Hledá se král popu

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
human_wreck
Měšťan
Posts: 198
Joined: 14:19 05. Jan 2008

Re: Hledá se král popu

Post by human_wreck »

2Krata: Kdo ví, jak to vlastně bylo. Tohle je prostě takový hloupý pozemský humor :lol:

2Teesha: Tyhle bardky to je děs, neznaj míru
Shadiyah ... Bardka do nepohody :]
User avatar
Teesha
Měšťan
Posts: 173
Joined: 21:14 28. Dec 2007

Re: Hledá se král popu

Post by Teesha »

*V jednu chvíli znenadání
na dřevěné veřeje
ozvalo se zaklepání
na chodbě snad někdo je*

*Drow co vstoupí do místnosti
potřísněn je od krve
nemá radost, je to k zlosti
nepřichází poprve*

nerad ruší drowí paní,
*ví jaký je za to trest
nedívá se radši na ni
zná jak dlaň se mění v pěst*

*tiše polkne, nadýchne se
přidá trochu do kroku,
zpráva kterou paní nese
je o stavu otroků*

*Cress si papír odložila
pohledem ho změřila,
tak ta zpráva bude síla
jako by to tušila.*

Ona žena, cos nám dala
Básně píše, kydá hnůj
sedí v cele, mrcha malá
ztrestat ji chcem stůj co stůj

*drowka vstane, pohyb hada
loutnu sevře jemná dlaň
vězně čeká slušná sada
drow pohladil svoji zbraň*

*temná cela, žádné světlo
v rohu sedí bledá tvář
ucítila náhle teplo
oheň dodal k teplu zář*

Nedáš si říct hloupá ženo
Nikdy nevíš, kdy máš dost
*prasklo žebro proraženo,
hlučně lupla prasklá kost*

*pohyb ruky brzdí drowa
ten obušek ukrývá*
Ty jsi z vrchu písní chlouba?
*Drowka se jen usmívá*

*úsměv drowky věstí hrůzu
bílá bardka zbledla víc
uviděla Temnou múzu
slza zvlhčí bardce líc*

všechny blízké, moje milá,
*medový hlas zazní zase*
k mučení jsi odsoudila,
proberem se v jejich mase

Kráse svojí, svému zpěvu
Navždy můžeš vale dát,
Teď pocítíš mého hněvu
Neměla sis se mnou hrát

Bez zubů se špatně pěje
Ruce prsty musí mít
Pohltí tě beznaděje
Budeš moci jenom pít

Rozeklaný jazyk máš,
Vem Mal´raku čepel ostrou,
Pak mi její jazyk dáš
A teď pohni chlape kostrou..

*Cress pak ladně odkráčela
Nemá ráda hlučný řev
Potemněla ztuchlá cela
Zavoněla vzduchem krev.*

*Drowka sedí, preluduje
Zpívá cizí řečí
V cele bardka krev už pluje
Prohýbá se v křeči*

*Ztichla cela, ztichla žena
Teď už jenom chrčí
Bardka byla poražena
Krev z ní jenom crčí*

Berte vážně varování
Když impuls je vám dán
Tak pravím já Písně Paní
Cress del Ssivah N´Abarn
Zabijte je všechny, Xi´An už si je dole přebere!

Cress del Ssivah N´Abarn

Sibaris de Cifris

Merlin
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Hledá se král popu

Post by Theogil I »

No ta vo.. :shock:
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Teesha
Měšťan
Posts: 173
Joined: 21:14 28. Dec 2007

Re: Hledá se král popu

Post by Teesha »

Theogil I wrote:No ta vo.. :shock:
to se těžko překládá :)
Zabijte je všechny, Xi´An už si je dole přebere!

Cress del Ssivah N´Abarn

Sibaris de Cifris

Merlin
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Hledá se král popu

Post by Lord_Berserk »

Abyste se nedivili
kolik ma pan Berserk sily
S jeho tupou sekerou
kdyz ho vsichni naserou

Zkrizite-li mu jeho plany
utrzite trzne rany
Budete-li chtit ho znicit
musite nato denne cvicit

Todle ale radci vzdejte
a na klidny rybolov se dejte
On nesmrtelny skoro je
kdyz se vrha do boje

Mocna ruka Gordulova
potvrzuje tahle slova
S nim si neni radno hrat
a pak prijit o svuj hnat...
:twisted:

Na vic slok pan Berserk nema inteligenci... ma rad jednoduche veci :lol: (a za tydle veci nas plati v pracovni dobe)...
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Hledá se král popu

Post by Theogil I »

Teesha wrote:
Theogil I wrote:No ta vo.. :shock:
to se těžko překládá :)
Po tom co tu čtu se mi těžko vyjadřuje, ale zkusím to. Basně jsem četl naposledy na ZŠ a domníval jsem se, že mě tento druh literatury nedokáže oslovit, ohromit .... atd., mýlil jsem se. :D
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
human_wreck
Měšťan
Posts: 198
Joined: 14:19 05. Jan 2008

Re: Hledá se král popu

Post by human_wreck »

No to se nám to tu rozjíždí. Už i Tupá sekera skládá :lol: Tak nakonec je název tohohle topicu docela oprávněný.

2bers: Až založím v Ivory spolek umělců, tak s tebou počítám :mrgreen:
Shadiyah ... Bardka do nepohody :]
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Hledá se král popu

Post by Lord_Berserk »

human_wreck wrote:No to se nám to tu rozjíždí. Už i Tupá sekera skládá :lol: Tak nakonec je název tohohle topicu docela oprávněný.

2bers: Až založím v Ivory spolek umělců, tak s tebou počítám :mrgreen:
:mrgreen: to nepude Berserk je stydlivka :twisted: jedine si ho muzes pozvat jako vyhazovace na predstaveni :P

no koukam ze se nam tady misi prvky Zahrobniho metalu s Popem a jednim mym bojovym vyplodem ala Manowar :D
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Hledá se král popu

Post by kucik »

Zpěv preruší zaklepání
Bardka loutnu položí.
"Jak jste přikázala Paní"
Zdvihne jazyk na noži.

Drowka stojí, tiše čeká
Hlavu skloní pokorně.
Líně kapka krve stéká
než dopadne na škorně.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Teesha
Měšťan
Posts: 173
Joined: 21:14 28. Dec 2007

Re: Hledá se král popu

Post by Teesha »

Udělejte představení
ať je vás tam hodně
uzavření ve stavení
zahalení v houně.

v zpěvu, křiku, tleskání
není slyšet z venku nic
neslyšíte praskání
než pocítíte zvláštní hic

spousta světla, hluku, kouře
co ste stalo?, kde je vchod?
dav se valí jako bouře
dostat se ven opřekot

Dveře ale jak se zdá
vůbec nejdou otevřít
velká kláda zapřená
lidem brání odejít

první padl Bersekr
davem ovcí ušlapán
neměl být tak strašně hr
takhle zemřel Seker pán

když vše ztichlo, požár zhas
budova již nestojí
nad popelem nes se hlas
"nespočívej v pokoji"

olej, sláma, pochodně
žádný východ nouzový
dav křičel tak lahodně
skvělý koncert pro drowy
Zabijte je všechny, Xi´An už si je dole přebere!

Cress del Ssivah N´Abarn

Sibaris de Cifris

Merlin
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Hledá se král popu

Post by Darien »


V tichém koutě hustých lesů
zástup šelem se tam tísní
jistá druidka prosta děsu
konejší jim uši písní.

Poslouchejte moji drazí
co teď verši řeknu vám
existuji temní vrazi
zplozenci to temných bran.

Nepřátelé lesa tvorů
zlořádi a nafoukanci
původci všech krutých sporů
v duši temno maj´jak v ranci.

Drowové jsou zhouba borů
navíc elfy nenávidí
stavte se jim do odporu
pozor na to - ve tmě vidí!

Moji tygři, vlci, grizzly
chraňte les před těmi vrahy
učiňte vše, aby zmizli
narušitelé rovnováhy.

Lesy se jim stanou pastí
bludné stezky, divá zvěř
jejich kosti jen zachrastí
když jim dupneš na páteř.

Nechceme tu tyhle zrůdy
ať si táhnou do podzemí
mech je jejich krví rudý
panteři své zuby cení.

Hejna orlů klovou oči
uvyklé jen na temnotu
po krku jim vlci skočí
smrt už zpívá svoji notu.

Vyhněte se lesu, vari!
Jděte do měst, drowská chaso
čekají tu šelem spáry
od kostí trhají maso...

Tak pravila šelem Paní
tak zahučel temný hvozd
nebude mít klidné spaní
na koho padne její zlost...


Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
Phantorris
Šlechtic
Posts: 341
Joined: 13:36 07. Aug 2007
Location: Plzeň

Re: Hledá se král popu

Post by Phantorris »

Smekám před vámi, nevěděl jsem, že tu hraje tolik básnických talentů.
A kdy vyjde sbírka "Thalijské písně"? :wink:
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu

Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Hledá se král popu

Post by kucik »

Myslim, ze to budou spise "Kvety zla".
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Hledá se král popu

Post by Rejty »

kucik wrote:Myslim, ze to budou spise "Kvety zla".
A kdo je autor dila Kvety zla? *zvedne ukazovatko a ukaze do tridy*
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Hledá se král popu

Post by photter »

Rejty wrote:
kucik wrote:Myslim, ze to budou spise "Kvety zla".
A kdo je autor dila Kvety zla? *zvedne ukazovatko a ukaze do tridy*
přece Baudelaire, stojí za přečtení :wink:
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Locked