Tažná zvířata

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Tažná zvířata

Post by Barbar321 »

kucik wrote:
Shaman88 wrote:Dyt to umí nwn automaticky ne?
Tomu s kontejnery moc nerozumím...., já bych normálně udělal mulu jako npc a přímo to npc bych ukládal do databáze jako object a to bud při každém savu postavy nebo jen po nějakém čase po otevření inventáře té muly.
No, neumí. To ukládání objektů v nwn je velmi primitivní.
Takže jediným řešením tedy zůstane buď se strachovat o věci, které jsou u najatých volů pro případy náhodných restartů event. koupit si koně za nějakých xxk zl?

Nebo tedy ještě zbyde nějaká jiná varianta? Je něajá šance, jak aspoň pro ty náhodné restarty obnovit obsah batohů najatých zvířat?
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Tažná zvířata

Post by Nalkanar »

Kůň je jen na jízdu, nemá inventář. A nemizí po restartu samozřejmě, je perzistentní. :mrgreen:
.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Tažná zvířata

Post by Barbar321 »

Nalkanar wrote:Kůň je jen na jízdu, nemá inventář. A nemizí po restartu samozřejmě, je perzistentní. :mrgreen:
Tak to je mnohem horší, než jsem si vůbec dokázal představit. :shock: Myslel jsem, že si koupím po čase nějakého valacha, který by mi pomáhal tahat věci.

Jak tedy Hilvl dostávají susroviny do dílny? Dexaři si těžko na záda naloží pořádných pár šutrů a při použití tažných zvířat riskují ztrátu v případě výpadku serveru.
Předpokládám, že ztráta vzácné suroviny zabolí pořádně oproti uhlí, které je vcelku volně dostupné i pro lowlvl a dá se snadno kompenzovat.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Tažná zvířata

Post by Nalkanar »

High lvlové to tahají po mulách/na svých zádech/chodí pro některé věci ve dvou, kdy jeden dělá mulu/kupují suroviny od low lvlů. ;)

EDIT: zkrátka nebreč, že jsi lowík a server padá... i vyšší lvly tím trpí, jen už jsou zvyklí a srovnaní s tím, takže to nemají potřebu tolik řešit. 8)
.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Tažná zvířata

Post by Shaman88 »

kucik wrote:
Shaman88 wrote:Dyt to umí nwn automaticky ne?
Tomu s kontejnery moc nerozumím...., já bych normálně udělal mulu jako npc a přímo to npc bych ukládal do databáze jako object a to bud při každém savu postavy nebo jen po nějakém čase po otevření inventáře té muly.
No, neumí. To ukládání objektů v nwn je velmi primitivní.
No to jo. Ale ty přece přes nwnx nemusíš ukládat inventář zvlášt, ale uložíš npc jako celek do db.
Na tom fungují všechny ty systémy henchmenů co jsou na vaultu.....
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Tažná zvířata

Post by kucik »

Shaman88 wrote:
kucik wrote: No, neumí. To ukládání objektů v nwn je velmi primitivní.
No to jo. Ale ty přece přes nwnx nemusíš ukládat inventář zvlášt, ale uložíš npc jako celek do db.
Na tom fungují všechny ty systémy henchmenů co jsou na vaultu.....
Já jsem to nikdy nezkoušel, nebo už si to nepamatuju. Jestli se nepletu, tak nwn vždycky ukládalo akorát resref toho itemu. Tzn. pokud máš všechno v paletě, tak je to v pohodě, ale pokud je většina itemů dynamická, jako tady, tak to nepůjde.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Tažná zvířata

Post by Barbar321 »

Nalkanar wrote:High lvlové to tahají po mulách/na svých zádech/chodí pro některé věci ve dvou, kdy jeden dělá mulu/kupují suroviny od low lvlů. ;)

EDIT: zkrátka nebreč, že jsi lowík a server padá... i vyšší lvly tím trpí, jen už jsou zvyklí a srovnaní s tím, takže to nemají potřebu tolik řešit. 8)
Tak já nad tím zas tak moc nebrečím. Mrzí mě to, to ano, protože jsem z tohoto hlediska časově omezen (např. když mi v sobotu po poledni syn spí a mám klid, tak nemůžu nikam vyrazit, protože např. usne v jednu, ale ve dvě je restart, kdy o tažného vola přijdu a hodina na průzkum je vcelku málo) Ale to jsou aspoň ty pravidelné a očekávané restarty.
Právě těm postavám na vyšších levelech se divím, že táhnou štreku pro vzácné suroviny, ale těsně před dílnou vypadnee neočekávaně server a oni o tu vzácnou surovinu přijdou. To přece musí víc než jen trochu zamrzet, ne?

Proto jsem myslel, že je to tu aspoň nějak ošetřené (právě aspoň skrze ty koně)
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Tažná zvířata

Post by Absinthorix »

Mám tu zkušenost, že jedná-li se o vzácnou surovinu, DM bývají velice, vskutku velice vstřícní. A mít zaplý log pro případ se též vyplatí.
Navíc, surovinky pro "lowíky" jsou dobře v dosahu všech mulařů a prasetářů (muláků a prasáků?)... není snad takový problém před restartem se vrátit k prodejcům, přeložit těch 100 hlín k sobě a pak koupit nové zvíře, ne?
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Tažná zvířata

Post by Pajule »

Bruciacullo wrote:navíc nevím jestli by náš stařičký server snesl zdvojnásobení npc u severní brany :geek2:
což o to, ale vem si jak to tam "musí vypadat" teď..kolik koblížků tam musí bejt a jak to musí smrdět? a což potom? :mrgreen:
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Tažná zvířata

Post by Barbar321 »

Absinthorix wrote:Mám tu zkušenost, že jedná-li se o vzácnou surovinu, DM bývají velice, vskutku velice vstřícní. A mít zaplý log pro případ se též vyplatí.
Navíc, surovinky pro "lowíky" jsou dobře v dosahu všech mulařů a prasetářů (muláků a prasáků?)... není snad takový problém před restartem se vrátit k prodejcům, přeložit těch 100 hlín k sobě a pak koupit nové zvíře, ne?
Jsou dostupné, to je pravda. Proto není tak velký problém se na pravidelný restart vrátit. Horší jsou ty neplánované restarty. Těch 100 hlín chvilku reálného času také trvá sehnat.

Na druhou stranu jsem si vyšel o kus dál na průzkumy a za normálních okolností bych si zašel ještě dál, ale kvůli tomu, že bych při ranním restartu přišel o vola, musel jsem se chtě nechtě vrátit. To je důvod, proč jsem chtěl zjistit, jestli je něco trvalého na nošení.

PS: neberte to jako nějakou stížnost (krom neplánovaných restartů), beru že jsem lowík a že to má své omezení. Proto jsem ale zjišťoval, jestli jsou nějaké varianty i pro hráče na vyšších levelech (chtěl jsem jen vědět, jak oni nosí ty suroviny, pokud se jedná o dexaře).
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Tažná zvířata

Post by Bruciacullo »

Pajule wrote:
Bruciacullo wrote:navíc nevím jestli by náš stařičký server snesl zdvojnásobení npc u severní brany :geek2:
což o to, ale vem si jak to tam "musí vypadat" teď..kolik koblížků tam musí bejt a jak to musí smrdět? a což potom? :mrgreen:
Inu, je čas aby Karathské domácnosti přešli na biopalivo :roll: :surprised: :mrgreen:
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Tažná zvířata

Post by -darkvision- »

Barbar321 wrote:
Nalkanar wrote:Kůň je jen na jízdu, nemá inventář. A nemizí po restartu samozřejmě, je perzistentní. :mrgreen:
Tak to je mnohem horší, než jsem si vůbec dokázal představit. :shock: Myslel jsem, že si koupím po čase nějakého valacha, který by mi pomáhal tahat věci.

Jak tedy Hilvl dostávají susroviny do dílny? Dexaři si těžko na záda naloží pořádných pár šutrů a při použití tažných zvířat riskují ztrátu v případě výpadku serveru.
Předpokládám, že ztráta vzácné suroviny zabolí pořádně oproti uhlí, které je vcelku volně dostupné i pro lowlvl a dá se snadno kompenzovat.
Já to tahal vždy v invu a pokad má postava nebyla silová, jako třeba mág, či monk, tak jsem co nejrychleji shánel itemy na silu, abych dal max +12 a pak mohl tahat a tahat. Což je i celkem drahé a zezačátku obtížné a hlavně stále stejné obíhání než naškudlíš dost peněz.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Tažná zvířata

Post by kucik »

-darkvision- wrote:
Já to tahal vždy v invu a pokad má postava nebyla silová, jako třeba mág, či monk, tak jsem co nejrychleji shánel itemy na silu, abych dal max +12 a pak mohl tahat a tahat. Což je i celkem drahé a zezačátku obtížné a hlavně stále stejné obíhání než naškudlíš dost peněz.
Ber v úvahu, že ne každý vyexpí desátej level za tři dny, takže to ,,ze začátku" může i docela trvat.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Tažná zvířata

Post by Barbar321 »

-darkvision- wrote:
Já to tahal vždy v invu a pokad má postava nebyla silová, jako třeba mág, či monk, tak jsem co nejrychleji shánel itemy na silu, abych dal max +12 a pak mohl tahat a tahat. Což je i celkem drahé a zezačátku obtížné a hlavně stále stejné obíhání než naškudlíš dost peněz.
Takže toto je tedy cesta. Chápu. Jednoduše se zvýší síla ( :lol: ) a pak není člověk závislý na tažných zvířatech potažmo na dobré náladě serveru :wink:

Aspoň vím, kam směřovat. Díky za ukázání směru.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: Tažná zvířata

Post by zachy »

Já si pamatuju jak jsem byl jako lowík kutat cín a měď
Pak spadl server a Rejty se ptal jestli někomu něco nechybí, tak jsem mu to tam nasázel :mrgreen:
a on že mu spamuju DM kanál zbytečnostma :mrgreen:
A on mi to nevrátil :( Dodnes cítím tu ztrátu... :)
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
Locked