Na jakých PC hrách ujíždíte?

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

Post Reply
User avatar
jachyra
Velmistr
Posts: 1159
Joined: 15:14 19. Jan 2009

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by jachyra »

The Elder Scroll 5: Skyrim !! úžasná hra! spojené klasické TES s Falloutom :D hurá Bethesde, že konečne vydala poriadne fantasy RPG
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by G-ladiator »

jachyra wrote:TES s Falloutom :D hurá Bethesde, že konečne vydala poriadne fantasy RPG
Za tohle by tě v některých kruzích asi ukřižovali :)
Já teď občas hraju starý dobrý Tyrian 2000, pamatuje ho ještě někdo? :)
Lambijec
Nováček
Posts: 39
Joined: 13:00 28. Apr 2010

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Lambijec »

G-ladiator wrote:
jachyra wrote:TES s Falloutom :D hurá Bethesde, že konečne vydala poriadne fantasy RPG
Za tohle by tě v některých kruzích asi ukřižovali :)
Já teď občas hraju starý dobrý Tyrian 2000, pamatuje ho ještě někdo? :)
Nejlepší klasika :D hlavně pro dva hráče :)
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Nalkanar »

Kdo použil slova "Fallout", "Bethesda" a kontext "bylo to dobré" pohromadě?!

Vypadalo to hezky... ale to je tak vše :wall:

Sakra... teď nevím, jak to ta jachyra myslí, když to čtu potřetí...
.
User avatar
jachyra
Velmistr
Posts: 1159
Joined: 15:14 19. Jan 2009

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by jachyra »

Nalkanar wrote:Kdo použil slova "Fallout", "Bethesda" a kontext "bylo to dobré" pohromadě?!

Vypadalo to hezky... ale to je tak vše :wall:

Sakra... teď nevím, jak to ta jachyra myslí, když to čtu potřetí...
:mrgreen: myslela som to jednoducho ... že Bethesda zakomponovala nápady z Falloutu 3 do nového The Elder Scroll 5 - Skyrimu :mrgreen:

čo do Falloutu, tak 1 a 2 sú jednoznačne naj (Tactics ma nejako nechytil) ... 3ka bola síce fajn, ale bola to klasická Bethesda .. prosto obrovský ale prázdny svet s pár druhmi kríčurkami .. nebyť datadiskov, je to hrozné O.o manželovi sa veľmi páčil, ale mne chýbali klasické F1&2 questy, príbeh a pod a hlavne Enkláva :mrgreen:
Inak Fallout 4 - New Vegas, tak ten je totálne super!!! úplne natrieskaný svet samými zaujímavosťami, kde hneď vidno, že to Bethesda nerobila (už len keď vezmem do úvahy vaulty, od Bethesdy bol jeden ako druhý, vo F:NV bol každý iný s parádnymi príbehmi) :twisted:

Preto som tak prekvapená Skyrimom, lebo zatiaľ je svet vážne na Bethesdu prekvapivo plný, je tam toho veľmi veľa vrátane craftu (HURÁ!), zaujímavého stromu dovedností (alebo súhvezdia dovedností), klasického levelovania (ako u TESka vždy bolo), a hlavne šperhákovania ala Fallout :D krásnymi morbidnými dorážaniami ala Fallout (ako kamarát hovorí, keď hrdina je*ne nekrošovi po hlave obojručnou prastarou sekyrkou, to je jednoducho lahodné) a pár vychytávkami ala Fallout .. už len V.A.T.S. tam chýba :mrgreen:
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by DenGrasse »

Já o tom nic nevím,ale do mailu mi přišla testovací recenze kámoše co to zkoušel. Pro obohacení diskuse přikládám.

--------------------------------------


Malé udání z prvních dojmů weekendové pařby TES V: Skyrim, určené těm, které by to mohlo zajímat. Pro šťouraly upozorňuji, že je to můj osobní náhled, nikoli převzaté oficiální prohlášení. Navíc jde o zážitek z velmi malé části hry na nízkém levelu.

Pros:
Naprosto úžasná grafika, asi nejlepší, co jsem zatím v jakékoli hře viděl.
Solidně propracovaný příběh.
Celkem zajímavé questy.
Poměrně rychlé pěší cestování.
Zajímavý crafting systém. (Komplikované provádění vlastního craftění patří spíše pod mé stížnosti na idiotské UI, ale jinak mně to fakt baví, tedy specielně kovařina a to, co k ní patří. Alchymie je klasika a enchanting je záležitost pro vyšší levely.)

Cons:
Prakticky nepoužitelné uživatelské rozhraní. To zbodali dokonale, takovou sračku jsem snad ještě nezažil. Dalších pár výhrad patří v podstatě pod tento problém.
Otřesný inventář.
Idiotské přiřazování klávesových zkratek, které navíc nedrží a občas se samy vymažou (může být bug?). Nenašel jsem způsob, jek přiřadit konkrétní kouzlo nebo zbraň určené ruce tak, aby to drželo. U mága jsem se naučil s tím nějak pracovat, u warriora to jde jen s obouruční zbraní nebo (pouze částečně) když dualwielduješ dvě stejné zbraně. Pokud chceš použít v každý ruce jinou zbraň, tak se to po prvním přepnutí na něco jinýho (třeba heal kouzlo) rozesere a už to nejde. Musíš si ty věci equipovat v rozhraní Favorites, což sice jde celkem snadno, ale je to opruz.
Absence vizuálního rozhraní postavy (HUD). Někomu to tak může vyhovovat, ale mohli to dát vypínací. Sice vidíš tři hlavní atributy (Životy, Mana, Stamina), pokud se snížily a doplňují se, ale na plnejch zmizí.
Absence indikace stavu postavy. Tohle je snad první hra, ve které prostě nevíš, co má tvá postava za buffy a debuffy. Asi hodinu jsem lítal světem a lidi mi říkali, že špatně vypadám a až když jsem se čirou náhodou podíval do rozhraní kouzel, zjistil jsem, že mám nějakou disease, která mi dává postihy a já to vůbec nevěděl. Když si sešlu na sebe štítový kouzlo s trváním minutu, tak to nikde nevidím. I v debilním Oblivionu jsi měl na tohle ikony. Tady nejsou, což naprosto nechápu.
V questlogu nejsou o questu žádné dohledatelné informace, takže nevíš, kdo ti ho zadal ani další detaily a po chvíli hraní se to prostě všechno pamatovat nedá. Sice máš kompas, ale to není tak úplně ono.
Questy se ti zapisují do questlogu automaticky a nejdou odmítnout, i když o ně nestojíš. Sice ti občas řeknou, že když nechceš, tak to plnit nemusíš a můžeš se na to vyprdnout, ale v logu ti to straší dál.
Bugy, ale to je u nové hry normální. Parkrát mi to spadlo a s jedním panákem (rasista náčelník říká hodnému Redguardovi negr :) ) jsem takhle uvízl v questu pro Kompaňony, protože když vlezu do lokace, kterou mám vykydlit, tak hra spadne. To ale snad nějak napraví patche.
O nutnosti Steamu pro single player hru z DVD se asi nemusíme bavit, to je sračka vždy, přestože mi Steam jinak nevadí a mám z něj pár her.

Celkový závěr:
Špatné rozhraní drasticky snižuje hratelnost jinak úžasné hry. Mám-li být upřímný, po asi dvou hodinách zápasu s UI jsem velmi vážně uvažoval o tom, že to odinstaluju a zapomenu na to.

Pár osobních postřehů:
********************************
POZOR, MALÉ SPOILERY
********************************
Nedokážu si představit, že by se jakákoli reálná osoba, rodilého Imperiála nevyjímaje, rozhodla bojovat za Impérium po tom, jak s ní na začátku Legionáři zacházejí. Navíc i z hlediska lore je Impérium v současné podobě dost fuj a Thalmar, který je ovládá, je jednoznačně za zlouny. Navíc z roleplaying hlediska si volíš stranu prakticky ihned na začátku, kdy se musíš rozhodnout, jestli zdrháš s rebelem nebo vojákem a v průchodu cvičným dungem zabíjíš vojáky protistrany. Z technického hlediska to je ovšem jedno. I když v Helgen Keepu zabiješ pár Imperiálních legionářů, nebo naopak pár rebelů, venku se tím nikdo zabývat nebude a ty se můžeš přidat ke komukoli. Jde o roleplay. Skutečnou volbu děláš mnohem později a k tomu jsem se ještě nedostal.
Boj se zbraněmi je poněkud chaotický. Navíc v pohledu ze třetí osoby (TPS) se prakticky nedá bojovat, efektivně to jde jen v klasickém TES stylu first person (FPS). (Můj názor. Někomu to v TPS možná jde líp, já jsem známá lama.)
Po zvládnutí základů se mi ukázalo, že přinejmenším na nižších levelech je pure mág daleko brutálnější kydlič, než jakejkoli warrior se zbraněmi. (Plížila s lukem jsem nezkoušel, to mně moc nebere)
Údery a kouzla je třeba na cíl směřovat kurzorem ručně, stálý výběr cíle jako ve WOW tady neexistuje. To má své výhody i nevýhody a je to asi dost individuální. Například já s mýma olšovýma rukama poměrně často míjím kouzlem nebo zbraní cíl.
Animace při overkillu jsou sice pěkné, ale pokud se na tebe v té chvíli sápe ještě jiný mob, než mrtvola na tvém meči (což je běžné), tak to je trochu problém (ale tohle se dá vypnout). U mága je to v pohodě, ale zase když mi mob uletí po kritičáku fireboltem přes půl mapy, tak se pak blbě hledá kvůli lootu.
Ač Alchymii zařadili do zlodějských dovedností, což celkem chápu, protože tak dali čórkařům craft, je to prakticky nezbytnost pro kouzelníky. Zatímco warrior bez Staminy furt může moba mlátit sekeromlatem, akorát bez power attacků, kouzelník bez magicky je mrtvý kouzelník, takže musí mít vždy hafo lektvarů na životy a manu. Sice jdou i koupit a něco se sežene v lootu, ale specielně kouzelník se bez vlastního alšemického craftu neobejde.
Asi první hra co hraju (možná trochu po LOTRU), kde craftěné brnění bývá lepší, než lootové či quest rewardové na daném levelu, ale musíš se craftu věnovat. Na vyšších levelech už tohle ale určitě platit nebude, protože postava bude jistě levelovat rychleji než craft, pokud se tedy nerozhodneš být kovářem a místo hraní nebudeš jen těžit rudu a craftit (což ale klidně můžeš udělat).
Pseudoplastická mapa je sice zajímavá, ale orientaci moc neusnadňuje.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Fryn »

V poslední době docela dost ujíždím na tomhle http://www.youtube.com/watch?v=hJd9iCbpwuI. Není to sice žádný HC simulátor, ale i tak si tvůrci vyhráli se spoustou detailů a parametry jednotlivých strojů z období druhé světové se snaží vycházet co nejvíce ze skutečnosti. Ve hře je i zkušenostní systém, který se promítá do schopností posádek a lepšího vybavení. Na to, že je to ještě stále beta, je to velmi slušný.

V jednom článku (http://www.computerandvideogames.com/32 ... es-legacy/) k Aliens: Colonial Marines z nedávné doby, který pojednává o tom jak moc se Gearbox drží odkazu filmů, se píše o tom, že na hře spolupracuje i Syd Mead, autor designu mateřské lodi Sulaco, kolonie Hadleys Hope a pár dalších věcí viděných ve filmu Vetřelci.
To je jistě supr fajnová zpráva, ale pokud, jak se objevuje i v komentářích k danému článku, se bude míra autentičnost projevovat tak, že ze sebe svedu docela v klidu odhodit vetřelce (nedokážu si představit, jakou sílu by člověk musel vyvinout, aby tohle monstrum, které nezastaví ani ocelové dveře, dokázal aspoň vyvést z rovnováhy), mám pořád jisté pochybnosti o tom, jak to nakonec s tímhle dílkem dopadne. Stále víc mám dojem, že se tyto podivnosti protlačují do her na přání samotného distributora (viz. AvP 3).

Na co jsem také velmi zvědavý je druhá kapitola Starcraftu II, kde konečně dostane hlavní slovo moje oblíbená rasa http://www.youtube.com/watch?v=SG_3R9BoVvg (obsahuje pár spoilerů).
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by zachy »

Tohle je ukázka ze hry, kterou jsem dělal s dvěma kamarády ze školy a budu dnes prezentovat na FELu :)
http://www.ulozto.cz/11911946/film-wmv
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Molly23 »

zachy wrote:Tohle je ukázka ze hry, kterou jsem dělal s dvěma kamarády ze školy a budu dnes prezentovat na FELu :)
http://www.ulozto.cz/11911946/film-wmv
KDe se to dá ukrást? :D
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by zachy »

První zákazník? :D
Release ještě pořádně nefunguje, zjistili jsme že to nejde bez nainstalované knihovny XNA do Visual Studia, ale všechno bude ;)
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
Legition
Poutník
Posts: 96
Joined: 21:12 12. Dec 2011

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Legition »

Jak je to na Felu s matikou?? Prej je tam neunosná...
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by zachy »

No já jsem na FITu, ale máme to téměř stejný a dá se to přežít, ale to je do jiného topicu ;)
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
Legition
Poutník
Posts: 96
Joined: 21:12 12. Dec 2011

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Legition »

Za to se omlouvám, nikdy netrefím správnej topic :D
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...
User avatar
Acros
Nováček
Posts: 13
Joined: 17:56 19. Dec 2011
Contact:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Acros »

Well, momentálně bezpochyby TES: Skyrim, Assassins Creed serie a Mass Effect. Už aby byl březen a ME3 8)
Acrus Vrelus - Nezvěstný
Shar´tyrr -
Pokud nemáš co dělat, nedělej to u mě.
Legition
Poutník
Posts: 96
Joined: 21:12 12. Dec 2011

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Legition »

Tak teĎ je to thalie :lol:
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...
Post Reply