Měňavec

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
XŠevyX
Rytíř
Posts: 541
Joined: 13:58 03. Oct 2009
Location: R.p.R

Měňavec

Post by XŠevyX »

Zdá se mi, že se to tady už někdy řešilo ale nemohl jsem najít ten správný topic.....

Jednoduše, přál bych si aby měňavec měl možnost změny hlavy v průběhu hry. Myslím to třeba tak, že když by měňavec dosáhl epicu, dostal by do inventáře předmět podobný PC hůlce emocí nebo duše, který by při použití vyvolal nabídku změny hlav, jak je tomu při zakládání postavy.
Rozhodně by to bylo zajímavější a ono když už se dokáže měnit v obrovskou krávu s bitevní sekerou, tak proč by na sebe nemohl vzít podobu nějakého jiného muže. Podle mě by pak měňavec nabyl více popularity, jelikož by bylo možné hrát více postav v jedné..... Například takového eviláka měňavce by bylo těžko dopadnout, kdyby se neznala jeho pravá tvář, tak by vlastně využil naplno svých epických zkušeností a schopností. :)
=============
Seart
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Měňavec

Post by Shaman88 »

Nejlepší by bylo kdyby se měnavec mohl proměnit v cokoli co potká - ne jen v podoby, které ani na thalii nejsou....
User avatar
Thenesen
Měšťan
Posts: 181
Joined: 21:00 14. Mar 2010

Re: Měňavec

Post by Thenesen »

nahodou ten napad s menici hlavou je velice dobrej...
Scrio

Thenesen
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Měňavec

Post by J.F.Payne »

Jojo, obecně je to skvělej koncept. A dala by se tím mnavci do rukou hodně, hodně silná "zbraň". Já bych byl pro - a taky pro víc podob, jak píše Shaman. Domácí zvířata (koně, krávy), a víc ras a potvor z těch, které se na Thalii vyskytují.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Měňavec

Post by Nalkanar »

Nápad dobrý. Ale v tomto ohledu bych přidal myšlenku:
zachy wrote:Nedostatek eviláků :(
Chybí eviláci, PKčka co si za dva týdny naženou epica a masakrují lowíky, to nemá moc smysl. ;) Takže nějak výrazně pletichařit, intrikařit a tak podobně.
.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Měňavec

Post by G-ladiator »

Jak to souvisí s měňavcem?
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Měňavec

Post by Caehan »

G-ladiator wrote:Jak to souvisí s měňavcem?
To jsi tomu moc nedal, když jsi nedočetl první příspěvek do konce.

(rejpy-rejp :D)
Last edited by Caehan on 00:08 21. May 2012, edited 1 time in total.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Měňavec

Post by Nalkanar »

G-ladiator wrote:Jak to souvisí s měňavcem?
Vzhledem k tomu, že se tu mluví o využití u eviláků především (autor myšlenky to především nadhodil), tak jsem v té myšlence pokračoval.
Pokud jde totiž jen o to, aby vzniklo povolání, které může bez rizika killovat ostatní a nikdy ho nikdo neodhalí, bude si chodit po městě bez problému atd., tak to myslím vede akorát k něčemu dost špatnému ;).

Pochopil? :)
.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Měňavec

Post by G-ladiator »

Teď už ano. Díky.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Měňavec

Post by J.F.Payne »

Mně by se líbilo, kdyby pravá podoba měňavce bylo takové to hnusné nehmotné něco jako ze Sapkowského :)) A proměny by byly všechno ostatní - a nějak (silným dispellem třeba, nebo nějakým RP epickým kouzlem s komponenty) by bylo možno měňavce do tý základní hnusný podoby vrátit :)) Ale to už je hodně veliká fantazie, co?
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Měňavec

Post by G-ladiator »

To asi jo :D
Navíc zdejší měňavec není rasa jako u Spakowskiho, nýbrž získaná schopnost.
Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: Měňavec

Post by Amber »

@ Ševy: Ten nápad zní vážně dobře, rozhodně by to bylo ve hře zajímavé. :) Zvlášť pokud by uměl napodobit třeba akorát ty tváře, které IC potkal... (nevím, jestli tohle myslel Shaman svým příspěvkem, ale asi spíš ne). Totiž že by se měňavci daná hlava do výběru "odemkla" jen pokud by se ji "naučil", čili ji mohl někdy vizuálně vnímat.
Ne že bych tušila jak zařídit něco podobného v praxi. :oops:
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Měňavec

Post by Caehan »

J.F.Payne wrote:Mně by se líbilo, kdyby pravá podoba měňavce bylo takové to hnusné nehmotné něco jako ze Sapkowského :)) A proměny by byly všechno ostatní - a nějak (silným dispellem třeba, nebo nějakým RP epickým kouzlem s komponenty) by bylo možno měňavce do tý základní hnusný podoby vrátit :)) Ale to už je hodně veliká fantazie, co?
Něco jako phasm z D&D? (statistiky)
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Měňavec

Post by G-ladiator »

No, Amber, vzhledem k omezenému počtu hlav může jeden a ten samý model hlavy představovat dva velice odlišné obličeje.
Shaman měl nejspíš na mysli spíše proměny v různou zvěř a monstra.
EDIT @ Caehan: Tuším, že u Sapkwoskiho byli humanoidní, ale takoví... těstovití :D A nemohli se měnit v předměty.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Měňavec

Post by Caehan »

No, s těma 0 body v blafování a min-maxovanou charismou (na osm; jen připomenu, že je to v D&D primárně psychická vlastnost, takze se s proměnou nezmění) docela pochybuji, že by jim to kdokoliv spolknul...

Edit: Abych jenom nebrblal, nápad zajímavej :)
Last edited by Caehan on 00:23 21. May 2012, edited 1 time in total.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Locked