Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
9. díl trůnů. Uáááh! Kvalitní díl, velice kvalitní díl!!!
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
jopzachy wrote:9. díl trůnů. Uáááh! Kvalitní díl, velice kvalitní díl!!!
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Souhlas.zachy wrote:9. díl trůnů. Uáááh! Kvalitní díl, velice kvalitní díl!!!
Když si ale rýpnu, tak mi přišlo strašlivě divné SPOILER: Tyrionovo zranění
EDIT, SPOILER (v linku): Už vím proč, připomnělo mi to totiž tohle
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Jak prozaické. Buzna zachranuje buzny...
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Děda Lannisterů tam nakráčel jak největší borec! 
Tyrion jako vždy skvělej
Tyrion jako vždy skvělej
_______________________________________________
"Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
"Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Ty Houndovo criticaly obourucakem byly dostzachy wrote:9. díl trůnů. Uáááh! Kvalitní díl, velice kvalitní díl!!!
Gurkark
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
V 9. díle jsem rád, že nebrzdili děj příběhy z pouště. Působí to na mne trosku zvláštním dojmem, že Babi Starková pustila Jamieho v jendom díle a pak se zblázní i věrný psík rodiny Lannisterů. Přijde mi to jako když GM na Thalii kompenzují chybu další chybou;). "The Hounda" na rozdíl od lady Stark chápu, je možné, že ten ohen v něm vyvolal vzpomínku na popaleniny na své tváři..... Babi Stark jen pohřbila eso v rukávě své rodiny.
Trosku mne mrzí, že udělali z posledního krále z rodiny "jelínků" vola. Na základě jednoznačné znaloti existence ohně - kapitán ihned poznal o co jde atd.... Lze i bez přehnané opatrnosti předpokládat podstatně větší rozchod mezi loděmi. Podobnou strategii použili kdysi angličané na španěláky a museli použít ne jednu lod, ale spousty lodí..... více skod napachal pak vítr atd....
Co mne celkem překvapuje je odklon od rodiny Starků v příběhu směrem k Lannisterům, možná je to jen krátkodobé, protože byli Lannisteři na tahu, kdo ví. Ale celkem více než tato bitva mne zajímalo jak dopadne ambiciozní sebevrah ve Winterfallu.... Ovšem to nic nemění do toho, že nečekaně bitvu celou natočili a utratili prachy za efekty! Dle tradice jsem čekal začátek/střih na konec a rekapitulaci z úst vítěze.....
Celkově musím serii hodnotit hodně vysoko na úrovni Římu I. Z hlediska výpravnosti tento seriál překračuje všechna má očekáváni a je nad rámec i očekávání běžných ačkových filmů. Diky HBO
Trosku mne mrzí, že udělali z posledního krále z rodiny "jelínků" vola. Na základě jednoznačné znaloti existence ohně - kapitán ihned poznal o co jde atd.... Lze i bez přehnané opatrnosti předpokládat podstatně větší rozchod mezi loděmi. Podobnou strategii použili kdysi angličané na španěláky a museli použít ne jednu lod, ale spousty lodí..... více skod napachal pak vítr atd....
Co mne celkem překvapuje je odklon od rodiny Starků v příběhu směrem k Lannisterům, možná je to jen krátkodobé, protože byli Lannisteři na tahu, kdo ví. Ale celkem více než tato bitva mne zajímalo jak dopadne ambiciozní sebevrah ve Winterfallu.... Ovšem to nic nemění do toho, že nečekaně bitvu celou natočili a utratili prachy za efekty! Dle tradice jsem čekal začátek/střih na konec a rekapitulaci z úst vítěze.....
Celkově musím serii hodnotit hodně vysoko na úrovni Římu I. Z hlediska výpravnosti tento seriál překračuje všechna má očekáváni a je nad rámec i očekávání běžných ačkových filmů. Diky HBO
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
SPOILERY z knih (nijak velké)
Ohař má pyrofobii vzniklou, jak jsi správně odhadnul, díky popáleninám, co utržil v minulosti.
Tady je nejspíš omezil rozpočet. Opět, v předloze na tuhle past padla tuším celá královská (Baratheon-Lannisterská) flotila nebo její velká část. Navíc Tyrion nechal zablokovat ústí řeky obřím řetězem, takže Stannisova flotila z velké části shořela.
Tady to tvůrci trochu zkonili. V předloze totiž Catelyn Jamieho pustí až poté, co se doví, že Bran a Rickon jsou "mrtví", a vidí v tom jedinou šanci jak zachránit své zbývající děti, Aryu a Sansu.Krysak wrote:V 9. díle jsem rád, že nebrzdili děj příběhy z pouště. Působí to na mne trosku zvláštním dojmem, že Babi Starková pustila Jamieho v jendom díle a pak se zblázní i věrný psík rodiny Lannisterů. Přijde mi to jako když GM na Thalii kompenzují chybu další chybou;). "The Hounda" na rozdíl od lady Stark chápu, je možné, že ten ohen v něm vyvolal vzpomínku na popaleniny na své tváři..... Babi Stark jen pohřbila eso v rukávě své rodiny.
Ohař má pyrofobii vzniklou, jak jsi správně odhadnul, díky popáleninám, co utržil v minulosti.
Trosku mne mrzí, že udělali z posledního krále z rodiny "jelínků" vola. Na základě jednoznačné znaloti existence ohně - kapitán ihned poznal o co jde atd.... Lze i při přehnané opatrnosti předpokládat podstatně větší rozchod mezi loděmi. Podobnou strategii použili kdysi angličané na španěláky a museli použít ne jednu lod, ale spousty lodí..... více skod napachal pak vítr atd....
Tady je nejspíš omezil rozpočet. Opět, v předloze na tuhle past padla tuším celá královská (Baratheon-Lannisterská) flotila nebo její velká část. Navíc Tyrion nechal zablokovat ústí řeky obřím řetězem, takže Stannisova flotila z velké části shořela.
Bitvy jsou drahé, proto je netočí. Na tenhle díl prý museli žebrat u HBO o dotaci navíc.Ovšem to nic nemění do toho, že nečekaně bitvu celou natočili a utratili prachy za efekty! Dle tradice jsem čekal začátek/střih na konec a rekapitulaci z úst vítěze.....
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Mě přijde vtipné jak jsou tam jen dva takoví Lannisteři v pohodě. Velkej taťka Lannister a Tyrion, zbytek jsou slečinky, ikdyž třeba ten blondýn co dělá poskoka má u mě také jisté sympatie. A paní královně nevěřím ani lásku k jejím dětem, potkat ji v reálu tak nevím nevím jak bych se k ní choval
.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
- Absinthorix
- Bůh
- Posts: 3017
- Joined: 23:28 05. Feb 2010
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Jako všichni ostaní bys jí lízal střevíce, pokud by tě vůbec nechala
...ale pavoučnice to je dobrá, to uznávám
Co máte proti poušti? Na poušti je Jorah a ten je skvělej
...ale pavoučnice to je dobrá, to uznávám
Co máte proti poušti? Na poušti je Jorah a ten je skvělej
Last edited by Absinthorix on 11:20 29. May 2012, edited 1 time in total.
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Dění na poušti, je nějaké nudné.
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
- Absinthorix
- Bůh
- Posts: 3017
- Joined: 23:28 05. Feb 2010
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
No jo no, destruktivně se tam emotuje, uznávám, ale stejně se i na to kouká hezky
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Tady je rozhovor tvůrců o bitvě (bez spoilerů). Ve zkratce - omezil je rozpočet a scénář k dílu napsal sám Martin (jako k jedinému zatím).
Mě teda nejvíc šoklo, že Stanis šel sám do boje v první linii. Jistě, je to dobré pro morálku, ale taky pro šíp v kebuli a konec bitvy. Mimo to, chlap s jeho charakterem (aspoň podle knížky), by tohle nikdy neudělal. Byl by vepředu, ale rozhodně by nenasazoval život tak lehkovážně. (u Tyriona je to něco jiného, ten totiž neměl jinou volbu)
Co se týká "prostoru ostatním liniím", tak se autoři seriálu hodně drží knihy, kde je taky několik kapitol po sobě věnováno nepřerušovaně bitvě. Stejně tak je pravda, že Dany a Jon mají ve Střetu králů (2. série seriálu) i podle knihy málo místa (jsou jenom dva z 8 nebo 9) a jejich vyprávění je od ostatního dění dosti odděleno. Je tedy jasné, že ho ani ve (zkrácené) seriálové verzi nemohou mít víc. Navíc je vše ještě trochu omezeno linií Roba Starka, o kterém se v knize mluví jen ve zmínkách (vyhrál bitvu, atd.), ale sám tam vůbec nevystupuje.
Mě teda nejvíc šoklo, že Stanis šel sám do boje v první linii. Jistě, je to dobré pro morálku, ale taky pro šíp v kebuli a konec bitvy. Mimo to, chlap s jeho charakterem (aspoň podle knížky), by tohle nikdy neudělal. Byl by vepředu, ale rozhodně by nenasazoval život tak lehkovážně. (u Tyriona je to něco jiného, ten totiž neměl jinou volbu)
Co se týká "prostoru ostatním liniím", tak se autoři seriálu hodně drží knihy, kde je taky několik kapitol po sobě věnováno nepřerušovaně bitvě. Stejně tak je pravda, že Dany a Jon mají ve Střetu králů (2. série seriálu) i podle knihy málo místa (jsou jenom dva z 8 nebo 9) a jejich vyprávění je od ostatního dění dosti odděleno. Je tedy jasné, že ho ani ve (zkrácené) seriálové verzi nemohou mít víc. Navíc je vše ještě trochu omezeno linií Roba Starka, o kterém se v knize mluví jen ve zmínkách (vyhrál bitvu, atd.), ale sám tam vůbec nevystupuje.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
A co zvířátko Jamie Krasoň?Molly23 wrote:Mě přijde vtipné jak jsou tam jen dva takoví Lannisteři v pohodě. Velkej taťka Lannister a Tyrion, zbytek jsou slečinky, ikdyž třeba ten blondýn co dělá poskoka má u mě také jisté sympatie. A paní královně nevěřím ani lásku k jejím dětem, potkat ji v reálu tak nevím nevím jak bych se k ní choval.
V příští sérii bude mít podle všeho více místa, tak uvidíme...
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Více místa, více rozumu, více sympatií čtenáře a hlavně !Spoiler! méně končetin.Aulus wrote:A co zvířátko Jamie Krasoň?Molly23 wrote:Mě přijde vtipné jak jsou tam jen dva takoví Lannisteři v pohodě. Velkej taťka Lannister a Tyrion, zbytek jsou slečinky, ikdyž třeba ten blondýn co dělá poskoka má u mě také jisté sympatie. A paní královně nevěřím ani lásku k jejím dětem, potkat ji v reálu tak nevím nevím jak bych se k ní choval.
![]()
V příští sérii bude mít podle všeho více místa, tak uvidíme...
edit: Oni tedy i Cersei (dle mého) poněkud přetvořili - tak zoufalá jak je líčena nebyla.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.