DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Radim »

Všichni nám nadržujou a když jsme utekli z basy ještě nám do invu něco přidali jako bolestné,aby se neřeklo.Mám sto chutí sem napsat pravdu abych Vás pochybovače ujistil o poctivosti DMs.

Permice jak krásné a ožehavé téma...dostal jsem (s možností nápravy leč marně),mlčel jsem a hraju dál
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by kokosak »

Ale ne, klidně napiš pravdu. Však na tom, že ste po cestě dostali od gardistů každej jeden artefakt dle vlastního výběru jako odškodný, a pozvánku na čajovej dýchánek s dortíčkem přece není nic špatnýho. Ste nám totiž sympatický, jak nám děláte ty masáže. Teda, vy... vaše mladší sestry.
PUF!
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Radim »

To víš a pak se nám to dolů bude hrnout ve velkým na uvěznění,aby něco dostali na cestu domů.Zase tak velkej barák nemáme :mrgreen:
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Shaman88 »

DenGrasse wrote:Shaman mně dycky rozseká :mrgreen:

Začínám si myslet, že si tu z nás jen děláš prdel a já se nechám dycky nachytat.
Vyjimečně si srandu nedělám, přece je to vládce a není tam žádná centrální banka co by to kontrolovala kolik je peněz v oběhu. Takže vezme najme si trpoše vytěží nějaké zlato a pak v mincovně si třeba udělá milion mincí. A je bohatej, a nikdo mu nemůže nic říct, protože jako totalitní vládce ho může nechat jen tak popravit....
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Molly23 »

A takhle nám vzniká inflace :D
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by DenGrasse »

To samozřejmě. To ale on dělá furt, průběžně, nečeká s tím než bude zle.

Funguje to tak, že kdo přinese do mincovny kov, dostane místo něj ražené mince a srazí mu část, které se říká urbura. To je něco jako daň, která propadá panovníkovi. Z těch drahých kovů co má se pak razí mince průběžně. Nárazově se razí jen v případech, kdy se třeba ve velkém stříbrné náčiní nebo talíře a svícny přetavuje na mince, je-li naléhavá potřeba peněz.

Kontrolovat kolik peněz je v oběhu není nutné, pokud jsou peníze podložené drahým kovem (což zrovna ty karathské moc nejsou) :mrgreen:
Ovšem současní vládci peníze nemusí těžit, kovat, odlévat, razit atd. Prostě je natisknou.

EDIT: mělo by z toho vyplynout, že nikdo nemá žádné velké zásoby drahých kovů, z nichž by mohl masově narazit spousty mincí.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Alvarion
Šlechtic
Posts: 325
Joined: 22:47 15. Nov 2010

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Alvarion »

kokosak wrote:Ale ne, klidně napiš pravdu. Však na tom, že ste po cestě dostali od gardistů každej jeden artefakt dle vlastního výběru jako odškodný, a pozvánku na čajovej dýchánek s dortíčkem přece není nic špatnýho. Ste nám totiž sympatický, jak nám děláte ty masáže. Teda, vy... vaše mladší sestry.
Vzhledem k věku eviláků se domnívám, že jsi právě zadal podmět pro zneužívání nezletilých.

Shaman wrote: Vyjimečně si srandu nedělám, přece je to vládce a není tam žádná centrální banka co by to kontrolovala kolik je peněz v oběhu. Takže vezme najme si trpoše vytěží nějaké zlato a pak v mincovně si třeba udělá milion mincí. A je bohatej, a nikdo mu nemůže nic říct, protože jako totalitní vládce ho může nechat jen tak popravit....
Středověký bankovní stystém byl krytý na rozdíl od současného.
- peníze obsahovaly množství zlata jen o málo nižší než byla hodnota mince, někdy i vyšší....
- dluhopisy vydané "židem" "bankovním ustavem" byly kryté a i v pozdním středověku nebyla jistina nižší než 1/4 hodnoty emitovaných dluhopisů. Papírové peníze mají práve původ v těchto jistinách.
V té době si nemohl žádný král "vymyslet" peníze jako ted. - jasně zkresloval se obsah v mincích, dělaly se vylomeniny, ale nic extrémního.
- Základním zdrojem penez pro krále ve středoveku byly dane, zabavování majetku židům, války.

PS: když to tak uvážím, bejt já Ambitem už by některý prachatý nejmenovaní občani byli vystaveni vykonstruovanému procesu končícím zabavením jejich majetku..... :D
Last edited by Alvarion on 11:36 01. Nov 2011, edited 2 times in total.
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Molly23 »

DG, dneska stačí do počítače natřískat číslo a jsi milionář :D:D:D
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by DenGrasse »

Alvarion wrote:PS: když to tak uvážím, bejt já Ambitem už by některý prachatý nejmenovaní občani byli vystaveni vykonstruovanému procesu končícím zabavením jejich majetku..... :D
Říká snad někdo že nebyli?
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by kucik »

Ono v ekonomice fungujou určitý zákonitosti. Ekonomika zrovna není můj koníček, ale zkusim nastínit aspoň něco.

* Vytěžení toho zlata stojí nějaký peníze. Navíc zdroje nejsou neomezený. Ražení těch mincí taky něco stojí.
* Ikdyž pomineme, že jsou zdroje omezený a skutečně nemusí bejt, kde shánět, vychází nám, že je nutný vydat značnou sumu pěněz už na výrobu peněz.
* V tuhle chvíli se nám ve světě objevil ten milion mincí v rukou panovníka. Ale jako jeho protiváha nepřibylo zboží, ani nabízené služby.
* Vláda získanym zlatem zaplatí své dluhy. Tím se zlato přesune do rukou třetích stran. Vzroste jejich kupní síla, ale úměrně tomu nevzroste nabídka zboží. Osoby, které zbohatly směňují zlato za zboží a služby, tim se do systému dostává více zlata a klesá jeho hodnota.
* S klesající hodnotou zlata potřebují všichni, i vláda víc peněz na to, aby mohli zakoupit stejné věci a služby.
* A dostáváme se zpět do původních dluhů.


Doporučuju přečíst si principy inflace, jak funguje zadlužování států, emise cenných papírů, tisky dalších paněz atd.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Alvarion
Šlechtic
Posts: 325
Joined: 22:47 15. Nov 2010

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Alvarion »

DenGrasse wrote:
Alvarion wrote:PS: když to tak uvážím, bejt já Ambitem už by některý prachatý nejmenovaní občani byli vystaveni vykonstruovanému procesu končícím zabavením jejich majetku..... :D
Říká snad někdo že nebyli?
[nadsázka]
Pche, nějakej pidi pogrom v minulosti..... to se nepočítá. Sráprávnej hospodář dojí kravku pravidelně.
takový židi byli za Karla IV tyranizování s jeho svolením pravidelně. Nejprve lidé povraždili par zidů a nakradli si. Pak zaplatili Kájovi předem smluvenou pokutu.
Pokud má dojený subjekt dobrou náladu, hýří barvami a pěnezmi, je prokazatene nedodojený. [/nadsázka]
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by kokosak »

Alvarion wrote:Vzhledem k věku eviláků se domnívám, že jsi právě zadal podmět pro zneužívání nezletilých.
No, asi máme každej na mysli jiný masáže :D
PUF!
User avatar
de Aers
Urozený
Posts: 1530
Joined: 18:40 28. Dec 2009
Location: Buran z Buranova

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by de Aers »

Takže stěhuju se do Kelu a zakládám mincovnu na zlatym dole :D
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by KaTo »

de Aers wrote:Takže stěhuju se do Kelu a zakládám mincovnu na zlatym dole :D
Ještě musíš sehnat/unést/naklonovat/atd. toho mutantního unikátního mága (kterého má Karathská mincovna), který "cejchuje" pravé mince, čímž je odlišuje od ostatních pajcovaných :twisted: .

//to bude zase flame, až ho chytí a permknou Ambitovi agenti s teplou vodou, za znehodnocování měny :twisted: :lol: :lol:
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)

Post by Nalkanar »

Proč? Aers založí vlastní stát na té mincovně... elfíci určo nepoužívají jen Karathské mince... a stejně tak Kelani... atd.
.
Locked