2Teesha: Tyhle bardky to je děs, neznaj míru
Hledá se král popu
- human_wreck
- Měšťan
- Posts: 198
- Joined: 14:19 05. Jan 2008
Re: Hledá se král popu
2Krata: Kdo ví, jak to vlastně bylo. Tohle je prostě takový hloupý pozemský humor
2Teesha: Tyhle bardky to je děs, neznaj míru
2Teesha: Tyhle bardky to je děs, neznaj míru
Shadiyah ... Bardka do nepohody :]
Re: Hledá se král popu
*V jednu chvíli znenadání
na dřevěné veřeje
ozvalo se zaklepání
na chodbě snad někdo je*
*Drow co vstoupí do místnosti
potřísněn je od krve
nemá radost, je to k zlosti
nepřichází poprve*
nerad ruší drowí paní,
*ví jaký je za to trest
nedívá se radši na ni
zná jak dlaň se mění v pěst*
*tiše polkne, nadýchne se
přidá trochu do kroku,
zpráva kterou paní nese
je o stavu otroků*
*Cress si papír odložila
pohledem ho změřila,
tak ta zpráva bude síla
jako by to tušila.*
Ona žena, cos nám dala
Básně píše, kydá hnůj
sedí v cele, mrcha malá
ztrestat ji chcem stůj co stůj
*drowka vstane, pohyb hada
loutnu sevře jemná dlaň
vězně čeká slušná sada
drow pohladil svoji zbraň*
*temná cela, žádné světlo
v rohu sedí bledá tvář
ucítila náhle teplo
oheň dodal k teplu zář*
Nedáš si říct hloupá ženo
Nikdy nevíš, kdy máš dost
*prasklo žebro proraženo,
hlučně lupla prasklá kost*
*pohyb ruky brzdí drowa
ten obušek ukrývá*
Ty jsi z vrchu písní chlouba?
*Drowka se jen usmívá*
*úsměv drowky věstí hrůzu
bílá bardka zbledla víc
uviděla Temnou múzu
slza zvlhčí bardce líc*
všechny blízké, moje milá,
*medový hlas zazní zase*
k mučení jsi odsoudila,
proberem se v jejich mase
Kráse svojí, svému zpěvu
Navždy můžeš vale dát,
Teď pocítíš mého hněvu
Neměla sis se mnou hrát
Bez zubů se špatně pěje
Ruce prsty musí mít
Pohltí tě beznaděje
Budeš moci jenom pít
Rozeklaný jazyk máš,
Vem Mal´raku čepel ostrou,
Pak mi její jazyk dáš
A teď pohni chlape kostrou..
*Cress pak ladně odkráčela
Nemá ráda hlučný řev
Potemněla ztuchlá cela
Zavoněla vzduchem krev.*
*Drowka sedí, preluduje
Zpívá cizí řečí
V cele bardka krev už pluje
Prohýbá se v křeči*
*Ztichla cela, ztichla žena
Teď už jenom chrčí
Bardka byla poražena
Krev z ní jenom crčí*
Berte vážně varování
Když impuls je vám dán
Tak pravím já Písně Paní
Cress del Ssivah N´Abarn
na dřevěné veřeje
ozvalo se zaklepání
na chodbě snad někdo je*
*Drow co vstoupí do místnosti
potřísněn je od krve
nemá radost, je to k zlosti
nepřichází poprve*
nerad ruší drowí paní,
*ví jaký je za to trest
nedívá se radši na ni
zná jak dlaň se mění v pěst*
*tiše polkne, nadýchne se
přidá trochu do kroku,
zpráva kterou paní nese
je o stavu otroků*
*Cress si papír odložila
pohledem ho změřila,
tak ta zpráva bude síla
jako by to tušila.*
Ona žena, cos nám dala
Básně píše, kydá hnůj
sedí v cele, mrcha malá
ztrestat ji chcem stůj co stůj
*drowka vstane, pohyb hada
loutnu sevře jemná dlaň
vězně čeká slušná sada
drow pohladil svoji zbraň*
*temná cela, žádné světlo
v rohu sedí bledá tvář
ucítila náhle teplo
oheň dodal k teplu zář*
Nedáš si říct hloupá ženo
Nikdy nevíš, kdy máš dost
*prasklo žebro proraženo,
hlučně lupla prasklá kost*
*pohyb ruky brzdí drowa
ten obušek ukrývá*
Ty jsi z vrchu písní chlouba?
*Drowka se jen usmívá*
*úsměv drowky věstí hrůzu
bílá bardka zbledla víc
uviděla Temnou múzu
slza zvlhčí bardce líc*
všechny blízké, moje milá,
*medový hlas zazní zase*
k mučení jsi odsoudila,
proberem se v jejich mase
Kráse svojí, svému zpěvu
Navždy můžeš vale dát,
Teď pocítíš mého hněvu
Neměla sis se mnou hrát
Bez zubů se špatně pěje
Ruce prsty musí mít
Pohltí tě beznaděje
Budeš moci jenom pít
Rozeklaný jazyk máš,
Vem Mal´raku čepel ostrou,
Pak mi její jazyk dáš
A teď pohni chlape kostrou..
*Cress pak ladně odkráčela
Nemá ráda hlučný řev
Potemněla ztuchlá cela
Zavoněla vzduchem krev.*
*Drowka sedí, preluduje
Zpívá cizí řečí
V cele bardka krev už pluje
Prohýbá se v křeči*
*Ztichla cela, ztichla žena
Teď už jenom chrčí
Bardka byla poražena
Krev z ní jenom crčí*
Berte vážně varování
Když impuls je vám dán
Tak pravím já Písně Paní
Cress del Ssivah N´Abarn
Zabijte je všechny, Xi´An už si je dole přebere!
Cress del Ssivah N´Abarn
Sibaris de Cifris
Merlin
Cress del Ssivah N´Abarn
Sibaris de Cifris
Merlin
Re: Hledá se král popu
No ta vo.. 
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: Hledá se král popu
to se těžko překládáTheogil I wrote:No ta vo..
Zabijte je všechny, Xi´An už si je dole přebere!
Cress del Ssivah N´Abarn
Sibaris de Cifris
Merlin
Cress del Ssivah N´Abarn
Sibaris de Cifris
Merlin
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: Hledá se král popu
Abyste se nedivili
kolik ma pan Berserk sily
S jeho tupou sekerou
kdyz ho vsichni naserou
Zkrizite-li mu jeho plany
utrzite trzne rany
Budete-li chtit ho znicit
musite nato denne cvicit
Todle ale radci vzdejte
a na klidny rybolov se dejte
On nesmrtelny skoro je
kdyz se vrha do boje
Mocna ruka Gordulova
potvrzuje tahle slova
S nim si neni radno hrat
a pak prijit o svuj hnat...
Na vic slok pan Berserk nema inteligenci... ma rad jednoduche veci
(a za tydle veci nas plati v pracovni dobe)...
kolik ma pan Berserk sily
S jeho tupou sekerou
kdyz ho vsichni naserou
Zkrizite-li mu jeho plany
utrzite trzne rany
Budete-li chtit ho znicit
musite nato denne cvicit
Todle ale radci vzdejte
a na klidny rybolov se dejte
On nesmrtelny skoro je
kdyz se vrha do boje
Mocna ruka Gordulova
potvrzuje tahle slova
S nim si neni radno hrat
a pak prijit o svuj hnat...
Na vic slok pan Berserk nema inteligenci... ma rad jednoduche veci
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Re: Hledá se král popu
Po tom co tu čtu se mi těžko vyjadřuje, ale zkusím to. Basně jsem četl naposledy na ZŠ a domníval jsem se, že mě tento druh literatury nedokáže oslovit, ohromit .... atd., mýlil jsem se.Teesha wrote:to se těžko překládáTheogil I wrote:No ta vo..
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
- human_wreck
- Měšťan
- Posts: 198
- Joined: 14:19 05. Jan 2008
Re: Hledá se král popu
No to se nám to tu rozjíždí. Už i Tupá sekera skládá
Tak nakonec je název tohohle topicu docela oprávněný.
2bers: Až založím v Ivory spolek umělců, tak s tebou počítám
2bers: Až založím v Ivory spolek umělců, tak s tebou počítám
Shadiyah ... Bardka do nepohody :]
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: Hledá se král popu
human_wreck wrote:No to se nám to tu rozjíždí. Už i Tupá sekera skládáTak nakonec je název tohohle topicu docela oprávněný.
2bers: Až založím v Ivory spolek umělců, tak s tebou počítám
no koukam ze se nam tady misi prvky Zahrobniho metalu s Popem a jednim mym bojovym vyplodem ala Manowar
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Re: Hledá se král popu
Zpěv preruší zaklepání
Bardka loutnu položí.
"Jak jste přikázala Paní"
Zdvihne jazyk na noži.
Drowka stojí, tiše čeká
Hlavu skloní pokorně.
Líně kapka krve stéká
než dopadne na škorně.
Bardka loutnu položí.
"Jak jste přikázala Paní"
Zdvihne jazyk na noži.
Drowka stojí, tiše čeká
Hlavu skloní pokorně.
Líně kapka krve stéká
než dopadne na škorně.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Hledá se král popu
Udělejte představení
ať je vás tam hodně
uzavření ve stavení
zahalení v houně.
v zpěvu, křiku, tleskání
není slyšet z venku nic
neslyšíte praskání
než pocítíte zvláštní hic
spousta světla, hluku, kouře
co ste stalo?, kde je vchod?
dav se valí jako bouře
dostat se ven opřekot
Dveře ale jak se zdá
vůbec nejdou otevřít
velká kláda zapřená
lidem brání odejít
první padl Bersekr
davem ovcí ušlapán
neměl být tak strašně hr
takhle zemřel Seker pán
když vše ztichlo, požár zhas
budova již nestojí
nad popelem nes se hlas
"nespočívej v pokoji"
olej, sláma, pochodně
žádný východ nouzový
dav křičel tak lahodně
skvělý koncert pro drowy
ať je vás tam hodně
uzavření ve stavení
zahalení v houně.
v zpěvu, křiku, tleskání
není slyšet z venku nic
neslyšíte praskání
než pocítíte zvláštní hic
spousta světla, hluku, kouře
co ste stalo?, kde je vchod?
dav se valí jako bouře
dostat se ven opřekot
Dveře ale jak se zdá
vůbec nejdou otevřít
velká kláda zapřená
lidem brání odejít
první padl Bersekr
davem ovcí ušlapán
neměl být tak strašně hr
takhle zemřel Seker pán
když vše ztichlo, požár zhas
budova již nestojí
nad popelem nes se hlas
"nespočívej v pokoji"
olej, sláma, pochodně
žádný východ nouzový
dav křičel tak lahodně
skvělý koncert pro drowy
Zabijte je všechny, Xi´An už si je dole přebere!
Cress del Ssivah N´Abarn
Sibaris de Cifris
Merlin
Cress del Ssivah N´Abarn
Sibaris de Cifris
Merlin
Re: Hledá se král popu
V tichém koutě hustých lesů
zástup šelem se tam tísní
jistá druidka prosta děsu
konejší jim uši písní.
Poslouchejte moji drazí
co teď verši řeknu vám
existuji temní vrazi
zplozenci to temných bran.
Nepřátelé lesa tvorů
zlořádi a nafoukanci
původci všech krutých sporů
v duši temno maj´jak v ranci.
Drowové jsou zhouba borů
navíc elfy nenávidí
stavte se jim do odporu
pozor na to - ve tmě vidí!
Moji tygři, vlci, grizzly
chraňte les před těmi vrahy
učiňte vše, aby zmizli
narušitelé rovnováhy.
Lesy se jim stanou pastí
bludné stezky, divá zvěř
jejich kosti jen zachrastí
když jim dupneš na páteř.
Nechceme tu tyhle zrůdy
ať si táhnou do podzemí
mech je jejich krví rudý
panteři své zuby cení.
Hejna orlů klovou oči
uvyklé jen na temnotu
po krku jim vlci skočí
smrt už zpívá svoji notu.
Vyhněte se lesu, vari!
Jděte do měst, drowská chaso
čekají tu šelem spáry
od kostí trhají maso...
Tak pravila šelem Paní
tak zahučel temný hvozd
nebude mít klidné spaní
na koho padne její zlost...
Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
- Phantorris
- Šlechtic
- Posts: 341
- Joined: 13:36 07. Aug 2007
- Location: Plzeň
Re: Hledá se král popu
Smekám před vámi, nevěděl jsem, že tu hraje tolik básnických talentů.
A kdy vyjde sbírka "Thalijské písně"?
A kdy vyjde sbírka "Thalijské písně"?
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Re: Hledá se král popu
Myslim, ze to budou spise "Kvety zla".
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Hledá se král popu
A kdo je autor dila Kvety zla? *zvedne ukazovatko a ukaze do tridy*kucik wrote:Myslim, ze to budou spise "Kvety zla".
Vedoucí týmu Thalie
Re: Hledá se král popu
přece Baudelaire, stojí za přečteníRejty wrote:A kdo je autor dila Kvety zla? *zvedne ukazovatko a ukaze do tridy*kucik wrote:Myslim, ze to budou spise "Kvety zla".
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh