Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

Nebo aspoň snížil pod 20%, aby postava nedělala blbosti (myslím, že na 20% má první záchvaty smíchu).
.
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by mandos »

add jídlo a pití - opravdu... *hystericky se rozeřve* ...POTŘEBUJETE MÍT SYSTÉM NA VŠECHNO?! *chvilku vydýchává*
To nemůžete jíst a pít, když uznáte za vhodné z hlediska RP?
Jednou tu ten systém je a mě osobně prostě vadí že je takhle nedotažený a v podstatě nedává smysl. Jasně že moje postava nejí jednou za několik dní já už jsem si nastavil že 12% je prostě pro mě hranice hladu, nějak to odpovídá té době ale třeba by to nutilo tahat sebou na dlouhé creepy nějaké zásoby a nutilo by to trochu víc hrát při tom když už narážíš na funkci spánku jako zpomalení pro creepery. Prostě mi jde o to že to tu jednou je ale nedává to smysl aby člověk měl potřebu spát několikrát denně a jíst a pít sem tam jednou dvakrát do týdne.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by KaTo »

mandos wrote:...třeba by to nutilo tahat sebou na dlouhé creepy nějaké zásoby a nutilo by to trochu víc hrát při tom když už narážíš na funkci spánku jako zpomalení pro creepery. Prostě mi jde o to že to tu jednou je ale nedává to smysl aby člověk měl potřebu spát několikrát denně a jíst a pít sem tam jednou dvakrát do týdne.
Mě třeba přesný opak vadil na EQ (kde svého času tenhle systém byl, možná ještě je, docela tvrdě nastavený). Byl jsem s postavou v poměrně "důležitém" rozhovoru, který se "systémově" táhl "IC" dva dny, protože prostě OOC rychleji "nepíšeš" a v půlce "emotivního" rozhovoru najednou postava začla chcípat hlady. Opravdu podpora RP :roll: :wall: .

Btw - osobně se na Thalii na systém hladu a jídla "vůbec" nekoukám a jím podle toho, jak zrovna postava dojde do města, případně když kouknu na kompas s časem a je čas se najíst. Kontroluju jen systém únavy, když vyrážím z města.
Vivat svoboda! PLACOS určující jak má "hrát" moje postava ať si mají jinde. Sem, prosím, nééé. :geek2:
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

Na EQ stále platí a stále platí, že občas uprostřed hovoru potřebujete něco akutně sežrat. :lol: I když mé oblíbené bylo spíše omdlévání únavou, protože prostě někoho potkáte, vyskakuje vám únava, zdržíte se hovorem... a za chvíli omdlíváte :mrgreen:
.
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by mandos »

Já taky nechci aby to vypadalo jako na EQ jediné o co mi šlo celou dobu je vyvážení potřeby spánku a jídla/pití protože teď to prostě nedává smysl naprosto...
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Radim »

Jo to dává celkem smysl.Nedávno kamarád nalogoval po IR měsíci nehraní a pořád byl nakaši a svlékal se v Olath.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by OneHeart »

tao kan wrote:2) někteří hráčí co:
- po přepadení odejdou ihned přes očistec a chtějí tak ztratit možnost oživení přes nůž, případně ihned odlogují aby je dotyčný nemohl okrást.

Jinak server stale super hratelný :)

To jsi asi myslel mne, viď? Odlogoval jsem se hned, jakmile jsem dal tvojí postavičce možnost mne okrást o vše zlato, takže mám pocit, že to snad bylo fér a nikoliv proti pravidlům.

A proč že jsem se odlogl tak rychle?
Hezky jsi RPil, ale nedal jsi moc šanci roulplejovat mne a uprostřed mé (možná né tak bleskurychlého psaní, jako tvého) snahy reagovat se tvoje postava rozhodla mojí zabít.

Zkus nebýt tak rychlý a dej šanci i nám, retardovaným! Já bych si to taky rád zahrál, zatraceně! :)

Jen jsem to prostě nestihl. To mne nakrklo, že jsem ani moc nestál o to, aby sis mne znovu oživil a zas mě rozkuchal dřív, než dopíšu něco ve hvězdičkách.
Vaillardo Vran:
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

Zdravím,
odvážím se statečně trochu odbočit od tématu a zeptám se na jednu věc, která mi po asi hodině brouzdání fórem (když se dělají věci do školy, je vždycky tolik času na blbosti :biggrin: ) vyvstala na mysli.

Dá se někde, kdekoli na těchto stránkách, dohledat všechny důležité změny a úpravy, které byly v systému provedeny oproti původní verzi hry a to v jednom uceleném souboru, textu?

Přijde mi totiž, jako hráči který objevil Thalii před necelými třemi měsíci, že tady prakticky žádný nováček není schopen hrát bez toho, aby se při stavění první, druhé i třetí postavy (obzvlášť magických povolání, ale nejen jich) musel po každem druhém levelu chytat za hlavu, že si navždy zbytečně oslabil postavu (díky zrušení relevelu bohužel nenávratně). Pokud tedy nemá k dispozici nějakého ostříleného Thalijáka, který mu při každém postupu usilovně radí, co se tady nevyplatí a nebo si nepřečte několika tisíc stránkové poloflame příspěvky, ze kterých občas něco vyzjistí (varianta na zabití celých letních prázdnin :wink: ).

Abych jenom hloupě nenadával, musím říct, že po přečtení úprav v sekci "Co Thalie nabízí?", člověk získá jakýsi rámcový přehled, ale rozhodně tam není zahrnuto vše a ani nikde jinde (očekával bych někde na fóru) se mi nepodařilo takový úplnější seznam nalézt.

Předem se omlouvám, pokud tady takový soupis je a já ho akorát přehlédl. Taktéž chápu, že nikomu se nechce každou změnu někam složitě zapisovat a přikládat screen s tabulkami se změněnými hodnotami. Očekávám i námitku v podobě toho, že tohle je svět hlavně o charakteru a vývoji postav, ne jen o vybíjení dungů a expení a že ne na vše je potřeba znát systém. Plně s tímto souhlasím, systém určitě není to hlavním aspektem tohoto serveru, na druhou stranu je a bude jeho nedílnou součástí a stejně jako by hráči měli mít přístup k dobře sepsaným základním informacím o světě, měli by znát i možnosti, kterými mohou vést vývoj schopností svých postav. Jistě, někdo to nepotřebuje vůbec, ale myslím, že takových hráčů je spíše menšina. Věřím, že většina by to ocenila.

Na závěr bych chtěl dodat, aby byla kritika konstruktivní, že pokud na foru ani jinde žádný takový soupis není, rád založím topic a budu do něj přidávat informace o změnách ze starších příspěvků, na které narazím. Pokud by se do toho zapojilo více hráčů, jistě by se zanedlouho stal systém na Thalii přístupnější i pro naprostého nováčka.

Díky těm, co dočetli až sem a pokud žvatlám nesmysly, opravte mě prosím :wink: .
Pěkný den...
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by klobouk »

Aulus wrote:Dá se někde, kdekoli na těchto stránkách, dohledat všechny důležité změny a úpravy, které byly v systému provedeny oproti původní verzi hry a to v jednom uceleném souboru, textu?
http://thalie.pilsfree.cz/upravy-kouzel ... ani-49.htm
(Sorry, četl jsem jen to napsaný Becherovkou.)
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

klobouk wrote:
Aulus wrote:Dá se někde, kdekoli na těchto stránkách, dohledat všechny důležité změny a úpravy, které byly v systému provedeny oproti původní verzi hry a to v jednom uceleném souboru, textu?
http://thalie.pilsfree.cz/upravy-kouzel ... ani-49.htm
(Sorry, četl jsem jen to napsaný Becherovkou.)

Díky, ale to je právě ta Becherovka :wink: . O tomhle vím, ale to možná bylo kdysi, přicházím na to, že je to možná tak chabá polovina změn, co teď jsou.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

No já myslím že takový soupis by příliš nepomohl, naopak by vyvolal ještě více otázek...
Navíc veškeré změny původního nwn musíš brát v souvislosti s ostatníma změnama, a tohle není vůbec snadné dát dohromady.
V zásadě ale platí to co na všech nwn světech, pokud chceš aby tvá postava byla kvalitní i po technické stránce je nadmíru vhodné se hned u prvních postav obrátit na nějakého zkušeného buildera se znalostma daného světa, který ti připraví build namíru a dopíše ti k tomu užitečné rady k hraní.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by KaTo »

Aulus wrote:... přicházím na to, že je to možná tak chabá polovina změn, co teď jsou.
Jo, není tam všechno :-D. Jinak Aulusi, klidně ti budu přispívat. zrovna nedávno jsem narazil na "upravené" druidí kouzlo, které na stránkách není...apod. a určitě toho bude víc.
Stejně tak by se hodilo popsat, jak např. "systémově" funguje tišení zvěře (což btw považuji za super systém) pro partu. Tedy pokud je pro WB zájem, aby se mezi hráči obecně stávající systém používal "použitelně" a nevedl (pro hrandu/druida) jen k "roztomilým" situacím, kdy hranda/druid stojí a dívá se, jak zbytek družiny je požírán pro ně červenou zvěří, apod.
Last edited by KaTo on 14:10 11. Apr 2012, edited 1 time in total.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

Shaman88 wrote:No já myslím že takový soupis by příliš nepomohl, naopak by vyvolal ještě více otázek...
A otázky jsou snad zlo? Já myslel, že systém se upravuje proto, aby byla povolání vyarovnanější a podporovala se hra ve skupině. Ale jak chceš změny aplikovat, když o nich ani nevíš a tak tě nenapadne je konkrétně vyhledávat.

Příkladem mohou být kouzla Černý meč katastrof a Vylepšené útočiště, ty totiž ve výpisu na stránkách Thalie chybí a kdyby se o nich nebavilo tady, tak bych vůbec netušil, že prošla nějakou změnou.

Se zbytkem toho, co jsi napsal, docela souhlasím.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

KaTo wrote:...
Díky za podporu :wink: . S tím tišením zvířet je to vážně ošemetné, třeba Fira nikdy nežerou, když jde s hrandou a Lar vždycky :biggrin: .

Jinak k těm úpravám. Hlavně díky knize povolávání mi přijde, že druid, klerik, zaklínač a čaroděj jsou hodně přesílení například proti zloději, SD a podobně na stejném levelu (od 10 - 20 úrovně minimálně). Například čaroděj si s trochou umu a pozornosti dá hodně věcí úplně sám jenom díky summonům. Je sice pravda, že za to má polovinu xp a když mu náhodou spadně neviditelnost, tak do 5 sekund leží i proti jedné potvoře, ale i tak mi ta kniha přijde zvlášť do 20 levelu příšerně silná.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

Nesouhlasím. Většina změn které se dělají se dělají proto, aby se zamezilo zneužívání/využívání těchto věcí k něčemu k čemu to není primárně určeno.
Na základě mých zkušeností bych mohl říct že na jakémkoli nwn světě byl v týmu vždycky problém protlačit nějakou úpravu která měla čistě rozšířující účel s výjimkou toho kdy si to navrhovatel celé udělal, naopak úpravy zamezující určitou činnost vždy procházeli bez problémů.

Osobně si myslím že né každá změna má být veřejně popsaná, samozřejmě by ale mělo být někde napsáno pokud se z velmi slabého kouzla stane velmi silné.
Navíc zastávám názor že pokud se herní svět vyvíjí, tzn. přicházejí změny, které mohou z velmi silné postavy udělat velmi slabou a naopak, měli by mít hráči k dispozici nějaký nástroj v podobě relevelu.
Jako příklad bych klidně použil často citovanou úpravu hůlek. Představa že bych si založil postavu a vyexpil bych ji na epický lvl a celá postava by byla jen o použití hůlek - a pak by přišla úprava která by mou postavu po stránce její síly ve světě naprosto znehodnotila a já neměl žádnou možnost pro změnu.... resp. z mé postavy by se rázem stala velmi slabá postava bez jakéhokoli mého přičinění, a bez možnosti si svou postavu změnit, velmi vážně bych uvažoval o změně herního světa.
Post Reply