Jak se finty přidávaj na další zbraně?kucik wrote:Tak ono to v zásadě není moc práce. Tedy pokud by se vzal stávající oboustranný meč a zpřístupnil se na finessy. Ale já skutečně nedokážu odhadnout, co by to ve výsledku s tou zbraní ve hře udělalo. To by musel posoudit někdo znalejší mechaniky.
CO VAM NA THALII CHYBI?
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Imho by na to měl stačit ten nwnx_weapons plugin.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Aha jasný.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
(opravte, doplňte mě)kucik wrote:Tak ono to v zásadě není moc práce. Tedy pokud by se vzal stávající oboustranný meč a zpřístupnil se na finessy. Ale já skutečně nedokážu odhadnout, co by to ve výsledku s tou zbraní ve hře udělalo. To by musel posoudit někdo znalejší mechaniky.
Kdo by tu exotičku využil - všichni DEXaři, kteří mají STR 14 (podmínka pro používání dvojbřiťáku), kteří nemají vybrané featy třeba na kord nebo krátké meče (a jiné menší zbraně).
Co se týká STR buildů, ty dvojbřité zbraně nepoužívají (až na výjimky, momentálně snad žádná ani nehraje). Na Thalce "ownuje" Obouručka nebo Pavéza s Bastardem.
Co se s těmi pár DEXaři stane, kteří by najednou mohli používat jednu Velkou zbraň místo dvou malých?
Zvedne se jim přímá dmg z cca 1k2 až 1k6 na 3k6 tj. o 2k6 (+kritičáky). Což stále bude těžce za lidma s STR. Takže podle mě se nestane nic. Buildy co jedou na snejky dokáží vygenerovat snejakama 9k6-11k6 nezávisle na zbrani (na snejkovatelné nepřátele). Ty to zase tolik nevytrhne. Ano, pomůže jim to, ale...opravdu jich je na shardu tolik?!
A za další - DEXaři by mohli rázem do svého repertoáru zařadit feat Odzbrojení (Disarm), kterýžto je efektivní právě s Velkou zbraní.
Vlastně ještě něco - DEXaři ušetří za jednu meteoritickou zbraň do druhé ruky
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Ale STR buildy zase nemaj odemykání, odpastění, zapastění, skrývání, tichý pohyb atd atd atd
.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Mají. STR builděných zlodějů je tu pár.Molly23 wrote:Ale STR buildy zase nemaj odemykání, odpastění, zapastění, skrývání, tichý pohyb atd atd atd.
Neplést si prosímtě STR build, DEX buildy a povolání Zloděj.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Jenže taky je třeba brát v úvahu počet útoků s oboustranym mečem versus obouručka.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Jenže taky uvaž počet featů, které jsou potřeba pro efektivní boj.
+1 exotické, +2 boj dvěma zbraněmi a obouručnost, +1 vylepšený boj dvěma = +1 útok
Dohromady máš sice o 2 útoky víc, ale stojí to 3-4 featy navíc (vůči bastardařům 3, vůči uživatelům smrtících jsou to 4 featy) oproti postavám s podobným/vyšším dmg, které jedou silově (dle stránek má oboustranný meč 1k8 dmg, tzn. jako dlouhý meč).
A nejsem si jistý, ale oboustranné zbraně mají pořád nějaký postih do útoku i se všemi featy, ne?
+1 exotické, +2 boj dvěma zbraněmi a obouručnost, +1 vylepšený boj dvěma = +1 útok
Dohromady máš sice o 2 útoky víc, ale stojí to 3-4 featy navíc (vůči bastardařům 3, vůči uživatelům smrtících jsou to 4 featy) oproti postavám s podobným/vyšším dmg, které jedou silově (dle stránek má oboustranný meč 1k8 dmg, tzn. jako dlouhý meč).
A nejsem si jistý, ale oboustranné zbraně mají pořád nějaký postih do útoku i se všemi featy, ne?
.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Když už to srovnáváme s obouručkou, bo s jednoručkou to nemá cenu (tam je výhoda těch +7(?) k AC za pavézu), tak nezapomeňte, že:Nalkanar wrote:Jenže taky uvaž počet featů, které jsou potřeba pro efektivní boj.
+1 exotické, +2 boj dvěma zbraněmi a obouručnost, +1 vylepšený boj dvěma = +1 útok
Dohromady máš sice o 2 útoky víc, ale stojí to 3-4 featy navíc (vůči bastardařům 3, vůči uživatelům smrtících jsou to 4 featy) oproti postavám s podobným/vyšším dmg, které jedou silově (dle stránek má oboustranný meč 1k8 dmg, tzn. jako dlouhý meč).
A nejsem si jistý, ale oboustranné zbraně mají pořád nějaký postih do útoku i se všemi featy, ne?
Obouručka = +1,5x bonus STR do dmg na main hand.
Oboustranka = +1x bonus STR do dmg na main hand, off hand = +0,5 bonus STR do dmg (1-2 útoky, podle toho, zda se investují 2 nebo 3 featy).
Navíc oboustranky mají penalizaci -2/-2 do AB. A jak řekl Nalk, je třeba feat Exotic profience. Tj. ĆTYŘI featy, aby kdokoli (nejen DEXař) vytěžil z oboustranného meče "maximální" výhodu.
Na Thalce má "běžný" DEXař "maximálně" 14+12 STR = 26 STR => +8 na mainhand, +4 na offhand bonus za sílu.
Pokud DEXař má 4 útoky (a to dost DEXařů nemá, mají jen 3) dávají 4x8 + 2x4 = 40 dmg, (zasáhne-li všema útokama, na které má na všechny penalizaci -2).
Obouručka "nehrocený" STR build má kolem dvacítky 24+12 = 36 str = +13 bonus za sílu.
Což je obouručkou x1,5 = +19x4 = 76 dmg za sílu na kolo s obouručkou (zasáhne-li všema útokama)
Co má oboustranka k dobru jsou 2x dmg zbraně kterou drží v pacce. Tj. 2x 1k8 za oboustranný meč.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
to jsou fakt bludy tohle, pardon...KaTo wrote:.
Spammaster zakázaného kanálu (9.10.2011 potrestán)
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Bývá dobré uvést důvody, proč je něco bludem
EDIT: Ninja'd by Nalk
EDIT: Ninja'd by Nalk
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
A když se zavede taková zbraň, budou lidi dál hrát siláky, nebo všichni přejdou na dex?
Pak se a bude psát na foru, že siláci mají malou obranu a nevyplatí se nikomu jet na sílu.
Pak se a bude psát na foru, že siláci mají malou obranu a nevyplatí se nikomu jet na sílu.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Myslim že absenci 8 AC za pavézu nedoženeš jen tak dexou 
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
proč to jsou bludy:KaTo wrote:...
Když už to srovnáváme s obouručkou, bo s jednoručkou to nemá cenu (tam je výhoda těch +7(?) k AC za pavézu), tak nezapomeňte, že:
Obouručka = +1,5x bonus STR do dmg na main hand.
Oboustranka = +1x bonus STR do dmg na main hand, off hand = +0,5 bonus STR do dmg (1-2 útoky, podle toho, zda se investují 2 nebo 3 featy).
Navíc oboustranky mají penalizaci -2/-2 do AB. A jak řekl Nalk, je třeba feat Exotic profience. Tj. ĆTYŘI featy, aby kdokoli (nejen DEXař) vytěžil z oboustranného meče "maximální" výhodu.
Na Thalce má "běžný" DEXař "maximálně" 14+12 STR = 26 STR => +8 na mainhand, +4 na offhand bonus za sílu.
Pokud DEXař má 4 útoky (a to dost DEXařů nemá, mají jen 3) dávají 4x8 + 2x4 = 40 dmg, (zasáhne-li všema útokama, na které má na všechny penalizaci -2).
Obouručka "nehrocený" STR build má kolem dvacítky 24+12 = 36 str = +13 bonus za sílu.
Což je obouručkou x1,5 = +19x4 = 76 dmg za sílu na kolo s obouručkou (zasáhne-li všema útokama)
Co má oboustranka k dobru jsou 2x dmg zbraně kterou drží v pacce. Tj. 2x 1k8 za oboustranný meč.
1) píšeš, že oboustranná zbraň má -2/-2...to je v průměru opravdu nesmysl. Příklad:
AB jednoručka 20, útoky 20 / 15 / 10 / 5 = průměr 12,5
AB dvoustranný meč: 18 / 13 / 8 / 3 / 18 / 13 = průměr 12,2
2) počítáš DMG dextaře ze síly, přitom hlavní dmg dexaře není ze síly, ale (když nejde o rogunu) z elementu zbraně + BOP + specka (6 DMG), jinými slovy, i dexař může dát svými útoky základní dmg srovnatelné se silovým buildem (se 4 útoky)
3) "nehrocený silový build" má na 1. lvlu sílu 19? hmm hmm
4) za pavézu na Thalii je bonus k AC +9 max
Spammaster zakázaného kanálu (9.10.2011 potrestán)