Myslím, že největší
problém z hlediska
nových mladých (a hlavně těch ještě mladších) hráčů je
v nich samých. Valná většina lidí, kteří dnes hrají RPG hry po netu, je hraje jako pouhou odreagovačku. Tím
bohužel myslím spíš něco na způsob Diabla (bušičky), než cokoli jiného

. Systém "
bojuj - vytrénuj - bojuj - ... - jsi největší epický drsňák ale neumíš blebtnout pozdrav ani se usmát

" jim plně vyhovuje a postačuje.
Hráčů, kteří si chtějí zahrát hlavně dobré RP zase sice není tak málo, ale většina z těch co znám, holduje spíš
papírovým (Drd, DD)
variantám. Já sám jsem před léty taky hrál s partou kluků a bylo to fajn, jenže pak jsme se rozešli každý jinam a od té doby už se mi nikdy nepodařilo
sehnat žádnou družinku.
Právě pro hráče jako jsem já může být
Thalie zemí zaslíbenou 
a tito ji také můžou
ukázat svým přátelům a známým a další hráči jsou na světě.
Mám dojem, že
mezi českými servery je na tom
Thalie dobře. Vlastně to byl i důvod, proč hraji zrovna tady - přečetl jsem si
posudky v různých diskuzích.
Těžko se dá tento přísun hráčů, které opustila možnost zahrát si naživo, nějak zrychlit, ale pozvolna se tady určitě zase nějaké
skupinky nadšenců začnou objevovat.