Eh... prosím? Takže DM mají poskakovat kolem postav a starat se, aby nepřišly k úhoně? A když to neudělají je to jejich neschopností???wsweetjane wrote:Sorry ale tohle je děs...Permka jako trest není trest hráči ale je to neschopnost DM reagovat jinným způsobem na vývoj IC událostí...Zabijeme tě aby se nám tu IC nevyvýjelo někam kam to prostě "NECHCEME"...
Předpokládám že DMs by měli být dostatečně vyspělí na to aby to IC zainačili jinak...
Nejsi hlavní postava v americkym filmu, které se všechno musí povést, protože to má ve scénáři. Dokonce nejsi ani hlavní postava. Nikdo z hráčů, ani DM, není. Je to svět a ten žije a reaguje. Naběhneš na wyrma, nedáš ho, chcípneš. Tvůj problém. Překročíš IC stanovenou a jasně vymezenou hranici, budeš prohlášen za psance. Pokud budeš dopaden, budeš popraven. DM nebudou ohýbat svět tak, aby hráči nenarazili. Nebudou vymýšlet ústupky jen, aby se postavě nic nestalo. Ano, mohou se snažit to celé někam směřovat. V rámci možností se o to většinou snaží, protože rozhazovat permky nikdo nechce. Ale DM ti nebudou dělat deus ex machina, aby vyčistili chlív, co si postavy samy nadrobily.
