doporučuji osobně vyzkoušet. pokud přežiješ, pochopíš - není nad osobní zkušenostZyga wrote:S tou kosou fakt bacha, nikdo nerika ze je to ta vecicka kterou dneska koupis v baumaxu. Muzu rict ze sem kosu parkrat drzel v ruce, jo, bojovat s tim by s mejma schopnostma nejspis vyustilo v to, ze si useknu nakou koncetinu nebo aspon ucho, ale co sem tak slysel a cetl o upravenych kosach byla to dost hroziva zbran. Cepel oproti zemedelskymu naradi znacne zesilena, nasada prohnuta, ne rovna, nekdo kdo nese takovy monstrum by kolem sebe spis mel mit ten fear kruh. V tesnejch prostorech samozrejme nepouzitelna, ale kdyz uz realny chovani zbryni tak jakakoliv drevcova nebo i obourucak jsou v tesnym prostoru chodby nebo pri souboji na blizko totalne k hovnu jakmile se ti nekdo dostane k telu.
Two bladed sword, dire flail, orc double axe: Co se komu na tom nezda? Je to proste hul ktera ma na koncich cepel/kouli/hlavici sekery.
Doba bronzová
Re: Doba bronzová
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Doba bronzová
kuše byla jistě hrozivá zbraň, ale ne zase tak fatálně. v době svého zavedení dokázala probít jakoukoli zbroj, ovšem některé jen zblízka, po zdokonalení ochranné výstroje už to nebylo tak zlé.Teesha wrote:ještě si dovolím jeden flame
neodpustím si poznámku k tomu, že jeden nejmenovaqný papež zakázal používání kuší jako nečistých zbraní, protože byly schopny bez problémů probít pancíř a zabít obrněného rytíře. navíc s ní dokázal, narozdíl od luku, střílet kdejakej kmán a vidlák. A copak dělají kuše v DnD? jsou postrachem? jasně, můžou být...: zásah-save versus death.....zase uvažujme normálně...je to jen hra! ne náhrada reality
PS: toho papeže stejně nikdo neposlechl, ale světové válečnictví to zas tak moc neovlivnilo
házet save na death u kuše? proč ne u luku? a proč ne... atd.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Doba bronzová
Pokud bude v létě výjezdní zasedání tak dovezu ukázat ten poklad co jsme našli u prarodičů na půdě ... 4 pláty kosy zakonzervované ve vazelině či čem zabalené ve voskovaném papíře a zavázané konopným špagátem. Jedná se o poctivou kovářskou práci, jedno to přes metr dlouhé kosiště váží asi tolik jako dvě celé kosy a o proti dnes prodávanému plechu je to pořádná masa železa. Nejsem znalec, ale tohle mít někdo napřímo přidělané na ratišti tak beru dráhu s mečem nebo bez to je fuk. Vážně, tento nástroj sestrojený v době vzniku pouze ke klácení obilí či trávy budí dostatek respektu a pro čkověka co neumí vzít kosu do ruky to může být zábava o ústa. A teď když si představím, že si to pravděpodobně různě vylepšovali ... no hnus nebo jen to zranění co to po zásahu mohlo způsobit blééé.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: Doba bronzová
Dej mi tri roky deniho treninku (coz tak minimalne provozuje jakejkoliv fighter ze sveta Nwn, vetsinou spis vic) a verim ze s upravenou kosou bych se byl schopnej naucit mavat tak abych zasahl spis soupere nez sebe, a jestli myslis zkouset ty zbrane hul + neco na konci, to se naucit slusne pouzivat muze bejt este snazsi to kopi a podobny veci v tesnym prostoru, nikdy sem sice nedelal serm nebo neco podobnyho, ale jako maly sme se dost rezali klackama a pozdejc improvizovanejma zbranema z hokejky olepeny izolaci atd. zkus pouzit neco dlouhyho v lese a uvidisDenGrasse wrote:doporučuji osobně vyzkoušet. pokud přežiješ, pochopíš - není nad osobní zkušenostZyga wrote:......
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn
Re: Doba bronzová
Nebojte, v lete zase bude moznost si hrat.Zyga wrote:...ale jako maly sme se dost rezali klackama a pozdejc improvizovanejma zbranema z hokejky olepeny izolaci atd. zkus pouzit neco dlouhyho v lese a uvidis
Vedoucí týmu Thalie
Re: Doba bronzová
*něco nesrozumitelně mumlá a prokladá to kletbama v několika jazycích*Rejty wrote:Nebojte, v lete zase bude moznost si hrat.
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Re: Doba bronzová
Neboj, kvuli tobe klidne zopakujeme bitvu na kopci.photter wrote:*něco nesrozumitelně mumlá a prokladá to kletbama v několika jazycích*
Vedoucí týmu Thalie
Re: Doba bronzová
Jak tady tak čtu ohlasy poloprofesionálních potlouků, to aby jsem si začal pomalu shánět hodně tlustého molitanu, abych na své zakulacené tělo mohl udělat ještě zakulacenější ochranou vrstvu.Rejty wrote:Nebojte, v lete zase bude moznost si hrat.Zyga wrote:...ale jako maly sme se dost rezali klackama a pozdejc improvizovanejma zbranema z hokejky olepeny izolaci atd. zkus pouzit neco dlouhyho v lese a uvidis
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: Doba bronzová
to bych opravdu rád viděl (stačí jedna, nemusíš všechny 4), třeba si poopravím názoryTheogil I wrote:Pokud bude v létě výjezdní zasedání tak dovezu ukázat ten poklad co jsme našli u prarodičů na půdě ... 4 pláty kosy zakonzervované ve vazelině či čem zabalené ve voskovaném papíře a zavázané konopným špagátem. Jedná se o poctivou kovářskou práci, jedno to přes metr dlouhé kosiště váží asi tolik jako dvě celé kosy a o proti dnes prodávanému plechu je to pořádná masa železa. Nejsem znalec, ale tohle mít někdo napřímo přidělané na ratišti tak beru dráhu s mečem nebo bez to je fuk. Vážně, tento nástroj sestrojený v době vzniku pouze ke klácení obilí či trávy budí dostatek respektu a pro čkověka co neumí vzít kosu do ruky to může být zábava o ústa. A teď když si představím, že si to pravděpodobně různě vylepšovali ... no hnus nebo jen to zranění co to po zásahu mohlo způsobit blééé.
ale stále si myslím, že problém kosy tkví v tom, že je/byla neohrabaná a proti zbroji prakticky neúčinná... po silnější ráně minimálně zlomíš místo, kde je nasazená na ratiště atd. jasně že když tím dostaneš do nekrytýho těla je to hnus (ale to i s dnešní polopapírovou kosou)
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Doba bronzová
vona se právě do boje nepřidělávala kolmo k ratišti jako když deš králikům na trávu ale podél, proto kombinovaný zranění sečný/bodný a proto je ten model do očí bijící pitomost....ale co, někomu to připadá kchůůl 
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Re: Doba bronzová
A právě proto by se při silnější sečné ráně zlomila a na bodné.. hmm,to by stačilo kopí 
já taky silně pochybuji o efektivitě tohoto inštrumentu při boji
já taky silně pochybuji o efektivitě tohoto inštrumentu při boji
Vaillardo Vran:
Re: Doba bronzová
Zyga wrote:Dej mi tri roky deniho treninku (coz tak minimalne provozuje jakejkoliv fighter ze sveta Nwn, vetsinou spis vic) a verim ze s upravenou kosou bych se byl schopnej naucit mavat tak abych zasahl spis soupere nez sebe, a jestli myslis zkouset ty zbrane hul + neco na konci, to se naucit slusne pouzivat muze bejt este snazsi to kopi a podobny veci v tesnym prostoru, nikdy sem sice nedelal serm nebo neco podobnyho, ale jako maly sme se dost rezali klackama a pozdejc improvizovanejma zbranema z hokejky olepeny izolaci atd. zkus pouzit neco dlouhyho v lese a uvidis
dám ti libovolné roky tréninku. během nich totiž nejlíp pochopíš, že učit se bojovat s kosou je blbost, obzvláště když se můžeš učit bojovat s čímkoli jiným.
co se týče oboustranného meče a sekery, ani nevím zda se jedná o reálně existující zbraně (i když, papuánští divoši jsou schopni všeho), spíše výplod fantazie tvůrců NWN (i když možná inspirovaný nějakou zrůdností)
vezmi zbraň, která sestává z dvou dlouhých mečů, které mají spojenou rukojeť. zkus zasadit úder.
budeš-li poté naživu a nezraněn, jsi dobrej, nebo jsi se ulejval. zopakuj rychleji. zopakuj padesátkrát. haló! jsi tam ještě? haló!
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Doba bronzová
S tímto nelze než souhlasit, počítám, že ani husité nebyli tak hloupí aby s tímto vyzazili pro těžkooděncům či těžké kavalérii, zato lehkou neobrněnou jízdu či běžné pěšáky s tím mohli docela dobře srá.. Nejsem, ale historik co se válek, bojů, zbraní atd. týče .... spíše je to tak, že tihle zmetci na obou stranách plundrovali části mého koníčku a to je architektura.DenGrasse wrote:to bych opravdu rád viděl (stačí jedna, nemusíš všechny 4), třeba si poopravím názory![]()
ale stále si myslím, že problém kosy tkví v tom, že je/byla neohrabaná a proti zbroji prakticky neúčinná... po silnější ráně minimálně zlomíš místo, kde je nasazená na ratiště atd. jasně že když tím dostaneš do nekrytýho těla je to hnus (ale to i s dnešní polopapírovou kosou)
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: Doba bronzová
jednoruční kopí se štítem je můj soukromý sen v NWN, škoda že není 
Vaillardo Vran:
Re: Doba bronzová
De Grasse: myslím, že je zbytečnéí v tom pokračovat, ty máš svůj názor, který ti nevyvrátím a ani nehodlám a uvádíš spoustu věcí, o kterých si myslím, že je hloupost
do samé se týká pravděpodobně i obráceně.
Nebudu zde, narozdíl od tebe polemizovat nad tím, jeslti se ta která čepel poškodí po 1,2,10 uderech, jestli si někdo ublíží při boji upravenou kosou, nebo jestli je někdo v reálu schopen se ubránit tyčí proti meči. Je to tvoje představa a neberu ti ji, i když to stavíš do role : "tak to je, protože já to vím"
))) tohle už znám
ustupuji a uznávám, že kosou se bojovat nedá, holí se neubráníš meči i v jiných věcech...
přeji ti příjemnou hru
ps: když si přečteš dobře, nepíšu, že by měl někdo dědit statek alá RP původ, přečti si prosím co píšu pořádně....(poukazuji na reálnou cenu kroužkové zbroje, která se rovnala ceně stavení a dědila se (zbroj).)
PS 2: je to opravdu jen hra..věř mi...není to náhrada reality...jen HRA
do samé se týká pravděpodobně i obráceně.
Nebudu zde, narozdíl od tebe polemizovat nad tím, jeslti se ta která čepel poškodí po 1,2,10 uderech, jestli si někdo ublíží při boji upravenou kosou, nebo jestli je někdo v reálu schopen se ubránit tyčí proti meči. Je to tvoje představa a neberu ti ji, i když to stavíš do role : "tak to je, protože já to vím"
ustupuji a uznávám, že kosou se bojovat nedá, holí se neubráníš meči i v jiných věcech...
přeji ti příjemnou hru
ps: když si přečteš dobře, nepíšu, že by měl někdo dědit statek alá RP původ, přečti si prosím co píšu pořádně....(poukazuji na reálnou cenu kroužkové zbroje, která se rovnala ceně stavení a dědila se (zbroj).)
PS 2: je to opravdu jen hra..věř mi...není to náhrada reality...jen HRA
Zabijte je všechny, Xi´An už si je dole přebere!
Cress del Ssivah N´Abarn
Sibaris de Cifris
Merlin
Cress del Ssivah N´Abarn
Sibaris de Cifris
Merlin