No a v tomhle zase vidím problém já. Historie, dejme tomu. Ale na druhou stranu psát charakter a cíl postavy? Podle toho co sem tady zažil tak napsat něco ve smyslu: "Je to bezcharakterní hajzl, má rád násilí a jeho cílem je založení skupiny nájemných vrahů. Po pravdě nejspíš to s tebou ani neodehrají. Desmond říká, že neví kam si tě pak zařadit. To znamená, že například NPC (za něž bude hrát DM) postavy budou částečně reagovat podle toho co ty napíšeš DM jako charakteristiku a historii postavy a tím pádem budou NPC "zvýhodněné" protože tak nějak "budou vědět co mají čekat" a tím pádem může hráč zapomenout na nějaké intrikovaní a podobně.Aulus wrote:
Takže chápu, co tady Desmond píše, ale nemyslím si, že je to tak černobílé a jednostranné. Podle mého je to začarovaný kruh, který hráče odrazuje od psaní historie a DM od hry. Kdyby bylo po mém, tak hned jako první informaci pro nováčky zveřejním, že bez kvalitně napsané historie, charakteru a cílů postavy se hry za nějakým vyšším účelem prostě nedočkají.
Edit: Desmonde jednou si mi napsal ať přijdu s konkrétním návrhem aby pak hra byla zajímavější. Pokud ti prakticky tímhle vším (cíle postavy a charakteristika) ukáži svoje karty pak ta zajímavá hra padá nebo ne?