NPC kouzlící timestop

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

NPC kouzlící timestop

Post by Radim »

Kuciku prosím prosím oprav to už aby nemohli kouzlit útočná kouzla v timestopu,nebo prosím o nějakou rozumnou úpravu ve smyslu timestop 2-3 kola po jeho skončení cokoliv jinýho a pak klidně další timestop.Ale pokud to zůstane ve stávající podobě těžko něco zmůžete,když vás upečou ve stopce (4x po sobě) a vy jen se na to můžete koukat.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: NPC kouzlící timestop

Post by Derken- »

Do tý doby tyto NPC mohu taky pojíždět v timestopu? Já bych totiž taky uměl vyndat bandu epiků ve třech timestopech hned za sebou :wall:

Edit: Ono by bohatě stačilo jim ten timestop sebrat.... Je jim k hovnu, protože maj buff při spawnu a jedinej buff co házel bylo MH pro moby, co tam má, pak už jen kotlil v dalších cca 30 sekundách (to jsem jen tak plácnul, jako věčnost by mi připadal i timestop jeden :D Nevim jak je přesně udělanej timestop na thalii, ale myslím, že má max 3 kola?) naprostýho pekla :D
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: NPC kouzlící timestop

Post by Bahnak »

Jo, ten timestop od NPC je nechutnej, zvláště když v něm pak začne valit kouzla smrti a jiný srandy.
Doporučuju všem složit se Kucikovi na nějakou fakt dobrou flašku a zkusit ho uplatit aby jim to nějak scriptem zakázal.
A nebo se přidat ke Kucikovi ve scriptování což by Thalii opravdu bodlo!
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: NPC kouzlící timestop

Post by Nalkanar »

Jen otázka - jste si jistí, že timestop u NPC funguje jak má? Měl jsem u vlkodlaků spěch, byl jsem v GSku a přímo koukal vlkodlačímu veleknězovi do ksichtu, zapl protikouzlení, ale stejně:

[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Apr 01 15:11:54] Ali'Shah Ibn Tuek'Lim sesílání Spěch
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Apr 01 15:11:55] Ali'Shah Ibn Tuek'Lim sesílá Spěch
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Apr 01 15:12:00] Ali'Shah Ibn Tuek'Lim sesílání Lepší útočiště
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Apr 01 15:12:01] Ali'Shah Ibn Tuek'Lim sesílá Lepší útočiště
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Apr 01 15:12:18] Ali'Shah Ibn Tuek'Lim : Hod na iniciativu : 18 : (18 + 0 = 18)
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Apr 01 15:12:41] Vlkodlačí velekněz sesílání Zastav čas
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Apr 01 15:12:43] Vlkodlačí velekněz sesílá Zastav čas
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Apr 01 15:12:43] You have been caught in a timestop spell!
.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: NPC kouzlící timestop

Post by kucik »

Nefunguje. Ale v jakém ohledu máš teď na mysli?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: NPC kouzlící timestop

Post by Nalkanar »

Jestli ho některá NPC (viz. výše) nesesílají nějak "super duper urychleně", protože jsem měl spěch, protikouzlil jsem ho a stejně si ten spell seslal. Dle logu tam je jasně vidět, že jsem kouzlo poznal (první podmínka pro protikouzlo), rychlejc než já to seslat nemohl (spěch jsem měl, rychlejc to snad nejde ne? tzn. druhá podmínka) a mám mordekainovo rozpojení, které vyruší libovolné kouzlo (třetí podmínka pro protikouzlo).
.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: NPC kouzlící timestop

Post by kucik »

Tak to nevim. Ale je to sesílání kouzla jako každý jiný. Můžete to tak nenajvýš zkusit s DM, jestli to fakt funguje.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Myrpa
Rytíř
Posts: 607
Joined: 16:09 09. Aug 2011

Re: NPC kouzlící timestop

Post by Myrpa »

Radil bych řešit to jinak, než scriptováním. Úpravy bojových scriptů NPC jsou v nwn nespolehlivé, každý kód navíc trochu víc zalaguje boj a hlavně díky té nespolehlivosti vyžadují spoustu času na opravách a ladění.
Lepší řešení je vymyslet pro nwn přirozenější řešení. A pokud pak dané npc oslabí, přidat mu sílu zase jinak.

Takže v zájmu neotrávit kucíka bych volil kreativnější řešení - sebrat jim to. (Kreativita by Myrpa).
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: NPC kouzlící timestop

Post by D_E_K_A »

Myrpa wrote:Takže v zájmu neotrávit kucíka bych volil kreativnější řešení - sebrat jim to. (Kreativita by Myrpa).
Souhlas
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: NPC kouzlící timestop

Post by kucik »

Jako jestli blbne counterspell, tak s tim stejně prd uděláme. Můžem fakt tak akorát to kouzlo zrušit. Ale zajímá mě, jestli to fakt takhle blbne.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: NPC kouzlící timestop

Post by Nalkanar »

Asi takhle... u liche ve věži v Prahvozdu jsem Timestop zastavil v pohodě. A víc jak tyhle dvě potvory na srovnání nemám. Osobně tedy hádám chybu u vlčka, než v timestopu samotném.
EDIT: Anebo to jen nějak divně laglo. Zkusím sehnat někoho, kdo to se mnou prubne.
.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: NPC kouzlící timestop

Post by Shaman88 »

Tuším že timestop se dá nahodit na npc bud jako kouzlo a nebo zvláštní schopnost, a jen kouzla jdou counterSpellovat.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: NPC kouzlící timestop

Post by Nalkanar »

Tak to pak logicky bude vlastnost na tom veleknězovi... on má jinak klerická kouzla. Pak by tedy bylo férové, kdyby potvory s lvly povolání, která nemají Time Stop jako vlastní kouzlo, aby ho logicky neměly. Hráči si taky nemůžou vyžírat kouzla porůznu z ostatních classů ne?
.
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: NPC kouzlící timestop

Post by Derken- »

Logické by bylo, aby jim ten timestop vzali, protože:

A) Timestop neslouží k útočným akcím, ale k buffu a případnému útěku. Bossové se boostí při prvním zjevení hráče v range.. A to pěkně doplna v jednom momentu. NPC jsou příliš blbá na to, aby Timestop použila k útěku. Abych jim nekřivdil, tak jsem teda potkal jednoho bosse, co si boostl moby MH, ale to by zvládl i v tom prvním kole a bez timestopu..
B) Přijde mi absurdní dungeon, kde stojí tento spawn.. člověk otevře dveře a boj vypadá nějak takhle:

Lich1 sesílá zastav čas
Lich2 sesílá zastav čas
Lich3 sesílá zastav čas
Lich1 sesílá hromadný spěch
Lich1 sesílá mordeikainovo rozpojení
Lich1 sesílá kvílení banshee
Lich2 sesílá mordeikainovo rozpojení
Lich2 sesílá kvílení banshee
Lich2 sesílá issacova větší bouře střel
Lich3 sesílá mordeikainovo rozpojení
Lich3 sesílá kvílení banshee
Lich3 sesílá issacova větší bouře střel
Lich3 sesílá issacova větší bouře střel


S lítostí musím oznámit, že nevím, jak by to pokračovalo, protože se nikdo nevrátil po svých.. Ještě tam lítaly nějaký pracky..

Edit: Teď otázka stranou.. Nemohl si náhodou klerik s určitou doménou dříve šáhnout na timestop?
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: NPC kouzlící timestop

Post by KaTo »

Derken- wrote:Edit: Teď otázka stranou.. Nemohl si náhodou klerik s určitou doménou dříve šáhnout na timestop?
Timestop je čistě sorcka/wizna kouzlo.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Locked