Prekupnik v cechu obchodniku v Karathe
Prekupnik v cechu obchodniku v Karathe
Zdravičko prodal jsem tomuto překupnikovy sekeru stim že si vydělam penize spatky na potiony když mě to ošidilo s nespravnym zobrazenim požadovaneho lvlu... problem nastava vtom že sekera neni v prodeji a penize v bance na učtě taky ne? kde se teda jedno nebo druhe stratilo? (pardon jestli špatny topic nevim kde toto zařadit.)
Gorag - Neuvěřitelna sila, žadna inteligence. -_Lost_-
Eliathar Elereth - Ten jenž vždy z nervozni v přitomnosti ženy -_R.I.P v Ivory_-
Adriel Bathor Vavelden - Brambory to je moje!
Rhael Etriss - Smrt je jen další začatek
Eliathar Elereth - Ten jenž vždy z nervozni v přitomnosti ženy -_R.I.P v Ivory_-
Adriel Bathor Vavelden - Brambory to je moje!
Rhael Etriss - Smrt je jen další začatek
Re: Prekupnik v cechu obchodniku v Karathe
soul1 wrote:Zdravičko prodal jsem tomuto překupnikovy sekeru stim že si vydělam penize spatky na potiony když mě to ošidilo s nespravnym zobrazenim požadovaneho lvlu... problem nastava vtom že sekera neni v prodeji a penize v bance na učtě taky ne? kde se teda jedno nebo druhe stratilo? (pardon jestli špatny topic nevim kde toto zařadit.)
Ahoj. Musíš počkat zobrazuje se totiž jen prvních 200(asi) předmětů. Takže se musí něco nejdříve prodat než přijdeš na řadu.
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Re: Prekupnik v cechu obchodniku v Karathe
Tak tak, momentálně se vedou diskuze o tom, zda neudělat obchodníky dva, jednoho na suroviny a druhého na předměty.
Osobně zastávám podobnou featuru a to umístit obchodníků ještě víc:
Uhlíř - NPC bude vykupovat a prodávat pouze uhlí
Slévač - ruda/polotovary/pruty kovu
Kameník - ruda/zpracované/vyleštěné kameny
Koželuh - stáhnuté/vyčiněné/hotové kůže-kožky
Očarovávač - to samé se soulgemy
Překupník - zbraně/zbroje/itemy hotové obecně (možno zauvažovat na zůžením okruhu komodit a rozvinout další specifikace)
Bylinkářka - vykupuje/prodává bejlí
Vše udělat naprosto stejně jako teď jen to prostě roztřídit. Pak by k podobným problémům nedocházelo.
Osobně zastávám podobnou featuru a to umístit obchodníků ještě víc:
Uhlíř - NPC bude vykupovat a prodávat pouze uhlí
Slévač - ruda/polotovary/pruty kovu
Kameník - ruda/zpracované/vyleštěné kameny
Koželuh - stáhnuté/vyčiněné/hotové kůže-kožky
Očarovávač - to samé se soulgemy
Překupník - zbraně/zbroje/itemy hotové obecně (možno zauvažovat na zůžením okruhu komodit a rozvinout další specifikace)
Bylinkářka - vykupuje/prodává bejlí
Vše udělat naprosto stejně jako teď jen to prostě roztřídit. Pak by k podobným problémům nedocházelo.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Prekupnik v cechu obchodniku v Karathe
Nedá se s tím obchodníkem něco udělat? Teď například nabízí prakticky jen plivníkovo peříčko rozdrcené za nepoužitelnou cenu 540 zl.
S takovou se obchod zrovna nepohne
S takovou se obchod zrovna nepohne
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Prekupnik v cechu obchodniku v Karathe
Barbar321 wrote:Nedá se s tím obchodníkem něco udělat? Teď například nabízí prakticky jen plivníkovo peříčko rozdrcené za nepoužitelnou cenu 540 zl.
S takovou se obchod zrovna nepohne
Tohle se už rešilo ve velkém, bylo hodně návrhů ale opravdu nej by asi bylo udělat zvlášť, třeba na zbroje a zbraně (včetně šperků a podobně) a zvlášť na spotřební věci.
Pak by byla i možnost, že každá postava by nemohla třeba dávat víc jak deset položek do nabídky.
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Re: Prekupnik v cechu obchodniku v Karathe
Ale to je velmi, VELMI dobrá myšlenka. Vote. +1. Akorát bych ten limit navrhoval spíš 15-20.Paulus wrote:...by byla i možnost, že každá postava by nemohla třeba dávat víc jak deset položek do nabídky.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Prekupnik v cechu obchodniku v Karathe
Kdo uplatní znalost násobilky,KaTo wrote:Ale to je velmi, VELMI dobrá myšlenka. Vote. +1. Akorát bych ten limit navrhoval spíš 15-20.Paulus wrote:...by byla i možnost, že každá postava by nemohla třeba dávat víc jak deset položek do nabídky.
zví, že postav deset postačí,
ty zaplní obchodní nabídky dílky,
další už nic prodat nestačí.
Aneb jestli teď má obchodník strop 200 itemů a jedna postava by mohla prodat 15-20 itemů, tak 200/20= 10 prodejců...
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Re: Prekupnik v cechu obchodniku v Karathe
No to sice jo, ale zase by si dobře rozmysleli, které předměty a za jakou cenu prodají, protože jinak už neprodají nikdy nic (zacpou si své místo 15 předmětů).
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Prekupnik v cechu obchodniku v Karathe
Tím to nerozlouskneš, typickej noob to jde zkusit a třelí tam peří plivníka za tisíce a napráská to tam třeba 15x a čeká že mu to někdo koupí.
Sejde se 10 takovejch a máš zase plno...
Sejde se 10 takovejch a máš zase plno...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Prekupnik v cechu obchodniku v Karathe
Bahnak wrote:Tím to nerozlouskneš, typickej noob to jde zkusit a třelí tam peří plivníka za tisíce a napráská to tam třeba 15x a čeká že mu to někdo koupí.
Sejde se 10 takovejch a máš zase plno...
No to je sice možné ale v tomto případě říkám, lepší toto než nic. Hele Bahnaku v lepšim stavu nás tu je 30+ opravdu si myslíš, že třetina aktivních hráčů jsou takoví noobové? To si nemyslím. Navíc nebo ať můžou dávat lidi třeba jen 5 itemů od stejného ID. Bohužel nevím jak to je se scripty v NwN (ani celkově) ale teoreticky *opatrně se rozhlíží aby se schoval před kucikem až se tu objeví* by nešlo dát že postava ID xxx může dát k překupníkovi maximálně 5 kusů od jednoho ID předmětu?
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Re: Prekupnik v cechu obchodniku v Karathe
Tohle se řešilo před časem, že by zboží ležící na krámě déle než 7-14 OOC dní, se automaticky "zlevnilo" (ať už do ztracena-vyhozením z nabídky nebo zlevnilo o 50%).Bahnak wrote:Tím to nerozlouskneš, typickej noob to jde zkusit a třelí tam peří plivníka za tisíce a napráská to tam třeba 15x a čeká že mu to někdo koupí.
Sejde se 10 takovejch a máš zase plno...
Last edited by KaTo on 13:29 16. May 2012, edited 1 time in total.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Prekupnik v cechu obchodniku v Karathe
No, jenže defakto neřešíš stávající "stálé hráče", ale lidi co to nainstalujou, zapnou, vytvoří postavu, hrajou týden a pak odejdou. A takových není 30 ale daleko více, nehledě k počtu lidí kteří mají X postaviček a prostě si jen hrají a zkouší...
Právě díky nim se v inventáři překupníka objevují kraviny typu:
- Ruda cínu a mědi
- Stack 5ti bylinek za tisíce gp
- Alkáčské kraviny nestackovatelné za přehnané prachy
atd...
90% věcí u překupníka je tam hodně dlouho a jsou dlouhodobě určeny k tomu, že je nikdo nekoupí, viz. kupříkladu X hrudních plátů v záložce armor, nebo výše zmíněné kravinky v "ostatní"...
Zlevnění je také řešení, stejně jako můj návrh na rozdělení sortimentu...
Právě díky nim se v inventáři překupníka objevují kraviny typu:
- Ruda cínu a mědi
- Stack 5ti bylinek za tisíce gp
- Alkáčské kraviny nestackovatelné za přehnané prachy
atd...
90% věcí u překupníka je tam hodně dlouho a jsou dlouhodobě určeny k tomu, že je nikdo nekoupí, viz. kupříkladu X hrudních plátů v záložce armor, nebo výše zmíněné kravinky v "ostatní"...
Zlevnění je také řešení, stejně jako můj návrh na rozdělení sortimentu...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Prekupnik v cechu obchodniku v Karathe
1) S tím už sem se dlouho nesetkal, kdežto peří plivníka a uhlí to je už delší dobu nejčastější položka (navíc podle mého názoru, kdyby to už šlo stackovat tak by taky šlo udělat třeba minimálně po 10 kusech) Nevim jestli už to je opravené ale třeba peří plivníka stackovat nejde (třeba i rozdrcené peří) a to je primární problém.Bahnak wrote: - Ruda cínu a mědi
- Stack 5ti bylinek za tisíce gp
- Alkáčské kraviny nestackovatelné za přehnané prachy
2) Nastavení prodeje pouze full stacku či 25ks?
3) No to je problém, to je pravda ale toho tam moc není (viz. by pomohlo pád po jednom týdnu ooc třeba na 50% a po dvou týdnech smazání z nábídky.
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Re: Prekupnik v cechu obchodniku v Karathe
Ono by uplně stačilo, kdyby fungovala nějaká autoregulace toho hráče. Já sama jsem po týdnu neprodala jednu věc, tak jsem si jí koupila zpět a dala do prodeje na nižší cenu.
Ale logika dotyčného, že když je tam asi sto pér který se neprodaly, přidám tam dalších dvacet *kroutí hlavou* Napadá mě jedno idividuum, který by tam ty péra mohlo cpát...
Ale logika dotyčného, že když je tam asi sto pér který se neprodaly, přidám tam dalších dvacet *kroutí hlavou* Napadá mě jedno idividuum, který by tam ty péra mohlo cpát...
Na vyžádání.
Re: Prekupnik v cechu obchodniku v Karathe
A sakra. Ono je tam 600 předmětů. Jdu to nějak promazat. Kdo tam dal blbosti za neúměrný ceny, má smůlu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.