Rozptyl

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Zindo
Měšťan
Posts: 175
Joined: 20:22 03. Aug 2011

Re: Rozptyl

Post by Zindo »

Jak píše J.F.Payne, okecat se dá vše. Ale dokuť si alchymie vypujčuje efekty kouzel. Měla by byt magie od magickeho povolaní silnejší, než magie kterou si muže uvařit každý. Prosím nemachejte argumentama jak je vaření težký. Jde o to, že je to další věc, která supluje maga. A podle testů lektvar vydrží mnohonasobne víc proti zrušení než kouzla od maga 20level+.
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Rozptyl

Post by Thuereg »

Vono jde zase o to že některý lektvary jsou silnější než bufy od mága, ale ani to bych nesnižoval... ono opravdu udělat ty lektvary neni sranda :D
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
Zindo
Měšťan
Posts: 175
Joined: 20:22 03. Aug 2011

Re: Rozptyl

Post by Zindo »

Jednoduše - Lektvary by neměli nahrazovat magicky nadané povolání. Jednoduche to není, ale může se to naučit každý a zase tak težké to není. Achymie nema nahrazovat maga. Jestli má byt magie nezrušitelná, musí dostat jiné efekty než efekty magických povolání. (zde chápu, že by tvorba alchymie byla daleko delší a nastavení vyváženosti ještě složitější).
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Rozptyl

Post by Thuereg »

Zindo wrote:Jednoduše - Lektvary by neměli nahrazovat magicky nadané povolání. Jednoduche to není, ale může se to naučit každý a zase tak težké to není. Achymie nema nahrazovat maga. Jestli má byt magie nezrušitelná, musí dostat jiné efekty než efekty magických povolání. (zde chápu, že by tvorba alchymie byla daleko delší a nastavení vyváženosti ještě složitější).
Já sem neřek že by neměla bejt sundatelná, ale že by neměla bejt snáz sundatelná. Alchymie ti mága nenahradí. Nehledě na to že ledaskdy je cesta spíš strátová než zisková a lektvary lezou do peněz.
A nejde ani tak o obtížnost alchemky jako spíš o ten hroznej a nechutnej oser jímž skilování alchymie je.

edit: Jednoduše si za lektvarama stojim. Bez nich bych sám udělal uplný kuloví a sundal by mě každej mág kterýho bych potkal i třeba o 15lvl níž než já.
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Rozptyl

Post by -darkvision- »

J.F.Payne wrote:Okecat takhle se dá všechno. Jde o to, aby systémově bylo méně výhodné užívat lektvary než mít kouzla od mága. Lektvary nejsou plnohodnotným zástupcem magie, jsou jen pomůckou. Z podstaty věci by prostě měly být slabší, co se odolnosti proti Rozptylu týká, i kdyby je vařil alchymista s craftovým levelem 20.
Tak okecat .. ano z OOC hlediska to je okecávání, z IC hlediska to je ale daleko logictejsi nez to ze by alchymie mela jit shodit snadneji nez kouzla..
A vy jste přeci z eq, tak jsem myslel ze spise hledite na IC hlediska, nez OOC hlediska . :P

EDIT:
Kdyby se to melo shrnout:
Alchymie:
a) nejakou dobu trvá, tedy dost dlouhou nez vyskillujes 20.lvl craftu.
b) to skillovani neni zrovna nejlevnejsi co s etyce penez, nehlede na to ze si musis sbirat i bejli a to taky zabere cas.
c) vareni lektvaru taky nemas hned, lektvar varis 45sekund (myslim ze to tak je cca), na vypravu si jich navaris treba 60 a mas z toho skoro hodinu jen jako pripravu.. a to musis jeste kazdych 45sekund promackavat, jinak ti to zabere daleko vice casu ze jo.
d) varis si varis, ale leze to taky preci jen do penez.

čáryfukové
a) expení je easy, když máš partu. Expy lítaj nahoru, bavíš se u toho (není to nuda jak alchymie)
b) prachy, sem tam narveš něco do nového lvl.

Když to podtrhnem a sečtem.
Vzít čáryfuka znamená - ušetřit peníze, ušetřit čas s vařením, ušetřit čas se sbíráním.

Můj názor: Pokad někdo věnuje čas, peníze a píly do tohoto řemesla a je z něho top, tak jsem názoru že by mu to nemělo jít tak snadno shodit, třeba s čáryfukem na 18,19,20 .. Osobně čáryfuk na 20.lvl se tu vyexpí rychleji než alchymista na 20.lvl.
Další věc, vyexpit čáryfuka by byla pro mě sranda, vyexpit alchymistu je pro mě pruda, furt jen takové bezduché klikání .. jen ta představa toho top lvl mě povzbuzuje abych jel dál.
Nehledě na to, že když čáryfuk bude expit, tak u toho bude mít i prachy, za který si nahodí lvl. Alchymista když bude craftit, tak ty prachy bude jen ztrácet.

Jasný, je to velice zvláštní srovnávat class a craft. Ale bavíme se teď o kouzlech, kouzelných efektech přeci. :P
Last edited by -darkvision- on 11:47 15. Oct 2011, edited 2 times in total.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Rozptyl

Post by Radim »

Přijde mi to jako bééééé,oni maj výhodu a mág je k ničemu.Seberte jim to,aby hrálo víc mágů.Naučte se je hrát a nebudete si zase vymejšlet zbytečné úpravy.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Rozptyl

Post by G-ladiator »

IC vysvětlení proč by lektvary měly jít shodit snáze než magie: Lektvary magii pouze napodobují, kopírují a měly by tedy být výrazně slabší, než pravá magie.
Okecat se dá všechno.
Myslím, že celý point toho nápadu nerfnout lektvary je, aby bylo více PC mágů (protože co se mě týče, lépe se mi hraje s PC mágem, než s lahvičkou, která dovede udělat to samé ;) ). Než mě chytnete za slovo - vím, že tu několik (ale moc jsem jich tedy neviděl) PC mágů hraje, ale zatím jsem neměl příležitost s nimi nějak více hrát.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Rozptyl

Post by -darkvision- »

G-ladiator wrote: Myslím, že celý point toho nápadu nerfnout lektvary je, aby bylo více PC mágů ...
a) nikomu nebrání si pc mága založit
b) radši budu hrát s pc mágem než chlastat furt lektvary (jenze mag neni vzdy po ruce ze)
c) ten kdo mága neumí, si bude furt jen stezovat ze mu alchymie, hůlky to povolání kazej - přitom to není pravda

d) My máme dole 3 mágy, nevšiml jsem si že by si na něco stěžovali.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Rozptyl

Post by Nalkanar »

http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 36#p118036

A hlavně lektvary mají špatně dané lvly a proto lektvar vs mág vítězí lektvar... takže když se správně dořeší ty lvly, tak už tím by se mělo ledacos vyřešit.
.
Zindo
Měšťan
Posts: 175
Joined: 20:22 03. Aug 2011

Re: Rozptyl

Post by Zindo »

Nerad bych zažil scénu, kdy mě hráč před cvc řekne: "tohle raděj nekouzli, to si dám z lektvaru ať mě to neschoděj".

Myslim, že tohle na zamyšlení, aspoň pro nekteré vyspělejší hráče, stojí.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Rozptyl

Post by -darkvision- »

Zindo wrote:Nerad bych zažil scénu, kdy mě hráč před cvc řekne: "tohle raděj nekouzli, to si dám z lektvaru ať mě to neschoděj".

Myslim, že tohle na zamyšlení, aspoň pro nekteré vyspělejší hráče, stojí.
Tohle by ti asi vyspělejší hráč nenapsal. :)
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Rozptyl

Post by G-ladiator »

-darkvision- wrote:a) nikomu nebrání si pc mága založit
Nebrání, nicméně skutečnost, že se dá z velké části nahradit lektvary není příliš dobrý motivátor ho založit (protože ač RP je zábava, občas je fajn, cítit se užitečný)
b) radši budu hrát s pc mágem než chlastat furt lektvary (jenze mag neni vzdy po ruce ze)
jsme na tom stejně. Proto se vracíme k tomu, aby byly lektvary slabší a mágové tak měli větší motivaci být hráni
c) ten kdo mága neumí, si bude furt jen stezovat ze mu alchymie, hůlky to povolání kazej - přitom to není pravda
Neřeším to z hlediska hraní mága, ale právě z hlediska fantasy světa (tak jak ho chápu), že (běžně dostupné) magické předměty by neměly být silnější než mágové (protože právě ti je s velkou pravděpodobností tvoří)
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Rozptyl

Post by Nalkanar »

Zindo wrote:Nerad bych zažil scénu, kdy mě hráč před cvc řekne: "tohle raděj nekouzli, to si dám z lektvaru ať mě to neschoděj".
"Ne díky, nachystej si radši jiná kouzla, já je mám v lektvarech"
.
Zindo
Měšťan
Posts: 175
Joined: 20:22 03. Aug 2011

Re: Rozptyl

Post by Zindo »

-darkvision- wrote:
Zindo wrote:Nerad bych zažil scénu, kdy mě hráč před cvc řekne: "tohle raděj nekouzli, to si dám z lektvaru ať mě to neschoděj".

Myslim, že tohle na zamyšlení, aspoň pro nekteré vyspělejší hráče, stojí.
Tohle by ti asi vyspělejší hráč nenapsal. :)
S nynejším nastavením, je to více než pravděpodobné.
Když mě o něco pujde, tak chci tu nejlepší ochranu a rád si za to zaplatím, lepší než zemřít. A v nynejším nastavení je lepší alchymie. Nevidim v tom nic nelogického.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Rozptyl

Post by -darkvision- »

Zindo wrote:
-darkvision- wrote:
Zindo wrote:Nerad bych zažil scénu, kdy mě hráč před cvc řekne: "tohle raděj nekouzli, to si dám z lektvaru ať mě to neschoděj".

Myslim, že tohle na zamyšlení, aspoň pro nekteré vyspělejší hráče, stojí.
Tohle by ti asi vyspělejší hráč nenapsal. :)
S nynejším nastavením, je to více než pravděpodobné.
Když mě o něco pujde, tak chci tu nejlepší ochranu a rád si za to zaplatím, lepší než zemřít. A v nynejším nastavení je lepší alchymie. Nevidim v tom nic nelogického.
Já v tom vidím vyuziti bugu .. Proste snad nejaky moralni kodexy tu lidi maj.. a do cvc proste pujdou tak jak by sli i jindy... kdyby se s tou alchymii nehejbalo.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Locked