Příručka k povoláním - diskuse

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by KaTo »

Omlouvám se :oops: , tohle jsem přehlédl. Jediné změny co jsem o druidovi (nedávno) našel a zaznamenal jsou zde:

http://thalie.pilsfree.cz/upravy-kouzel ... ani-49.htm

...a tam se o omezení zbroje na druida nic nepíše (*vyčítavě se dívá na správce stránek*).
Ale můžu zkusit ve hře (za pomoci DM) a dám vědět, co si neznámý tvůrce představuje pod pojmem "kovové zbroje" a jaké to má pro druida omezení. Pokud to tedy někdo z WB nenapíše sem dřív.
Btw - druid sám o sobě (tj. NWN systém) smí mít až Střední zbroje a smí nosit Štíty.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by kucik »

Jestli se nepletu, tak to bylo zamejšlený, že kovový jsou od kroužkovky vejš. Aspoň mi to tak zní logicky.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by KaTo »

kucik wrote:...kovový jsou od kroužkovky vejš. Aspoň mi to tak zní logicky.
Logicky to zní (kdyby se měl sázet, vsadím na to vlastní sestru), ale...víš jak...v NWN, případně na Thalii občas systémy nemají s logikou nic společnýho (viz třeba systém "opice" po alkoholu).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Shaman88 »

kucik wrote:Jestli se nepletu, tak to bylo zamejšlený, že kovový jsou od kroužkovky vejš. Aspoň mi to tak zní logicky.
No a ještě by to chtělo vědět co je tam za postih když si ji obleče? nebo jestli si vůbec může obléct? totéž u zbraní....
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by LDamian »

Druid

Nechci dávat informace ke konkrétním buildům u druida, protože nemám moc rád, když vymyslím něco originálního a někdo mně předběhne s expením na mém vlastním nápadu a sám momentálně hraju jen občas a expím dost pomalu. Když tak časem.

Každopádně druid se (minimálně v podtemnu a bez přístupu na povrch) dost špatně expí (asi nejhorší postava na expení co jsem kdy měl). Hrál jsem ho z hlubinného půlčíka ještě před opravou ECL a to byl opravdu zážitek (jediná postava, kde jsem kdy na nízkých levelech expil časovkama, protože to bylo rychlejší než boj).

Je možné jet druida na draka, ale je to 33. úroveň (mimo Torma a aasimara) a do té doby je v porovnání s jinými buildy celkem slabý.

Obecně se dá hrát jako caster/zen archer/proměny/léčení v partě. V tom je celkem univerzální (obejde potíže s nosností třeba) a něco ustřílí/ukouzlí. Je výborný na některé bossy a překvapující do CvC (málokdo ho hraje, málokdo ho čeká). Také je schpný dát partě imku na smrt i volnost pohybu (já vím, klerik také), dá hezký boost na moudrost.

Potíž s hrou na proměny je, že veškeré jeho proměny (až na draka na 30+ levelu) jsou na vyšších levelech prakticky k ničemu. Nemá AC, takže je využije kolem levelu 5 (to je v kombinaci s přítelíčkem na tom dobře) a pokud má špatnou výbavu, tak ještě kolem levelu 12. Dejme tomu elementálové jako cestovní build, ale už okrajově. Takže proměny jen na nízkých levelech a jako nouzovka + nošení věcí.

Může ochočovat zvířata (v partě spíš překáží protože to nejde vypnout a celé partě to rozhodí frakce při creepu) a dá se tak něco naexpit a něco zabít, ale jsou tam rp omezení hlavně u druidů dobrých i neutrálních přesvědčení (aspoň to tak bývalo hráno DM kdysi). Na povrchu využije zvířata podstatně lépe než v podtemnu.

Může získávat expy léčením zvířat (na povrchu podstatně lépe než...), ale není to žádný zázrak. Nicméně teoreticky to pomůže na levelech 27+, pokud ovšem neumře třeba kvůli CvC díky tomu, že stále musí někde trajdat.

Druid vůbec neobleče kovovou zbroj, ani helmu/plátové boty (aspoň co si pamatuju, že jsem tak zkoušel). U zbraní si nejsem jistý.

Shifter

Nádherná, ale na Thalii hlavně díky dvojpovolání bohužel slabá prestižka. Nenabere výcvik, takže se při boji zblízka v praxi může jít zahrabat.

Možnosti na co jet: nemrtvý s kosou, rakšasa, drak, potencionálně kobold commando + další proměny pro speciální příležitosti.

Ve výsledku se ale přes veškerou snahu dostane silově maximálně na průměrný build a to s dost velkýma požadavkama na zručnost hráče.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by xxxMajkyxxx »

Druid/Tormův Hrdina

rasa: člověk
přesvědčení: !!NE neutrální zlo!!

vlastnosti:
síla 10
obratnost 10
odolnost 8
inteligence 14
moudrost 18(30)
charisma 12

lvl:
1. D1 Prodloužená kouzla, Sražení
2. D2
3. D3 Zaměření na zbraň: hůl (nebo jakákoliv zbraň na blízko mimo neozbrojeného útoku)
4. D4 +Moudrost(19)
5. D5
6. D6 Zen lukostřelba
7. D7
8. D8 +Moudrost(20)
9. D9 Boj poslepu
10. D10
11. D11
12. D12 Vylepšený neozbrojený útok +Moudrost(21)
13. D13
14. D14
15. D15 Vylepšený kritický zásah: Neozbrojený útok
16. D16 +Moudrost(22)
17. TH1
18. TH2 Houževnatost, Útok v obraně
19. TH3
20. TH4 Vylepšený útok v obraně +Moudrost(23)

21. TH5 Velká moudrost I.
22. TH6 Velká moudrost II.
23. TH7
24. TH8 Velká moudrost III., IV. +Moudrost(28)
25. TH9
26. TH10 Velká moudrost V.
27. D17 Pancéřová kůže
28. D18 +Moudrost(30)
29. D19
30. D20 Dračí vzhled


Skilly: Výcvik 29, Koncentrace 31, Čarozpyt 31, Akrobacie 16, Porozumění zvířatům 31, Všímavost 31
Po třicátem levelu samozřejmě doplnit Epickou Zdatnost a nebál bych se ho jet už jen přes Charismu na prodloužení Božského hněvu.

Do proměny v draka může druid sloužit jako podpora pro partu kouzlama a slabší střelec na dálku s krátkým lukem.
Last edited by xxxMajkyxxx on 16:16 18. Apr 2012, edited 5 times in total.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Shaman88 »

Kdybys to přepsal do češtiny tak bych to tam klidně vložil.
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by xxxMajkyxxx »

Shaman88 wrote:Kdybys to přepsal do češtiny tak bych to tam klidně vložil.
Muzu se pokusit, ackoliv presne nazvy tech featu v cestine neznam
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by KaTo »

K tomu druid+CoT.
Pokud na Thalii může druid vzít Štít, je zaměření na Hůl (quoterstaff) podle mě k ničemu. S druidovou "trapnou" AC ten štít potřebuje jako koza drbání a tudíž zaměření je lepší na nějakou jednoručku - scimitar (druid), dlouhý meč (elf), rapír (elf).
Jako elf pak může střílet s Dlouhým lukem, místo krátkého...a navíc ne-elfí (a negnómí) druid má na dálku jen prak.

Ještě poznámka - ověřil někdo, že do proměny do draka fungují featy pro neozbrojený boj? Protože postava je "systémově" vybavena dvěma "neviditelnými" zbraněmi "drápy/čelisti". Tudíš třeba nedostává příležitostňáky za boj "beze zbraně", pokud je v shiftu (sem si toho aspoň nevšiml :oops: ).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by xxxMajkyxxx »

KaTo wrote:K tomu druid+CoT.
Pokud na Thalii může druid vzít Štít, je zaměření na Hůl (quoterstaff) podle mě k ničemu. S druidovou "trapnou" AC ten štít potřebuje jako koza drbání a tudíž zaměření je lepší na nějakou jednoručku - scimitar (druid), dlouhý meč (elf), rapír (elf).
Jako elf pak může střílet s Dlouhým lukem, místo krátkého...a navíc ne-elfí (a negnómí) druid má na dálku jen prak.

Ještě poznámka - ověřil někdo, že do proměny do draka fungují featy pro neozbrojený boj? Protože postava je "systémově" vybavena dvěma "neviditelnými" zbraněmi "drápy/čelisti". Tudíš třeba nedostává příležitostňáky za boj "beze zbraně", pokud je v shiftu (sem si toho aspoň nevšiml :oops: ).
Ono je celkove to zaměření na zbraň k ničemu....technicky je tam jen kvůli COT, ale ano....každé AB na blízko se hodí, takže klidně scimitar nebo cokoliv co je komu vhodné. Duležité je myslet na to, že neozbrojený útok není brán jako klasický útok na blízko, tudíž neodpovídá požadavkům COT na zaměření.
Na Wikine píšou že se opravdu zaměření na neozbrojený útok do proměny nepočítá, pak tedy doporučuji, namísto toho rovnou vzít houževnatost a místo epického panceřovku....přepíšu.
Na dlouhý luk je potřeba síla alespoň 11. Teoreticky se dá ten bod, respektive dva obětovat z inteligence.
Torm disponuje featem smrtící zbraně, takže luky jsou od prvního levelu torma dostupné každé rase.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by KaTo »

xxxMajkyxxx wrote:...Wikine pisou ze se opravdu zamereni na neozbrojenej útok do promeny nepocita, pak tedy doporucuju, namísto toho rovnou vzít houzevnatost a místo epickeho pancerovku..
Měl bych jiné dva featy do epicu v merku - Sražení, případně Vylepšené sražení (dává bonus k TO na sražení). S tímhle by si pak drak měl usrážet s jeho AB s bonusem za velikost...skoro cokoli.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by xxxMajkyxxx »

KaTo wrote:
xxxMajkyxxx wrote:...Wikine pisou ze se opravdu zamereni na neozbrojenej útok do promeny nepocita, pak tedy doporucuju, namísto toho rovnou vzít houzevnatost a místo epickeho pancerovku..
Měl bych jiné dva featy do epicu v merku - Sražení, případně Vylepšené sražení (dává bonus k TO na sražení). S tímhle by si pak drak měl usrážet s jeho AB s bonusem za velikost...skoro cokoli.
Myslím, že dračí proměna je dost velká na usrážení čehokoliv i s normálním sražením :) . Vylepšené sražení nesnižuje postih na AB, pouze umožnuje srazit o kategorii většího protivníka. Ale ta možnost tu je, ovšem pancéřovku bych za něj asi neobětoval.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by KaTo »

xxxMajkyxxx wrote:...Vylepšené sražení nesnižuje postih na AB, pouze umožnuje srazit o kategorii většího protivníka...
...mno a to +4 k TO. Je na zvážení, hlavně co se týká "hůře" srazitelných potvor, zda se to vyplatí či ne. Já osobně hlášku "Odolal" nemám ve výpisu moc rád :mrgreen: .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by xxxMajkyxxx »

KaTo wrote:
xxxMajkyxxx wrote:...Vylepšené sražení nesnižuje postih na AB, pouze umožnuje srazit o kategorii většího protivníka...
...mno a to +4 k TO. Je na zvážení, hlavně co se týká "hůře" srazitelných potvor, zda se to vyplatí či ne. Já osobně hlášku "Odolal" nemám ve výpisu moc rád :mrgreen: .
No....jak říkám, ta možnost tu je :)

Tu mate obrázek.....bez jakejchkoliv boostu. V kombinaci s bardem v partě se z toho stává celkem slušná bestie řek bych + lektvary a další Thalijské fičury indeed.
Attachments
thalie_wb_modul_0005a.jpg
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
Grin
Rytíř
Posts: 614
Joined: 19:11 19. May 2011

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Grin »

xxxMajkyxxx wrote:
V kombinaci s bardem v partě se z toho stává celkem slušná bestie řek bych + lektvary a další Thalijské fičury indeed.
Mam pocit , ze tomu drakovi AC diky bardovi nebo diky sko uz neporoste, neb sam ma maximum +20 dodge bonus AC.Pokud tim bylo mysleno toto.
Ale jinak pekne...tak kdo bude prvni drak? Se zastupem RDD jako uctivacu. :lol:
Ra'wirr - specialista na přežítí, podobný spíše kryse, se kterými dlouhá léta žil, než ušlechtilému drowovi
Ragnrak - Duergaří bouřlivák, pramálo věrný tradici svých předků... Momentálně maňáskový a břichomluvecký samouk.
Locked