Příručka k povoláním - diskuse

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by xxxMajkyxxx »

Grin wrote:
xxxMajkyxxx wrote:
V kombinaci s bardem v partě se z toho stává celkem slušná bestie řek bych + lektvary a další Thalijské fičury indeed.
Mam pocit , ze tomu drakovi AC diky bardovi nebo diky sko uz neporoste, neb sam ma maximum +20 dodge bonus AC.Pokud tim bylo mysleno toto.
Mel jsem na mysli spise bonusy do utoku a dmg z bard songu, bop, atd.......Ano dobra poznamka, drak ma uz max dodgeAC bonus
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Shaman88 »

Já bych měl pár připomínek...
Příjde mi to sice pěkné, ale proměnu v draka dosáváš až na 30. úrovni, tzn. na expení ji už nevyužiješ.
Do pvp je téměř k ničemu (až na "turnaje"), protože pokud je druhá strana alespoň trošku inteligentní tak, pokud se na bojišti objeví drak se okamžitě boj přesune na místo kam ten drak nemůže....., nejlepší pak je když jdete v nějaké chodbě, drak vepředu a nepřátelký mág toho draka nějak srazí či chytí prackou... a vaše parta se přes něj neumí dostat....

Nevím jak top dungy, ale nejsem si jist že ve všech jsou dost široké chodby aby všude drak prošel. Protože druid má proměnu jen 3x denně.
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by xxxMajkyxxx »

Shaman88 wrote:Já bych měl pár připomínek...
Příjde mi to sice pěkné, ale proměnu v draka dosáváš až na 30. úrovni, tzn. na expení ji už nevyužiješ.
Do pvp je téměř k ničemu (až na "turnaje"), protože pokud je druhá strana alespoň trošku inteligentní tak, pokud se na bojišti objeví drak se okamžitě boj přesune na místo kam ten drak nemůže....., nejlepší pak je když jdete v nějaké chodbě, drak vepředu a nepřátelký mág toho draka nějak srazí či chytí prackou... a vaše parta se přes něj neumí dostat....

Nevím jak top dungy, ale nejsem si jist že ve všech jsou dost široké chodby aby všude drak prošel. Protože druid má proměnu jen 3x denně.
Vsechno vecny poznamky....postavis asi 1000 dalsich buildu, ktere jsou praktictejsi skoro na cokoliv :) a ten mnich tomu proste chybi.
Druida s promenou na draka bych urcite nedoporucil zacatecnikovi, expeni takovehle veci muze sakra otravit hru a vysledek je spis lahodici oku a pocitu, ze to nakonec vyslo :lol:. Tech nedostatku je tam opravdu cela rada.

EDIT: a navic.....vlastnosti takoveho druida maji ty spravne pozadavky pro VYSSI hru na "DM" urovni :roll:. Inteligentni, moudrej, krasnej...
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Shaman88 »

No já asi druida ted sepisovat nebudu, s popisem kouzel to bude strašně dlouhé.
Ale už ted bych řekl, že souhlasím s ldamianem.
Možná by se dalo říct že druid je nejsilnější magické povolání. Má nejsilnější útočná kouzla jak do pvp tak do pvm.
Myslím si že druid by dokázal na správnem místě zastavit postup.... třeba i drowské armády na několik desítek minut.....
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by KaTo »

Taky mě k druidovi napadá, že má nejméně slotů/den (nepříjemné...protože délka restu, ale na to prskají...i prskavky) ze všech "kouzlicích" povolání a pokud chce kouzly léčit/zabíjet :twisted: , tak si musí sloty "zaplácat" (narozdíl od klerika) léčicími kouzly. Má sice pár zajímavých kouzel "bez sejvů", případně ignorující MR mnichů (a spol), ale...pracka je pracka.
Dál nemá "útočné" buffy pro podporu sumonnů (narozdíl od ostatních kouzličů). Sice má buffy vázané na svého kompaniona, ale kompanioni jsou na Thalii...ale dyť vy víte co. Taky nemumí kompaniona přímo ovládat (narozdíl od mága, ale to zase tolik nevadí, stejně nemá pixie :mrgreen: ).
Ani do party (až na pár výjimek) nemá moc užitečné buffy.
Sumasumárum - druid je boží pro "low-lvl" svět. Jenže Thalie, která je epická (viz heslo: "Život začíná ve dvaceti"), tak na epicu pro druida život naopak končí :lol: .
Pokud chcete single bojovníka do fullplátu - klerika nebo RDD. Pokud chcete magický support party a "one-click-kill", tak mága/sorcku.

Mno a na závěr, trocha toho RP - kdo vymyslí logický "RP" důvod, proč by měl druid craftit v karathských dílnách, potažmo se ubytovávat v hospodách, potažmo vůbec lízt do města, aby udržoval "sociální" partu s ostatními postavičkami (pokud teda někoho nebaví hrát mimo zbytek serveru), dostane Bahňakova bludišťáka. Tedy pokud se od začátku OOC parta kámošů nedomluví na nějakém tom "lesním" spolku...

P.S.
A na opravdový závěr :mrgreen: - ovládání zvěře má na Thalii "feature", že cca 10-20% zvířecích NPC má systémem přidělenou imunitu na ovládnutí. Na jednu stranu to dává "tváří-tvář" srážecím potvorám v Prahvozdu tu správnou šťávu, na druhou, pokud nemáte vedle sebe někoho, kdo z vás NPC s AI "Sražení-Sražení-Sražení-Sražení" sundá...RIP.
Last edited by KaTo on 18:07 18. Apr 2012, edited 1 time in total.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Prasokralik »

no hlavně je komické že k arcidruidovi přiběhne jezevec a kosune ho do pr.... protože má imku na ovládnutí
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by xxxMajkyxxx »

Dalsi vec je......nez druid pronese vsechny ty sve ritualy a zarikadla s absenci haste v jeho kouzlech, pravdepodobne bude, pri setkani s tou drowi armadou, viset stazen z kuze na svem oblibenem strome driv nez onomu stromu staci radne podekovat. :lol: Pokud ho tedy driv nesezere ten jezevec s imkou....

Druid je....bohuzel...opravdu slabej.

Mozna by jeste druid mohl fungovat jako kamikadze.....vbehne do drowi armady, sesle Natural balance a spokojene umre
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Shaman88 »

Hmm...., tak nebudu prozrazovat vše....
Souhlasím s vámi druid je slabej.
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by xxxMajkyxxx »

Pokud ovsem nemaji volnost pohybu
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by KaTo »

*uznale smeká pomyslný širák* Nice build! :shock: :geek2:
Jen mi vrtá v hlavě:
- 24 ke skrytí (+28 když jsi "venku") je fajn proti NPC, protože PC tě prohodí na "Hlasitou chůzi" (tím si tě "zprůhlední"...a zaklikne), zvláště pokud SD bereš až na 22lvlu (na 21 jsi "samozřejmně" vzal s druidem Dračího rytíře :twisted: ). A tím, že bereš SD takhle vysoko, tak efektivní "Tichá chůze" bude poměrně pozdě. A SD zase o tolik níž nevemeš, bo e připravuješ o už tak "vzácné" sloty kouzel (o kruhách nemluvě)
- HIPS na Thalce je feat "na dálku" ne na blízko, protože má 6+ sekundovou prodlevu po tom co z něj vyskočíš
- na Thalijskou alchemku jsem nepomyslel. Btw - Rejty nechal spěch v alchemce po jením nerfnutí, le fuuu! Full of win!! Madre dios!!!
- bossové na Thalce s jejich epic save ustojí lecos. Teda viděl jsem je ustát lecos. A jak bosse něco nesejme "na jistotu", tak skoro najistotu sejme on tebe (zvláště když tenhle build nemá Výcvik, ani extra vysoké AC)
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Lord_Berserk »

Shaman88 wrote:To berserk: Jen mám jednu připomínku - na 1.lvlu je vhodné začít barbarem - má 4 + int skillpointů a bojovník je 2+int, a na prvním lvlu se ti to násobí 4x tak jsou to body zadarmo.
To je fakt ... to mi vubec nenapadlo :D
A jem mi vysvetli tu tvou pouzitelnost carozpytu ... osobne sem si dal 5 bodu a zjistil sem, ze to sou zbytecne ztraceny bodiky. A pak este ten Taunt ... to mi taky nepride jako uzitecny, kdyz mas jako Pul-Ork charismu na bode mrazu :mrgreen:

No a nechce se nekomu udelat todle ??? A napsat co mu vyslo za HP a utok a sejvy ...
Lord_Berserk wrote:Pokud má někdo zkušenosti s Barbarem postavenym jako totální chodící skála => namaxovaná odolnost co to de, pavéza a bastard - pište (docela by mě zajímala použitelnost ... esi vůbec něco zasáhne)
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
de Aers
Urozený
Posts: 1530
Joined: 18:40 28. Dec 2009
Location: Buran z Buranova

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by de Aers »

Za každých 5 bodů v čarozpytu dostaneš +1 k záchranému hodu proti kouzlům. Mam pravdu ? *Koukne po ostatní nejistě.*
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Lord_Berserk »

to jako mas pravdu ... ale zas tolik bodu na rozdavani nemas :) podle me je lepsi akrobacie jako cross-skill, chabou vuly vyzenes lektvarem :P

Edit - no a kdyz uz sme u toho, mam carozpyt 10 ... tzn +2 do hodu - vidim to nekde ve statech nebo se to pripocita az v momente kdy nekdo na me posila kouzlo ?
Last edited by Lord_Berserk on 19:10 18. Apr 2012, edited 1 time in total.
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
de Aers
Urozený
Posts: 1530
Joined: 18:40 28. Dec 2009
Location: Buran z Buranova

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by de Aers »

Lord_Berserk wrote:to jako mas pravdu ... ale zas tolik bodu na rozdavani nemas :) podle me je lepsi akrobacie jako cross-skill, chabou vuly vyzenes lektvarem :P
Tak jasně, že můžeš do akrobacie, ale pokud máš ještě další, tak můžeš i sem. A nejde jen o vůli ;)
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Příručka k povoláním - diskuse

Post by Nalkanar »

Lord_Berserk wrote:Edit - no a kdyz uz sme u toho, mam carozpyt 10 ... tzn +2 do hodu - vidim to nekde ve statech nebo se to pripocita az v momente kdy nekdo na me posila kouzlo ?
Až při hodu proti kouzlu máš rázem danou vlastnost o dva vyšší.
.
Locked