Kam zmizeli mágové?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
Alvarion
Šlechtic
Posts: 325
Joined: 22:47 15. Nov 2010

Kam zmizeli mágové?

Post by Alvarion »

I. od implementace nového xp systému byly dle mého názoru sníženy Xp za boj maga se summonem. Chapu to jako podporu party, ale na druhou stranu, kdyz jde jiná postava na sólo mao neco méně XP než v partě, asi krok dobrým směrem, ale furt to jde. ted jsem s mágem zabil opravdu silnou potvoru za kterou bych mel v parte 70-80 xp urcite na (lvl 14). S mágem a summonem jsem dostal 29 s nejsilnějším summonem, co mam a to mi jeste lehl a musel jsem meditovat na dalšího..... (jo ona ta sance, ze se to nepovede bolí, kdyz je další medit za mnoho minut).

Domnívám se, že současný postih maga na solo ze sumonem je vysoký pro hratelnost mága.

II. Hulky z Doubkova a odjinud - hulky v rozsahu jakém jsou plně nahradí maga ve družině, který může z důležitých kouzel vypotit navíc potřebné jen ochranapřed kouzly.

Domnívám se, že by měly být staženy ochranné hůlky v rozsahu v jakém jsou v doubkově pro posílení významu party a mága/ kneze v druzine.

III. Summony obecně - summony jsou zpracovány skvělě a kdysi prý bylo možné povolávat i dál. V současnsoti summony, které mág má berou XP jako hrom viz výše. navíc jejich význam klesá a po lvl 20 uz je vyuzitelný jen stítový golem. Mag postrádá motivaci EXpit nějak dál..... protože profit je mizerný (Argument, že jde udelat llomeej build je pravdivej, ale expete si to s tím postihem, kdyz je sumon velkej postih).

Domnívám se, že by mohlo být vráceno něco málo summonu vyššího než devátého kruhu.

IV. Mag a CVC - ano, zde je dobrej, ve vetsí parte, ale kdyz uvazime epické lvl je spíše vtipným doplnkem pro zoufalce. DC ma jakýkoliv RDD/ Bard / valecník..... taková, že si hodí vše co na nej zoufalý mag sesle. Monk se pro zmnu vysmeje uplne vsemu.


Závěr: mag je nepotřebný, kvuli jednomu kouzlu se nemá smysl dělit o zisk, byt dostanu o maličko více xp. Nešlo by udělat, aby mág dostával stejně XP se summonem jako v časech před změnou?

Netvrdím, že mág není mistrem okamžiku, ale stávající stav je dle mého pro magy oproti ostatním povláním trošku nefér a chtělo by to doladit.
Děkuji za zvážení
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Kam zmizeli mágové?

Post by Nalkanar »

Jako mág říkám, že se summonem na epicu nevyžiješ (nejsi-li tvrdý nekro, který si ovšem koleduje o řadu nepříjemností). Ovládnutí příšer je taky prakticky nemožné, časy restu jsou veliké.

Hůlky se hodí i zaklínačům a čarodějům, ale možná zvýšit nějak potřebu UMD na jejich užití.

Summoni prý budou předěláni, je otázka kdy. Obecně mají summoni krutou dmg a sem tam spešl útoky, ale nemají použitelné AC/redukce/cokoliv takového. Nutno dodat, že příliš silní summoni dostupní od 17/18 lvlu povede k mágům kolečkujícím Prahvozd, což asi taky není dobré.

Ano, na CvC celkem senař, zvlášť když dáte pár mordekainů a lektvary z alchemky pořád drží.
.
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Kam zmizeli mágové?

Post by Derken- »

A nejsou senaři ty hráči? :mrgreen:

Promiňte kluci, ale fakt mě to nedalo.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
Alvarion
Šlechtic
Posts: 325
Joined: 22:47 15. Nov 2010

Re: Kam zmizeli mágové?

Post by Alvarion »

Dokazu dát s Willem sám celý alw. Nevidím důvod proč by mág nebyl schopen dát řekněmě alespon 10% alwu sám. Ale o tom to není. Klidne do alwu pujdu jen s někým.... jako support.
Ale do toho lvl 20 bych se chtěl sakra nějak doplazit a nestát všude a smutne koukat, jestli si mne nekdo vezme s sebou. Za kritický problém považuji práve to:
- nastavení XP se summonem
- hulky z doubkova, ktere berou magovi práci, UMD to nezachrání - jede to pres charismu.

- Urcite zachovat hulky lecivé - program pro dobre postaveneho maga v parte
- klidne zachovat hulky na kamenku a nejaké základní veci
- zrusit hůlky na ochranu mysli, ochranu před smrtí a podobné, aby se mag v parte alespon vyplatil jako booster.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Kam zmizeli mágové?

Post by Prasokralik »

Jasně, protože zrovna ochranu na smrt mág má ve svém repertoáru.... oh wait...
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
Alvarion
Šlechtic
Posts: 325
Joined: 22:47 15. Nov 2010

Re: Kam zmizeli mágové?

Post by Alvarion »

Derken- wrote:A nejsou senaři ty hráči? :mrgreen:

Promiňte kluci, ale fakt mě to nedalo.
Zkus si ted se summonm vyjít na lov..... myslim, že by jsi to brzo otocil a za 20 minut by te expilo pet ochotnejch drowů. Serpah by se na solo mohl maximalne divat na večerníček.
Alvarion
Šlechtic
Posts: 325
Joined: 22:47 15. Nov 2010

Re: Kam zmizeli mágové?

Post by Alvarion »

Prasokralik wrote:Jasně, protože zrovna ochranu na smrt mág má ve svém repertoáru.... oh wait...
tu ma knez, nevidim duvod proc vynechávat potřebu kneze...... nejake jiní rytí, nbo planujes konstruktivni diskuzi?
User avatar
Maya
Velmistr
Posts: 1053
Joined: 12:56 05. Dec 2010

Re: Kam zmizeli mágové?

Post by Maya »

Tak zrušíme i lektvary, a nebo víte co? Rovnou celej craft...A když jsme u toho, udělame velkej wipe, co vy na to? :)
_______________________________________________
"Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Kam zmizeli mágové?

Post by Prasokralik »

Maya wrote:Tak zrušíme i lektvary, a nebo víte co? Rovnou celej craft...A když jsme u toho, udělame velkej wipe, co vy na to? :)
Já jsem pro. Hlavně to s těma lektvarama je správná poznámka.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Kam zmizeli mágové?

Post by Derken- »

Seraph si v Alwu na medit dával 3 dungy :)

Mág je a vždy bude potřeba pro partu, piště si co chcete. Nechám vás v tom. Nebudu tu vypisovat třicatero toho co mág může a hůlky ne :) A party momentálně není problém stavět dole ani nahoře, tak nevim v čem je problém.

Edit: Zrušení alchymie by do kopru poslalo mnoho postav :mrgreen:
Edit2: Z rakash by to udělalo skutečně bosse pro 30tý level a například Draix by jste procházeli na 40 se staženýma půlkama. To, že by draci nešli sestřelit už ani teoreticky nemusím říkat :D
Last edited by Derken- on 16:14 12. Oct 2011, edited 2 times in total.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Kam zmizeli mágové?

Post by -RoF- »

Nalkanar wrote: Hůlky se hodí i zaklínačům a čarodějům, ale možná zvýšit nějak potřebu UMD na jejich užití.
Souhlas. A také vyšší umd na hudební nástroje.
Popřípadě dražší dobíjení.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Kam zmizeli mágové?

Post by Prasokralik »

Problém je v tom, že Alvarion nemůže se svým mágem solovat prahvozd, tak by se to mělo zakázat i ostatním víš jak...
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Kam zmizeli mágové?

Post by -RoF- »

Maya wrote:Tak zrušíme i lektvary, a nebo víte co? Rovnou celej craft...A když jsme u toho, udělame velkej wipe, co vy na to? :)
Mayo nic proti, ale vcelku divná reakce od DM :wink:
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Alvarion
Šlechtic
Posts: 325
Joined: 22:47 15. Nov 2010

Re: Kam zmizeli mágové?

Post by Alvarion »

Prasokralik wrote:Problém je v tom, že Alvarion nemůže se svým mágem solovat prahvozd, tak by se to mělo zakázat i ostatním víš jak...
Mam postavu, co dá celej alw sama..... teda bandity jsem sám nešel , ale dal bych to, myslím.

Myslis ze mam duvod neco nicit? nenapadlo tě, že jen lobuji ze nejakou vyvaženost? jsem rád že mas smysl pro nejakou rovnováhu.....
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Kam zmizeli mágové?

Post by kokosak »

Maya wrote:Tak zrušíme i lektvary, a nebo víte co? Rovnou celej craft...A když jsme u toho, udělame velkej wipe, co vy na to? :)
Klidně! :D
PUF!
Locked