Příručka k povoláním - diskuse

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
XŠevyX
Rytíř
Posts: 541
Joined: 13:58 03. Oct 2009
Location: R.p.R

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by XŠevyX »

LDamian wrote:Co vylepšená omračující pěst u mnicha? Kombinace dex/wis. Zkoušel to někdo?

Ano, ale tam je opravdu, opravdu malé AB. Bez lektvarů nestrefíš pomalu ani tygříka. Zase na druhou stranu, pokud ho trefíš a přehodíš mu TO, tak potom na řadu přichází omráčení při kterém ho za nějaký čas ukloveš, popř. se mu pokusíš prorazit hrudník (rozkmitaná dlaň).
=============
Seart
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by OneHeart »

Shaman88 wrote:Upraven paladin a monk - upraveny vlastnosti na ty co tu dal majky, u všech přidáno doporučení na útok v obraně.

Co se týká těch kam, hodně npc na thalii má různá pohlcení, myslím si že je vhodnější mít větší dmg v méně útocích. Navíc použití dvou zbraní snižuje AB, které už ani tak nemá mnich závratně vysoké.
Uvažuju zda tam mám hodit svůj pokec o trpasličím obránci, abyste mi neutrhli hlavu :)

pokud má mnich dvě kamy, tak se mu to počítá, jako útoky beze zbraně. Tzn. může využít příval úderů a nesnižuje se mu AB.
Vaillardo Vran:
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Shaman88 »

OneHeart wrote:
Shaman88 wrote:Upraven paladin a monk - upraveny vlastnosti na ty co tu dal majky, u všech přidáno doporučení na útok v obraně.

Co se týká těch kam, hodně npc na thalii má různá pohlcení, myslím si že je vhodnější mít větší dmg v méně útocích. Navíc použití dvou zbraní snižuje AB, které už ani tak nemá mnich závratně vysoké.
Uvažuju zda tam mám hodit svůj pokec o trpasličím obránci, abyste mi neutrhli hlavu :)

pokud má mnich dvě kamy, tak se mu to počítá, jako útoky beze zbraně. Tzn. může využít příval úderů a nesnižuje se mu AB.
Cože? já myslel že má -2 ab za 2 zbraně a pak taky -2 ab za příval úderů?
Pokud je to jinak, vysvětlete mi jak....
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by OneHeart »

Shaman88 wrote:
OneHeart wrote: Cože? já myslel že má -2 ab za 2 zbraně a pak taky -2 ab za příval úderů?
Pokud je to jinak, vysvětlete mi jak....
http://nwn.wikia.com/wiki/Monk

"Specialty weapon: The monk retains his unarmed base attack bonus when fighting with a kama. Kamas are also permitted when using (the monk-specific feat) flurry of blows. (These are the only two instances in which kamas receive special treatment in the hands of monks, though.)"

-2 za flurry of blows je jasný, ale žádný postihy za dvě zbraně.
Vaillardo Vran:
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Shaman88 »

To ale neříká že neztrácíš -2 za 2 zbraně... nebo ano?
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by KaTo »

Shaman88 wrote:...
Ale to víš, že OneHeart :mrgreen: kecá (nebo já neumím číst na Wikině, nevylučuji). Snižuje se AB. Za příval -2 ke všem hodům a za "dvě" kamy s patřičnými obouručními featy další -2(mainhand)/-2(offhand).
Jedinýco používání kam nepenalizuje, je zvýšený počet mnichový útků (kdyby vzal třeba srp, tak má jen tři)

Jinak trpoše DD klidně napiš, někdo tu nevděčnou práci upečení dortu udělat musí. My ti to pak už ozdobíme "radami", názory a tak.
A ve finále nám bude pejsek a kočička závidět, jaký sme to získali dort :twisted:
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Prasokralik »

Šaman má pravdu, one heart taky, jen to nepochopil když si to po šamanovi přečetl.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by xxxMajkyxxx »

K tomu DDwizzardovi bych asi pridal poznamku, ze 14 levelu wizzny odkouzli kdejaky poutovy prskac hvezdicek :) , tudiz vzhledem k NPC to chce zvysenou opatrnost, na PvP proti kouzlicim souperum prakticky nepouzitelne
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Shaman88 »

xxxMajkyxxx wrote:K tomu DDwizzardovi bych asi pridal poznamku, ze 14 levelu wizzny odkouzli kdejaky poutovy prskac hvezdicek :) , tudiz vzhledem k NPC to chce zvysenou opatrnost, na PvP proti kouzlicim souperum prakticky nepouzitelne
Přidáno.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Prasokralik »

DD jedině s hraničřem na obratnost
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Shaman88 »

Prasokralik wrote:DD jedině s hraničřem na obratnost
Tak to sepiš, já nerad stavím dexaře bez UD.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by KaTo »

*hlásí se*
U síly zapomínáte, že na Thalii jsou požadavky minimální síly na zbraň a zbroj. Takže...nelze napálit nízkou sílu bo se pak nováček bude divit, proč když veme pavézu/kladivo/fullplát má nějaký "divný" postihy :-DDD.
Navrhuji do buildu doplnit větičku:
"Vaši sílu porovnejte s požadavky Thalie na minimální sílu pro možnost používání vámi vybrané zbroje a zbraně."
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Prasokralik »

Já třeba nechápu, proč příručku k povoláním osekáváš a škatulkuješ do něčeho, co by mělo mít název spíš moje buildy a nutíš lidem méně znalým mechaniky DD wizny, namísto, abys pořádně osvětlil co které povolání umí, jakými schopnostmi disponuje, jak se dají používat, s čím fungují v tandemu, s čím naopak ne i když by se mohlo zdát že ano, zahrnout do toho odlišnosti thalie a buildy vůbec neřešit.

Ať si každý staví co chce, vysvětli jim, jak to funguje a z čeho můžou vybírat.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Shaman88 »

Zřejmě máš recht, klidně ti to přenechám...
Já vycházím z toho co mi lidi píšou... většina lidí chce build který odpovídá určitému popisu (rasa, přesvědčení, zbran, schopnosti). Oni se nechtějí naučit buildovat a prostupovat do mechaniky, chtějí aby to někdo za ně vymyslel a oni se mohli věnovat plně hře. Ale klidně ten topic přejmenuju na hratelné buildy do Shamana, pokud ti to až tak vadí.

I má osobní zkušenost je taková, příjdu svět od nějaké hry kterou vůbec neznám nebo znám jen minimálně. Nejvíce ocením když najdu přesně co mám hrát abych k něčemu byl... Rady jsou sice fajn, stejně si to pak ale musím nějak domyslet sám a jelikož to neznám, je tam celkem velká šance že výsledek bude k ničemu a budu si muset zakládat novej char....
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by -darkvision- »

Shaman88 wrote:Zřejmě máš recht, klidně ti to přenechám...
Já vycházím z toho co mi lidi píšou... většina lidí chce build který odpovídá určitému popisu (rasa, přesvědčení, zbran, schopnosti). Oni se nechtějí naučit buildovat a prostupovat do mechaniky, chtějí aby to někdo za ně vymyslel a oni se mohli věnovat plně hře. Ale klidně ten topic přejmenuju na hratelné buildy do Shamana, pokud ti to až tak vadí.

I má osobní zkušenost je taková, příjdu svět od nějaké hry kterou vůbec neznám nebo znám jen minimálně. Nejvíce ocením když najdu přesně co mám hrát abych k něčemu byl... Rady jsou sice fajn, stejně si to pak ale musím nějak domyslet sám a jelikož to neznám, je tam celkem velká šance že výsledek bude k ničemu a budu si muset zakládat novej char....
Ten kluk má pravdu 8)
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Locked