NPC/Hráčské spolky

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by J.F.Payne »

Já si zas myslím, že v případě permanentní smrti dlouhodobě hrané postavy by nebyl problém se s týmem domluvit na nějakém výrazném bonusu do začátku nové postavy, ať už by to bylo postavení, vybavení, nebo level. Mám dojem, že jsem dokonce i něco takového někde četl.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by Aulus »

J.F.Payne wrote:Já si zas myslím, že v případě permanentní smrti dlouhodobě hrané postavy by nebyl problém se s týmem domluvit na nějakém výrazném bonusu do začátku nové postavy, ať už by to bylo postavení, vybavení, nebo level. Mám dojem, že jsem dokonce i něco takového někde četl.
*přikývne* To je normální postup i při papírových RPG, aby hráč nebyl nutně odtržen od "své" komunity (myšleno skupinky hráčů). Myslím, že to by taky pro většinu bylo největší ztrátou.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by G-ladiator »

Tuším, že je to dokonce napsané někde tady na foru nebo na webu, že taková možnost tu je.
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by kokosak »

No, já chápu, že to není pro každýho... ale ona hra, kdy víte, že když uděláte chybu, tak permka není daleko...... jooo, to je adrenalínu! :)
PUF!
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by Nalkanar »

Chci vidět adekvátní náhradu za 30+ lvl měšťana s několika crafty na vyjetými na úroveň, kdy může dělat s tím nejlepším, v jednom craftu dojetý dokonce max, že už z craftu nemá ani trivky expíky. :roll: :lol:
.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by G-ladiator »

Však tě také do permky nikdo netlačí. Mám tušení, že je to tak - chceš dosáhnout nějakého vyššího postu, musíš riskovat. Nechceš riskovat, vyššího postu nedosáhneš. Pak si ale nemůžeš stěžovat, že něco nemáš.
Upřímně ale doufám, že ty náhrady se dávají hlavně za něco jiného, než za to, kolik času hráč strávil creepením/craftěním.
EDIT: Navíc konec pěkného příběhu je sám o sobě jistou odměnou, alespoň pro mě.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by Shaman88 »

G-ladiator wrote:Však tě také do permky nikdo netlačí. Mám tušení, že je to tak - chceš dosáhnout nějakého vyššího postu, musíš riskovat.
A to je právě ono?
Proč tomu tak je? Proč musíš riskovat (často i permku)?
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by KaTo »

Ghoste (a ostatní) vraťme se pár kroků zpátky k tématu Desova topicu, proč (někteří) hráči nemají motivaci hrát "na nože" PC guildy.
Desmond wrote:...zajímají mě vaše názory, nápady a připomínky k momentálnímu stavu okolo npc/hráčských spolků.

Rád bych na Thalii viděl vícero hráčských uskupení, protože k dnešnímu dni máme aktivních gild opravdu jen několik. Což je dle mého soudu docela škoda. Co za tím stojí? Málá motivace? Nedostatek vhodných hráčů? Nebo o to prostě a jednoduše nestojíte?
...

Ps.: i když se to k tomu přímo nabízí, nejedná se o flame! Chovejte se podle toho. Stejně tak zde nebude tolerován spam ani trolling.
A teď si Nalkovi argumetny přečti znovu, než tu začneš OT "radit".
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by J.F.Payne »

Protože je to hra. Dostávat něco za nic by se líbilo každýmu. Kdyby to tak nebylo, běhaj tu šlechtici a inkvizitoři na každým rohu, páč by to nestálo žádnou námahu, Žádnej risk.

Kdo to není ochotnej podstoupit, má smůlu.

Mimochodem, ani v nejdivočejších snech mě nenapadlo, že by se Johannes mohl stát šlechticem a inkvizitorem, když jsme pro Církev plnili svoje questy.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by G-ladiator »

Souhlasím s Jonem.
Ať jsou pozice měšťana, městské stráže a nevím koho ještě, dostupnější, mě to určitě vadit nebude, spíše naopak, ale ten, kdo riskuje více než ostatní má být patřičně kompenzován.
User avatar
Elverin
Měšťan
Posts: 229
Joined: 13:50 30. Apr 2010

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by Elverin »

Možnost přidat se do nějaké NPC guildy se mi vždy zamlouvala. Být jednou z mnoha členů, začínat jako řadová členka a snažit se propracovat v řadách na nějakou vyšší pozici. Nemyslím si, že by byla nonstop pozornost DM nutná.
Například pokud by se hráč, nebo několik hráčů dostalo do služeb některého z aktivních NPC šlechticů. Už někam patří, musejí splňovat podmínky toho šlechtice (např. reprezentativní vystupování, nosit jeho barvy atd.)
Pak můžou reagovat na dění, být zapojeni do sporů mezi šlechtici, nebo zapojeni do jiných questů. Pouze hráčské spolky mi nesedí z prostého důvodu.

Třeba při momentalním stavu...nebaví mě pořádat zábavné akce a moje postava nemá ráda náboženské fanatiky + zdaleka nemám čas rešit koncept, zakládání a organizování nového spolku = mám smůlu.

A poslední co chci je se zas zapojovat do dění (do kterého se bez členství v pc guildě stejně jde zapojit jen velmi těžko) v situaci, kdy si s mojí postavou každé npc vytře pozadí.
Elverin z rodu Darwolf - Všechno ví, všechno zná, všude byla dvakrát, za moře vidí a klíče má i od lesa
User avatar
Miell
DM adept
Posts: 2581
Joined: 23:26 18. May 2010

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by Miell »

Mno.. musím se Nalka opět trochu zastat.. on s postavou riskoval, když pro to měla postava dobrý důvod. A i jemu hrozila permka. Taky není měšťanem pro svoje krásná dračí křídla nebo pytle peněz.
Tady jde o to, že kvůli založení spolku a vzhledem k jeho IC situaci se mu prostě jednoduchý risk nevyplatí. Zkouší to teď tedy jinak.
Jeho příspěvky se týkají dle mého toho, co už jsem psala prve. Některé cesty jsou zbytečně klikaté, složité a výsledek neopovídá vynaloženému úsilí. A po peripetiích s naším questem se nedivím, že mu chybí potřebná dávka nadšení.

Tolik můj názor, coby hráčky :ewink:
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC

https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by Desmond »

Desmond wrote:Kdyby inkvizice tolik nesnášela mágy, tak v říši nebudou fungovat dvě, respektive jedna organizace mágů.
Prázdná slova? Nalku nedělej z komára velblouda. Jde ti to sice skvěle, ale ono to snad ani nebude nutné, hmm? Zbytečně to hrotíš a ještě křičíš o hrůzách, které na vás máme teoreticky páchat. Inkvizice ani jednou nezakročila proti uživatelům magie, neudělala razii v dílnách a neutopila tam enchantery ve svěcené vodě. Z toho co napsal DG nijak nevyplývá, jakým způsobem je to postihováno jestli to vůbec je postihováno. Co je z toho patrné, je fakt, že se ty dvě frakce nemají zrovna v lásce a kdyby to šlo, možná by nejraději vyřadily toho druhého ze hry.

A když už chceš na něco reagovat, nepřekrucuj cizí slova podle toho, jak se ti zrovna hodí a místo toho raději použij citaci.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by Prasokralik »

Já taky nechápu ten názor pro všechno se musí riskovat"

je jedna věc dostat něco za nic a druhá věc pro všechno riskovat svůj krk

nikomu z pracujících lidí asi zaměstanvatel nedá výplatu nebo povýšení za nic, ale s vyjímkou malého procenta lidí pracujících např. jako hasiči/vojáci se po nikom nechce, aby kvůli nové kanceláři a o fous lepšímu platu musel nutně riskovat život, tak co tu plácáte za nesmysly?

líbil by se mi systém, kdy by pracovitý krafter mohl pár měsíců poctivě makat, přijímat zakázky, stát se váženým obchodníkem a na to konto měšťanem. bez rizika ujmy na životě a vyhrožování inkvizičním plamenem
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by J.F.Payne »

Prasokralik wrote:líbil by se mi systém, kdy by pracovitý krafter mohl pár měsíců poctivě makat, přijímat zakázky, stát se váženým obchodníkem a na to konto měšťanem. bez rizika ujmy na životě a vyhrožování inkvizičním plamenem
Souhlas, taky bych to viděl jako jednu z logických cest.

K tomu, cos ale napsal výše... ono povýšení na lepší pozici do kanclu za "o trochu větší plat" je diametrálně odlišné (nesrovnatelné je možná to slovo) od zvednutí statutu jednotlivce ve feudálním systému, který v Karathě prakticky funguje.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Locked