Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

Post Reply
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Post by zachy »

9. díl trůnů. Uáááh! Kvalitní díl, velice kvalitní díl!!!
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Molly23 »

zachy wrote:9. díl trůnů. Uáááh! Kvalitní díl, velice kvalitní díl!!!
jop
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by G-ladiator »

zachy wrote:9. díl trůnů. Uáááh! Kvalitní díl, velice kvalitní díl!!!
Souhlas.
Když si ale rýpnu, tak mi přišlo strašlivě divné SPOILER: Tyrionovo zranění
EDIT, SPOILER (v linku): Už vím proč, připomnělo mi to totiž tohle
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Prasokralik »

Jak prozaické. Buzna zachranuje buzny...
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Maya
Velmistr
Posts: 1053
Joined: 12:56 05. Dec 2010

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Maya »

Děda Lannisterů tam nakráčel jak největší borec! :-D
Tyrion jako vždy skvělej :)
_______________________________________________
"Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
User avatar
cyco
Nováček
Posts: 11
Joined: 17:28 25. Sep 2011

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by cyco »

zachy wrote:9. díl trůnů. Uáááh! Kvalitní díl, velice kvalitní díl!!!
Ty Houndovo criticaly obourucakem byly dost :)
Gurkark
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Krysak »

V 9. díle jsem rád, že nebrzdili děj příběhy z pouště. Působí to na mne trosku zvláštním dojmem, že Babi Starková pustila Jamieho v jendom díle a pak se zblázní i věrný psík rodiny Lannisterů. Přijde mi to jako když GM na Thalii kompenzují chybu další chybou;). "The Hounda" na rozdíl od lady Stark chápu, je možné, že ten ohen v něm vyvolal vzpomínku na popaleniny na své tváři..... Babi Stark jen pohřbila eso v rukávě své rodiny.

Trosku mne mrzí, že udělali z posledního krále z rodiny "jelínků" vola. Na základě jednoznačné znaloti existence ohně - kapitán ihned poznal o co jde atd.... Lze i bez přehnané opatrnosti předpokládat podstatně větší rozchod mezi loděmi. Podobnou strategii použili kdysi angličané na španěláky a museli použít ne jednu lod, ale spousty lodí..... více skod napachal pak vítr atd....

Co mne celkem překvapuje je odklon od rodiny Starků v příběhu směrem k Lannisterům, možná je to jen krátkodobé, protože byli Lannisteři na tahu, kdo ví. Ale celkem více než tato bitva mne zajímalo jak dopadne ambiciozní sebevrah ve Winterfallu.... Ovšem to nic nemění do toho, že nečekaně bitvu celou natočili a utratili prachy za efekty! Dle tradice jsem čekal začátek/střih na konec a rekapitulaci z úst vítěze.....

Celkově musím serii hodnotit hodně vysoko na úrovni Římu I. Z hlediska výpravnosti tento seriál překračuje všechna má očekáváni a je nad rámec i očekávání běžných ačkových filmů. Diky HBO
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by G-ladiator »

SPOILERY z knih (nijak velké)



Krysak wrote:V 9. díle jsem rád, že nebrzdili děj příběhy z pouště. Působí to na mne trosku zvláštním dojmem, že Babi Starková pustila Jamieho v jendom díle a pak se zblázní i věrný psík rodiny Lannisterů. Přijde mi to jako když GM na Thalii kompenzují chybu další chybou;). "The Hounda" na rozdíl od lady Stark chápu, je možné, že ten ohen v něm vyvolal vzpomínku na popaleniny na své tváři..... Babi Stark jen pohřbila eso v rukávě své rodiny.
Tady to tvůrci trochu zkonili. V předloze totiž Catelyn Jamieho pustí až poté, co se doví, že Bran a Rickon jsou "mrtví", a vidí v tom jedinou šanci jak zachránit své zbývající děti, Aryu a Sansu.
Ohař má pyrofobii vzniklou, jak jsi správně odhadnul, díky popáleninám, co utržil v minulosti.
Trosku mne mrzí, že udělali z posledního krále z rodiny "jelínků" vola. Na základě jednoznačné znaloti existence ohně - kapitán ihned poznal o co jde atd.... Lze i při přehnané opatrnosti předpokládat podstatně větší rozchod mezi loděmi. Podobnou strategii použili kdysi angličané na španěláky a museli použít ne jednu lod, ale spousty lodí..... více skod napachal pak vítr atd....

Tady je nejspíš omezil rozpočet. Opět, v předloze na tuhle past padla tuším celá královská (Baratheon-Lannisterská) flotila nebo její velká část. Navíc Tyrion nechal zablokovat ústí řeky obřím řetězem, takže Stannisova flotila z velké části shořela.
Ovšem to nic nemění do toho, že nečekaně bitvu celou natočili a utratili prachy za efekty! Dle tradice jsem čekal začátek/střih na konec a rekapitulaci z úst vítěze.....
Bitvy jsou drahé, proto je netočí. Na tenhle díl prý museli žebrat u HBO o dotaci navíc.
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Molly23 »

Mě přijde vtipné jak jsou tam jen dva takoví Lannisteři v pohodě. Velkej taťka Lannister a Tyrion, zbytek jsou slečinky, ikdyž třeba ten blondýn co dělá poskoka má u mě také jisté sympatie. A paní královně nevěřím ani lásku k jejím dětem, potkat ji v reálu tak nevím nevím jak bych se k ní choval :).
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Absinthorix »

Jako všichni ostaní bys jí lízal střevíce, pokud by tě vůbec nechala :wink:
...ale pavoučnice to je dobrá, to uznávám


Co máte proti poušti? Na poušti je Jorah a ten je skvělej :)
Last edited by Absinthorix on 11:20 29. May 2012, edited 1 time in total.
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
de Aers
Urozený
Posts: 1530
Joined: 18:40 28. Dec 2009
Location: Buran z Buranova

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by de Aers »

Dění na poušti, je nějaké nudné.
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Absinthorix »

No jo no, destruktivně se tam emotuje, uznávám, ale stejně se i na to kouká hezky
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Aulus »

Tady je rozhovor tvůrců o bitvě (bez spoilerů). Ve zkratce - omezil je rozpočet a scénář k dílu napsal sám Martin (jako k jedinému zatím).

Mě teda nejvíc šoklo, že Stanis šel sám do boje v první linii. Jistě, je to dobré pro morálku, ale taky pro šíp v kebuli a konec bitvy. Mimo to, chlap s jeho charakterem (aspoň podle knížky), by tohle nikdy neudělal. Byl by vepředu, ale rozhodně by nenasazoval život tak lehkovážně. (u Tyriona je to něco jiného, ten totiž neměl jinou volbu)

Co se týká "prostoru ostatním liniím", tak se autoři seriálu hodně drží knihy, kde je taky několik kapitol po sobě věnováno nepřerušovaně bitvě. Stejně tak je pravda, že Dany a Jon mají ve Střetu králů (2. série seriálu) i podle knihy málo místa (jsou jenom dva z 8 nebo 9) a jejich vyprávění je od ostatního dění dosti odděleno. Je tedy jasné, že ho ani ve (zkrácené) seriálové verzi nemohou mít víc. Navíc je vše ještě trochu omezeno linií Roba Starka, o kterém se v knize mluví jen ve zmínkách (vyhrál bitvu, atd.), ale sám tam vůbec nevystupuje.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Aulus »

Molly23 wrote:Mě přijde vtipné jak jsou tam jen dva takoví Lannisteři v pohodě. Velkej taťka Lannister a Tyrion, zbytek jsou slečinky, ikdyž třeba ten blondýn co dělá poskoka má u mě také jisté sympatie. A paní královně nevěřím ani lásku k jejím dětem, potkat ji v reálu tak nevím nevím jak bych se k ní choval :).
A co zvířátko Jamie Krasoň? :mrgreen:
V příští sérii bude mít podle všeho více místa, tak uvidíme...
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by pavad »

Aulus wrote:
Molly23 wrote:Mě přijde vtipné jak jsou tam jen dva takoví Lannisteři v pohodě. Velkej taťka Lannister a Tyrion, zbytek jsou slečinky, ikdyž třeba ten blondýn co dělá poskoka má u mě také jisté sympatie. A paní královně nevěřím ani lásku k jejím dětem, potkat ji v reálu tak nevím nevím jak bych se k ní choval :).
A co zvířátko Jamie Krasoň? :mrgreen:
V příští sérii bude mít podle všeho více místa, tak uvidíme...
Více místa, více rozumu, více sympatií čtenáře a hlavně !Spoiler! méně končetin.
edit: Oni tedy i Cersei (dle mého) poněkud přetvořili - tak zoufalá jak je líčena nebyla.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Post Reply