Klíč ke změně tohoto systému má jen několik lidí, kteří ho mění pouze tak, aby prospěl jim samotným. Mase se to akorát podá tak, že se něco děje.kucik wrote: Nepovazuji to za zabehnuty system. Ten system se stale meni. Meni se tak rychle, jak se meni mysleni lidi zijicich v tom systemu a jím ovlivnenych. Je to vyvoj spolecnosti, ktery byl zapocat v dobe, kdy se opi/lidoopi zacli shlukovat do tlup.
Náš Svět
Re: Náš Svět
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
-
xxxMajkyxxx
- Urozený
- Posts: 1619
- Joined: 12:43 01. Mar 2010
Re: Náš Svět
Odpovednost k lidem kolem tebe.....jako jsou treba tvoje deti.kucik wrote:Odpovednost k cemu?xxxMajkyxxx wrote: Tohle je pravda, ale pouze do chvile nez te v zivote potka takova vec, ktere se rika odpovednost.
Neni to dan civilizaci, je to dan zabehnutemu systemu, ktery ma malokdo potrebu resit, protoze na to ve svem zivotnim shonu nema prostor a energii.
Nepovazuji to za zabehnuty system. Ten system se stale meni. Meni se tak rychle, jak se meni mysleni lidi zijicich v tom systemu a jím ovlivnenych. Je to vyvoj spolecnosti, ktery byl zapocat v dobe, kdy se opi/lidoopi zacli shlukovat do tlup.
Zabehnuty melo byt v uvozovkach......system se porad meni.....respektive se meni jejiho skorapka, jedni se snazi zaplatovat porad vznikajici diry a druzi porad vytvareji nove......jadro systemu zustava porad stejne....zisk, penize, moc.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
Re: Náš Svět
A já budu diskutovat.
Máš právě tu svobodu a volnost k tomu, řešit svoje problémy sám. Můžeš věnovat svůj čas sebevzdělání, ať už ve škole, nebo mimo ni. Můžeš se snažit o to bejt úspěšnej a nebo se na to vyprdnout. Podle toho taky bude vypadat tvůj život. Nikdo ti nic nedá, musíš se snažit.
Opravdu chápu, že těch věcí ve chvíli, kdy s tím nemáš žádný zkušenosti se může zdát hodně. Ale jediný, co opravdu musíš je se postarat o sebe.
Jo a na okraj: zapomněl si na možnost osamělé existence na samotě u lesa. Jsou lidi, který tak žijou a jsou spokojený. Maj tu svobodu si zvolit takovej styl života, kterej jim vyhovuje.
Edit: no šmankote, tady není čas ani nic napsat, takovejch příspěvků... a já musim taky pracovat abych byl úspěšnej!
Nepochopil jsem z toho, jestli ti vadí sociální politika, tedy sponzorování menší části lidstva větší částí, nebo jestli je to onen 99% argument, že malé procento lidí má velký majetek. Prosím upřesnit.xxxMajkyxxx wrote: Protoze demokracie, tak jak dneska funguje se chvasta vetsinovym nazorem, pritom mensi cast lidstva, zije na ukor vetsi casti lidstva.
No... když se nic nenaučíš, nic nebudeš umět. Na druhou stranu jediný, co musíš, je mít základku. Jestli pak budeš dobrej v tom, co budeš dělat, tak už nikoho nějaký tvoje studium zajímat nebude. Viz všichni úspěšní lidi se střední (třá Zuckerberg, Jobs, Gates).xxxMajkyxxx wrote:Protoze pokud budu napriklad chtit jednou bydlet ve vlastnim dome, musim se nechat zaplest do siti skol, papiru absolutne nevypovidajicich o mych schopnostech
No, máš pravdu, bez dobrý práce si dům asi nikdy nepořídíš. Daně se bohužel taky platit musej, jinak by dost lidí umřelo hlady. Respektive neumřelo by, ale začalo by rabovat.xxxMajkyxxx wrote:dobre prace, financne socialni struktury dani, zdravotniho pojisteni, socialniho pojisteni, inflace, duchodu, ktery moje generace nikdy nebude mit, hypotek, duchodovych sporeni, zivotnich pojistek.
No, tady trochu mixuješ několik věcí. Pokladna by měla být podle mého prázdná (na konci roku). Stejně tak by stát neměl podle mýho mít moc podniků, protože je prachmizernej hospodář. Souhlasím s tím, že strategický věci má mít smysl státní, nebo polostátní, jako třeba přirozený monopoly. Jinak se stát má starat o armádu, policii a takovýhle věci, který z principu soukromý bejt nemůžou.xxxMajkyxxx wrote: Vetsina penez ktere si jako jedinec vydelam putuji do cerne diry jmenem statni pokladna, ktera je kupodivu porad prazdna a vybirana lidmi, kteri se daji oznacit za vlastizradce. Lidmi kteri kteri rozprodali vse o co by se mel prave stat starat.
No, chápu, že se to nezdá lehký. Ale zas tak těžký to není. Nemyslím, že "to všechno" ti sebere život a ty pak nic nemáš. Vyladit práci s osobním životem jde celkem dobře, ostatně drtivá většina lidí to zvládá. Málokdo je zastrčenej workoholik nebo bezdomovec. Oba typy jsou, ale není jich moc.xxxMajkyxxx wrote:Zbyvaji mi tedy dve moznosti. Bud ozelim vse ostatni okolo a svuj zivot venuju resenim vsech tehle "pozadavku", nebo budu cely zivot zit na hranici bidy a nejistoty opovrhovan a prehlizen temi "zeshora".
No od toho máš ty pojištění, daně a tak dále. Stojí tě to jednou si udělat finanční rozvahu, zvolit si vhodný způsoby a pokud nejseš podnikatel, tak už pak jen jednou každej měsíc dostaneš vejplatu a trvalý příkazy se postaraj o zbytek.xxxMajkyxxx wrote:Pokud zvolim prvni moznost, nemam nikde jistotu, ze se v mem zivote nevyskytne jedna udalost, ktera prakticky vse pohrbi a budu muset zacit odznova, pokud toho budu vubec schopen. Vetsinu svoji energie budu muset venovat prave do toho abych vsechny tyhe veci uridil.
To můžeš, ale nemusíš. Z dlouhodobýho hlediska se ti to ale stejnak nevyplatí.xxxMajkyxxx wrote:Pak je tu treti moznost, ze budu krast, podvadet a snazit se osulit vse co jde, coz je proti moji vlastni lidskosti a presvedcemi.
Děti, který všechno dostanou naservírovaný maj v reálnym životě těžký problémy se uplatnit. Možná když jsou Paris Hilton, tak všechno jmění rodičů nedokážou rozházet dost rychle (ale stačí jeden šikulka, přijdou o všechno a skončej pod mostem).xxxMajkyxxx wrote:Nebo ctvrta moznost, ze budu mit bohate rodice, kteri se mi postaraji o to abych mel vsechna reseni pohodlnejsi a budu moct svuj zivot venovat reseni "skutecnych" problemu a nebudu jen muset bojovat o preziti. A tady uz mame elitarstvi, ktere vskutku funguje.
Máš právě tu svobodu a volnost k tomu, řešit svoje problémy sám. Můžeš věnovat svůj čas sebevzdělání, ať už ve škole, nebo mimo ni. Můžeš se snažit o to bejt úspěšnej a nebo se na to vyprdnout. Podle toho taky bude vypadat tvůj život. Nikdo ti nic nedá, musíš se snažit.
Opravdu chápu, že těch věcí ve chvíli, kdy s tím nemáš žádný zkušenosti se může zdát hodně. Ale jediný, co opravdu musíš je se postarat o sebe.
Jo a na okraj: zapomněl si na možnost osamělé existence na samotě u lesa. Jsou lidi, který tak žijou a jsou spokojený. Maj tu svobodu si zvolit takovej styl života, kterej jim vyhovuje.
Edit: no šmankote, tady není čas ani nic napsat, takovejch příspěvků... a já musim taky pracovat abych byl úspěšnej!
PUF!
Re: Náš Svět
Ummm.... asi to budu muset s kamarádama židozednářema probrat na další slezině. Někdo nám vynáší informace!Aulus wrote: Klíč ke změně tohoto systému má jen několik lidí, kteří ho mění pouze tak, aby prospěl jim samotným. Mase se to akorát podá tak, že se něco děje.
PUF!
Re: Náš Svět
No, to souhlasím. Posledních... hmmmm... řekněme 50 000 let je to o zisku a moci, jen ty peníze k tomu přibyly poměrně nedávno.xxxMajkyxxx wrote:Zabehnuty melo byt v uvozovkach......system se porad meni.....respektive se meni jejiho skorapka, jedni se snazi zaplatovat porad vznikajici diry a druzi porad vytvareji nove......jadro systemu zustava porad stejne....zisk, penize, moc.
Nějakej ženiální plán co se s tím dá dělat? Zatím žádnej z experimentů nevyšel.
PUF!
Re: Náš Svět
Prober - já tento způsob fungování obecních zastupitelstev (čím větší obec, tím větší odlištění "volených zástupců/úředníků") vidím už několik let a zatím mě nikdo nepřesvědčil, že to tak nefunguje i v politice.kokosak wrote:Ummm.... asi to budu muset s kamarádama židozednářema probrat na další slezině. Někdo nám vynáší informace!Aulus wrote: Klíč ke změně tohoto systému má jen několik lidí, kteří ho mění pouze tak, aby prospěl jim samotným. Mase se to akorát podá tak, že se něco děje.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Náš Svět
Ale jo, jasně že moc získá primárně ten, kdo se o získání moci aktivně snaží. V zastupitelský demokracii pak ten, kdo většinu lidí přesvědčí, že by měl být u moci. S jeho reálnou schopností vládnout to nemusí mít nic společnýho a proto jsou ty volby tak častoKaTo wrote:Prober - já tento způsob fungování obecních zastupitelstev (čím větší obec, tím větší odlištění "volených zástupců/úředníků") vidím už několik let a zatím mě nikdo nepřesvědčil, že to tak nefunguje i v politice.
Já osobně jsem pro systém osvícené samovlády, kde vládne jeden nezkorumpovatelný vládce, kterému leží na srdci blaho země a jeho občanů. Jen vymyslet způsob, jak takovýhleho člověka získat a všechno je vyřešený.
PUF!
Re: Náš Svět
@Majky: Co ti brani vzit deti s sebou? Kdyz povazujes jinde ten zivot za lepsi, proc ne i s detmi?
Kdyz se snazim porozumnet tomu, co ti vadi, tak mi z toho v podstate vychazi, ze tobe ve skutecnosti vadi ta svoboda volby. Totiz to, ze se musis namahat tim, ze budes volit. Mozna ti to prijde jako blbost, ale zkus se nad tim zamyslet. Na me to tak pusobi. Ano, v tomto systemu musis neco. Musis se rozhodovat sam za sebe.
@KaTo: Nevim, jak to bylo driv. V kontaktu s mistnimi zastupiteli u nas jsem sotva chvilku, ale ,,odlidsteni" tam skutecne je.
Jestli je to lepsi, nebo horsi, nez driv, to nevim.
Ja ten politicky system nepovazuju za dokonaly. To ani v nejmensim. I oslove ,,dobry" by se dalo polemizovat, ale je v mnoha ohledech lepsi, nez co zde bylo v letech a staletich predchozich.
Kdyz se snazim porozumnet tomu, co ti vadi, tak mi z toho v podstate vychazi, ze tobe ve skutecnosti vadi ta svoboda volby. Totiz to, ze se musis namahat tim, ze budes volit. Mozna ti to prijde jako blbost, ale zkus se nad tim zamyslet. Na me to tak pusobi. Ano, v tomto systemu musis neco. Musis se rozhodovat sam za sebe.
@KaTo: Nevim, jak to bylo driv. V kontaktu s mistnimi zastupiteli u nas jsem sotva chvilku, ale ,,odlidsteni" tam skutecne je.
Jestli je to lepsi, nebo horsi, nez driv, to nevim.
Ja ten politicky system nepovazuju za dokonaly. To ani v nejmensim. I oslove ,,dobry" by se dalo polemizovat, ale je v mnoha ohledech lepsi, nez co zde bylo v letech a staletich predchozich.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Náš Svět
Chce to vymyslet umělou inteligenci a dát ji premiérské křeslo. Jestli je zkorumpovaná půjde vyčíst ze zdrojového kódu a nebudou se kvůli tomu muset vést zdlouhavé a nikam nevedoucí televizní debaty s panem Moravcem
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Re: Náš Svět
Ze zdrojáků toho zas tolik nevyčteš. Pokud by tam nebylo něco jako if (zkoumaná osoba == můj programátor) then zkoumaná osoba := zkoumaná osoba + všechno, co chce 
Jinak to nezní zle. Ať žije Skynet!
Jinak to nezní zle. Ať žije Skynet!
PUF!
Re: Náš Svět
Všechno ne. Ještě ho musíš udržet naživu, protože oligarchové (což je zřízení, které nejspíš to co u nás v Čechách vládne - tj. "vláda malé skupiny bohatých na úkor chudých. Tato vláda zabezpečuje příslušníkům oligarchie maximální podíl na zdrojích a bohatství ovládané komunity a na jejich užívání. Ovládanému zbytku populace je ponecháváno minimální množství životních potřeb, zabezpečující mu skromné přežívání a vlastní reprodukci.") by si korýtka jen tak beztrestně sebrat nenechali...kokosak wrote:...jak takovýhleho člověka získat a všechno je vyřešený.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Náš Svět
To by se už postaral sám samovládce. Žel bohu standardní řešení, které je voleno samovládci, bývá fyzická likvidace konkurence 
Jinak mě těší, že jsem teda očividně součástí oligarchie
Jinak mě těší, že jsem teda očividně součástí oligarchie
PUF!
Re: Náš Svět
Vynatek z pripravovane knihy o formovani davu (swarm).
http://falkvinge.net/2012/02/18/selling ... h-a-swarm/
http://falkvinge.net/2012/02/18/selling ... h-a-swarm/
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Náš Svět
...a že to tomu Putinovi "u něj doma" jde, co?kokosak wrote:To by se už postaral sám samovládce. Žel bohu standardní řešení, které je voleno samovládci, bývá fyzická likvidace konkurence![]()
By mě zajímalo, kdyby například jistý V.B. (že by - kryptonym pro Veřejnou Bezpečnost?kokosak wrote:Jinak mě těší, že jsem teda očividně součástí oligarchie
P.S. Záleží na jakým "konci" toho oligarchního potravního řetězce jsi
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Náš Svět
Jo, tenhle způsob myšlení je poslední dobou celkem populární. Nejenom v politice. Uvidíme, co z toho vznikne, vidim tam dost nebezpečí zneužití inteligentními jedinci.kucik wrote:Vynatek z pripravovane knihy o formovani davu (swarm).
http://falkvinge.net/2012/02/18/selling ... h-a-swarm/
PUF!