Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by G-ladiator »

Já tu wisdom tak nějak dodržuju, ale také právě narážím na problém toho navyšování - necpal bych pak body při lvl upu do ničeho jiného.
Nicméně ten popis, co uvádíš u odolnosti a moudrosti uvádíš poněkud chybně, protože tenhle extrém je až u vlastnosti s hodnotou cca 6. A je třeba si uvědomit, že pokud nemáte rasový postih, tak se na tu 6 přirozeným způsobem nedostanete.
Decka
Šlechtic
Posts: 311
Joined: 22:35 18. Sep 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Decka »

Informace jsem získal opravdu z webu Thalie, je pravda, že každej ty informace muže chápat trošku jinak. Nicméně jde především o tu myšlenku, kdy se tu dost často řeší chování postav dle jejich charismy, která je navíc systemově penalizována. Řekl bych, že není kladen stejný důraz na chování postav podle jejich ostatních vlastností, které se v rámci PB také dost často nastavují na minimální hodnoty.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by J.F.Payne »

S věkem se moudrost "zvyšuje", ale dejme tomu jiným směrem, než že by se z prosťáčka stával mudrc (i když se to taky může stát, nebude to typický příklad).

Ukažme si to na příkladu.

Máme vesnického prosťáčka s moudrostí 8 nebo 9. Od rána do večera robotí, sílu a konstituci má slušnou, mohl by se i naučit číst, kdyby byl čas a učitel... ale co, otec nechce o nějakém čtení ani slyšet. "Jsi syn sedláka, budeš sedlák!" povídá a tak jde čas.
Náš prosťáček ve svých sedmnácti letech na otázku kolem procházejícího dobrodruha "Hola, chlape, komu patří tahle zem?" odpoví tak asi "Nó, páne, přece barónovi, co má za humnama hrad..."
Náš prosťáček může být dost pověrčivý. "Ej, třikrát si před tou čarodějnicí vodplivnout a pomodlit se k Thalovi proti uřknutí! Tfuj, tfuj, tfuj!"
Náš prosťáček neřeší žádnou filosofii, vzdělání (i když mu inteligence nechybí). Dobře rozumí pluhu, obilí a kravám.
Když rozbil hubu baronovu arogantnímu synku v hospodě, dostal padesát ran karabáčem a půlrok šatlavy. Kdyby byl moudřejší, stáhne ocas.

Život jde dál a prosťáček "zmoudří". Je mu kolem padesátky, hotový vesnický kmet. Za svůj dlouhý život nasbíral už mnoho zkušeností, a ačkoliv je jeho moudrost stále v hodnotě 8-9, je to znát.

"Hola, chlape, komu patří tahle zem?" - "Ech, bejvávalo, páne, že tydle léna patřily baronu z Tancarville, jenže ten umřel bezdětnej, když jeho jedinej syn skonal nešťastnou náhodou na lovu... a potom, co si baron z Kopaniny vzal vdovu po starým barónovi, řiká tadle zem pane zas jemu..." Náš prosťáček získá přehled alespoň o základním a pro něj podstatném politickém dění - ví, komu platit daně a odvádět desátky, víc ho ale vůbec nezajímá.
"Co to děláš, mladej? Nevíš, že plivance proti uřknutí nepomáhaj? Marš do kuchyně, pro česnek, a ukousni kus, to na tebe žádná vědma nevyzraje..." Náš prosťáček se některých pověr drží a některé už opustil. Nikdy ale příliš nehloubal nad jejich smyslem. To, že je používá, vychází ze zvyku a z tradice.
Náš prosťáček rozumí pluhu, obilí a kravám ve svém věku jako málokdo. Třeba bude nejlepší ze sedláků v okolí. No, a taky navíc rozumí pálení samohonky.
Z toho, že kdysi rozbil mladému šlechtici hubu, se poučil. Získal zkušenost, zkrotnul, a co vyšel ze šatlavy, radši všem šlechticům s úklonou klidil cestu.

Takhle bych to nějak viděl :) Jinými slovy, zkušenosti, které postava nabere, by určitě měly být vidět - na druhou stranu moudrost zvyšovat netřeba k tomu, aby se "nemoudrá" postava chovala alespoň trochu zkušeněji. Za léta bude mít prostě o něco větší rozhled v oblasti, ze které pochází, nebo v činnosti, které se věnuje.

Ztřešťěnost, prudkost a přesvědčení, že potřeba plánu je maření volným časem, se určitě změní. Každý se začne chovat tak, aby přežil, pokud je to možné, a bez bolesti - i ten největší hlupák.
Co se ale s nízkou moudrostí a věkem nemění, bude asi hlubší zájem o svět, duchovno, filosofii, politiku...
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kokosak »

Ve starym dobrym ejdýčku z věkem stoupala int a wis. A klesaly con a str.

BTW ano, mnozí hrají nízkou wisdom (a int), ačkoli třeba jejich postava má 17 ;)
PUF!
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by J.F.Payne »

kokosak wrote:Ve starym dobrym ejdýčku z věkem stoupala int a wis. A klesaly con a str.
To by se tady přestali hrát fighteři a začali hrát staří mágové, druidi, klerici... Thalie by hned byla plná důchodců :)))
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by -RoF- »

Nevypisování jistých IC událostí na forum povrchu.
Opravdu by se hodil dopic, co se kde děje, kde by se psalo vše.

Páč DM něco tvoří a podstatné info pro hráče nedají. Pak to vypadá tak, že DM nemají zájem, aby se hráči zapojovali do jistého dění a tím jim kazili a nebo narušovali nalinkovaný příběh.
Hráč se pak na poslední chvíli dozví co se děje a prd s tím něco udělá.

Jestli teda máte zájem, aby se hráči zapojovali do IC, tak jim dejte šanci.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by DenGrasse »

Vadí mi, když si hráči sdělují OOC kanály IC informace, které jejich postava nemá jak vědět. Takže někde proběhne děj, minutu nato naběhne RoF s postavou a začne do toho šťourat co kdy kde a proč, protože mu někdo poslal tell nebo jinak OOC kontaktoval. A na nástěnku se věci dostávají s jistým zpožděním, až je písaři sepíší atd. Arie byla na radnici přesně minutu poté co skončil soud, o kterém neměla jak vědět.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by -RoF- »

DenGrasse wrote:Vadí mi, když si hráči sdělují OOC kanály IC informace, které jejich postava nemá jak vědět. Takže někde proběhne děj, minutu nato naběhne RoF s postavou a začne do toho šťourat co kdy kde a proč, protože mu někdo poslal tell nebo jinak OOC kontaktoval. A na nástěnku se věci dostávají s jistým zpožděním, až je písaři sepíší atd. Arie byla na radnici přesně minutu poté co skončil soud, o kterém neměla jak vědět.
Milý vážený já nezneužívám OOC, já logl s Arii, páč jsem se chtěl stráže zeptat a zrovna jsem potkal postavu, která řekla něco víc.
Takže než začneš křivě obvinovat, prověř si skutečnost, děkuji.

S tou nástěnkou, co vím tak daná postava byla ve vězení dýl a nějak se tam musela dostat, takže jistě nějaké info muselo proklouznout od stráže, dál přesně ve stylu "co se kde povídá".

Chcete po hráčích, aby respektovali NPC jako reagující postavy světa, tak to respektujte i jako DM.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by DenGrasse »

A kterou postavu jsi potkal že to věděla? Věděly to jen tři postavy a ty byly ve vězení. Ale asi to byla, jako u tebe obvykle, jen náhoda.

To "prověř si ssutečnosti" myslíš hádám jako výsměch, že? Jako že si mám prověřit kdo ti jak poslal zprávu tellem nebo mimo hru?

Usuzuju z tohoco vidím ve hře. Pokud to tak není, omlouvám se.

Nic to ovšem neměmí na tom, že mi to vadí, když to někdo dělá.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Pajule »

teď uplně mimo co e děje/neděje ..řeší/neřeší. Thalije mi vždy přišla dost svobodná a teď mi často připomíná Eq..kam se poděla ta Thalijská pohoda? :/ vadí mi že nejsou žádné pidimidi Q pro radost na pár hodin, ale obr mega epické(nebo aspoň mi to tak příjde), na druhou stranu je pravda teď se objevil někdo(mám za to,že kokosák) kdo se nenápadně vetře do hry tak, že to potěší a při tom z toho není nic epického obr(třebas myšky v dílně)

tím mimochodem nechci napadat DMka, přece jen sou to taky jen lidi, ale je fakt, narazit v dnešní době na příjemný NPC je teda věda
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kokosak »

RoFa se v tomto případě musím zastat, skutečně měl informace od postavy, která byla i za tímto účelem vypuštěna.

Pidimidikvesty jsou, ale spíš je střílím pro jednotlivce a holt se zatím na moc lidí nedostalo. Sem jen jedno Dmko a to ještě navíc v záběhu. Takže prosím o trpělivost (i když na druhou stranu sem prej strašně příšernej, tak nevim, jestli je o co stát :D)
PUF!
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kucik »

Pajule wrote:teď uplně mimo co e děje/neděje ..řeší/neřeší. Thalije mi vždy přišla dost svobodná a teď mi často připomíná Eq..kam se poděla ta Thalijská pohoda? :/ vadí mi že nejsou žádné pidimidi Q pro radost na pár hodin, ale obr mega epické(nebo aspoň mi to tak příjde), na druhou stranu je pravda teď se objevil někdo(mám za to,že kokosák) kdo se nenápadně vetře do hry tak, že to potěší a při tom z toho není nic epického obr(třebas myšky v dílně)

tím mimochodem nechci napadat DMka, přece jen sou to taky jen lidi, ale je fakt, narazit v dnešní době na příjemný NPC je teda věda
Ja ti reknu, cim to je. Nechodi se na srazy! Protoze lidi, ktery si aspon trochu osobne pokecaj vedi, co od druhyho cekat a jsou lip schopny si porozumet. Taky si vsimni, ze vsechny flejmy jsou zpravidla (dark je vyjimka) kolem lidi, ktery nikdy nikdo v Plzni nevidel :P
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
jachyra
Velmistr
Posts: 1159
Joined: 15:14 19. Jan 2009

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by jachyra »

Plne súhlasím s Kucikom :mrgreen: j to po zraze úúúplne o inom ... ani Sendys mi už dokonca nenadáva s práva sa slušne :mrgreen:
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by J.F.Payne »

Mně na Thalii vadí Bahňák (abych dostál jeho prorocké vizi, na tomhle místě měla být nějaká menší urážka, ale to si jako předseda MSSKAA nemůžu dovolit), protože všem vyzradil pravdu o našem vlezdoprdeleckým spolku a o tom, že se dá DM lehko uplatit! Teď to budou dělat všichni a náš Mocný Spolek Slizkých a Kluzkých Análních Alpinistů (paladinsko-drowí koalice, absolutně uzavřená pro nové adepty našeho řiťoplazeckého řemesla) ztratí svůj nebetyčný, gigantický a monstrózní vliv. Nebudeme dále protěžovaní a asi budeme muset z Thalie odejít, jako to někteří z nás museli udělat na EQ!

Pro KaTa smajlík, radši :D
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Desmond »

Běžte si spamovat jinam holoto!
Post Reply