Elfština
Elfština
Tak jsem tak přemýšlel nedávno nad založením elfa a napadlo mě jestli je někde v reáliích řečeno jaký jazyk používat, protože já nic nenašel. Spousta lidí používá Tolkienovskou elfštinu pokud vím, ale ta je celkem těžká na učení a i když se naučí pár frází a slovíček, kolik elfů na Thálii pocházejících z Alwarielu opravdu umí mluvit plynule. No, kam tím směřuju. Zajímalo by mě jak by se tým a reálie a vy ostatní dívali na to kdyby elfové používali angličtinu, kterou většina z nás umí, pro toho kdo neumí, věřím, je lehčí angličtina než quenya a angličtina není na Thálii jinak známý nebo kýmkoliv používaný jazyk takže by to asi nemělo vadit.
Let's talk.
Let's talk.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
Re: Elfština
Mě elfština vyhovuje...
http://www.edownload.cz/sw/elfsky-slovnik-quenya/
http://www.edownload.cz/sw/elfsky-slovnik-quenya/
Re: Elfština
Mě osobně by angličtina přišla dost rušivá. A skončilo by to asi tak, že bychom se ve hře bavili stejně jak v reálu, protože by se elfské výrazy staly slangem v obecné, tak jak angličtina v češtině.
.
Re: Elfština
Jasně ale takhle je na thálii kde je základně nějakých sedm ras jeden jazyk prakticky, mě by se docela líbilo kdyby elfové kterých je celkem hodně mohli mluvit svým jazykem. Jen tak pro zajímavost, kolik lidí na Thálii dokáže vést konverzaci v quenyjštině...opravdovou koverzaci?
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Elfština
Yo bro
Edit Desmond : gangsta elfština?
Edit Desmond : gangsta elfština?
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Elfština
No pokud vím, tak neexistuje oficiální rozsáhlý quenský sborník, který by byl obecně natolik platný, že by se z něj dal naučit celý jazyk. Jsou snad nějaké fan-slovníky, které řeší nějakou slovní zásobu atd., ale hádám, že nepokryjí nikdy plně rozsah jazyka, gramatiku kompletní atd.
.
Re: Elfština
Jsem pro elfštinu.. fráze se lze naučit.. dostaneš se do toho, což vím z vlastní zkušenosti. Já měla fráze vypané na papíře u PC. Angličtina by mě asi taky rušila.
Ale tady se mě to netýká:)
Ale tady se mě to netýká:)
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC
https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC
https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
Re: Elfština
Offline nebo online?
. Já "studoval" elfštinu (A drowštinu) hodně, hodně dávno (ještě na jiném shardu), takže jsem ji do Thalie zase uspesne zapomněl.
Tady mě ji donutila oprášit Pajky a její hlášky s elfinama. Takže pasivně bych i teď ledacos splodil, aktivně jen hesla.
Ale jak píše Nalk, je to dost "chudý" jazyk.
OT: Zlatí trpaslíci a jejich ostravsko-hanácko-znojmsko-hantec
.
Tady mě ji donutila oprášit Pajky a její hlášky s elfinama. Takže pasivně bych i teď ledacos splodil, aktivně jen hesla.
Ale jak píše Nalk, je to dost "chudý" jazyk.
OT: Zlatí trpaslíci a jejich ostravsko-hanácko-znojmsko-hantec
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Elfština
No, co já vím Tolkienoská elfština (nevím jestli to je Quenya nebo Sindar) má kompletní gramatiku a slovní zásoba je celkem hodně dostačující, pár výrazů nemají ale spousta se snad skládá teď nevím přesně. Btw tolkien když tvořil elfštinu vycházel ze severských jazyků a gramatika má minimálně popsané skloňování a pod.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
Re: Elfština
Ale byl by zajimavej nápad dostat do hry jazyky... kdy by se postavy mohly učit jazyky a ti co by je neuměli by jim nerozuměli......
Re: Elfština
Tohle mě taky napadlo. Hraju NWN 2 na serveru BTTSC a tam mají všechny rasy svůj jazyk a je tam automatický překladač zabudovaný do chatu znalost jazyka se pak určuje podle bonusu inteligence každá rasa má svůj, obecný + jeden za bonus int a tím umí mluvit a rozumí mu, význam se pak vypisuje těm co jazyk znají v systémovém okně, pak ještě lze jazyku rozumět s dostatečnou znalostí (skill) ale nejde jím mluvit. To by bylo zajímavý ale nevím jak složitý je to vytvořit.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Elfština
Screa ol, srow !
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: Elfština
Angličtinu coby elfštinu určitě ne.
Pokud bychom někdy najeli na angličtinu, pak leda jako dual language pro celý shard, ale nepředpokládám, že by se to někomu chtělo všechno překládat.
Tolkienovská elfština ti musí stačit... holt se trochu uč. Proč by angličtinu měli mít zrovna elfové a ne trpaslíci, gnómové, atd.?
Pokud bychom někdy najeli na angličtinu, pak leda jako dual language pro celý shard, ale nepředpokládám, že by se to někomu chtělo všechno překládat.
Tolkienovská elfština ti musí stačit... holt se trochu uč. Proč by angličtinu měli mít zrovna elfové a ne trpaslíci, gnómové, atd.?
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Elfština
Orkové by pak mohli mít ruštinu, trpaslíci němštinu, a gnómové vlámštinu!
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Elfština
Mohli, ale nevím kolik lidí tady umí vlámsky...
Chtěl jsem pokázat na to, e argument "všichni umíme anglicky a tak angličtina bude elfština, (protože já teď hraju elfa)" je zcestný. Až si dotyčný hráč založí trpaslíka, bude lobovat za zavedení angličtiny jako trpasličí řeči s tím, že se elfům odebere?

Chtěl jsem pokázat na to, e argument "všichni umíme anglicky a tak angličtina bude elfština, (protože já teď hraju elfa)" je zcestný. Až si dotyčný hráč založí trpaslíka, bude lobovat za zavedení angličtiny jako trpasličí řeči s tím, že se elfům odebere?
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...