Par dotazu novacka

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Par dotazu novacka

Post by Nalkanar »

No ono je fajn nezačínat na začátek až příliš mnoho řemesel. Případně máš-li místo v inventáři, tak všecky suroviny alespoň nějak jednoduše zpracovat (myslím, že všechna řemesla mají nějaké to první zpracování - broušení/sušení/osekání/vyčištění), čímž se sníží váha materiálu a je tedy v nositelné podobě.

Prachy jsou prachy... ty příjdou časem jistojistě.
.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by J.F.Payne »

Vodit zvířata po městě je odjakživa povolený, pokud to jsou běžní tvorové jako muly a koně... otázkou je, jestli by se dal prostředkem Karathy vodit nákladní medvěd, ale řekl bych, že jo.

Chámstvo jen nesmí ve městě na koni rajtovat :))
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Par dotazu novacka

Post by Nalkanar »

A privilegovaní už rajtovat můžou? :lol:


Mě osobně by zajímalo jaké jsou ve městě zásady skrz jiná zvířata, např. hraničář a obyč vlk/litý vlk? Případně čaroděj a přítelíčkové (pixie, drak, panter?). U většiny se dá užít zdravý selský rozum (lítý vlk nééé), ale u některých je to takové na hraně (vlk - je to šelma, nebo jen "varianta psa", dráček - je nebezpečný nebo ne?).
.
Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Amber »

Nalkanar wrote:A privilegovaní už rajtovat můžou? :lol: Mě osobně by zajímalo jaké jsou ve městě zásady skrz jiná zvířata, např. hraničář a obyč vlk/litý vlk? Případně čaroděj a přítelíčkové (pixie, drak, panter?). U většiny se dá užít zdravý selský rozum (lítý vlk nééé), ale u některých je to takové na hraně (vlk - je to šelma, nebo jen "varianta psa", dráček - je nebezpečný nebo ne?).
To vážně kladeš otázku, jestli je vlk nebo dráček v pohodě? :D
Osobně, když to vezmu z pohledu nějakého karathského "civilisty", tak volně se procházející (asi by nikdo nepořizoval vodítko a košík :wink: ) masožravá šelma není ok. Naopak taková pixie je celkem roztomilá a předpokládám, že nežere lidi.
Čili z toho odvozuju tím zmíněným zdravým rozumem asi 2 hlediska:
1) estetické, 2) potenciální nebezpečí. :)
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Par dotazu novacka

Post by Nalkanar »

Pff ono i ti dobrmani vypadají dost nebezpečně. Vlk je asi tak stejně velký, ale i když divoká bestie, tak se obecně ve světe snad ví o hraničářích (přecijen Dorn a Dorenští druidové) a jejich schopnostech.

A dráček - dle mě je taky celkem roztomilý mazlíček, ale někdo se může bát no. :lol: Proto se ptám.
.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Krysak »

Kdo četl Pratcheta ví, že takový malý roztomilý dráček může kdykoliv samovolne explodovat a napáchat rozsáhlé škody :). Takže dráček určitě ne neee:)
Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Amber »

Nalkanar wrote:Pff ono i ti dobrmani vypadají dost nebezpečně. Vlk je asi tak stejně velký, ale i když divoká bestie, tak se obecně ve světe snad ví o hraničářích (přecijen Dorn a Dorenští druidové) a jejich schopnostech.

A dráček - dle mě je taky celkem roztomilý mazlíček, ale někdo se může bát no. :lol: Proto se ptám.
Sice se o nich ví, ale to nezaručuje, že z nich bude každá měšťanská panička na vycházce šlechtickou čtvrtí nebo na náměstí nadšená, ne? Teoreticky může s docela podobným despektem sledovat i kolemjdoucího člověka z hvozdu. :wink: Neobhajuju svůj názor (s tou roztomilostí snad i jde souhlasit, avšak jen z pohledu dobrodruha), ale všeobecně je dráček dost extravagantní mazlíček na venčení. :lol: A už asi dost spamuju mimo původní dotaz... :oops:

Edit:
@ Krysak: good point :mrgreen:
Last edited by Amber on 13:41 22. Mar 2012, edited 1 time in total.
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

Nalkanar wrote:No ono je fajn nezačínat na začátek až příliš mnoho řemesel. Případně máš-li místo v inventáři, tak všecky suroviny alespoň nějak jednoduše zpracovat (myslím, že všechna řemesla mají nějaké to první zpracování - broušení/sušení/osekání/vyčištění), čímž se sníží váha materiálu a je tedy v nositelné podobě.

Prachy jsou prachy... ty příjdou časem jistojistě.
Díky moc za informace. S craftama jsem chtěl začít právě z důvodu, abych zjistil, které řemeslo by mě mohlo v budoucnu bavit. Ono když se to vezme kolem a kolem, tak stejně bude potřeba buď znát skoro vše a nebo úzce spolupracovat s někým, kdo k tomu bude ochotný (zatím jsem naprostý začátečník, který to spíš tyto informace zjišťuje z hlediska OOC než samotné IC a tak nemám ani moc možností spolupracovat).
Možná, že právě ten povolovací glejt je jakási pojistka, aby se ještě nezkušení hráči snažili kraftit.

Když už jsme u té nosnosti, trochu mi přijde nelogické, že tu není nějaká absolutní hranice na základě stavby postavy a síly. Není problém, aby slabounká elfka nosila váhu, třeba 600 liber, pod kterou by se jinak zhroutil snad i malej troll. Postihem ji budiž pouze snížená rychlost.

Co napálit aspoň k tomu i zvýšený přírustek únavy?
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Par dotazu novacka

Post by Desmond »

Krysak wrote:Kdo četl Pratcheta ví, že takový malý roztomilý dráček může kdykoliv samovolne explodovat a napáchat rozsáhlé škody :). Takže dráček určitě ne neee:)
<spam>Zajímalo by mě jestli se to dá přenést i na RDDčka. Klidně by jich teď pár mohlo vylítnout do luftu. :-P</end of spam>
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Par dotazu novacka

Post by Caehan »

Kdyz jsme u tech pritelicku, umi pes z obchodu bojovat? (i kdyz treba vazne mizerne)

Mne osobne prijde, ze vlk je tak na hrane. Tezko srovnavat dnesni spolecnost s Karathou. Myslim, ze po ulici si vlka klidne vest muzete, pokud ho budete drzet dal od lidi, ale stejne se na Vas budou divat divne a treba do chramu si ho asi nevezmete. O tom, jak jeho pach bude pusobit na kone u brany ani nemluve.

Pixie, no, povercivejsi vesnicani se budou bat, ze jim okouzli dobytek, a najde se asi par takovych, kteri je budou prosit, aby jim splnila tri prani... nevidel bych to tak cernobile.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Krysak »

Desmond wrote:
Krysak wrote:Kdo četl Pratcheta ví, že takový malý roztomilý dráček může kdykoliv samovolne explodovat a napáchat rozsáhlé škody :). Takže dráček určitě ne neee:)
<spam>Zajímalo by mě jestli se to dá přenést i na RDDčka. Klidně by jich teď pár mohlo vylítnout do luftu. :-P</end of spam>
<spam}Ty jsi GM, vše je možné ve světě fantasie. Určitě by byla minimáně dobrá půldačí chřipka, kdy by RDD škytali oheň. Úplně vidím takový RDD jak pak stojí a smutně kouká na spáleniště hospody, ve který si škytnul:) "Pane hostinskej, jsem dábelsky bohatá měšťanka, tu drobnou škodu pochopitelně zaplatím" a pak jak by každý RDD s sebou po městě nosilo dva džbery s vodou, pro případ škytnutí.... Fajn zápeltka myslím:) </spam>

Jinak u Pixie, Dráčka je problém při pohledu na jejich inteligenci, která je nad úrovní některých hračských postav. Pokud je takový elf běžne považován za téměř rovnému člověku, měla by mít pixie stejný status.

Edit Desmond : píšu si to jako námět do Questovníku ;)
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Par dotazu novacka

Post by Absinthorix »

Městské paničky mají Žubinku... estetičnost tedy z kritérií směle vynechme
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Amber »

Absinthorix wrote:Městské paničky mají Žubinku... estetičnost tedy z kritérií směle vynechme
Pravda... stačí příšeru pojmenovat infantilně a čáry máry fuk, je roztomilá :mrgreen:
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by KaTo »

k přítelíčkům:
Pes = domestikovaný vlk. Btw - mám takový dojem, že některé v Karathě prodávané "bojové" plemena psů (případně přítelíčci hraničáře) jsou (OOC) MNOHEM drsnější než vlk (systémověje to jinak). Pokud vlk poslouchá svého pána nevidím rozdílu mezi psem a vlkem. Mezi náma - půlka "osedlaných" šmudlů z Karathy stejně nepozná rozdíl. Navíc blahé paměti Doc.Mudr.Canisová PhD. s jejím psíma kreatůrama nastavila ve městě laťku dost vysoko, co je "běžný" mazlíček. Koně se umí bát i myší, koček, psů nejen vlků...
Oba druhy pixie co jsou za přítelíčky, případně dráčci, - pokud jsou v doprovodu "mága/dobrodruha", kteří mají oficialne po Karathe povest jakou maji...chtel bych videt toho vypatlaneho smelce :lol: :lol: , ktery by se do nich navážel :-D. Když do téhle doby dobrodruhum prochazi ledasjake výstřelky. A koneckonců - RDD, tfujflinkové, asimámrýmové a okřídlené elfky tu vegetí (víceméně) v klidu, proč ne dráček?
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
slencak
Rytíř
Posts: 555
Joined: 23:13 14. May 2010
Location: Khar-Durn
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by slencak »

Co vy a golem u mága?? Sice je asi z masa a kdo ví z jakýho sajrajtu *kouká na elfí uši* ,ale dal sem mu jmnéno *dřevěný golem* a rpim to jako gnomský výtvor. Reakce jseou různé :roll:
S bratrstvem oceli nikdy na věčné časy a nikdy jinak....ten s Leprou.
Gorhunk Dračí kůžeProtector of mankind! Hrdinný trpaslík, který se pouze s pivem v ruce pustil do klepetnatce a nakonec padl vyčerpán k zemi
http://www.youtube.com/watch?v=gD5tU-5NXd4
Locked