Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Jachym »

Na Promethea jsem se těšil a trailery byli neuvěřitelně lákavé. Realita byla uder pod pás. Tudíž zklamání. Celý film mne zklamal . Někdo třeba píše že první 1/2 dobré a pod. mě se však zdála zbytečně roztahaná - pak nezbyl čas na finale. Ale dobře to bych překousnul. Operaci břicha jsem už nepřekousnul. Ne to po mně nemůže nikdo chtít to už bylo moc . Vědci byli jak debilové - šahali na háďátka na cizí planetě . netrefili zpět na loď i když ti ostatní na ní pak museli dojet do 15 minut. Dispečer a velitel lodi měli scaner a museli vidět že ti blbci jdou blbým směrem , ale asi z hecu jim to neřekli (vysílačky měli všichni 100% OK) . Většina posádky mi připadala permanentně zfetovaná z trávy, asi je to také nebavilo ty herce a chtěli být co nejrychleji sežráni. Co mne ale nejvíce dorazilo urazilo a naštvalo . Bylo narvání , násilné nechutné narvání Velké filozofické otázky do Béčkového akčního filmu (Horor to nebyl - já se ani jednou nelekl) .
Ve filmu se občas dotýkají otázky vzniku - objevení člověka - evoluce versus bůh-Kristus- a pod.
To je v pohodě ovšem režiser postavil jako by proti sobě dvě ženy :
1 - archeoložka Elizabeth - Naomi Repace - nosí křížek na krku je věřící zřejmně nějaká křesťanská církev.
2 - Dcera Waylanda - Meredith - Charlize Theron - mladá žena nevěřící v boha , snažící se přežít misi. Její kajuta je v záchraném modulu , kde se nachazí i lekařský robot Medpod. Spoléhá především na sebe na sílu svých peněz a zásadně nedělá riskantní kroky.
Film se hrotí v poslední dvacetimunutovce , nechci tady popisovat finále , ale je neuvěřitelné do čeho se Ridlley pustil - na obě ženy spadne loď mimozemšťanů a to i přesto že Charlize velmi usilovně (a krásně) běží (v realitě by na 95% unikla) .
Bohužel ve filmu umírá rozdrcena , zatímco Naomi packající se za ní prostě přežije, i když na ní loď spadne
poněvadž se náhodou opře o nerovnost na zemi a ona se pod ní prosouká . Sice je to na 90% blbost ale budiž . Prostě ona Naomi přežije všechno i souboj s tvůrcem (velkým animovaným panákem) i její císařká hadice jí špatně chytí a zdrhne jí.
Film je určen tenagerům, podsouvá jim obratně náhled na svět, v akčním filmu si zahrává s filozofií.
Jsou filmy u kterých takovou tématiku miluji, takové filmy jsou těžké , autor pokládá filozofické otázky a také si na ně odpovídá. Pořád si myslím že toto téma do takového žánru jako Prometheus - nepatří.
Bohužel se to vyskytuje i u dalších filmů - třeba "Soudný den" , film jakoby natočen na přání Mormonů ,kteří mají nyní silného kandidáta na uřád amerického presidenta. Nezbývá doufat že si Američani kvůli tomu neodstřelí kinematografii.
promiňte tu délku
Menhiri Dierta
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by J.F.Payne »

Skvělej film s tou Filosofickou otázkou je Sedmá pečeť od Bergmana.

Jinak jsem teď dokoukal Kurosawova Yojimba, a je to pecka :)
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by -darkvision- »

Co vím tak ten křížek nosila proto, že ho nosil jeji otec kterej pak umřel na nějakou infekci nebo na co - je to tam někde řečený.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Jachym »

Trochu pozitivně moc se mi líbil tento filmek: http://www.youtube.com/watch?v=spvBozi3ick Saxana a lexikon kouzel. Ano na pohádky jsme mistři světa a něco takového jsem očekával a očekávání bylo naplněno.

ze Sci-fi se mi líbílo : http://www.youtube.com/watch?v=2Q2_EtZk ... 5&index=27
Nebo byla skvělá Batlestar Galactika.
Menhiri Dierta
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Prasokralik »

Dead Snow Pecka :D Doporučuju.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by J.F.Payne »

Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Krysak »

J.F.Payne wrote:Já doporučuju tohle:

http://www.csfd.cz/film/234462-warrior/
Tentokrát jsi mne překvapil.
V jedné větě: "je to film plný poskládaných omletých klišé a motivů v jeden homogenní celek bez stopy vlastní invence vyjma právě toho spojení silných motivů."
Podle mne 6/10. Bez invence a nápadu....

Vemte kuchařku, dejte tam ty nejsilnejší ingredience, zamíchejte a máte warriora.
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Molly23 »

Tali Ihantala 1944, film o válce finů proti rusákům. Moc se mi líbí použití originální techniky! Pro hráče tančíků moc pěkná podívaná, hlavně to KV jak tam hezky cinká. :)
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by J.F.Payne »

Krysak wrote: Tentokrát jsi mne překvapil.
V jedné větě: "je to film plný poskládaných omletých klišé a motivů v jeden homogenní celek bez stopy vlastní invence vyjma právě toho spojení silných motivů."
Podle mne 6/10. Bez invence a nápadu....

Vemte kuchařku, dejte tam ty nejsilnejší ingredience, zamíchejte a máte warriora.
Bezpochyby to bylo hodně patetický, ale podle mě to určitě stojí za shlédnutí. Je pravda, že režisér dost tlačí na pilu, ale líbily se mi herecký výkony Hardyho a Nicka Nolteho. A akční scény z MMA jsou super, navíc se dá s postavama snadno sžít...
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Krysak »

To Payne: Uz si nepomatuji jména postav, ale kdyby vyhrál ten druhej brácha, než "superklaďák", asi bych to zkousl líp. Takhle se radsi zase podívám na Rockyho I.
Jinak dal jsem osobně 6/10 - to je právě za dobré souboje a herecké výkony v ringu i mimo něj. S tím musím souhlasit. Ma knci však převážily pocity zklamání z patosu a čitelnosti děje.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by KaTo »

O víkendu jsem byl s větší-malou na "dětském" představení "Piráti" (ne ti z Karibiku, ale ti z plastelíny od Arman...někoho, googlete si sami :twisted: ).
Netvrdím, že to nemělo slabší místa, ale smál jsem (pravda mnohdy na jiných místech než moje čtyřletá dcera :lol: :lol: :lol: :lol: ) vpodstatě celý film. Hlavně ve střední fázi mi některý scény přišla jako zbytečná vata, byť proložená vtípkama a narážkama.
Ale kdo viděl Slepičí úlet, Spláchnutej a líbilo se mu to - Piráti jsou nutnost. Kdo má rád "tak trochu hláškařský a tak trochu anglický" humor (např. komentář kapitána při pohledu na Darwina a jeho (opičího) sluhu "Nejste vy dva příbuzní?", apod.) - určitě to nebude ztracený čas.
Skalní HC-RPeři se můžou kochat charakterem epické True-Law-Evil postavičky královny. Jak by řekli paladini - ta ženská byla ženijální! :mrgreen:
P.S.
Film u mě získal kladný body (jsem náročný divák :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: ) mimojiný i za to, že NAPŘÍKLAD narozdíl od Promethea (jo, furt se mě to drží :twisted: ), jsem použil v duchu komentář - "tak to sem nečekal" (namátkou - příjezd Černého Bellanyho s velrybou :lol: , a jiné) a jednou jsem se dokonce lekl :lol: :lol: . Ridley se může jít vycpat.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Fryn »

Když se tady ten Prometheus stále ještě tak drží (připomíná), zde jeden odkaz na verzi, která obsahuje z filmu vše podstatné (navíc s pár "directors cut" scénami na nakonec).
http://www.youtube.com/watch?v=N5YB7PGQ1wQ
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by KaTo »

Fryn wrote:Když se tady ten Prometheus stále ještě tak drží...
...tak tady je jedno z(ne)hodnocení ještě mírné kritiky Promethea od Nejvyššího (nebo byl jen Svrchovaný?)! :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=DsC ... =endscreen
("A team of idiots on the greatest space..." :lol: :lol: :twisted: "...then find the fucking snake!" :lol: :lol: )
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Fryn »

KaTo wrote:
Fryn wrote:Když se tady ten Prometheus stále ještě tak drží...
...tak tady je jedno z(ne)hodnocení ještě mírné kritiky Promethea od Nejvyššího (nebo byl jen Svrchovaný?)! :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=DsC ... =endscreen
("A team of idiots on the greatest space..." :lol: :lol: :twisted: "...then find the fucking snake!" :lol: :lol: )
Hehehe, kruté, smutné, ale v mnohém pravdivé ("And who decided to replace ma favorite facehuggers WITH A GIANT SQUID???").
Na druhou stranu ale zase chápu, že se Prometheus může líbit. Kdybych neviděl předchozí filmy, asi bych po odchodu z kina zamyšleně pokýval hlavou a řekl jsi "celkem zajímavý, sice bylo v ději dost podivných míst a na celé pointě se taky mohlo více zapracovat ...", ale hned tak z fleku bych ho neodsoudil. Ztratit paměť kvůli jedné návštěvy kina se mi však nechce.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by pavad »

Fryn wrote:...Na druhou stranu ale zase chápu, že se Prometheus může líbit. Kdybych neviděl předchozí filmy, asi bych po odchodu z kina zamyšleně pokýval hlavou a řekl jsi "celkem zajímavý, sice bylo v ději dost podivných míst a na celé pointě se taky mohlo více zapracovat ...", ale hned tak z fleku bych ho neodsoudil. Ztratit paměť kvůli jedné návštěvy kina se mi však nechce.
Z první ruky jsem měl reakci kolegyně (živí se analýzou, syntézou a využitím oligonukleotidů). Její výraz, když si vzpomenula, jak byla výtvarně ztvárněná přeměna DNA (prý nějaký rozpad na prach a pak znovuzrození jak Fénix) byl vskutku nezapomenutelný. Hned po něm (prý) nese gloriolu největší blbosti "sešívačka". ;)

Zeditovány drobné úpravy a zpřesnění.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Post Reply