DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
Koninho87
Šlechtic
Posts: 464
Joined: 23:13 08. Nov 2010

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Koninho87 »

ted už myslim že v 5 vstává i bez budika automaticky sedá k pc a jede a rube a jede :D
wsweetjane
Šlechtic
Posts: 446
Joined: 14:52 07. Jun 2010

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by wsweetjane »

kokosak wrote:
wsweetjane wrote:Sorry ale tohle je děs...Permka jako trest není trest hráči ale je to neschopnost DM reagovat jinným způsobem na vývoj IC událostí...Zabijeme tě aby se nám tu IC nevyvýjelo někam kam to prostě "NECHCEME"...

Předpokládám že DMs by měli být dostatečně vyspělí na to aby to IC zainačili jinak...
Eh... prosím? Takže DM mají poskakovat kolem postav a starat se, aby nepřišly k úhoně? A když to neudělají je to jejich neschopností??? :shock:
Nejsi hlavní postava v americkym filmu, které se všechno musí povést, protože to má ve scénáři. Dokonce nejsi ani hlavní postava. Nikdo z hráčů, ani DM, není. Je to svět a ten žije a reaguje. Naběhneš na wyrma, nedáš ho, chcípneš. Tvůj problém. Překročíš IC stanovenou a jasně vymezenou hranici, budeš prohlášen za psance. Pokud budeš dopaden, budeš popraven. DM nebudou ohýbat svět tak, aby hráči nenarazili. Nebudou vymýšlet ústupky jen, aby se postavě nic nestalo. Ano, mohou se snažit to celé někam směřovat. V rámci možností se o to většinou snaží, protože rozhazovat permky nikdo nechce. Ale DM ti nebudou dělat deus ex machina, aby vyčistili chlív, co si postavy samy nadrobily.

Špatně sme se pochopili-já chápu a rozumím nicotnosti SEBE ve světě Thalie...šlo mi o to že konflikt s úřední mocí světa by šel snad řešit i jinak než smrtí postav...
User avatar
Czech_Luthor
Rytíř
Posts: 686
Joined: 11:31 01. Feb 2008
Location: Trondheim, Norsko

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Czech_Luthor »

Jane, uvědom si jednu věc. Když urazíš sedláka na Ivorský farmě, dá Ti permku? Ne...
Když urazíš královnu elfů (maj královnu žejo?) v Alwu, daj Ti permku? NE!

Tohle je čistě jenom o pojímání práva a trestů dané frakce.
Uraž Ambita? Zabije Tě. = Naprosto jednoduchá rovnice.
Fallion Meynolds - Hrdý hraničář, manžel Kory Meynolds - té nejkrásnější ženy na Thalii - a otec tří krásných dětí.

Člen Virtuálního Páru

Samozvaný SpamMaster v nejlepších letech!

Our love is a bed of nails
Love hurts good on a bed of nails
I'll lay you down and when all else
Fails
I'll drive you like a hammer on a
Bed of nails
Baby when you scratch,
you know I'm gonna bite!
wsweetjane
Šlechtic
Posts: 446
Joined: 14:52 07. Jun 2010

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by wsweetjane »

DenGrasse wrote:
Shaman88 wrote:Já neříkám že by svět měl být milý ale že by si měl své hráče hýčkat (alespoň ooc).
Dle mého názoru OOC hýčká Thalie hráče víc než většina jiných světů. Systémů, které bys našel jinde a tady ne je co bys na prstech spočítal.

Myslím že to nebude celé jen o systému....
wsweetjane
Šlechtic
Posts: 446
Joined: 14:52 07. Jun 2010

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by wsweetjane »

DenGrasse wrote:blacmin: raději erpit s pěti, než nechat prasit 50.

u některých hráčů je jediný jejich přínos v tom, že jsou číslem ve statistice návštěvnosti. Svět jim nabízí mnohem víc než oni jemu.

Doporučuji vyměnit čísla za jména konkrétních lidí nebo alespoň přezdívek pro tvou statistiku - když už se oháníš SOCIÁLNÍMY modely...

Pokud pod hráči vidíš jen čísla-je přístup jasný...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Rejty »

wsweetjane wrote:Špatně sme se pochopili-já chápu a rozumím nicotnosti SEBE ve světě Thalie...šlo mi o to že konflikt s úřední mocí světa by šel snad řešit i jinak než smrtí postav...
No, co dodat. Snad jen...
Attachments
iwantyourjokes-july4th.png
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Braenn »

wsweetjane wrote:
DenGrasse wrote:blacmin: raději erpit s pěti, než nechat prasit 50.

u některých hráčů je jediný jejich přínos v tom, že jsou číslem ve statistice návštěvnosti. Svět jim nabízí mnohem víc než oni jemu.

Doporučuji vyměnit čísla za jména konkrétních lidí nebo alespoň přezdívek pro tvou statistiku - když už se oháníš SOCIÁLNÍMY modely...

Pokud pod hráči vidíš jen čísla-je přístup jasný...
Když tak na tebe koukám, a vím že se opakuji, ale možná čas znovu vytáhnout cvičení porozumění textu pro první stupeň, pravda?
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
wsweetjane
Šlechtic
Posts: 446
Joined: 14:52 07. Jun 2010

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by wsweetjane »

Czech_Luthor wrote:Jane, uvědom si jednu věc. Když urazíš sedláka na Ivorský farmě, dá Ti permku? Ne...
Když urazíš královnu elfů (maj královnu žejo?) v Alwu, daj Ti permku? NE!

Tohle je čistě jenom o pojímání práva a trestů dané frakce.
Uraž Ambita? Zabije Tě. = Naprosto jednoduchá rovnice.

Ta rovnice je ale stupidní...promiň ale je...
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Molly23 »

Rejty wrote:
wsweetjane wrote:Špatně sme se pochopili-já chápu a rozumím nicotnosti SEBE ve světě Thalie...šlo mi o to že konflikt s úřední mocí světa by šel snad řešit i jinak než smrtí postav...
No, co dodat. Snad jen...
kora.jpg
kora.jpg (21.71 KiB) Viewed 4356 times
Last edited by Molly23 on 19:58 31. Oct 2011, edited 1 time in total.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
wsweetjane
Šlechtic
Posts: 446
Joined: 14:52 07. Jun 2010

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by wsweetjane »

Braenn wrote:
wsweetjane wrote:
DenGrasse wrote:blacmin: raději erpit s pěti, než nechat prasit 50.

u některých hráčů je jediný jejich přínos v tom, že jsou číslem ve statistice návštěvnosti. Svět jim nabízí mnohem víc než oni jemu.

Doporučuji vyměnit čísla za jména konkrétních lidí nebo alespoň přezdívek pro tvou statistiku - když už se oháníš SOCIÁLNÍMY modely...

Pokud pod hráči vidíš jen čísla-je přístup jasný...
Když tak na tebe koukám, a vím že se opakuji, ale možná čas znovu vytáhnout cvičení porozumění textu pro první stupeň, pravda?

Braenn...chápu že ti to není po chuti když tak vehementně rozevíráš půlky na určitých místech- ale zastávám selský rozum, promiň jiná nebudu. Asi nejsem tak vyspělá, chapající, skvělá a RP vyzrálá jako ty...Buď prosím schovívavá a já ti za to někde postavím oltář když dovolíš...;-)
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Braenn »

wsweetjane wrote:
Czech_Luthor wrote:Jane, uvědom si jednu věc. Když urazíš sedláka na Ivorský farmě, dá Ti permku? Ne...
Když urazíš královnu elfů (maj královnu žejo?) v Alwu, daj Ti permku? NE!

Tohle je čistě jenom o pojímání práva a trestů dané frakce.
Uraž Ambita? Zabije Tě. = Naprosto jednoduchá rovnice.

Ta rovnice je ale stupidní...promiň ale je...
Možná stupidní, ale 100% pravdivá. A vůbec, ale vůbec není složitá na zapamatování, aby ji zvládl průměrně inteligentní člověk udržet v hlavě jako fakt. A jakmile s ní bude počítat, tak pokud nepáchá cílenou sebevraždu s fanatickým charakterem, snad se zdrží podobných věcí, no ne?

Si tak představ, jako bys teď naklusala do Libye a začla uprostřed náměstí volat, "Ať žije Kaddáfí, smrt rebelům." Jsou prostě věci, které rozumný člověk nedělá, umí-li alespoň trochu vyhodnotit situaci.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
wsweetjane
Šlechtic
Posts: 446
Joined: 14:52 07. Jun 2010

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by wsweetjane »

Braenn wrote:
wsweetjane wrote:
Czech_Luthor wrote:Jane, uvědom si jednu věc. Když urazíš sedláka na Ivorský farmě, dá Ti permku? Ne...
Když urazíš královnu elfů (maj královnu žejo?) v Alwu, daj Ti permku? NE!

Tohle je čistě jenom o pojímání práva a trestů dané frakce.
Uraž Ambita? Zabije Tě. = Naprosto jednoduchá rovnice.

Ta rovnice je ale stupidní...promiň ale je...
Možná stupidní, ale 100% pravdivá. A vůbec, ale vůbec není složitá na zapamatování, aby ji zvládl průměrně inteligentní člověk udržet v hlavě jako fakt. A jakmile s ní bude počítat, tak pokud nepáchá cílenou sebevraždu s fanatickým charakterem, snad se zdrží podobných věcí, no ne?

Si tak představ, jako bys teď naklusala do Libye a začla uprostřed náměstí volat, "Ať žije Kaddáfí, smrt rebelům." Jsou prostě věci, které rozumný člověk nedělá, umí-li alespoň trochu vyhodnotit situaci.

*dala jí palec nahoru* Škoda že tu nemáme kolonku "To se mi líbí"....
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Derken- »

Nalku napiš mi ve hře pak. Rád si s tebou pokecám.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Braenn »

wsweetjane wrote:...Braenn...chápu že ti to není po chuti když tak vehementně rozevíráš půlky na určitých místech- ale zastávám selský rozum, promiň jiná nebudu. Asi nejsem tak vyspělá, chapající, skvělá a RP vyzrálá jako ty...Buď prosím schovívavá a já ti za to někde postavím oltář když dovolíš...;-)
Můžu být shovívavá jak chci, i bez oltáře, ale to co předvádíš není selský rozum. Selský rozum je takový ten zdravý, při kterém ti i bez učení a vzdělání docvakne, co měl ten druhý na mysli a jak se zachovat.
Věř mi, toto není ten případ.

A jestli tě zajímá, proč se vůbec namáhám ti odpovědět, tedy, je to proto, že od DM dostávám za každý patřičně podporující příspěvek litr expů, za horlivou obhajovu pět tisíc a za obavláště vydařené vtípky ani nebudu povídat, týden by ses žárlivostí nevyspala. 8) Možná si na příští grilovačce nechám zvednout sazbu.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
de Aers
Urozený
Posts: 1530
Joined: 18:40 28. Dec 2009
Location: Buran z Buranova

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by de Aers »

Tak to je masakr co tu wsweetjane vykouzlila :D Až mi brambory lezly málem nosem při večeři :D
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
Locked