Druidi a hraničáři

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Druidi a hraničáři

Post by Darien »

Tak jelikož se to zbytečně řeší už asi ve dvou forech, rád bych se zeptal vás, drazí spoluhráči, zkušení nezkušení cestovatelé po online hrách a čtenáři fantasy - jak vy si představujete postavu druida a postavu hraničáře v takovéhle hře?

Svou představu sem teď psát nebudu, protože nechci, aby příspěvky byly ve formě opozice vůči mému názoru. Prosím, máte volné pole, budu rád i za představy DM, už proto že je tu řada NPC druidů a tudíž předpokládám, že existuje představa jejich postavení ve světě, lese, společnosti - nevím.

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Druidi a hraničáři

Post by Krata »

tohle je těžký.. v každym světě, knize, fantasy je druid trochu jinej, a každej ho bu hrát asi i jinak.. druid co je svázán s přírodou a rozumí zvířatum je asi klasika, ale takovej Panoramix z asterixe o zvířatech moc nevěděl a spíš věděl co ktará bylinka umí a tak :) .. je toho fakt moc
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Druidi a hraničáři

Post by kucik »

Jak uz rekl nekdo jiny, druid (potazmo jakekoliv jine povolani) se da zahrat na 100+1 zpusob. Jsme ve fantasy hre a pokud to nebude v rozporu s pravidly, je mozne zahrat druida jakkoliv. Je imho nesmyslne nechat se svazovat nejakymi zabehnutymi predstavami, nebo nazory vetsiny.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Druidi a hraničáři

Post by Jachym »

Hraničářka - taková jako je můj awatar - kukni vlevo :D -
Druidka - víz Karien
Jinak druidům moc nerozumím ale význam slova ranger - hraničář nemá svůj původ v hlídání hranic jak je znáte z dnešní doby, ale je to člověk pohybující se na rozlehlé hranici mezi civilizací a nespoutanou divočinou. (V Americe 18a19 stol. byla jejich domovem oblast mezi civilizací a Terra inkognita či Teritry indiana) Člověk schopný přežít a žít v náročných podmínkách kruté mnohdy studené divočiny vysokých hor. S dalekým dohledem , vysokým slyšením, tichým pohybem. Měl by mít cit pro přírodu a vlastně Dornovo útočiště je vlastně super , hraničářovo oko se tu musí cítít jako v ráji.
Menhiri Dierta
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Druidi a hraničáři

Post by Darien »

kucik wrote:Jak uz rekl nekdo jiny, druid (potazmo jakekoliv jine povolani) se da zahrat na 100+1 zpusob. Jsme ve fantasy hre a pokud to nebude v rozporu s pravidly, je mozne zahrat druida jakkoliv. Je imho nesmyslne nechat se svazovat nejakymi zabehnutymi predstavami, nebo nazory vetsiny.
Z dlouhodobých zkušeností bych si dovolil oponovat, že přílišná volba znamená dříve či později zneužití k nějakému nesmyslu, který může ostatním lidem někdy i kazit pocit ze hry. Říkávali jsme tomu "RP se dá okecat všechno". Máme tu třeba řadu z přírody pocházejících kouzel, kdy postrádá logiku jejich použití v "nepřírodních" lokacích.

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Druidi a hraničáři

Post by kucik »

Darien wrote: Z dlouhodobých zkušeností bych si dovolil oponovat, že přílišná volba znamená dříve či později zneužití k nějakému nesmyslu, který může ostatním lidem někdy i kazit pocit ze hry. Říkávali jsme tomu "RP se dá okecat všechno". Máme tu třeba řadu z přírody pocházejících kouzel, kdy postrádá logiku jejich použití v "nepřírodních" lokacích.
Zneuziti neplyne z prilisne volby, ale z hlouposti (nebo snad vycuranosti) hrace. Jakekoliv restrikce tomu nikdy s jistotou nezabrani. Vzdy je treba individualni pristup.
Myslim ale, ze tu mluvime o dvou odlisnych vecech.
Prvni z nich je povolani v navaznosti na charakteristice postavy (napriklad druid hrany jako saman) - v tom pripade ji imho volnost na miste.
Jinou je potom treba nesmyslna kombinace povolani, za ucelem ziskani vyhody (napriklad wizard - monk) a tam by se melo zakrocit.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Druidi a hraničáři

Post by photter »

hraj postavu a na povolání se vyser, budeš mít vo starost miň :lol:
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Druidi a hraničáři

Post by Daanri »

No tak ako som uz pisal inde je mnozstvo sposobov ako hrat druida a kazde ine povolanie, samozrejme pokial su v urcitom suvise s realiami Thalie. Vsetko sa postupne spise a aj urcite hranice pokial je mozne este zajst, ale urcite nebudeme prikazovat ako hrat nake povolanie, pokial ako vravim sa dodrzia nake hranice.

Takze nieco tak v skratke ako funguju druidi a ake podoby by mohli mat.

Druidismus vysiel v podstate od elfov ako jednej z najstarsich ras na Thalii. U nich existuju najstarsi druidi, ktori sa dokazali menit na entov a starali sa o prirodu prahvozdu a vdaka svojim znalostam dokazali vybudovat Alwariel. Postupne sa ucenie dostavalo aj medzi ostatne mladsie rasy ako pulcici, ktori si prirodu taktiez velmi zamilovali alebo aj ludia, medzi ktorymi sa tiez najde par jedincov co prirodu chrania a nie len ju nicia.

Druid moze byt extremista, zijuci len v lese a ziviaci sa len korienkami, pretoze nezabije a nezje ziadne zviera. Pripadne niektori to dovedu tak do extremu, ze sa zivia len plodmi tych rastlin, aby ani tie rastliny nemuseli zabit. Niektori su samotari a ziju v lesoch ci uz ako ludia alebo casom preberu podobu zvierata a vedu naku smecku. Dalsi zas vytvaraju spolocenstva v ktorych ziju, ako rozne druidske kruhy. Dalsi zas chodia pravidelne do civilizacie a snazia sa poucit ludi o prirode. Druid moze byt jak dobry tak aj zly. Nasli sa aj fanatici, vyuzivajuci prirodu pre svoje vlastne ciele, alebo taky co sa nestitili pre ochranu svojho lesa zabijat ostatne bytosti. Dokonca sa povrava o nakom temnom kulte druidov zijucich v ustrani v Alansijskych vrchovinach. Vraj cely les je nimi pokryveny a zvlastny.

Tak isto moze byt druid aj z pouste, kde sa jedna o clovek, ktory pozna poust a cely ekosystem dokonale a vie ako prezit. Tak isto moze byt druid z Krynnskych hor, kde pozna zas skvele seversku zasnezenu a medzi barbarmi su to velmi vazene osoby, ziju v mestach a osadach a pomahaju a staraju sa o cely kmen (klan). Tak isto moze byt druidom naky domorodec z tropickych ostrovov a prezentovat sa ako saman.

Takto by sa dalo rozpisat o kazdom povolani a verim, ze casom to pribudne do realii Thalie, ale vsetko chce naku dobu a trva to. Myslim, ze moznosti je vela a pokial su zahrane v urcitych medziach tak je mozne to tolerovat a prave to skrasli podobu hry a vacsiu rozmanitost.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Zyga
Šlechtic
Posts: 350
Joined: 19:34 12. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Druidi a hraničáři

Post by Zyga »

Nic neni jasny, druid nemusi bejt jenom ten stromomil s parohama na hlave ale treba taky krysi saman kterej zije ve stokach mesta (neni to teda zadnej dobrak, vo dobracich ja moc neuvazuju abych si pak nemusel myslet ze mi vostatni postavy sou moc zvrhly), brani svuj kousek proti votravnejm piratum a zlodejickum a celkove spravuje slozitej mestskej ekosystem. Na kouzla typu zapleteni moc neda, ale umi divy s pouzitim nakazy a dotyku plisne.
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Druidi a hraničáři

Post by Darien »

Bezva, zajímavé posty, zvláště ty poslední dva.

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
Jonny
Měšťan
Posts: 270
Joined: 17:42 27. Apr 2007
Location: Kolín
Contact:

Re: Druidi a hraničáři

Post by Jonny »

Presne, povolani je jenom takova platforma, na ni se da postavit skoro uplne vsechno, par rychlejch charakteristik, co me napada na postavu hranicare(klasicky hranicar, ochrance prirody, stopar, klasicky lovec, hajny, armadni lucistnik, tulak, speh, ale klidne lovec lidi) a druida(krome klasickyho druida taky zmineny saman, bylinkar, beastmaster, shifter, ale klidne i lykantrop(vlkodlak a spol.)) a libovolny kombinace predchozich...Je na kazdym, jak to pojme, nema cenu delat nejaky hranice... To by se dalo max. nejak ramcove treba u paladina, ale i to je podle me zbytecny...
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Druidi a hraničáři

Post by Daanri »

Dodatok, pozor na toho lykantropa, to by som tu nerad videl. To je skor choroba ktorou sa moze niekto nakazit ako aby to hral hrac tym ze si dal toho druida.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Druidi a hraničáři

Post by OneHeart »

photter wrote:hraj postavu a na povolání se vyser
přesně tak, povolání je jen nutný zlo tohohle dementního systému.
Druid?
Může být klasický ekolog. Může to být keltský kněz, který na kamenný oltář přináší lidské oběti.Může to být hipík ,kterej sjíždí všelijaký drogy a žije v chatrči na okraji lesa.
A nebo můj oblíbený -morový druid- kam šlápne tak pár let neroste tráva. Zlý opak druida, kterému činí potěšení ničit všechny ty druidské hodnoty :D
Svázat se myšlenkou "Druid (nahraď jakýmkoliv classem) by měl být takovýhle..." je to největší zlo.
Hraj charakter a né nějakej plytkej archetyp ;)
Vaillardo Vran:
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Druidi a hraničáři

Post by Darien »

:wink: :twisted: :idea:

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Druidi a hraničáři

Post by Pajule »

mno podle me je druid tezsi nez hanicar , pac kdyz chces hrat druida , ktery chrani prirodu i zviraat , tak zadny by nemel zabit a to je an tom asi to nejtezsi.Obcas jsem mela co delat s Gem , abych se zachovala tak jak se chovala Gem a ne podle sebe :D :D jo a to je divny kdyz drudi jsou vecinou elfove pulcici a lidi tak co v hajku delal pulork?Nereknu ze nejakej kmen nemuze mit samana , ale aby byl v hajku s lidma a obzvlast s elfama?Ja tead nevim jak tomu je ted , ale pred wipem tomu tak bylo.Kazdej elf mylsim neni jako Elii :D tod muj nazor na vec :twisted: :roll: :mrgreen:
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Locked