Time stop a povolání epického draka

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by -darkvision- »

KaTo wrote: A hlavně se to nesmí, protože sme toho draka nevyvolali my! :lol:

edit Grin: Ale ten mág by v TSku neměl se sumonnem pobíhat, aby opakovaně házel soupeřům na vůli. To už je "používání" draka. aspoň jak to chápu já.
"Používání draka" - To se smí nebo ne? O útoku z tvého pohledu tam řeč přeci není ne? :biggrin:

Myslíš že my draka vyvolat neumíme? Heh .. jen nemáme potřebu prasit, jako povrch, asi tak :P
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by kucik »

Umíte, ale nesmíte :P
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by -darkvision- »

Já myslím že nic nám to tedy nezakazuje.

Kolem všeho se dá nalít omáčka přeci :biggrin:
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by kucik »

Jo, o tom by mohl Kor vyprávět.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by kokosak »

-darkvision- wrote: Fakt je že když jsi v auře strachu tak si musíš hodit na vůli. Fakt je že jen ty na které máš odpor. Odpor dáváš lidem před tím než na ně co? Než na ně ZAÚTOČÍME , tudíž já auru strachu beru jako útočnou akci, když to mé NEPŘÁTELÉ může nějakým způsobem ovlivnit.
Nezlob se na mě, ale už vymejšlíš blbosti. Boost si na sebe dáváme kdy? Než zautočíme. Takže podle stejné logiky, kterou si předvedl je boost sama sebe vlastně taky útočná akce. :roll:
PUF!
Lambijec
Nováček
Posts: 39
Joined: 13:00 28. Apr 2010

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by Lambijec »

kokosak wrote:Nezlob se na mě, ale už vymejšlíš blbosti. Boost si na sebe dáváme kdy? Než zautočíme. Takže podle stejné logiky, kterou si předvedl je boost sama sebe vlastně taky útočná akce. :roll:
To ty se zase nezlob na mě ale největší blbosti a nejvíce tu ohýbat pravidly se tu pokoušíš právě ty... už je to vzkutku trapné...
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by -darkvision- »

kokosak wrote:
-darkvision- wrote: Fakt je že když jsi v auře strachu tak si musíš hodit na vůli. Fakt je že jen ty na které máš odpor. Odpor dáváš lidem před tím než na ně co? Než na ně ZAÚTOČÍME , tudíž já auru strachu beru jako útočnou akci, když to mé NEPŘÁTELÉ může nějakým způsobem ovlivnit.
Nezlob se na mě, ale už vymejšlíš blbosti. Boost si na sebe dáváme kdy? Než zautočíme. Takže podle stejné logiky, kterou si předvedl je boost sama sebe vlastně taky útočná akce. :roll:
Bingo !

Jak by řekl Haldeth. I boost je útočná akce.

Ale jinak kokosaku, tohle na erpé světech nezažiješ, nepochytíš či nepochopíš, musel bys někam jinam, kde se to víc řeže.

Ps. To jestli to působí jen na modré či červené, nebo na všechny dle mě není blbost - například takhle de korigovat koho chceš zabít pomocí kvílení, že? A to se ti zdá jako blbost?
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by kokosak »

Lambijec wrote:
To ty se zase nezlob na mě ale největší blbosti a nejvíce tu ohýbat pravidly se tu pokoušíš právě ty... už je to vzkutku trapné...
Jsi roztomilý :)
PUF!
Koninho87
Šlechtic
Posts: 464
Joined: 23:13 08. Nov 2010

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by Koninho87 »

my toho draka kulihráška známe tak proč se ho máme bát?:D toho vašeho neznáme tak se ho mile rád leknu :D a je to hrozná prasárna fuj*odplivne si*
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by kokosak »

-darkvision- wrote: Bingo !

Jak by řekl Haldeth. I boost je útočná akce.

Ale jinak kokosaku, tohle na erpé světech nezažiješ, nepochytíš či nepochopíš, musel bys někam jinam, kde se to víc řeže.
Ale kdeže, já, když se mi začne během konverzace někdo boostovat, tak to od něj taky beru jako přípravu na útok a jednu mu švihnu, o tom žádná. Jde o to, že TSko je tu právě od toho, aby se mág naboostil a povolal sumonna. Nebo utekl. Jistě, první dvě možnosti mu dají výhodu nad soupeřem. A proto to kouzlo existuje. Je to jeho smysl a účel. Tím, co jsem napsal o prohlášení boost za útočnou akci jsem chtěl nenápadně poukázat na to, že je rozdíl mezi útokem na zatuhou postavu a vykonáváním činnosti, která ji v nadcházejícím boji znevýhodní.
-darkvision- wrote: Ps. To jestli to působí jen na modré či červené, nebo na všechny dle mě není blbost - například takhle de korigovat koho chceš zabít pomocí kvílení, že? A to se ti zdá jako blbost?
No, bejt to na mě, tak při kvílení, kdo nemá zacpaný uši, tak ho dostane. Nicméně jednak to na mě není a druhak sem se k problematice červený/modrý nikde nevyjadřoval ;)
PUF!
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by DenGrasse »

KaTo wrote:Offico pro tým: To je opravdu takový problém kontaktovat Rejtyho, aby si přečetl tento topic nebo mu ho přetlumočit či (nedejbože :lol: :mrgreen: ) tento problém nechal projít vlastní hlavou a rozhodnout se?
Stalo se, ale Rejtyho čtení fora frustruje :mrgreen: což se mu nedivím.

Berte to tak, že zasáhnout protivníka aurou strachu z draka se v TS nesmí, pokud Rejty nerozhodne jinak.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
MukYanJong
Nováček
Posts: 26
Joined: 12:01 05. Nov 2011

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by MukYanJong »

A tady verdikt v jednoduché větě by šel taky?
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... t=dominate
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by davidsoft »

Shaman88 wrote:
davidsoft wrote:Můj názor je takový, že spells.2da se vyjadřuje k tomu, zda je drakova aura útočná akce, velmi jasně:

Code: Select all

      Label                    HostileSetting   (...)
(...)
412   Aura_Fear_Dragon  (...)  1                (...)
(...)
http://nwn.wikia.com/wiki/Spells.2da_(contents)
Souhlasím ale s tím, že to neodpovídá na otázku, zda se to v time-stopu smí a zda hráč zodpovídá za summona své postavy.
Tohle je jen systémová informace která se používá k tomu aby ta aura fungovala správně.... jinak to nemá žádnou vypovídací hodnotu.
Podle http://nwn.wikia.com/wiki/Spells.2da: HostileSetting -- Value 0 (false) or 1 (true). Determines whether a spell is considered hostile when being cast on other creatures. Přeloženo překladačem Google: Určuje, zda kouzlo je považován za nepřátelský, pokud je obsazení na jiných tvorů.

Spells.2da obsahuje (ve verzi, o které si myslím, že se na Thalii používá) téměř 840 spellů. Je pro mě nepředstavitelné chtít po Týmu, aby se vyjádřil ke všem 840 akcím, zda jsou považovány za útočné. Sloupec HostileSetting ve spells.2da mi připadá ze všech systémových veličin nejblíž tomu, co bych intuitivně považoval za hranici mezi útočnými a ostatními akcemi. Nemyslím, že je to jen systémová informace. NWN hrajeme v určitém systému a veličiny tohoto systému nemůžeme ignorovat s odůvodněním, že jsou to "jen systémové informace, aby to fungovalo správně". Jsem tedy přesvědčen, že v případě akcí, ke kterým se Tým nevyjádřil, by se měli hráči při rozlišování útočných a ostatních akcí řídit podle hodnoty ve sloupci HostileSetting.

Zde jsou nedostatky, které jsem na svém tvrzení objevil:
  • Dodatečně mi došlo, že nepřátelská akce není totéž, co útočná akce. Lze si představit nepřátelskou akci, která není útočná.
  • Pokud by se teze z nwn.wikia.com interpretovala doslova, znamenalo by to, že v případě, kdy sesílatel sesílá spell sám na sebe, což je tento případ, nelze tuto hodnotu použít, protože má význam pouze v případě sesílání spellu na jiné bytosti.
-darkvision- wrote:Milý davídku, pokad souhlasíš s tím, že to útočná akce je, tak si prosím přečti pravidla. Pokad budeš znát i pravidla, budeš vědět, že útočné akce se v timestopu dělat NESMÍ.

Ps. Kdyby hráč nezodpovídal za summona své postavy, tak kdo tedy? Rejty snad? :lol:
V pravidlech (http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 902#p73902) se píše, že v timestopu se nesmí provádět žádná útočná akce. Zároveň se tam ovšem píše, že boostění sebe nebo jiných PC se v timestopu smí. Pokud je útočná akce součást boostění, vychází mi výklad pravidel nejednoznačný, proto se nekloním ani k tomu, že se taková akce v timestopu smí, ani k tomu, že se nesmí.
Shaman88 wrote:Dračí aura není útočná akce... hráče ale efekt který má vyvolané npc v základu.
Souhlasím s tím, že dračí aura není akce hráče, protože vyvolaný drak není hráčem ovládaná postava (PC). Pokud však hráč za svého summona zodpovídá, je to podobný případ jako když chovatel vypustí psa a ten někoho pokouše. Je za to zodpovědný chovatel, i přesto, že sám nikoho nepokousal a třeba k tomu svého psa ani nenaváděl. Stejně by měl být hráč zodpovědný za vše, co jeho summon provede, protože má vždy možnost summona nevyvolat či okamžitě odvolat.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by Shaman88 »

Samozřejmě, ale argumentovat konfigurákem není moc dobré.
Prostě projdi si tam ty akce... a budeš se sám divit co vše je a není podle spells.2da nepřátelská akce.

Toho parametru využívá inteligene nepřátel pro výběr spellu a plno dalších skriptů včetně těch hardcoded.....
Takže ano stojím si za tím že ten konfigurák nemá žádnou vypovídací hodnotu pro Thalii...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Time stop a povolání epického draka

Post by Rejty »

Aby se předešlo zbytečným dotazům a pokusům o zneužívání timestopu:
Rejty wrote:Pravidla


- Sesílání útočných kouzel se v timestopu ať už na pc nebo npc NESMÍ.

-Sesílání omamných kouzel se v time stopu ať už na pc nebo npc NESMÍ.

- Boostění sebe nebo jiných pc se v timestopu smí.

- Vyvolání summona při timestopu se NESMÍ.

- Summon při timestopu útočit NESMÍ.

- Útočení pěstí, zbraní, holí se v timestopu na pc a npc NESMÍ.


Jinými slovy se v timestopu nesmí provádět žádná útočná akce!
Další debata je bezpředmětná. Fórum se zamyká!
Vedoucí týmu Thalie
Locked