NPC/Hráčské spolky

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by Desmond »

Ad Prasokralik :

To ano, ale DM by zase muselo řešit jednoho hráče po druhém a jsme tam, kde jsme byli. Už jsme se snad shodli na tom, že to nepůjde bez zapojení "vůdčích" postav, které by řešily komunikaci s DM a svými kolegy/podřízenými.

Hmm? Nebo jsi to myslel jinak?
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by G-ladiator »

Nalkanar wrote:Ghost - glejty dáš časově omezené a DMka je budou jen měnit. Sehnat DMko na glejt bývá otázka pár dní mnohdy.
To bylo myšlené v návaznosti na tvůj návrh dodat glejty ke správci :)
User avatar
Grin
Rytíř
Posts: 614
Joined: 19:11 19. May 2011

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by Grin »

Zdravim,
osobne bych to videl na podporu stavajicich ci zpristupneni NPC guild, u kterych ma kazda jinou napln a cile.
Prijde mi, ze vetsina hracu se momentalne deli do nekolika skupin podle toho, co a jak je bavi hrat. Vyjmenuju tu proto par guild, jejichz chod by se mel do budoucna urcite podporovat.
Berte to jen jako nastrel ne dogma a nekamenujte mne. :D

Morusuv stanek
pojeti :neutralni PC guilda
Urcena pro: Tato guilda je urcena pro hrace, co se radi podili na ruznych spolecenskych a
kulturnich akci a radi by svym umem prispeli.
snaha DM: asi by si zaslouzil vice pozornosti a oceneni ve smyslu, ze z poulicnich umelcu (tak na mne jejich akce poradane bez ucasti vlivnych NPC ) se stali nositeli kultury v Karathe, kteri by nemeli chybet na zadnem vyznacnejsim banketu vladnouci tridy kralovstvi.
(je to jen muj odhad )


Inkvizice a Rad svetla (do teto guildy tolik nevidim)
Pojeti: dobra NPC guilda
Urcena pro: charakterni dobre postavy, ktere to chteji jednou dotahnout treba na mestskeho strazneho,inkvizitora, chramoveho kneze ci jinou vykonnou slozku karatskeho kralovstvi a s tim ziskat jiste vysady a pravomoce.
snaha DM: nevim, ale tento spolek si asi na nezajem stezovat nemuze.

Zelezna pest
Pojeti:neutralni NPC guilda
Urcena pro: sirokou skalu postav, co budou za patricny zold(odmenu) plnit ruzne ukoly od ruznych zadavatelu. Beru tuto guildu jako zoldnerskou, tzn s minimalnimi omezenimi pro cleny. Tato guilda by pravdepodobne nejvice oslovila hrace creeperske povahy.
Snaha DM: stalo by za to, aby tato NPC guilda udelala mezi postavami nabor a rozsirila sve rady. (duvod muze byt treba jiz nekolikrat zminovane vypaleni Tartenu tzn. potreba rozsireni bojeschopnosti) a skrz NPC vedeni teto guildy (DM) zadavala PC clenum ruzne(prevazne bojove) questy.

Cech obchodniku a remeslniku
Pojeti: neutralni NPC guilda
Urcena pro: postavy ktere pulku sveho zivota stravi v dilnach a preji si, aby je i presto nekdo pochvalil nekdo si jich vsiml.
Snaha DM: stalo by za to, aby tato NPC guilda udelala mezi postavami nabor a rozsirila sve rady. (duvod muze byt treba jiz nekolikrat zminovane vypaleni Tartenu tzn. potreba srovnani produkce vyrobku) a skrz NPC vedeni teto guildy (DM) zadavala PC clenum ruzne crafterske ukoly ci questy.

Evil guilda
Pojeti: zla NPC guilda
Urcena pro: zle povrchnanske postavy, majici potrebu zit z nestesti jinych a zaroven touzicich se shluknout pod jeden prapor
Snaha DM: Kontaktovat a sjednotit zlo na povrchu pod nejake NPC vedeni a poskytnuti utociste temto postavam (asi neni ok kdyz tyto postavy jsou odkazany na karathu, ivory ci jinou ves, kde jim muze jit o zivot)

Podtemno
podtemno je kapitola sama pro sebe, ktera ma pevne zakonitosti a vse co potrebuje.
Snaha DM: rozhybat znovu podtemno, spojene se znovu propojenim podtemna a povrchu.

Ostatni: jakykoliv funkci hracsky spolek , zalozeny dostatecnym poctem hracu majici obdobne cile, aby pritahli pozornost DM.

Vyjmenoval jsem cca 6 guild , do kterych by se dala snad zaskatulkovat, prevazna vetsina hracu, dle zpusobu jejich hry a toho co od hry ocekavaji...
Vzhledem k tomu ze tu sou aktivni cca 3 DM jsou to na kazdeho DM dve guildy, o ktere by se mel aspon jednou tydne starat.
Ra'wirr - specialista na přežítí, podobný spíše kryse, se kterými dlouhá léta žil, než ušlechtilému drowovi
Ragnrak - Duergaří bouřlivák, pramálo věrný tradici svých předků... Momentálně maňáskový a břichomluvecký samouk.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by Prasokralik »

Desmond wrote:Ad Prasokralik :

To ano, ale DM by zase muselo řešit jednoho hráče po druhém a jsme tam, kde jsme byli. Už jsme se snad shodli na tom, že to nepůjde bez zapojení "vůdčích" postav, které by řešily komunikaci s DM a svými kolegy/podřízenými.

Hmm? Nebo jsi to myslel jinak?
Ale ne, přesně takhle. Hráči si to vyříkají mezi sebou a jakmile mají jasno, je možné se s dm domluvit na realizaci prostřednictvím právě tohoto jedince. Tím se zabrání zmatku.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by J.F.Payne »

Grin wrote:...
Pěkně sepsáno! Vidím to principielně stejně.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by J.F.Payne »

Desmond wrote:Vyženou ho z města. Tak to běžně fungovalo v minulosti, ne Jone? Ostatní historici z řad hráčů? Nečlen cechu prostě ostrouhá a nebo je dokopán k členství, aby nenarušoval cenovou politiku cechu.
No, nevyženou. Bralo se to tak, že prostě v konkrétním městě neměl právo podnikat, vykonávat svoje řemeslo a nesměl prodávat. Porušení tohohle práva se trestalo velmi přísně. Kdyby měl někdo zájem nastudovat si něco k historii cechů v Čechách ve 13.-15. století, doporučuji publikaci Zikmunda Wintera (velmi vážený historik, knihy od něj jsou poklad, protože měl možnost studovat v pražských archivech ještě než za druhé světové války lehly popelem, a dělal to velmi pečlivě) "Dějiny řemesel a obchodu v Čechách v 14. a v 15. století". Publikace je na Krameriovi dostupná online zde:
http://kramerius.mlp.cz/kramerius/MShow ... do?id=1034

přičemž problematika cechů pro nás zajímavá je k nalezení na stranách 573-725.


EDIT: Dobrá role hráčského cechu by mohla být ve stanovování minimálních cen za craftové výrobky. Prostě by se musely prodat minimálně za určitou cenu - crafteři v cechu by měli podporu NPC městské rady... a tak. Jen nápad.
Nebo by top craftové ingredience (nýty, lepidla, leštidla...) byly dostupné jen členům cechu - takže by vznikl monopol a cechoví obcdhodníci by byli vyhledávanější než ti necechoví...
Etc. etc.
Last edited by J.F.Payne on 19:47 03. May 2012, edited 1 time in total.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by G-ladiator »

Grin wrote:...
Hezky sepsáno. Já bych jen u té inkvizice a Řádu Světla obrátil to s tou stráží/vojskem - nejdřív jsi ve stráži/vojsku a pak u inkvizice :)
Myslím, že se u vojska můžou vytvořit zvláštní jednotky jako v Zaklínači. Tedy tajná služba, aby nebyly postavy omezeny na hlídání města.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by Nalkanar »

J.F.Payne wrote:
Desmond wrote:Vyženou ho z města. Tak to běžně fungovalo v minulosti, ne Jone? Ostatní historici z řad hráčů? Nečlen cechu prostě ostrouhá a nebo je dokopán k členství, aby nenarušoval cenovou politiku cechu.
No, nevyženou. Bralo se to tak, že prostě v konkrétním městě neměl právo podnikat, vykonávat svoje řemeslo a nesměl prodávat. Porušení tohohle práva se trestalo velmi přísně. Kdyby měl někdo zájem nastudovat si něco k historii cechů v Čechách ve 13.-15. století, doporučuji publikaci Zikmunda Wintera (velmi vážený historik, knihy od něj jsou poklad, protože měl možnost studovat v pražských archivech ještě než za druhé světové války lehly popelem, a dělal to velmi pečlivě) "Dějiny řemesel a obchodu v Čechách v 14. a v 15. století". Publikace je na Krameriovi dostupná online zde:
http://kramerius.mlp.cz/kramerius/MShow ... do?id=1034

přičemž problematika cechů pro nás zajímavá je k nalezení na stranách 573-725.


EDIT: Dobrá role hráčského cechu by mohla být ve stanovování minimálních cen za craftové výrobky. Prostě by se musely prodat minimálně za určitou cenu - crafteři v cechu by měli podporu NPC městské rady... a tak. Jen nápad.
Nebo by top craftové ingredience (nýty, lepidla, leštidla...) byly dostupné jen členům cechu - takže by vznikl monopol a cechoví obcdhodníci by byli vyhledávanější než ti necechoví...
Etc. etc.

Tak na tohle bych se vám s prominutím naprosto vysral. Původně vidím, jak příjde banda nýmandů, nacpe se do nějakýho cechu, který mě nemá co nabídnout a ještě mi začne kecat do cen, nebo mi zakáže výrobu?!
.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by J.F.Payne »

Hele, je to jen nápad. O ty tu jde, ne? Dejchej, Nalku, ne na všechno co napíšu musíš reagovat jako býk uprostřed corridy :))

Filosofie je navíc taková, že členem cechu by právě nemohl bejt každej nýmand.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Grin
Rytíř
Posts: 614
Joined: 19:11 19. May 2011

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by Grin »

S tim remeslnickym cechem bych to videl spis na to ze clen by mel vyhody nez neclen nevyhody.
mezi vyhody muze patrit treba pravo vyhodit neclena od crafterskeho stolku na kterem potrebuji pracovat pokud neni jiny potrebny volny
dal by se crafterum (myslim tim v cechu) hodil urcite jeste jeden trezor (museli by se ale asi upravit dilny)
Pak by urcite mohli mit pres DM pristup k nejakym ne prilis dostupnym surovinam atd...
tech drobnych vyhod by se dalo urcite vymyslet vic.
Ra'wirr - specialista na přežítí, podobný spíše kryse, se kterými dlouhá léta žil, než ušlechtilému drowovi
Ragnrak - Duergaří bouřlivák, pramálo věrný tradici svých předků... Momentálně maňáskový a břichomluvecký samouk.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by Aulus »

Nalku, prosím, mohl bys napsat, jak bys to řešil ty? Nebo ty nechceš nic měnit a nechat to tak jak to je? Promiň, že to tak řeknu a nemyslím to jako flame nebo jiné útočení, ale přijde mi, že na všechno jen říkáš buď "to nejde" a nebo "no ale to by mi nic nedalo".

Ostatní příspěvky jsou velice nápadité, navrhl bych, aby si pár hráčů a DM, které guildy budou zajímat, třeba rozebrali jednotlivá NPC uskupení a zkusili popsat strukturu trochu hlouběji se svými konkrétními návrhy na mechanimy příjmání, atd.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by J.F.Payne »

Noo. Členové řemeslnickýho cechu by třeba mohli mít levnější ty craftový suroviny (přísady, lepidla, leštidla...) oproti nečlenům. Je to i docela logický.
Co navrhoval Grim jako další výhody se mi líbí. Stejně tak po úvaze souhlasím s tím, že lepší poskytnout členům menší výhody, než nečlenům nevýhody oproti stávajícímu stavu.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by Nalkanar »

J.F.Payne wrote:Hele, je to jen nápad. O ty tu jde, ne? Dejchej, Nalku, ne na všechno co napíšu musíš reagovat jako býk uprostřed corridy :))

Filosofie je navíc taková, že členem cechu by právě nemohl bejt každej nýmand.
No počkej.. já to chápal tak, že právě stačí hrát, trošku vyskillit řemeslo a tradá můžeš do cechu. A to u mě neznamená, že ta postava je někdo.

No já myslím, že by to chtělo spíše podněty mimo dílny. Trezor zní fajn, postihovat nečleny mi příjde nefér a proti Thalisjkému konceptu volnosti, kdy nikdo do ničeho nenutí - tohle by sakra nutilo. Stejně tak by nutilo to snížení cen, protože by si pak necechovní řemeslníci nevrzli (náklady tvoří hlavně právě všechna leštidla a přísady).

Já bych tam dbal spíš na získávání nějaké prestiže (vyrobíš nám bránu? Dáme ti tam cedulku se znakem a jménem), občasné zakázky od města za dobré peníze (drobná vsuvka).

Aulus - dle mě nemůžeš dávat takové zásadní výhody členům nebo nevýhody nečlenům co se cen týče. Proto to kritizuju, kór když tu píšou lidi, co zrovna dvakrát necraftí. Jak říkám - občasné zakázky za lepší prachy, RP zakázky na získání jisté prestiže.
Last edited by Nalkanar on 20:14 03. May 2012, edited 1 time in total.
.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by J.F.Payne »

Nalkanar wrote:Já bych tam dbal spíš na získávání nějaké prestiže (vyrobíš nám bránu? Dáme ti tam cedulku se znakem a jménem), občasné zakázky od města za dobré peníze.
Jj, to je taky super nápad.

Jinak to s těmi levnějšími náklady - nemyslel jsem nic extra markantního a likvidačního, dejmě tomu 10, 15%. Byla by to ale jedna z mála možných motivací, proč se do cechu dostat.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: NPC/Hráčské spolky

Post by G-ladiator »

Crafterům v cechu by se mohly zpřístupnit zakázkové questy - něco jako trofeje, takže ve stylu vyrob mi 15 meteorickách mečů a dostaneš x zlatých. Klidně by na zakázce mohlo spolupracovat několik řemeslníků a odměnu si rozdělit. Případně zpřístupnit tyto questy pro všechny, ale pro cechaře zvýšit odměnu?
A to samé udělat u trofejí - zvýšit odměny členům řádu, vojákům, tajným službám,...
Locked