případně sem napište pocity a jaké máte smyšlení po dokoukání onoho videa
Náš Svět
Náš Svět
toto video mi doporučila jedna kamarádka zkouknout a i ja sem dost neochotně na to koukal protože to trvá víc jak 2 hodiny ale po tom co sem to před chvilkou dodíval sem si uvědomil v jakem světě to žijem ne že bych to už nevěděl ale myslím tím na 100% opravdu to doporučuji zkouknout všem co si myslí že by svět potřeboval změnu to všechno politika,peníze,život,svět to vše potřebuje změnu a tím že obětujete 2hodiny života na toto video mi mužete věřit že toho litovat nebudete a pokud jo tak to raději ani komentovat nebudu
http://www.zlo.cz/zeitgeist-2-addendum- ... odatek.php
případně sem napište pocity a jaké máte smyšlení po dokoukání onoho videa
případně sem napište pocity a jaké máte smyšlení po dokoukání onoho videa
___________________
Vellai Sarco - bělovlasý elf jehož skoro každý zná -aktivní
všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
"Na mě je spolech asi tak jako na odhad v opravně aut" Arnold J. Rimmer
"přestali sme kontrolovat nestvůry pod postelí,když sme si uvědomili že jsou uvnitř nás" autor neznámý
Vellai Sarco - bělovlasý elf jehož skoro každý zná -aktivní
všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
"Na mě je spolech asi tak jako na odhad v opravně aut" Arnold J. Rimmer
"přestali sme kontrolovat nestvůry pod postelí,když sme si uvědomili že jsou uvnitř nás" autor neznámý
-
xxxMajkyxxx
- Urozený
- Posts: 1619
- Joined: 12:43 01. Mar 2010
Re: Náš Svět
Bez ohledu na to, jestli jsou zminene veci pravda nebo ne.....zasadni proble je, ze 90% lidstva o tomhle ani nechce premyslet, i kdyz sam mam pocit, ze lide kolem vedi, ze cosi v poradku neni *pokrci rameny*.
Ostatne i v dnesni dobe je jeste pristup k 89 v ČR jakoby se zde tenkrat vymytilo zlo a lidem to tak vyhovuje.....nemusi premyslet nad mnohem komplikovanejsima a hlavne horsima vecma, ktere se ve svete a i u nas deji
.
A tim bych vypichnul jednu z citaci hned k zacatku filmu: "Nikdo neni tak beznadejne zotroceny jako ti, kteri se mylne domnivaji, ze jsou svobodni."
Ostatne i v dnesni dobe je jeste pristup k 89 v ČR jakoby se zde tenkrat vymytilo zlo a lidem to tak vyhovuje.....nemusi premyslet nad mnohem komplikovanejsima a hlavne horsima vecma, ktere se ve svete a i u nas deji
A tim bych vypichnul jednu z citaci hned k zacatku filmu: "Nikdo neni tak beznadejne zotroceny jako ti, kteri se mylne domnivaji, ze jsou svobodni."
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
- Absinthorix
- Bůh
- Posts: 3017
- Joined: 23:28 05. Feb 2010
Re: Náš Svět
Abych ti řekl pravdu, tak vůbec ne 
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Re: Náš Svět
No, do určité míry ano. Můžu si vybrat, jaký bubu propagovat názor na svět, co řeknu o tam to politikovi,... atd. Vice méně je to ale tím, že jsem pro státní i celosvětovou mašinerii tak bezvýznamný, že se jim nevyplatí se mě i v případě přílišného povědomí o "skrývaných věcech" zbavit. Navíc z pozice studenta má aktivita zatím může končit tak někde u protestního pochodu městem a pár příspěvků na diskuzních fórech.J.F.Payne wrote:A vy si nepřipadáte svobodní?
Netvrdím, že Zeitgeist je zcela založen na skutečných základech a všechno v něm je pravda. Samozřejmě je přibarven a dokreslen jako každý propagační materiál nebo populární film, aby byl líbivý a co nejvíce manipulativní (například prapodivné citace a zdroje). K tomu by určitě měli co říct hlavně ti, kteří se tímto "dokumentem" hlouběji zabývají.
Chtěl jsem se ale dostat k tomu, jak funguje celkově dnešní denní tisk a internetové zpravodajské kanály. Ve svobodné demokratické společnosti by měly novináři fungovat jako arbiteři politiků a vysokých funkcionářů, kteří se budou chovat nestranně a budou psát o všem důležitém, co se stane. A hlavně podají informace nezkresleně. Těžko se v dnešní době u nás hledá zdroj politických a veřejných zpráv, po jehož přečtení bych neměl pocit, že autor je velice úzce vyprofilovaný politickou "ideologií" (asi špatné označení; spíš asi zájmem, protože dnešní strany už jakoukoli ideologii téměř postrádají, jde spíš o lidi) jedné z velkých stran (a zajímavé je, že když už se najde seriózně zdravě kritický článek, tak ho nikdo neotiskne). A pak už je to jednoduché - lidé, kteří se postupnými reformami školského systému (na prvním stupni si děti musejí hlavně hrát,...atd.) dostanou pomalu pod úroveň abstraktního chápání, už se zmohou jen na čistě konzumní způsob přežívání. Nebudou mít sebemenší zájem na tom, že ve vedení společnosti už dávno žádná demokratická myšlenka nepanuje, maximálně si v hospodě u piva nebo se sousedkou na pavlači postěžují, jak je hrozně, že jim o korunu zdražili chleba, případně prodrbou dopodrobna pár politicko-milostných aférek, které ale nemají žádný hlubší význam. A jelikož lidem je vlastně čím dál víc jedno, co důležitého se na ně chystá a jsou lhostejní k problémům jako korupce, zpronevěra a schvalování zákonů kamarádům na míru, těm nahoře se se hrabe a vládne (myšleno ale nedemokraticky) čím dál jednodušeji, protože se v podstatě nemají čeho bát.
Ve starém Římě se říkalo: "Dejte lidem chléb a hry!". Dnes bylo toto heslo modifikováno přímo na: "Dejte lidem chléb a hry, ale především jim seberte kritické myšlení a zdravý rozum!" A co udělají oni lidé? Budou držet hubu a krok a chlubit se svou svobodou, která už ale zůstala jen iluzí.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Náš Svět
Věc, kterou má dost lidí problém překousnout je, že JSOU bezvýznamní. Na rozdíl od toho, co do nás cpou (hlavně) emerické filmy, kde se ten nýmand odvedle stane hrdinou světa, v reálu ten nýmand od vedle zůstane nýmandem až do smrti. V každém společenství v každé době je několik málo jedinců, kteří významní opravdu jsou. V demokratické společnosti si většina může vybrat, kdo bude tím důležitým, ale hlas jednotlivce opravdu důležitý není. Důležitý hlas je takový, za který se postaví ostatní. Proto, kdo chce změnit svět, musí si získat příznivce. Počítá se množství.Aulus wrote: No, do určité míry ano. Můžu si vybrat, jaký bubu propagovat názor na svět, co řeknu o tam to politikovi,... atd. Vice méně je to ale tím, že jsem pro státní i celosvětovou mašinerii tak bezvýznamný, že se jim nevyplatí se mě i v případě přílišného povědomí o "skrývaných věcech" zbavit. Navíc z pozice studenta má aktivita zatím může končit tak někde u protestního pochodu městem a pár příspěvků na diskuzních fórech.
Aulus wrote:Chtěl jsem se ale dostat k tomu, jak funguje celkově dnešní denní tisk a internetové zpravodajské kanály. Ve svobodné demokratické společnosti by měly novináři fungovat jako arbiteři politiků a vysokých funkcionářů, kteří se budou chovat nestranně a budou psát o všem důležitém, co se stane. A hlavně podají informace nezkresleně.
To je opravdu těžko dosažitelný ideál. Nevím, jestli se k němu nějaká společnost kdy přiblížila. Základní vtip ale není to, že jsou všichni úžasní. Ten spočívá naopak v tom, že nikdo nikomu nebrání v tom psát svůj vlastní názor. Takže, místo ženiálního nelidského totálně objektivního zpravodaje máš zpravodajů víc, každej nějakým způsobem zaujatej. Ty si musíš brát informace z víc zdrojů a sám si udělat na věc vlastní názor. Na nikoho se nemůžeš spolehnout na sto procent... a to je právě dobře, protože když si děláš vlastní názor, nikdo tě jen tak lehce nezblbne.
Musím se usmívat. Asi takhle:Aulus wrote:Ve starém Římě se říkalo: "Dejte lidem chléb a hry!". Dnes bylo toto heslo modifikováno přímo na: "Dejte lidem chléb a hry, ale především jim seberte kritické myšlení a zdravý rozum!" A co udělají oni lidé? Budou držet hubu a krok a chlubit se svou svobodou, která už ale zůstala jen iluzí.
PUF!
-
xxxMajkyxxx
- Urozený
- Posts: 1619
- Joined: 12:43 01. Mar 2010
Re: Náš Svět
Ne necitim se svobodny. Mam pocit, ze si do jiste miry muzu delat co chci, a vybirat si mezi omezenym mnozstvim moznosti, ktere se cim dal vice zuzuji, ale to neni vec, kterou muzu povazovat za svobodu.J.F.Payne wrote:A vy si nepřipadáte svobodní?
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
Re: Náš Svět
Díky za protinázorkokosak wrote:...
Více se rozepíšu večer a zkusím osvětlit svoje názory, ať nejsou tak vytržené z kontextu.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
- Absinthorix
- Bůh
- Posts: 3017
- Joined: 23:28 05. Feb 2010
Re: Náš Svět
Mě nevadí že jsem "bezvýznamnej" z pohledu světa... spíš naopak. Aby se teda taky rozepsal, tak třeba jedna věc za všechny:
dneska si už neseženu ani vlastní bydlení, aniž bych si na to musel vzít hypotéku a stal se tak dobrovolně na několik let otrokem.
dneska si už neseženu ani vlastní bydlení, aniž bych si na to musel vzít hypotéku a stal se tak dobrovolně na několik let otrokem.
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
-
xxxMajkyxxx
- Urozený
- Posts: 1619
- Joined: 12:43 01. Mar 2010
Re: Náš Svět
*zkracena verze*kokosak wrote:Můžeš to nějak rozepsat, Majky? Proč máš pocit, že se ti zužují možnosti?
Protoze demokracie, tak jak dneska funguje se chvasta vetsinovym nazorem, pritom mensi cast lidstva, zije na ukor vetsi casti lidstva.
Protoze pokud budu napriklad chtit jednou bydlet ve vlastnim dome, musim se nechat zaplest do siti skol, papiru absolutne nevypovidajicich o mych schopnostech, dobre prace, financne socialni struktury dani, zdravotniho pojisteni, socialniho pojisteni, inflace, duchodu, ktery moje generace nikdy nebude mit, hypotek, duchodovych sporeni, zivotnich pojistek. Vetsina penez ktere si jako jedinec vydelam putuji do cerne diry jmenem statni pokladna, ktera je kupodivu porad prazdna a vybirana lidmi, kteri se daji oznacit za vlastizradce. Lidmi kteri kteri rozprodali vse o co by se mel prave stat starat.
Zbyvaji mi tedy dve moznosti. Bud ozelim vse ostatni okolo a svuj zivot venuju resenim vsech tehle "pozadavku", nebo budu cely zivot zit na hranici bidy a nejistoty opovrhovan a prehlizen temi "zeshora".
Pokud zvolim prvni moznost, nemam nikde jistotu, ze se v mem zivote nevyskytne jedna udalost, ktera prakticky vse pohrbi a budu muset zacit odznova, pokud toho budu vubec schopen. Vetsinu svoji energie budu muset venovat prave do toho abych vsechny tyhe veci uridil.
Pak je tu treti moznost, ze budu krast, podvadet a snazit se osulit vse co jde, coz je proti moji vlastni lidskosti a presvedcemi.
Nebo ctvrta moznost, ze budu mit bohate rodice, kteri se mi postaraji o to abych mel vsechna reseni pohodlnejsi a budu moct svuj zivot venovat reseni "skutecnych" problemu a nebudu jen muset bojovat o preziti. A tady uz mame elitarstvi, ktere vskutku funguje.
Ale co...porad muzu na Vaclavaku zakricet, ze je Klaus idiot....sice jeho samotneho to nezajima, ale..........muzu
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
Re: Náš Svět
Ano, to je daň civilizaci. Daň za svet, kde at budes sebevetsi nemakacenko, tak se o tebe stat nejak postara, ze mas narok na zdravotni peci, ze svuj majetek nemusis hajit se zbrani v ruce, ze tvou rodinu nepobijou zitra ve valce a tak dale, a tak dale.
Toho vseho se muzes kdykoliv vzdat, rict, ze tohle nechces, sbalit kufry a odjet do libovolnehou koutu sveta. Najit si zemi ktera ti vyhovuje a pokud ne, snazit se ji pretvorit k obrazu svemu.
A jak casto rikam, lide si zaslouzi sve politiky. Zaslouzi si, to, co si zvolili.
A pokud nedokazu snest to, co si zvolila vetsina, sbalim svejch pet svestek a nazdar.
Toho vseho se muzes kdykoliv vzdat, rict, ze tohle nechces, sbalit kufry a odjet do libovolnehou koutu sveta. Najit si zemi ktera ti vyhovuje a pokud ne, snazit se ji pretvorit k obrazu svemu.
A jak casto rikam, lide si zaslouzi sve politiky. Zaslouzi si, to, co si zvolili.
A pokud nedokazu snest to, co si zvolila vetsina, sbalim svejch pet svestek a nazdar.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
-
xxxMajkyxxx
- Urozený
- Posts: 1619
- Joined: 12:43 01. Mar 2010
Re: Náš Svět
Tohle je pravda, ale pouze do chvile nez te v zivote potka takova vec, ktere se rika odpovednostkucik wrote:Ano, to je daň civilizaci. Daň za svet, kde at budes sebevetsi nemakacenko, tak se o tebe stat nejak postara, ze mas narok na zdravotni peci, ze svuj majetek nemusis hajit se zbrani v ruce, ze tvou rodinu nepobijou zitra ve valce a tak dale, a tak dale.
Toho vseho se muzes kdykoliv vzdat, rict, ze tohle nechces, sbalit kufry a odjet do libovolnehou koutu sveta. Najit si zemi ktera ti vyhovuje a pokud ne, snazit se ji pretvorit k obrazu svemu.
A jak casto rikam, lide si zaslouzi sve politiky. Zaslouzi si, to, co si zvolili.
A pokud nedokazu snest to, co si zvolila vetsina, sbalim svejch pet svestek a nazdar.
Neni to dan civilizaci, je to dan zabehnutemu systemu, ktery ma malokdo potrebu resit, protoze na to ve svem zivotnim shonu nema prostor a energii.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
Re: Náš Svět
Skoro se vším po zběžném přečtení souhlasím. K čemu je demokracie, ve které vládne lhostejnost ke kritickému hlasu? Jediné, co může obyčejný člověk ovlivnit je, která strana bude tam nahoře sedět, ale při mašinerii, která u nás tam nahoře vládne, je to vlastně téměř jedno. Pořád stejné tváře, za které by snad nikdo nedal ruku do ohně a kdokoli nový vystrčí růžky, je okamžitě očerněn, odsouzen k mlčení nebo zničen.xxxMajkyxxx wrote:...
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Náš Svět
Odpovednost k cemu?xxxMajkyxxx wrote: Tohle je pravda, ale pouze do chvile nez te v zivote potka takova vec, ktere se rika odpovednost.
Neni to dan civilizaci, je to dan zabehnutemu systemu, ktery ma malokdo potrebu resit, protoze na to ve svem zivotnim shonu nema prostor a energii.
Nepovazuji to za zabehnuty system. Ten system se stale meni. Meni se tak rychle, jak se meni mysleni lidi zijicich v tom systemu a jím ovlivnenych. Je to vyvoj spolecnosti, ktery byl zapocat v dobe, kdy se opi/lidoopi zacli shlukovat do tlup.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.