Hospoda vs. Kněz

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Awadar
Měšťan
Posts: 200
Joined: 11:29 02. Jan 2008
Location: Brno
Contact:

Hospoda vs. Kněz

Post by Awadar »

Velice Vás prosím aby jste mě hned nekamenovali a nechali si to projít hlavou, než sem začnete psát.

Našel jsem chybku nebo spíše nelogičnost.

V hospodě zaplatíte 20zl a jdete spát = plný životy a malá obnova

To stejné stojí u kněze 160zl – plný životy 60zl a 100zl malá obnova

Připadá mě to dost nelogický, nemluvě že občas můžete spát venku zadarmo. Vím, že jsme v nerealistické fantasi PC hře, ale nesedí mě : 1) rozdíl cen
2) že by vám pouhé vyspaní zahojilo všechny šrám

Napadlo mě něco jako rozdělit pokoje do různých kategorií, třena 1,2,3 – 1=10zl=20hp; 2=20zl=50hp; 3=30zl=80hp a spaní venku bych přirovnal k 1. Dali by se tím rozdělit i hospody – Ivory jen 1 a 2, Karatha 1,2 a 3, elfí město jen 2 a 3 …… .

A nebo změnit ceny knězů, ale to bych ani snad nechtěl.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Hospoda vs. Kněz

Post by kucik »

Vyspani ti neda lesser retoration. Hazis tam pouze proti ucinkum choroby, otravy, ci neceho jinyho a pokud je neprehodis, muze se ti to taky zhorsit.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Hospoda vs. Kněz

Post by Theogil I »

kucik wrote:Vyspani ti neda lesser retoration. Hazis tam pouze proti ucinkum choroby, otravy, ci neceho jinyho a pokud je neprehodis, muze se ti to taky zhorsit.
Kuciku, nemyslel přímo chorobu, či jed (to počkáš až tě ten jed či nemoc opustí), ale sekundární vlastnost těchto nepříjemností ... tj. snížení vlastnosti. Spaní v hospodě tě těchto nepříjemností zbaví.
Ale pokud to je tak jak píšeš a vztahuje se to i na snížení vlastností bez primárního účinku, tedy nemoci či otravy pak jsem to ještě nikdy nezaznamenal a to ty záchrané hody mám tedy pěkně k ničemu.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Hospoda vs. Kněz

Post by photter »

některý účinky dou vyspat, jiný ne, dá se to nastavit ve skriptech...teď si přesně nevzpomínám jak se ty parametry jmenujou ale je to něco jako normal, strong a extraordinary
normal přejde sám, strong vyspíš a s extraordinary nesvedeš ani prd, pokud nejseš klerda

možná to neřikám přesně, sem skripter na baterky, kdyžtak někdo upřesněte
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Awadar
Měšťan
Posts: 200
Joined: 11:29 02. Jan 2008
Location: Brno
Contact:

Re: Hospoda vs. Kněz

Post by Awadar »

Slabší obnova taky neodstraní jed, nebo chorobu jen jejich negativní účinky.
Tuto vlastnost má spánek na všech serverech, takže to je asi přímo ve spánku zakotveno, takže se spíš jedná o ty životy.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Hospoda vs. Kněz

Post by kucik »

Mno u me to vetsinou dopadalo tak, ze jsem se z toho zkusil dvakrat vyspat a pak jsem se na pokraji smrti dosoural do chramu.
Jinak ty druhy jsou Supernatural, Extraordinary a Magical - nevim, jestli je jeste neco nizsiho.
Ten spanek by mel jit klidne upravit.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Awadar
Měšťan
Posts: 200
Joined: 11:29 02. Jan 2008
Location: Brno
Contact:

Re: Hospoda vs. Kněz

Post by Awadar »

Hlavně to prosím hned neměňte a počkejte aspoň na nějaký to vyjádření hráčů.
Ta malá obnova je jedna věc, ještě tu jsou ty životy.
User avatar
Zyga
Šlechtic
Posts: 350
Joined: 19:34 12. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Hospoda vs. Kněz

Post by Zyga »

Ja bych to klidne nechal, neni nutny delat to uplne slozity a realny, v realu totiz taky obvykle staci kdyz te nekdo trefi mecem jednou a je po ptakach :P .
Zbaveni sekundarnich ucinku: Vzhledem k tomu ze spanek jakoby ic trva aspon ctyry hodiny u elfaku a vosum u zbytku je logicky ze te ten jed tak nak opusti, rek bych ze malo potvor ktery sou dost velky na to aby utocili na korist velikosti cloveka pouziva pomalej jed kterej pusobi nak dlouho, takze co te nezabije hned to uz telo behem toho odpocinku a zakladniho samoosetreni proste odboura.

Edit:nemoce fungujou normalne, kdyz se ti nepovede save tak se ucinky nemoci zhorsej a este jeden rest po zbaveni se nemoci ti zustanou postihy co stihnes nasbirat
huhulak
Poutník
Posts: 98
Joined: 14:27 03. Feb 2008

Re: Hospoda vs. Kněz

Post by huhulak »

Ja osobne bychto nechal takjak toje, protoze to bych se takhle uz nikdy nevylecil pri tech cenach. A dokud nejdou kraftove vyrobit lekarny tak bysme se nedoplaltili. A svet by se změnil bandu potacejicich se krvacejicich postizenejch. Alespon pro me by se tim omezila hratelnost.
User avatar
Shifter
Měšťan
Posts: 287
Joined: 20:26 05. Dec 2007
Location: KutnaHora/Praha
Contact:

Re: Hospoda vs. Kněz

Post by Shifter »

No me by se rozdeleni pokoju podle kvality vyspani libil. I kdyz je to takova ptakovina, prinese to male spestreni.
Maric Asen "Ó Pane úsvitu, vnes prosím světlo do života těchto lidí. Neboť přes mamon a požitkářství kterým se obklopili, již nevidí záhubu, do které se řítí!"
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Hospoda vs. Kněz

Post by Jachym »

@Poutník : - ano jakékoli zpestření a nelineárnost hry vítám .
Jinak Awadare prosím tě proč nám to děláš toto. Nedávno si psal jak těžké je zde zlatku vydělat a najednou by jsi rozhazoval.
Jinak Kucik Ti to zřejmě vysvětlil jak to je.

Ty pokoje nejsou až tak špatnej nápad , ale proč všechno vymýšlet origoš když třeba na Eq si pronajmeš pokoj na 24 hodin a dostaneš od něj klíč, máš tam na pokoji persistentní truhlu a po 24 hodinách ti klíč zmizí z invu a dostaneš se ven pomocí vnitřní páky či řetězu. pokoj je dost velkej i na návštěvu a některé mají klavíry atd atd. podle ceny - to už by pak mělo význam.
pravda ale je že to by byl dost velký zásah do modulu takže asi bude nejlepší to nechat tak jak to je . Pokud se cítíš provinile a rád by jsi zaplatil za hostinec více zlatek nic nebrání v tom několik zlatek svěřit mé postavě a uleví se Ti.
Menhiri Dierta
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Hospoda vs. Kněz

Post by kucik »

Jachym wrote:@Poutník : - ano jakékoli zpestření a nelineárnost hry vítám .
Jinak Awadare prosím tě proč nám to děláš toto. Nedávno si psal jak těžké je zde zlatku vydělat a najednou by jsi rozhazoval.
Jinak Kucik Ti to zřejmě vysvětlil jak to je.

Ty pokoje nejsou až tak špatnej nápad , ale proč všechno vymýšlet origoš když třeba na Eq si pronajmeš pokoj na 24 hodin a dostaneš od něj klíč, máš tam na pokoji persistentní truhlu a po 24 hodinách ti klíč zmizí z invu a dostaneš se ven pomocí vnitřní páky či řetězu. pokoj je dost velkej i na návštěvu a některé mají klavíry atd atd. podle ceny - to už by pak mělo význam.
pravda ale je že to by byl dost velký zásah do modulu takže asi bude nejlepší to nechat tak jak to je . Pokud se cítíš provinile a rád by jsi zaplatil za hostinec více zlatek nic nebrání v tom několik zlatek svěřit mé postavě a uleví se Ti.
Prosim, zjisti si napred fakta, nez o necem zacnes psat. Uz se to u tebe stava pravidlem.
Pronajimatelne pokoje jsou v planu, ale zatim je to v dlouhem seznamu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Locked