Anketa : povolání

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Máte zájem o netradiční povolání?

Ano
13
33%
Občas by se to hodilo
6
15%
Ani ne
8
20%
Ne
11
28%
Nevím
2
5%
 
Total votes: 40

User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by Derken- »

Když seš třeba magor jako jeden nejmenovaný drow, tak si například keramiku uděláš za 24 hodin :mrgreen:
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
xpm335
Obyvatel
Posts: 147
Joined: 19:19 24. Mar 2011

Re: Anketa : povolání

Post by xpm335 »

na jakej level? :D
Svenn Bjornsonn
"Je jedno jestli jsi král nebo sedlák...stejně tě pošlu tam kde slunce nesvítí."
Zemřel tak jak žil, jako idiot.
https://www.youtube.com/watch?v=0YuKhXZPAgQ

Magistr Stregan Kane
„Všechno, co lidstvo udělalo, vymyslelo, čeho dosáhlo, i to, čím je, všechno to leží zázračně uchováno na stránkách knih. “
Aktivně hrán s chutí někomu pokazit den.
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by Derken- »

Nevim kde je tam top.. někde na 12 tušim, už jsem to nedělal ani nepamatuju.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
xpm335
Obyvatel
Posts: 147
Joined: 19:19 24. Mar 2011

Re: Anketa : povolání

Post by xpm335 »

a uvažujte jestli budete potřebovat uměleckého kováře ve hře :D :D
Svenn Bjornsonn
"Je jedno jestli jsi král nebo sedlák...stejně tě pošlu tam kde slunce nesvítí."
Zemřel tak jak žil, jako idiot.
https://www.youtube.com/watch?v=0YuKhXZPAgQ

Magistr Stregan Kane
„Všechno, co lidstvo udělalo, vymyslelo, čeho dosáhlo, i to, čím je, všechno to leží zázračně uchováno na stránkách knih. “
Aktivně hrán s chutí někomu pokazit den.
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by Radim »

Dole využijeme nějak každého otroka a ano hlavní craft jde za necelých 14 dní možná i rychleji.Když máš lidi co ti nosej matroš a pokud nejsi totální guma a také nemáš hodnotu vlastnosti na minimu :mrgreen:
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by davidsoft »

O netradiční povolání bych zájem měl, ale jak tu kdosi naznačil, na to není potřeba systém. Systémovou implementací např. malíře dosáhneme nanejvýš toho, že tu budeme mít za nějaký čas epické malíře, kteří nebudou vědět ani to, že se barvy dají míchat, natož rozdíl mezi studenými a teplými barvami, vodovými a olejovými apod. Příkladem ze stávajících povolání je čaroděj, kterého si zvolila řada hráčů pro jeho "game"-vlastnosti a o nějaké RP daného povolání nemají zájem.

Spíš by se mi líbilo, kdyby ke každému takovému netradičnímu povolání někdo, kdo se v něm vyzná, sepsal jakýsi "návod, jak to hrát" - soubor rad a postupů (ne pravidel!) aplikovatelných na Thalii, kterých když se hráč bude držet, bude se jeho postava chovat jako docela slušný malíř/číšník/druid/..., navíc zapadající do thalijských reálií. Takový návod by měl obsahovat:
  • Vše, co by měla postava s daným povoláním určitě vědět navíc ke všeobecným znalostem. (Např. zahradník bude znát názvy bylinek, pozná, co je plevel a co léčivá rostlina, prostitutka spíš ne, ta se zase vyzná v jiných věcech.)
  • Co by měla postava s daným povoláním umět + příklady, jak by se to dalo hrát na Thalii - konkrétní příklady s hvězdičkami a animacemi, případně i se screenshoty.
  • Čím postava s daným povoláním musela projít. (Hezkým příkladem je v http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtopic.php?f=3&t=804: Pokud hrajete za ženu, složila přísahu bojovnice. Jinak by se totiž nemohla vyučovat boji, či magii.)
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by Molly23 »

Tak třeba onen malíř, já jsem ho tu hrál. Podle mě, hráč co skutečně ty obrázky nekreslí, nemá moc šanci s malířem uspět, takže bych doporučil to skutečně kreslit. Když kreslíte postavy jiných hráčů, moc je to potěší, když vidí obrázky skutečné a ne jen něco imaginárního.

Moje malířka byla žebračka a kreslila na co to šlo a čím se zrovna dalo, také ty obrázky podle toho vypadají :).

Ale pokud by někdo chtěl hrát zkušeného malíře, měl by znát na co se kreslí(plátno, pergamen, omítka, kůže), čím se kreslí (uhel, olejové barvy, krev, borůvky, pastely, křídy), jaké jsou metody(perokresba, malba, kresba, linoryt, freska, skica) a také co se kreslí (zátiší, ikony, portréty...)

Postava s povoláním malíře by měla znát všechny tyto věci a aspon zběžně je umět zrealizovat (tudíž i hráč). Kreslit a hrát nwn ale nejde, pokud chcete kreslit něčí postavu, mám pro vás takový návrh jak to udělat. Noste sebou bloček na kreslení skic(hrubá předkresba, běžně uhlem), jakmile dostanete objednávku třeba na portrét, tak doporučuji s postavou sehrát nakreslení skici. S hráčem by bylo vhodné se domluvit na detailech, jaké postava má a jaké nejsou vidět v nwn grafice, na portrétu nebo v popisu postavy, aby hotové dílo odpovídalo. Po tomto sehrání někde mimo hru obrázek skutečně nakreslit a pak ho předat postavě a přinejlepším ho vystavit na forum, aby si ho všichni mohliprohlédnout :). A samozřejmě by bylo vhodné vysvětlit zákazníkovi náklady a proč je to tak drahé a tak :).

Postava s takovým povoláním nemusela projít žádnou zkouškou nebo tak. Může mít dar od Moruse, nebo tak, ale obecně by mělo asi platit, že už dlouhou dobu kreslí, nebot žádný učený z nebe nespadl.

Povím vám, že tímhle způsobem jsem se velmi rychle stal velmi bohatým :) a žádaným! Jenže umělec s kupou peněz, navíc bývalý žebračisko... no vše pěkné musí někdy skončit.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by J.F.Payne »

davidsoft wrote:Spíš by se mi líbilo, kdyby ke každému takovému netradičnímu povolání někdo, kdo se v něm vyzná, sepsal jakýsi "návod, jak to hrát" - soubor rad a postupů (ne pravidel!) aplikovatelných na Thalii, kterých když se hráč bude držet, bude se jeho postava chovat jako docela slušný malíř/číšník/druid/..., navíc zapadající do thalijských reálií. Takový návod by měl obsahovat:
  • Vše, co by měla postava s daným povoláním určitě vědět navíc ke všeobecným znalostem. (Např. zahradník bude znát názvy bylinek, pozná, co je plevel a co léčivá rostlina, prostitutka spíš ne, ta se zase vyzná v jiných věcech.)
  • Co by měla postava s daným povoláním umět + příklady, jak by se to dalo hrát na Thalii - konkrétní příklady s hvězdičkami a animacemi, případně i se screenshoty.
  • Čím postava s daným povoláním musela projít. (Hezkým příkladem je v http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtopic.php?f=3&t=804: Pokud hrajete za ženu, složila přísahu bojovnice. Jinak by se totiž nemohla vyučovat boji, či magii.)
Zvláštní. Když se o tohle někdo pokoušel s paladinem, tak to nešlo :)))
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by davidsoft »

Molly23 wrote:Tak třeba onen malíř, já jsem ho tu hrál. Podle mě, hráč co skutečně ty obrázky nekreslí, nemá moc šanci s malířem uspět, takže bych doporučil to skutečně kreslit. Když kreslíte postavy jiných hráčů, moc je to potěší, když vidí obrázky skutečné a ne jen něco imaginárního.

Moje malířka byla žebračka a kreslila na co to šlo a čím se zrovna dalo, také ty obrázky podle toho vypadají :).

Ale pokud by někdo chtěl hrát zkušeného malíře, měl by znát na co se kreslí(plátno, pergamen, omítka, kůže), čím se kreslí (uhel, olejové barvy, krev, borůvky, pastely, křídy), jaké jsou metody(perokresba, malba, kresba, linoryt, freska, skica) a také co se kreslí (zátiší, ikony, portréty...)

Postava s povoláním malíře by měla znát všechny tyto věci a aspon zběžně je umět zrealizovat (tudíž i hráč). Kreslit a hrát nwn ale nejde, pokud chcete kreslit něčí postavu, mám pro vás takový návrh jak to udělat. Noste sebou bloček na kreslení skic(hrubá předkresba, běžně uhlem), jakmile dostanete objednávku třeba na portrét, tak doporučuji s postavou sehrát nakreslení skici. S hráčem by bylo vhodné se domluvit na detailech, jaké postava má a jaké nejsou vidět v nwn grafice, na portrétu nebo v popisu postavy, aby hotové dílo odpovídalo. Po tomto sehrání někde mimo hru obrázek skutečně nakreslit a pak ho předat postavě a přinejlepším ho vystavit na forum, aby si ho všichni mohliprohlédnout :). A samozřejmě by bylo vhodné vysvětlit zákazníkovi náklady a proč je to tak drahé a tak :).

Postava s takovým povoláním nemusela projít žádnou zkouškou nebo tak. Může mít dar od Moruse, nebo tak, ale obecně by mělo asi platit, že už dlouhou dobu kreslí, nebot žádný učený z nebe nespadl.

Povím vám, že tímhle způsobem jsem se velmi rychle stal velmi bohatým :) a žádaným! Jenže umělec s kupou peněz, navíc bývalý žebračisko... no vše pěkné musí někdy skončit.
Krásně popsáno, hned si dovedu představit, jak hrát malíře. :)
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by KaTo »

J.F.Payne wrote:...slušný malíř/číšník/druid/...
Zvláštní. Když se o tohle někdo pokoušel s paladinem, tak to nešlo :)))
To protože mícháte (v kontextu vlákna - ty a davidsoft) hrušky a jabka. Obojí je sice ovoce, ale..

Druid, Paladin (ale taky Čaroděj, Tulák, Hraničář, RDD, PM) = systémové povolání, které je korigováno charakterem postavy. A nemělo by porušovat systémová nastavení shardu (o neporušování systému povolání se starají NWN sami - bard je "nezákonný", mnich "naopak", atd.). Nicméně obsah povolání je dost často založený na koncensu hráčské fantazie. Např. RDD má šupiny, ale kde všude rostou postavě je na hráči. Pod kůží, na kůží. Jemné, hrubé. Atd. Dál má RDD křídla, ale je na hráči, zda jejich růst bolí, svědí nebo je to jako s vlasy. Případně zda rostly IC celé měsíce nebo "magicky během rituálu za 10 minut".

Malíř/číšník (učitel lukostřelby, podkoní, rakvářka :lol: , atd.) = RP povolání (na Thalii částečně "doplňováno" systémem - craftem, třeba rakvářka by měla mít naučený craft Truhlařiny, apod.), které je omezené OOC hráčovou znalostí "technologie". Tj. věc o které se nedá moc diskutovat. Technologie provádění té které činnosti je daná "naší" realitou. (Magické povolání typu "očarovávač" budu dělat, že nevidím :lol: )

Přiznám se bez mučení, že jsou mi proti srsti příručky "jak hrát správně Druida". Jako zdroj informací o tom kterém povolání je to fajná věc.
Naopak nápad na příručky "jak správně postavit srub/střílet z luku/vymalovat pokoj" se mi jako nápad líbí. (I když spousta technologií je relativně dobře vygooglitelná, pro toho kdo není líný :wink: :lol: nebo má přístup k městské knihovně...a není líný :lol: ).

P.S. A nezkoušej tu Jone pobrekávat, že "to tehdy s paladiny nešlo". Šlo, ale metodu kterou jsi "ty a spol." zvolil, byla na určité hráče, asi jako muleta na býka. Koneckonců "tvoji(!)" představu Paladina můžou následovat lidi, pokud chtějí. Nikde jsem si nevšiml, že by to tým (rozuměj DG, Rejty, atd.) smazal z topicu nebo označil za hloupost.
Nicméně to jak jsi se snažil, aby se "tvoje" představa paladina stala Thalijským standartem, to se těm pár človíčků, v "opozici" jen zdálo a bylo to určitě :mrgreen: nehezké nedorozumění. Určitě :) jsi to nechtěl :wink: ostatním hráčům vnucovat. Jen to tak...nešťastně vyznělo.
Takže nevidím důvod, pročpa tu teď vzdycháš. Nikdo "tvoji" představu paladinství nesmetl ze stolu, jen ti naznačili, že mohou být i jiné přístupy k tomuto povolání.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by DenGrasse »

Návod pro hru paladina mi přijde mnohem snazší než návod pro hru malíře.

Návod na stavbu chaty, kreslení tuší, správný směr seku mečem atd. je něco úplně jiného.

V prvním případě postihuje návod chování postavy, tedy to, co má postava dělat, říkat atd., prostě jak se má projevovat (nebo aspoň čeho má svým projevem dosáhnout).
Druhý stanovuje technický postup step-by-step ke kýženému (ověřenému) výsledku. Návod na hru malíře a návod na malování portrétu jsou diametrálně odlišné věci.
Ale možná jsem jen nepochopil záměr.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by Molly23 »

Já jsem nastínil to, jak jsem to dělal já :).

Objednávka, schůzka s domluvou (screen ;) ), vypínám nwn, kreslím, scan, upload, zapínám nwn, předávám obrázek.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
xpm335
Obyvatel
Posts: 147
Joined: 19:19 24. Mar 2011

Re: Anketa : povolání

Post by xpm335 »

Jako návod třeba jak vytvořit bránu dokážu :) přece jenom sem vyučenej uměleckej :)) :D
Svenn Bjornsonn
"Je jedno jestli jsi král nebo sedlák...stejně tě pošlu tam kde slunce nesvítí."
Zemřel tak jak žil, jako idiot.
https://www.youtube.com/watch?v=0YuKhXZPAgQ

Magistr Stregan Kane
„Všechno, co lidstvo udělalo, vymyslelo, čeho dosáhlo, i to, čím je, všechno to leží zázračně uchováno na stránkách knih. “
Aktivně hrán s chutí někomu pokazit den.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by Braenn »

Já z toho mám (koukám ne jediná) podivný dojem, že se autor topiku snaží směšovat "RP povolání" s "Povoláním systémovým".
Dokonce i bez systému craftu jde hrát truhláře, nakonec ani v dílně si tu neudělám bez * * poličku nebo prkénko od záchoda. A bude k něčemu soubor návodů? Nemám moc ten dojem, jak odhadnout, o co kdo projeví zájem dopředu? S trochou googlu, zdravého rozumu a vhodně umístěných dotazů si jistě každý poradí. Ovšem aby někdo napsal IC knihu a dal ji do knihovny, proč ne!

Takže na otázku "chci větší variabilitu podobných povolání ve hře" se dá odpovědět jen "ne", protože nevidím nic, co tu variabilitu omezuje, kromě reálií - a proti těm nepůjde ani systém. Jediná překážka je ochota a schopnost sehrávat RP. A to je na každém.

Pokud jsem si to vyložila špatně, mohu ještě jednou a stručně, co je cílem této ankety za předpokladu, že většina odpovědí bude "ano"?
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
xpm335
Obyvatel
Posts: 147
Joined: 19:19 24. Mar 2011

Re: Anketa : povolání

Post by xpm335 »

Jenom se chtěl vědět jak jsou potřebaná povolání které nejsou systémové :) a věř že nechci aby třeba umění bylo systémově to je blbost...( nebo aspoŇ ne moc praktické ) řekněme že kovář ( zbrojíř ) je asi více dožadován jako umělecký kovář že jo...
Svenn Bjornsonn
"Je jedno jestli jsi král nebo sedlák...stejně tě pošlu tam kde slunce nesvítí."
Zemřel tak jak žil, jako idiot.
https://www.youtube.com/watch?v=0YuKhXZPAgQ

Magistr Stregan Kane
„Všechno, co lidstvo udělalo, vymyslelo, čeho dosáhlo, i to, čím je, všechno to leží zázračně uchováno na stránkách knih. “
Aktivně hrán s chutí někomu pokazit den.
Locked