ST:Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské
ST:Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské
Západní les, most nad roklí. Posunout trpasličí NPC tak, aby podtemnan mohl kolem nich prolézt v neviditelnosti a zase zpátky.
Naplanoval jsem si výpravu na povrch, že budu prudit povrchnany a možná je snad i trochu bavit. A místo toho si odnáším smrt a nechuť pokračovat v hrani.
Naplanoval jsem si výpravu na povrch, že budu prudit povrchnany a možná je snad i trochu bavit. A místo toho si odnáším smrt a nechuť pokračovat v hrani.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Setting je ted tak nastavený, aby jsme to dole zabalili. Já už Vám to říkal, jen mi nevěříte;).Miking wrote:Západní les, most nad roklí. Posunout trpasličí NPC tak, aby podtemnan mohl kolem nich prolézt v neviditelnosti a zase zpátky.
Naplanoval jsem si výpravu na povrch, že budu prudit povrchnany a možná je snad i trochu bavit. A místo toho si odnáším smrt a nechuť pokračovat v hrani.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Já nevím, jak jsou trpasličí NPC silná, ale kdyby hrálo dole dost lidí a šlo se přes ně probít, bylo by to přijatelnější?
Je to jen dotaz, zajímalo by mě, jak to lidé vidí.
Je to jen dotaz, zajímalo by mě, jak to lidé vidí.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Caehan wrote:Já nevím, jak jsou trpasličí NPC silná, ale kdyby hrálo dole dost lidí a šlo se přes ně probít, bylo by to přijatelnější?
Je to jen dotaz, zajímalo by mě, jak to lidé vidí.
nebudu prozrazovat utoky těch trpaslíků, ale pokud nejsi epik, semelou tě jako králíka. Jsou velmi citliví a velmi blízko. Vzhledem k opravdu nepřijemné lokaci, kde se člověk hodne zasekává atd, lze předpokládat, že by následky byly celkem drastické i pro menší skupinku.
Já se protáhnout celkem dokážu, ale stačí lag a je konec. kdyby ta NPC byla vedena GM, tak rozsekají i bandu Zaundáků vplné síle. Na schodech je těsno;)-
Předpoklad, že se sejdeme dole v 3-4 lidech je skoro nereálný.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Co Vám na Thalii vadí?
za tnehle stav si podtemno může samo, rejdili jste si tu leta, na povrch chodili jako do krámu, nutně musela jednou tahle reakce přijít
bohužel pro vás přišla ruku v ruce s ragequitem většiny podtemácké elity
bohužel pro vás přišla ruku v ruce s ragequitem většiny podtemácké elity
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
+ nemá to být u trpaslíků už tam dole naprosto neprůchodné? Proto tam jsou barikády ne? Pokud se nějak zásadně nezměnila situace.
.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Vidím to ve většině věcí podobně jako Prasokrálík. Neepici z povrchu si taky nejdou do Podtemna jen tak na procházku "potrápit drowáky". Pokud vím (*pokusí se vžít do postavy*), že nějakou cestu hlídá banda trpaslíků v plné tunelní, tak buď seberu pořádnou skupinu, která to prorazí a nebo tama prostě nejdu. Třetí možnost je risk na hranici smrti. Pokud tam má být hlídka "postavena tak, aby se dalo nerizikově projít bez boje", na co tam ta hlídka asi je?
Není v tom nic osobního. Možná (podle některých) vůbec netuším o co jde a žvaním kraviny, ale přijde mi to, jakoby ti dole nemohli bez snadného a nerizikového přístupu na Povrch vůbec hrát. Neříkám, že přepady nejsou součástí hry a že by se výpravy neměly dělat, ale osobně jsem spíš pro kvalitu než pro kvantitu.
Není v tom nic osobního. Možná (podle některých) vůbec netuším o co jde a žvaním kraviny, ale přijde mi to, jakoby ti dole nemohli bez snadného a nerizikového přístupu na Povrch vůbec hrát. Neříkám, že přepady nejsou součástí hry a že by se výpravy neměly dělat, ale osobně jsem spíš pro kvalitu než pro kvantitu.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Ovšem toto naprosto zničilo frakční svět povrch vs. podtemno.Prasokralik wrote:za tnehle stav si podtemno může samo, rejdili jste si tu leta, na povrch chodili jako do krámu, nutně musela jednou tahle reakce přijít
bohužel pro vás přišla ruku v ruce s ragequitem většiny podtemácké elity
Nyní je to prostě JEN povrch...
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Třeba je "frakčním" světem myšleno něco jiného než povrch vs. podtemno.
Napadá mě třeba PC vs. CREEP, NPC vs. NPC, plyš vs. Azhael, RPeři vs. PBčkáři...
Čert ví... dej tomu pár let.
Napadá mě třeba PC vs. CREEP, NPC vs. NPC, plyš vs. Azhael, RPeři vs. PBčkáři...
Čert ví... dej tomu pár let.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Co Vám na Thalii vadí?
1. Neepici z povrchu právě v současnsoti chodí do podtemna jako na čaj. Nedělají to všichni, ale ti co podtemno znají - byvalí zaundaři a jiní. Je jasné, že ti co tam nelezli dřív, tam nelezou moc ani ted.Aulus wrote:Vidím to ve většině věcí podobně jako Prasokrálík. Neepici z povrchu si taky nejdou do Podtemna jen tak na procházku "potrápit drowáky". Pokud vím (*pokusí se vžít do postavy*), že nějakou cestu hlídá banda trpaslíků v plné tunelní, tak buď seberu pořádnou skupinu, která to prorazí a nebo tama prostě nejdu. Třetí možnost je risk na hranici smrti. Pokud tam má být hlídka "postavena tak, aby se dalo nerizikově projít bez boje", na co tam ta hlídka asi je?
Není v tom nic osobního. Možná (podle některých) vůbec netuším o co jde a žvaním kraviny, ale přijde mi to, jakoby ti dole nemohli bez snadného a nerizikového přístupu na Povrch vůbec hrát. Neříkám, že přepady nejsou součástí hry a že by se výpravy neměly dělat, ale osobně jsem spíš pro kvalitu než pro kvantitu.
2. Prosím nespojovat podtemno se Zaundary, chvíli tomu tak kylo, ted už ne. Prosím ani nespojovat slovo PK se Zaundary i tam to bylo tak 50/50, kdy těch 50% tvořili fajn lidi.
3. Prosím nemyslet si, že dole hraje nějaká elita, není tomu tak, máme stejná telata jako vy.
4. Pokud jedna strana může projít nerizikově bez boje a ta druhá s rizikem jako hrom je to krátkodobě v pořádku, ale dlouhodobě takový setting vytváří nerovnováhu. Z našeho pohledu je to ted nastavené: Několik podtemnáckých PC (3-5 lidí) proti stovkám NPC a desítkám PC. Všimni si, že na jdné straně chybí slovo NPC.
5. Když někam nemůžeš, třeba na povrch, máš jen půlku hry, když Vás dole hraje 3-4 a vetšinou je ve hře max 1-2 ks máš to jako singlovku. Třeba já osobně jsem dřív na povrch chodil na kytičky, bossáky a adrenalin, že někoho potkám
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Já si pamatuju jednou sem byla v podtemnu na vejpravě ještě s pár lidma a dostali sme se do lokačky kde též byli npc strážci (tenkrát myslim ty daugeře nebo jak se tomu nadává) nás bylo asi 5 a oni dva a pamatuju, že sme zpátky na povrch táhli myslim dvě mrtvolky s tim, že ty stráže byli jen lehce zraněny. Což mi přivádí k tomu, že pokud se to nezměnilo tak podtemno má taky NPC 
Na víc myslim, že nemusíte "fňukat" a zkusit to zařídit cestou ve hře, trochu zapojit fantazii
s pozdravem tvá máňa
Na víc myslim, že nemusíte "fňukat" a zkusit to zařídit cestou ve hře, trochu zapojit fantazii
s pozdravem tvá máňa
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie
Keep talking I'm analyzing you.
,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord
Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Lilien - magie, magie, magie
Keep talking I'm analyzing you.
,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord
Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Tyhle bláboly, o tom jak všechno jde doslova miluju, promin, ale slyším to furt. Víš nejsme ten typ hráčů, co příjde do hry a začně vyhledávat gm tellama do party, aby si zahrál. Nechal bych na posouzení teamu, zda je setting v pořádku nebo ne. Přijde mi, že zrovna ty moc objektivních informací nemáš.Pajule wrote:Já si pamatuju jednou sem byla v podtemnu na vejpravě ještě s pár lidma a dostali sme se do lokačky kde též byli npc strážci (tenkrát myslim ty daugeře nebo jak se tomu nadává) nás bylo asi 5 a oni dva a pamatuju, že sme zpátky na povrch táhli myslim dvě mrtvolky s tim, že ty stráže byli jen lehce zraněny. Což mi přivádí k tomu, že pokud se to nezměnilo tak podtemno má taky NPC
Na víc myslim, že nemusíte "fňukat" a zkusit to zařídit cestou ve hře, trochu zapojit fantazii
s pozdravem tvá máňa
Re: Co Vám na Thalii vadí?
1. ne na caj ale na houbicky - neni to uplne bez adrenalinu ale da se asi od 14 urovne s lekvosemaKrysak wrote:1. Neepici z povrchu právě v současnsoti chodí do podtemna jako na čaj. Nedělají to všichni, ale ti co podtemno znají - byvalí zaundaři a jiní. Je jasné, že ti co tam nelezli dřív, tam nelezou moc ani ted.
2. Prosím nespojovat podtemno se Zaundary, chvíli tomu tak kylo, ted už ne. Prosím ani nespojovat slovo PK se Zaundary i tam to bylo tak 50/50, kdy těch 50% tvořili fajn lidi.
3. Prosím nemyslet si, že dole hraje nějaká elita, není tomu tak, máme stejná telata jako vy.
4. Pokud jedna strana může projít nerizikově bez boje a ta druhá s rizikem jako hrom je to krátkodobě v pořádku, ale dlouhodobě takový setting vytváří nerovnováhu. Z našeho pohledu je to ted nastavené: Několik podtemnáckých PC (3-5 lidí) proti stovkám NPC a desítkám PC. Všimni si, že na jdné straně chybí slovo NPC.
5. Když někam nemůžeš, třeba na povrch, máš jen půlku hry, když Vás dole hraje 3-4 a vetšinou je ve hře max 1-2 ks máš to jako singlovku. Třeba já osobně jsem dřív na povrch chodil na kytičky, bossáky a adrenalin, že někoho potkám :). Osobně jsem za celou hru dole potkal jen pár povrchňanů za hru od ledna doposud. To více střetů jsem měl se zaundary:), jejich PK frakcí.
2.-3. zrovna vcera na to prisla rec - nahore taky telata ale ty si nehoni nevim co pojizdenim a kilovanim lowliku v podtemnu
4. pravdu mas - je to stejne vyrovnany jako ten asi rok a pul kdy se k top surovinam nemohl vrch dostat protoze k nim nebyl pristup a jediny kdo to pasoval co ja vim byla jedna postava co byla tak drza ze se se skripanim zubu zeptala jestli ji jedna drzost projde a tu drzost ji jeden dm povolil
mam podtemno prosly dost a ty fakt ses mimo misuPajule wrote:
jak porad pisu - co tvurci chteli to majiBahnak wrote:
*neni to spravedlivy ale me to takhle vyhovuje - par debilu co dokazeli jen kilnout to odradilo a na super suroviny uz se s mou postavou i kdyby byla lvl 40 dostat neda diky setingu sveta takze me tam nic netahne kdyz potrebuju pavoucnatku tak to je adrenalin ale sezenu si ji
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Co Vám na Thalii vadí?
a jsem za u settinguKrysak wrote:Tyhle bláboly, o tom jak všechno jde doslova miluju, promin, ale slyším to furt. Víš nejsme ten typ hráčů, co příjde do hry a začně vyhledávat gm tellama do party, aby si zahrál. Nechal bych na posouzení teamu, zda je setting v pořádku nebo ne. Přijde mi, že zrovna ty moc objektivních informací nemáš.Pajule wrote:Já si pamatuju jednou sem byla v podtemnu na vejpravě ještě s pár lidma a dostali sme se do lokačky kde též byli npc strážci (tenkrát myslim ty daugeře nebo jak se tomu nadává) nás bylo asi 5 a oni dva a pamatuju, že sme zpátky na povrch táhli myslim dvě mrtvolky s tim, že ty stráže byli jen lehce zraněny. Což mi přivádí k tomu, že pokud se to nezměnilo tak podtemno má taky NPC
Na víc myslim, že nemusíte "fňukat" a zkusit to zařídit cestou ve hře, trochu zapojit fantazii
s pozdravem tvá máňa
podtemno vyhodilo do vzduchu hlavní těžařské město povrchu
to se vážně divíš, že se celej povrch nasral?
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Proč se neřídíš reáliemi? Tam je jasně napsáno, že Tarten je: Jedná se o důlní usedlost se skrovným zázemím. I přesto, že je to jen malá osada.Prasokralik wrote:a jsem za u settinguKrysak wrote:Tyhle bláboly, o tom jak všechno jde doslova miluju, promin, ale slyším to furt. Víš nejsme ten typ hráčů, co příjde do hry a začně vyhledávat gm tellama do party, aby si zahrál. Nechal bych na posouzení teamu, zda je setting v pořádku nebo ne. Přijde mi, že zrovna ty moc objektivních informací nemáš.Pajule wrote:Já si pamatuju jednou sem byla v podtemnu na vejpravě ještě s pár lidma a dostali sme se do lokačky kde též byli npc strážci (tenkrát myslim ty daugeře nebo jak se tomu nadává) nás bylo asi 5 a oni dva a pamatuju, že sme zpátky na povrch táhli myslim dvě mrtvolky s tim, že ty stráže byli jen lehce zraněny. Což mi přivádí k tomu, že pokud se to nezměnilo tak podtemno má taky NPC
Na víc myslim, že nemusíte "fňukat" a zkusit to zařídit cestou ve hře, trochu zapojit fantazii
s pozdravem tvá máňa
podtemno vyhodilo do vzduchu hlavní těžařské město povrchu
to se vážně divíš, že se celej povrch nasral?
Slovo město v jeho popisu nikde nevidím, mat hledám jak hledám
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první