mandos wrote:Tak jsem tak přemýšlel nedávno nad založením elfa a napadlo mě ....
Zde asi zdroj nedorozumnění ^^mandos wrote: ...elfa neplánuju ani kdyby elfština byla čeština...
Nevim proč se čílíš, že tě tu někdo pranýřuje. Něco si navrhl, ostatním to přijde jako blbost a to je celé.
Proč angličtinu ne? Protože téměř všechny efské postavy (které vůbec řeší, že by mohli mluvit elfštinou) používají tolkiennovskou elfštinu, jsou na ní zvyklí, mají ji ve jménech. Stejnětak Jsou elfská jména NPC založená na eflštině a nikoliv angličtině.
Protože každej, kdo přijde hrát elfa čeká, že bude používat elfštinu. Vezmi si jako příklad, jak drobně jsou pozměněny reálie podtemna a kolik hráčů s tím má problém.
Když jsme hráli drowy, tak jsme se taky učili drowštinu a neřekli jsme si, že budem používat třeba mandarinštinu, protože je to jednodušší.