Pravidla a zvyklosti při PVP

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Post by Sveneld »

jojo - ono hrat "dobre" zapornaka neni zadna sranda, ono to kolikrate hraje clovek pro pobaveni druhych - v urcitem smyslu - aneb koho by bavilo zit ve svete plnem dobraku...
ono je mnohem jednodussi hrat za dobraka kteryho maji vsichni radi, nez za nekoho po kom plivou nejen ve hra ale pak i na foru a musi si tvrde obhajovat kazdy svuj krok...

taky ten zapornak kdyz chtel udelat prepad tak si nakoupil itemy na "vyzdobu" ( jako pyramidy lebek, cakance krve atd.) a to taky nebylo uplne nejlevnejsi...a to byl bonus jez nekteri zaporaci delali navic...
nwn
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Post by Daanri »

Tak pozor, mne zlouni vobec nevadi a nikdy nevadili. Mne vadi len urcity styl ich hrania. Vadia mi hraci, ktory sa vyexpia a potom terorizuju ostatnych (a mnohym tak kazia hru) a tak isto mi vadia ludia co hraju zlouna, zabijaju a potom sa relognu za svoju dobracku postavu a provokuju. Tot vsetko co mne vadi, takze mily Aznare nie je to o zlounoch, ale o style hry. (niektorych ostrovanov a ich styl hry som obdivoval a uznaval, dokonca obcas aj podporil, dokonca chvilu aj sam hral zlouna)

Ja som bol, som a budem toho nazoru, ze hra ma bavit, ale bavit obe strany. Pokial sa jedna zo stran nebavi a opakuje sa to, tak je nieco v neporiadku. To je moj cely nazor na zlounov a zloun moze fungovat aj bez toho aby zabijal, vzdy som tvrdil, ze zahrat zlouna sa da vseliako.

Pri odpore si davaj holt pozor, videl som hracov co viedli zajatcov a tresol ho len tak mecom abe neodvraval a sejmul ho, a pak nariekal aby ho DM zdvihol. A ked uz tak odpor nahodim, vtedy ked sa schyluje k suboju. Ked sa chce, vsetko sa da. Dany predmet urcite bude, takze treba vyckat.

Utok vraha ako najomna vrazda je trosku vynimka a daju sa tiez pekne riesit a zahrat. Myslim, ze su aj dobrym nametom na vytvorenie pekneho Q samymi hracmi. Ale ako vravis, vsetko sa da posudzovat individualne, ale ber to tak, ze ani tebe by sa nepacilo, keby ta niekto zabijal bez moznosti obrany a este k tomu bez nakeho RP, len tak pre srandu, alebo sa mylim???

Co sa tyka prevlekov a chodenia v osadach, takmer kazdy sa da spoznat a vsetko je mozne vidiet. Spoznas hlas, pach, styl chodze, posunky atd, samozrejme zalezi to aj od nakych vlasnosti a dovednosti. Ked ma niekto vysoku dovednost podvadeni, v poriadku vobec mi nevadi, ked sa bude prechadzat po Ivory, lebo viem, ze nato ma, ale povedze mi pravdu kto z tych "zloduchov" tam mal nake body? Velmi malo ludi. A niektory su este take drzy, ze sa neunuvaju pouzivat ani prevleky.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Post by OneHeart »

Daanri wrote:... ale ber to tak, ze ani tebe by sa nepacilo, keby ta niekto zabijal bez moznosti obrany a este k tomu bez nakeho RP, len tak pre srandu, alebo sa mylim???
ano mýlíš se, já hraju drowa a každý den musím počítat, že se ze stínu ukáže čepel,že ze tmy přilítne šíp. Proč by měl být vrah hloupý a dávat oběti šanci přežít :lol:
edit: ale pěkný RP může být třeba, pokud se obět o svém predátorovi doví. Pak to může být hra hezky adrenalinová :twisted:
Vaillardo Vran:
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Post by Theogil I »

OneHeart wrote:
Tohle se mi vůbec nezdá. Každý hráč si určitě rád zahraje RP CvC ,ale jestli je to v pravidlech, tak chudáci vrazi. Pokud mají cíl (objednávku :) ), tak proč vynucovat umělé zahrání situace? (a dát tak casterům šanci, ať se naboostí, bojovníkům ať převlečou adekvátní itemy...)

Proč se vrah prostě nemůže pod rouškou stínu připlížit zezadu a podříznout hrdlo? To se s RP imho vůbec nevylučuje.
Samozřejmě je na soudnosti každého hráče... pokud by tohle dělal jen pro svoje potěšení, tak je to prasák. Se smrtí by se mělo šetřit.

Hrát vraha jde samo taky ošetřit, několikrát tu byl zmíněn Fidorka a jeho ostrovan Vrog? ... ten psal "je tma" a bylo jasné, že ten kdo má zájem se s nimi potkat a hrát takto tak bez obtíží pokračoval dál v tom co dělal - nebyl zapnutý odpor a byly z toho skvělé herní situace (sám jsem jich pár zažil). Kdo zájem neměl tak prostě střet nevyhledával a choval se natolik obezřetně aby bylo riziko minimální - upřímně já se na noc většínou tak jako tak zavíral do hlídaných dolů v Tartenu a měl jsem klid pokud jsem neměl na tento druh hry chuť. No a za toho vraha bych to viděl třebas (jen nápad) takto "dostal jsi černou známku", není nutno zapínat odpor do foroty a zapnout ho až těsně před vlastním činem jinak nevidím důvod proč by si lidi měli dávat feet pohyblivost, uhýbání atd. atd..

Proč ne? Pokud si dotyční kriminálník poctivě cpe bodíky do Podvádění/Přesvědčování/Umění a pokud má slušné převleky... Kolik vrahů chodí mezi námi na ulici a nepoznáme ani prd...
Jde o to že přes ves Ivory nechodí statisíce obyvatel a pokud ten banditos bude měsíc reál loupit jak zjednanej pak pravděpodobnost, že ho někdo uvidí a práskne strážím velmi stoupá ... to je jako na vsi ... tam taky ví že ... Franta šlohl písek z JZD, a Tonda má doma kulovnici a občas se neudrží a trefí srnu, Petr že zase chodí pytlačit na chovnej rybník a Pavel už seděl za nějaký auta prej .... jasně drby, ale na každým šprochu pravdy trochu a tak se na ně lidi dívaj ať maj na sobě rifle nebo voblek a na hlavě hučku, žvatlat si můžou taky co chtěj. Za Frantou pak budou čučet kdykoli bude mít za autem prázdnej vozík, ke stolu v hospodě kde sedí Tonda si nikdy nesedne hajnej, k Petrovi se v hospě přitočí hráznej a v klidu mu řekne, že jak ho chytne u rybníka s klidným srdcem o něj přerazí hůl a s Pavlem tím kriminálníkem se nebaví skoro nikdo. To je život.

Všechny postavy jsou smyšlené a jakákoli podobnost je čistě náhodná.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Post by Daanri »

Hmm fajn, tak teraz si predstav modelovanu situaciu.

Si drow, ides z podtemna na povrch v noci na lov. Mozno vas ide aj viac. Teraz z nicoho nic sa pred vami zjavi parta naboostenych carodejov o niekolko lvl vyssie ako vy. Bez nakeho slova, RP alebo cohokolvek na vas zautocia a sejmu vas (a branit sa niekolko lvl vyssiemu carodejovi, ktory je uz naboosteny a pripraveny je dost tazke). A takto budu na vas pravidelne striehnut kazdu noc, pri znamych vychodoch z podtemna? Ako dlho ta to bude bavit?

V podstate je to RP, pretoze to mozu byt naky lovci drowov, ktory sa rozhodli ich pozabijat a za kazdu drowsku hlavu, dostanu odmenu v zlate, co je vlastne najomna vrazda.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Post by OneHeart »

@Daanri: Brali bychom to jako organizovaný odpor povrchu, na který by odpověděl organizovaný útok z podtemna. Proč bych měl být jako hráž napruděný z takové situace? Aspoń si pro otroky nebudeme muset chodit daleko :twisted:
Vaillardo Vran:
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Post by OneHeart »

@Theogil I: jostě ,že to má nějaké meze. Pokud před branami zavraždí selku a pak si převlékne tuniku a půjde si sednout na pívo, tak zabít.
Ale proč paušálně omezovat postavy, které jsou třeba stavěny na přetvářku a převleky? Takoví Fantomasové?
Pak akorát DM/hráč hodí na skill a šup, je vyřízeno.
Když bude postava měsíce přepadat poblíž Ivory, tak bych čekal nějakou reakci. Domobrana by prohledávala nebo vůbec nemusela vpouštět cizince například.
Vaillardo Vran:
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Post by Daanri »

Jednoducho preto, ze Thalia nie je arena. Ak chces hrat takymto stylom, tak si chod zahrat CS (Doom, Quake alebo ine strielacky) alebo na naky akcny server. :wink:

Nemam nic proti, pokial ma dana postava nato dovednosti a vlasnosti a dokaze to pekne zahrat, ale nie pokial o podvadeni ani nepocula a nema v nej ani jeden bodik. A takisto, ak si hrac mysli, ze si da kapuci a nikto ho nespozna (takisto zalezi od situacie).

Nato aby domobrana reagovala je potreba DM v hre. DM nemoze byt v hre 24hodin v kuse.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Post by OneHeart »

Daanri wrote:Jednoducho preto, ze Thalia nie je arena. Ak chces hrat takymto stylom, tak si chod zahrat CS (Doom, Quake alebo ine strielacky) alebo na naky akcny server. :wink:
hmm, a jak to souvisí s tématem? :roll:
Vaillardo Vran:
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Post by Theogil I »

OneHeart wrote:
Daanri wrote:Jednoducho preto, ze Thalia nie je arena. Ak chces hrat takymto stylom, tak si chod zahrat CS (Doom, Quake alebo ine strielacky) alebo na naky akcny server. :wink:
hmm, a jak to souvisí s tématem? :roll:
To bys nepochopil. :lol:
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Post by Daanri »

OneHeart wrote:
Daanri wrote:Jednoducho preto, ze Thalia nie je arena. Ak chces hrat takymto stylom, tak si chod zahrat CS (Doom, Quake alebo ine strielacky) alebo na naky akcny server. :wink:
hmm, a jak to souvisí s tématem? :roll:

Pretoze to co som popisal je priklad areny - vidim a zabijem. Takze skus nadtym pouvazovat a mozno nato prides. :roll:
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Post by nomis_b »

Daanri wrote:Dany predmet urcite bude, takze treba vyckat.
Jestli to tak bude, tak se myslim da delat vse s odporem.. i ten vrah, muze treba jednoho dne dat na zem pred vyvolenou postavu na zem listecek se slovy *jdem si pro tebe - cerny huby :twisted: * nebo neco podobneho. Hrac tedy vi, ze muze prijit utok kdykoliv.. to by pak byl RP okec dopredu, a vrah si muze dat hned pri relogu odpor na toho hrace, a bude jen nahoda, zda ho potka, ci ne. A jestli ho potka, tak bude dany hrac prekvapen a splni to ucel.

Stejne jsou podle mne vice nebezpecni kouzelnici, nez vrahove.. kouzelnik zrovna vyjde z dungeonu, hodne kouzel vyplytvanejch, a potka drowy.. urcite nebude mit v zasobe paralyzy a podobne "nic nedelaci kouzla" pak hodi par fireballu, cejchu a muze byt po vsem... a zabije ty druhe predmet , nepredmet..

Ale to minimum RP pred utokem a nutne nastaveny odpor schvaluju. Pri PvP je to nutnost.
Ono se tady pise, ze to znevyhodnuje obrance, protoze muze dojit k jeho jednoduche smrti, ale ono ten utocnik na to taky muze doplatit.. tusim, ze kouzelnicka paralyza nebo podobne veci taky nefunguji vuci friendly postavam, a v takovem pripade pouzije cejch, ci neco podobneho, a muze byt vymalovano...
A zase se craftí...
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Post by Kiri »

Tak samozrejmne, moje postava by mela presvedcit (body tam sou ;-) )

Navic, oficialne po lumpech nikdo nepatra, a kazdej den se taky neprepadava, takze porat si myslim, ze tvoje argumenty (to Daanri), tady sou vesmes scestne, jiank souhlasim s vama. Obdivuju do ted styl, napaditsot Fidorky a cele temne legie, bylo to paradne rozehrane s intrikama a cernymy obchody....bohuzel nez se zase neco takoveho zavede, potrva to dalsich par mesicu ne-li let RT.

Par situaci, kdy se zaclo mordovat temer bez duvodne se jiz v minulosti stali, jenze dke jsou ti co se poucili a byli pri ni? Musi se vsechno znova stat aby si vsici vzali ponauceni....To same s lumpama na povrchu, este sem nezazil nikdy oboustrane pochopeni dobro-zlo, vzdy byl odsouzen ten zlej (Amitha, Temna legie a dalsi co se o to pokouseli)

Skoda, ze se tu vyjadruje jen jeden z kupy DM co tu jsou a maji prehled o deni :( dik Daanri.
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Post by Kiri »

OneHeart wrote:@Daanri: Brali bychom to jako organizovaný odpor povrchu, na který by odpověděl organizovaný útok z podtemna. Proč bych měl být jako hráž napruděný z takové situace? Aspoń si pro otroky nebudeme muset chodit daleko :twisted:
Neboj, se tam postavim a budeme vas s Berserkem kacet po jednom jak bduete strkat hlavy ven :D :D :mrgreen:
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
Pivo
Měšťan
Posts: 235
Joined: 00:38 11. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Pravidla a zvyklosti při PVP

Post by Pivo »

Aznar wrote:nj to okradani je trochu na hrane, spousta hracu by asi nezkousla, kdyby mela prijit o tezce vydrenou zbroj za nekolik tisic
Pak nemá smysl si kupovat zbroj :D Evil si ji prostě ukradne a hotovo.

Poslední dobou jsem byl okraden nebo jsem okrádán pravidelně.Naposled mi někdo ukradl z inventáře skoro vše kromě věcí co nejdou ukrást.(jedna věc nebo pár věciček mi nevadí,ale tohle byla prasárna)

S PVP jsem zatím problém neměl 8)
Simon Elken voják Karatské armády s hodností"Jezdec"
"Důvtip je často nejlepší zbraní proti přesile"

Arrswil tiefling nekroman
"A oni povstanou z jejich hrobů, aby pochodovali po světě živých. Každý smrtelník, který padne, rozšíří jejich počet, až do doby než zůstane pouze svět temnoty. Pouze poté svět pozná nekonečný řád, který leží uvnitř klidu nemrtvých."
Locked