Time stop a povolání epického draka

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by -darkvision- »

Nevědomost neomlouvá.
Ovlivní aura strachu nepřítele? Ano, tedy je to útočná akce. Kdyby to nepřítele neovlivnilo? Pak by to útočná akce nebyla.

Cokoliv kde si nepřítel hází na vůli, výdrž, reflexi, proti negativním účinkům etc, je útočná akce. Proč? Protože ho to "negativně ovlivní".
kucik wrote: Hod je tam tak jako tak a po skončení timestopu prostě máš, nebo nemáš fear.
Hod je ale i u kvílení banší a mnoho dalších - to samé, budou si postavy házet v TS nebo po jejím těsném skončení? Jaký je v tom rozdíl. Žádný. Prostě si hoděj a buď přežijou či ne / dostanou či nedostanou fear - stejně, ale úplně stejně smrtící.
de Aers wrote:
kucik wrote:Pokud se nepletu tak na fear házíš jen při vstupu do tý aury. Tzn. pokud už jseš uvnitř a fear jsi přehodil, tak je lepší tam zůstat :mrgreen:
Myslim, že se hod po nějaké době zopakuje.
Ano, jen při vstupu do aury, pokad přehodíš a v aure se udržíš, tak jsi za vodou.
MukYanJong wrote:
Za tu největší prasárnu se omlouvám a klidně ponesu i trest, ikdyž tam to bylo taky sakra na přelomu pádu TS a tý jeho aury ... ale jak tady kdosi cosi vykládá, že je to jednoduchý, tak si to zkuste v tom presu ho držet ještě zkrátka, kor když ten vocas chce furt do nich jít... tak ho nevyvolávej, když ho neudržíš na uzdě ne? Tak to jako promiň, ale zoufalství je svině a když je to, to poslední, co mám, tak jsem holt hodil mno..
Ano zoufalství svině je, to z nás určitě zná každý, tedy doufám.
Vyvolat draka a udržet ho bez aury jednoduchý samozřejmě není, kdo umí ten umí, kdo ne, musí se doučit, nebo nepoužívat.

Jsou velice zajímavé veškeré reakce na tento topic .. ale to že díky této chybě a jistým IC (již odehraným ve hře za nemalej čas) si někteří dají permici, to tu nikoho už nezajímá. To že prostě taková OOC "CHYBA" ovlivní IC dění postav. :roll: :roll:
Na té akci jsem samozřejmě nebyl a když vidím co se stalo, tak jsem jen rád, ale slyšel jsem to už z několika stran.
A opravdu mě mrzí, že někteří díky tomu přijdou o postavu.
(Jasně, nikdo je nenutí, ale někdo si rád hraje IC a ne OOC jako vy [vy - ty co by rejpali že si ji dat nemusí]).

Howgh. Skončil jsem.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by DenGrasse »

Pokud někdo umře kvůli tomu že protistrana porušila pravidla, je to na vrácení XP za smrt a případný trest pro narušitele. Stačí dodat screeny nebo dostatek svědectví.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
menderon
Měšťan
Posts: 173
Joined: 11:13 18. Mar 2008

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by menderon »

DenGrasse wrote:Pokud někdo umře kvůli tomu že protistrana porušila pravidla, je to na vrácení XP za smrt a případný trest pro narušitele. Stačí dodat screeny nebo dostatek svědectví.
Ahoj,
mám pospis od obou stran, co se tehdá stalo. Kamarádi na obou stranách...... Důvod proč jsem to sem napsal je ten, že jsem se během testů v aréne s touto otázkou setkal na vlastní kůži. Tam je optimální kombo dej draka a pak tesně po pádu TS mordekaina na soupeře. Na rozdíl od soupeře víš daleko přesněji, kdy TS padne - bliká ti ikona, on o tom neví.

Osobně po prostudování pravidel TS si myslím, že je správný výklad, že i aura summona je útočná akce. Ale je to jako v zákoně každý máme jinou citlivost a úhel vnímání stejně napsaných slov. V každém případě se jedná o sporný moment v interpretaci pravidel. Rozhodně bych nikoho netrestal za tuto situaci.

Výsledek by snad mohl ovlivnit "permkaře", aby si v klidu prošli přes démona a pokračovali ve hře, kde skončili.
Prosím, aby se lidi, co si daj kvuli každý "titernosti" permku netahali do této diskuze tento aspekt. GM i my ostatní máme podvědomě tenedenci je litovat. Rozhodnutí na permku při každé vhodné i nevhodné příležitosti je svobodná volba, která by neměla být brána v potaz v žádném ohledu.
"Prohlášením, že jsi nevinen, potvrzuješ svojí vinu." Neznámý muž na neznámém míste při neznámé příležitosti.

Quido z Červíčkova - dobrácký gnóm a zapřísáhlý antiteista.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by Nalkanar »

Permky do toho netahej darku. Řešme pravidla (i když ono už je to jen o tom, aby napsal Rejty ano/ne) a ne to, jak kdo přistupuje ke hře. Permka je věc dobrovolná, takže s tím nesouvisí.
.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by KaTo »

Mě ještě zaujalo, že se aura u draka dá "zastavit". Bylo by možno na to poskytnout "stručný" návod?
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by Nalkanar »

KaTo wrote:Mě ještě zaujalo, že se aura u draka dá "zastavit". Bylo by možno na to poskytnout "stručný" návod?
Vyvoláš a dáš mu příkaz "stůj na místě". Tím vyignoruje všechny nepřátelský cíle a jen stojí. Asi to funguje i s "následuj".
.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by Prasokralik »

Nalkanar wrote:
KaTo wrote:Mě ještě zaujalo, že se aura u draka dá "zastavit". Bylo by možno na to poskytnout "stručný" návod?
Vyvoláš a dáš mu příkaz "stůj na místě". Tím vyignoruje všechny nepřátelský cíle a jen stojí. Asi to funguje i s "následuj".
Tak jednoduchý to není, když mu dáš náselduj, tak přiběhne k tobě a v dalším kole už se rozhlíží koho by kde sežral. Když mu dáš stůj, tak obvykle stojí, ale pokud ho něco vyprovokuje, jindy dokonce zcela náhodně, taky zautočí. Ty příkazy jsou krajně nespolehlivé a fungují pouze pokud je spamuješ. Což naštěstí jde, pokud znáš dané klávesové zkratky voicechatu.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by Nalkanar »

No mám ozkoušené na jiných summonech, že dokud na ně něco nezaútočí, tak klidně stojí a nespellí, takže pokud se v Time Stopu nikdo nehýbe, tak by měl být dráček klidný ;)
.
User avatar
G14
Rytíř
Posts: 540
Joined: 16:24 13. Sep 2008
Location: všudezdejší,momentálně Zákupy!

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by G14 »

s tim navodem by me to taky zajimalo......kdysi kdyz se tohle tema na forku natuklo, ale nedoresilo se mi stala situace, ze jsem zautocila na postavu, hodila time stop a vyvolala draka....dala jsem mu at neutoci a stoji na miste hned po vyvolani, ale drak si behem toho zaroven uz auru aktivoval.....je to opravdu zlomek vteriny, takze nevim zda je mozne mu ji zakazat....cekala jsem az dovyprsi time stop a drak utocil....nepritel mi pak pise ze je to poruseni pravidel, v tom pripade jsem s nim behem dalsich asi sedmi time stopu projednavala, ze si oba nejsme jisti a tak jsem usoudila, ze konflikt ukoncime, nez se jasne vysvetli, jak se tahle vec s tou aurou ma....dneska uz sice nehraju, ale dost me zajima, jak to tedy je, uz jen kvuli ztrate krasneho cvc :twisted:
jeste podotknu ze ta aura ma rozsah jako krava a v mensich prostorech kuprikladu jeskyne je dost nemozne aby se drak vyvolal stranou a aura tedy nezasahovala na nepritele... :wink:
"Černá paní" ISabell Trpěla odsouzená božskou krásou,kurtizánou v tmavých koutech byla.Bičem omotávala pavoučí spásou,dobré i zlé pohledem oslepila.Nenáviděna i milována.Není prolité krve,které by litovala.Kdo přežil její lásku i bolest již nezapomene.To stovkám obětí její znak připomene.Lid jí nazval Černou paní, když se jitro krví zabarvilo.Přesto ticho jen po temné zbylo
MukYanJong
Nováček
Posts: 26
Joined: 12:01 05. Nov 2011

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by MukYanJong »

DenGrasse wrote:Pokud někdo umře kvůli tomu že protistrana porušila pravidla, je to na vrácení XP za smrt a případný trest pro narušitele. Stačí dodat screeny nebo dostatek svědectví.
Můžeš mi prosím tě říct, jak je možné dosvědčit, že ta aura nebo i jiné kouzlo bylo sesláno v time-stopu? Měl jsem s jedním DM podobnou situaci a ze screenu jsme na to nemohli přijít, docela by mě to zajímalo.


PS: pokud se nepletu, tak díky drakovi zemřela jedna postava
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by DenGrasse »

Předpokládám že by to mohlo být vidět ve výpisu.

XY castí TS
XY vyvolává draka
drak sesílá aura of fear
YZ hází save versus fear: failure

tak nějak. Ne?
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
MukYanJong
Nováček
Posts: 26
Joined: 12:01 05. Nov 2011

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by MukYanJong »

DenGrasse wrote:Předpokládám že by to mohlo být vidět ve výpisu.

XY castí TS
XY vyvolává draka
drak sesílá aura of fear
YZ hází save versus fear: failure

tak nějak. Ne?
Jak poznáš, že už v té době time-stop nebyl nebo ještě byl? O to mi jde
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by DenGrasse »

Pokud je tvá postava zasžena TS, máš místo portrétu takový ten obrázek hodinových koleček. Pokud máš tenhle výpis a na na screenu hodiny místo portrétu, je jasné, že byl pořízen ještě v TS. Samozřejmě, nic není 100%. Mohl být pořízen v druhém TS... ale sto procent ti nedá ani doktor Plzák.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
MukYanJong
Nováček
Posts: 26
Joined: 12:01 05. Nov 2011

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by MukYanJong »

DenGrasse wrote:Pokud je tvá postava zasžena TS, máš místo portrétu takový ten obrázek hodinových koleček. Pokud máš tenhle výpis a na na screenu hodiny místo portrétu, je jasné, že byl pořízen ještě v TS. Samozřejmě, nic není 100%. Mohl být pořízen v druhém TS... ale sto procent ti nedá ani doktor Plzák.
-> stihnout leda v tu danou chvíli screen, ok
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by DenGrasse »

Určitě je to lepší než nic.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Locked