoze utocna kouzla by mely vyhazovat z gs/invisu - a pokad se tim kouzlem snazite ovlivnit nepritele - tak jsou útočná přeci.
Bug to podle meho neni .. protoze utocna kouzla by mely vyhazovat z gs/invisu - a pokad se tim kouzlem snazite ovlivnit nepritele - tak jsou útočná přeci.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: Gsko po úpravě
Hmm hmm... tak jsem si na EQ oprášil starého mága, abych to zkusil v jiném prostředí. A fakt, že to vždycky vyhazuje. Přes lokace jsem netestnul. Chmm pech, ale no.. budu s tím muset žít
Díky za ujasnění
.
Re: Gsko po úpravě
Tohle je mimochodem zajímavý paradox přímo z papírových pravidel DnD. Sešleš-li z neviditelnosti plošné kouzlo např. bouři meteorů, nezáleží na tom, kolik hektarů půdy spálíš na prach, ale na tom, jestli zapůsobíš na nějaký "herní" objekt (netřeba ho ani zranit, může mít imunitu). Stupidita na n-tou, ale v originál pravidlech.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Re: Gsko po úpravě
popsáno již výše, trochu jsi objevil ameriku...Nalkanar wrote:Budu pokračovat v topicu o GS i když je to možná problém Evardovek, kdo ví...
Dneska jsem použil na skupinu brouků Evardova černá chapadla a následně si dal GS. Jenže takřka okamžitě mi GS spadlo. Chvíli jsem na to koukal, ale pak mi došlo, že v logu se píše "Ali'Shah..... zranil ....". Je možné, že právě toto mi zrušilo GS? Je možno to nějak případně poupravit?
Tudíž to je už v základním NWN.Prasokralik wrote:nepochopil jsi, když TY v GS někoho zraníš, nikoliv když TEBE v GS někdo zraní, GS se ti zrušíFirefox_ wrote:Pokud se to neupravovalo se změnou trvání GS tak to takhle nefunguje. Dostal jsem párkrát ránu z vířiváku WMka a GS to nezrušiloDenGrasse wrote:nwnwiki: A lingering hostile spell that affects an enemy after greater sanctuary is cast will cancel the etherealness, even if the hostile spell was cast before greater sanctuary. Tohle je mimochodem třeba taky brát v potaz - když na někoho hodíte efekt kterej ho zraní vprůběhu GS, tak se GS taky zruší. Takže pokud dáte někomu třeba jed nebo trvající kouzlo a pak GS, tim sekundárním efektem se to zruší...
názorný příklad - sešleš melfův kyselinový šíp na postavu a následně hodíš GS, schováš se do svého utočiště, psotava ale příští kolo dostane dodatečný dmg kyselinou protože nepřehodila reflexy a protože ty jsi onu postavu zranil, GS se ti vypne
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...